Rozważania i spekulacje transferowe

André w zimę dołączy do Liverpoolu. Zapewne kluby się dogadały na taki układ - André zostaje z Fluminense do zimy, a później dołącza do Liverpoolu. Brazylijczykom zależało na tym Copa Libertadores.

@el_pistolero przecież Schmadtke nie ma nic do gadania w kwestii transferów, bo dziś Klopp ma decydujące słowo.

2 polubienia

Tak tak, Schmadtke taki deal by ogarnął na pewno

1 polubienie

o Andre zaczyna być głośno, być może po finale będziemy wiedzieć więcej

1 polubienie

Guimaraes z klauzulą 100 mln £ podobno oficjalnie po przedłużeniu kontraktu

Liverpool zainteresowany 21 letnim napastnikiem Hofenheim Maximilianem Beierem. Zawodnik w 7 meczach strzelił 4 gole i zanotował jedną asystę. Beier jest drugim najszybszym zawodnikiem w Bundeslidze z prędkością przekraczającą 33 km/h. Cena za zawodnika jest wyższa dla drużyn spoza Niemiec i wynosi ok 20 mln funtow. [pierwszy to Sane]. [falk/bild]

Zrobił się offtop transferowy w wątku Luźne dyskusje odnośnie Liverpoolu… tam miało być wszystko poza spekulacjami transferowymi :slight_smile:

Andre za 20 baniek - dla mnie super deal, chłopak ma całą karierę przed sobą, lepiej brać bezpośrednio z Ameryki Południowej, niż kilka razy drożej z ligi portugalskiej czy BHA. Warto byłoby mocniej przeczesać tamtejszy rynek, uprzedzając kluby portugalskie, holenderskie czy słabsze z LaLiga czy PL. Zamiast kupować za 100 baniek lepiej kupić za 20 i w razie potrzeby wypożyczyć na sezon.

Mam nadzieję, że w sprawie Andre jesteśmy dogadani z klubem i zawodnikiem i pozostanie tylko formalnie wszystko dopiąć i zgłosić na samym początku okienka.

Jak wygląda kwestia pozwolenia na pracę? Czy te występy w reprezentacji wystarczą?

1 polubienie

Chyba nie ma znaczenia liczba występów, liczy się fakt gry w reprezentacji. Zresztą może zaliczyć kolejne mecze, bo jest w kadrze na najbliższe zgrupowanie.
Nie wiem, jaki jest klucz tych powołan, bo są też Casemiro i Richarlison, potykający się w lidze o własne nogi.

W sumie w Brazylii jest spory problem ze środkowymi napastnikami. Mają spory potencjał ofensywny, ale głównie na skrzydłach, a centralna postać u nich kuleje. Jesus w wybitnej formie nie jest i oprócz Richarlisona kogo mają jeszcze sensownego? Cunha? Joao Pedro? Reszt to już chyba gra w Brazylii

E: @AleksanderFa no właśnie, czyli też młody chłopak, bez debiutu w seniorskiej kadrze. Aktualnie Brazylia nie ma klęski urodzaju na tej pozycji. Jeśli ci wszyscy młodzi odpalą, to za 4-5 lat znów Canarinhos będą mieli ogień z przodu, ale na razie poza mocnymi skrzydłami to na środku lipa

Jest Leonardo (20lat), który bardzo dobrze się prezentuje w Santosie, no i wiadomo Vitor Roque i Endrick, ale ta dwójka to pewnie dopiero za parę lat.

Chęć pozyskania kolejnego, szybkiego napastnika może wskazywać, że projekt o nazwie Darwin Nunez nie wypalił, sztab trenerski uznał, że nic już się z niego nie wyciśnie, a Klopp stracił cierpliwość do chimerycznego reprezentanta Urugwaju. Brak choćby podstaw angielskiego po ponad roku w Anglii też nie pomaga.

Jeśli plotki o Beirze się potwierdzą, to nie będę zaskoczony, jeśli Darwin w lato będzie szukał nowego klubu.

@twojstarypiekarz wyraziłem tylko swoją opinię. Nikogo nie dziwi, że klub szuka napastnika?

Zrob sobie przerwe od forum… juz tego za duzo…

Apeluje o jakies upomnienie albo tymczasowego bana, nie przystoi kibicowi LFC taka krytyka z taką częstotliwością. Przykro sie to czyta.

YNWA

6 polubień

Taaa… dwudziestolatek z kilkoma meczami na poziomie 1.BL zbawieniem Liverpoolu.
Jeśli ktoś ofensywny to tylko zawodnik gotowy do gry na najwyższym poziomie, z opcją ustawienia jak PN.

Obrona kuleje, w dalszym ciągu nie mamy żadnego def pomocnika ale tak kupmy następnego napastnika przecież to ma sens.

8 polubień

Możesz mi wskazać zachowanie Darwina, na którego podstawie stwierdziłeś, że jest on chimeryczny ?

Jedna spekulacja odnośnie 21 letniego napastnika a Ty już sprzedajesz DN. Nie wydaje Ci się to dziwne? Obstawiam, że nawet City przegląda cały czas rynek i jeżeli pojawi się jakiś talencik to będą chcieli go zakupić mimo Haalanda.

Walenie obok bramki z 5 metrów a chwile potem ładne złożenie się do strzału?

1 polubienie

Hanys Ty to jeszcze będziesz kilka lat się męczył z Nunezem, bo prędko nie odejdzie. Więc odpuść bo osiwiejesz do tej pory.

1 polubienie

Ty serio uparcie idziesz w zaparte z tym krytykowaniem Nuneza.

Nie nudzi się już wymyślanie tych głupot?

Można też napisać podobnie o lubianym przez Ciebie Gakpo.

Chęć pozyskania kolejnego napastnika może wskazywać, że projekt o nazwie Gakpo nie wypalił, sztab trenerski uznał, że nasz rezerwowy napastnik zbyt często łapie kontuzje, a Klopp nie chce powtórki z łamliwymi ławkowiczami jak np Keita czy Ox.
Dosyć słabe statystyki też nie pomagają. :stuck_out_tongue::stuck_out_tongue::stuck_out_tongue:

@hoster jak wspomniał kolega hoster. Tak jak można się przyczepić do pojedynczych wad zawodników z przodu, to jako całość jest to nasza najlepsza formacja w zespole ( oprócz bramki), pomoc już prawie też jest ok , obrona kuleje i to najprawdopodobniej w tych dwóch formacjach będziemy szukali wzmocnień.

8 polubień

@Tisg jestem już w takim wieku, że siwizna zaczyna się pojawiać.
@Lapaino ale ja nie krytykuje Darwina, tylko wysuwam teorię. Dziwię się, że nagle klub zaczął szukać szybkiego napastnika o podobnym wzroście. Nie ma tu krytyki, a tym bardziej hejtu.

Nie za bardzo mi pasuje to do określenia kogoś chimerycznym.