Rozważania transferowe (dyskusja)

https://x.com/AnfieldEdition/status/1796823392047313252?t=K2NE-nSgmhquK0Eq0j48qw&s=19

To koniec Seppa po tej wypowiedzi.

Obejrzałem jeden mecz tego Opendy kiedy grał z Realem i miałem flasbacki Nuneza

1 polubienie

Czyli taki zajebisty jak Nunez to lepiej odpuścić. Chyba, że już zmieniłeś zdanie na bardziej popularną.

1 polubienie

Czytam i nie dowierzam XD przecież Schalke ma jedną z lepszych szkółek w Niemczech (Neuer, Özil, Kolasinac, Sane, McKennie, Draxler), a łączony z nami chłopak to 18 latek, więc ja rozumiem, że niektórzy mieli może mocny piątek ze względu na możliwość długiego weekendu, ale to powstrzymajmy się od pisania takich herezji :slight_smile: ja jestem jak najbardziej za tym transferem, właśnie na tym Chelsea i City robi kupę kasy, ściąganie juniorów i późniejsza sprzedaż za większe pieniądze

2 polubienia

Piękny mem do tej wypowiedzi :joy::joy::joy:

1 polubienie

Varela to przekocur, oglądałem większość meczów FC Porto w tym sezonie i mogę śmiało powiedzieć, że Argentyńczyk od razu wprowadził się do pierwszego składu i nie potrzebował czasu na aklimatyzację i przestawienie się z ligi argentyńskiej. Wiem, że Premier League to całkiem inny poziom jak liga portugalska, ale w Champions League spokojnie dawał radę na tle takich drużyn jak Arsenal czy Barcelona. Niesamowicie agresywny i nieustępliwy, idealny do gry opartej na nieustannym pressingu. Uważam, że to brakujący element i z nim nasza druga linia będzie kompletna. 70 milionów to dużo pieniędzy, ale biorąc pod uwagę trudną sytuację finansową Porto wydaje mi się że spokojnie jesteśmy w stanie znegocjować tę kwotę do 40-50 milionów, a wtedy to promocja za tak utalentowanego i bardzo perspektywicznego przecinaka.

6 polubień

Varela to jest kolejny zawodnik którego rok temu można było kupić za paczkę fajek i były nawet spekulacje że klub jest nim zainteresowany. Nie rozumiem co kierowało osobą która zamiast perspektywicznego młodego zawodnika z argentyny postanowiła kupić jakiegoś 30 letniego japońca wyciągniętego z czapki.
Jakby polityka transferowa w tym klubie w ostatnich latach działała normalnie to walczylibyśmy co roku o mistrza.

7 polubień

Fajnie spekulować ale po wieloletnich doświadczeniach w temacie transferów to ja zajmę pozycję sceptyka, który da się przyjemnie zaskoczyć a w szczególności na pozycji numer “6”.
Dawać mnie tu kogoś klasowego Edzio i spółka! :grinning:

1 polubienie

takie gadanie o kompletności lini gdzie obok Vareli i Alistera będzie wielka niewiadoma jaką jest sobo i przeciętni gracze jak Jones, Graven, Endo, Eliott, Bajcetic co nie grał 1,5 roku i może Morton z Champioship. Naprawdę kompletna pomoc ? Jurgen z nimi nic nie ugrał wielkiego a zrobi to Slot ? Już widzę jak Szobo wskakuje na poziom Bellinghama a Jones Odegarda, Graven będzie nowym Fodenem. Mamy słabą pomoc i tyle.

2 polubienia

P.S Takie Nothingam, Victoria Giumares czy Jagielonia też mają po 2 cienkich graczy na każdą pozycję. Czy mają kompletny skład ?

To kogo byś tam chciał mieć? Elliott dał naprawdę pozytywne sygnały, Mac zagrał bardzo dobry sezon kiedy miał opcję zagrać wyżej. Szobo pokazał przed kontuzją kawał dobrego futbolu i intensywności, której nam brakowało.

Jeżeli zakładamy, że jakiś DM tu przyjdzie i będzie to DM jakościowy- to kogo więcej oczekujesz i za kogo?

1 polubienie

Przede wszystkim to Barella :slight_smile: potem ciezko powiedziec, Tchoumaeni? Bruno nie licze, bo bylby Varela. No to jeszcze Kimmich.
Czyli Barella, Kimmich i mamy pomoc kompletna. Do tego na ławke Wirtz i Frimpong do obrony, zeby Trent przeszedl do pomocy.
Wtedy mamy pierwszy sklad
Alisson
Frimpong Konate Dzik Andy
Trent Varela Kimmich Barella Alexis
Diaz Jota Salah

Kit, ze miejsc zabraklo w jedenastce ale tak by bylo.
Na lawce bramkarz Bradley Quansah Szobo Elliott Gakpo Nunez Wirtz
Trybuny Endo Jones nowy CB Tsimikas Gomez.
Kogos pominalem?

Nie wiem czy to ironia :smiley: nie mogę wyczuć

A tak odnosząc się do kwestii transferów- to kiedyś już pisałem, że jeżeli nikogo nie sprzedamy, to mam obawy odnośnie jakichś kolejnych nazwisk.

Z pewnością dziura po Matipie powinna zostać załatana? Może tym chłopakiem z Mainz, ale z drugiej strony nie byłbym zaskoczony, gdybyśmy weszli sezon z obecną 4. Nie takie rzeczy już widzieliśmy w klubie XD

W pomocy jest ścisk- abstrahując od jakości wszystkich poszczególnych nazwisk. W ataku zresztą podobnie.

2 polubienia

Kimmich Barella :joy: i jeszcze Wirtz :sweat_smile: podziwiam fantazje niektórych kibiców tutaj

Odchodzi Matip i Thiago. Wiec dwa transfery sa potrzebne. Chyba, ze Slot będzie traktowac Gomeza jakos CB- to tak naprawde przy grze dwojka z tyłu to potrzeba jest 4 a nie 5. Ale wolalbym sprzedac Tsimikasa i Gomeza jako LO traktowac a kupic kogos do srodka. A Gomez jako ten zapasowany 5 w razie jakiegos pogromu z kontuzjami.
Jeden pomocnik to najlepiej DM. Jak ma Trent przejsc na stale do srodka to nastepny sezon musimy grac tym co mamy , chyba ze znajdzie sie kupiec na Endo albo Gravena, w innym wypadku wiecej niz 1 transfer to zrobi sie za duzy tlok i ktos bedzie musial siedziec na trybunach a jego cena bedzie spadac.
To pokazuje jak beznadziejny w perspektywie czasu byl pomysl sciagania 30 latka na 4 letnim kontrakcie.

Oo zapomniałem o moim śnie transferowym Wirtzie :heart_eyes::smiling_face_with_three_hearts: to będzie ta… Wirtz, Openda, Yoro i Guimaraes haha

A Diaza albo Nuneza wywieść na taczce do Barcelony

Tak, zdrowy rozsądek.

Naprawdę niewiele potrzeba, aby ta drużyna wyglądała wzorowo. Schodzimy z wysokich tygodniówek, a dodatkowo zadaniem ekipy Edwardsa jest spieniężenie podatnych na kontuzje piłkarzy lub mało dających drużynie.

Skład Liverpoolu 24/25:

Bramkarz:
BR: A. Becker, J. Bijlow, V. Jaros,

Obrona:
PO: L. Geertruida, C. Bradley,
LO: A. Robertson, K. Tsimikas,
PŚO: I. Konate, J. Quansah
LŚO: V. Van Dijk, L. Yoro
Uniwersalny obrońca: J. Gomez, L. Chambers,

Pomocnicy:
ŚPD: A. Varela, S. Bajcetic, T. Morton,
PŚP: T. Alexander-Arnold, R. Gravenberch
LŚO: A. Mac Allister, Curtis Jones,
ŚPO: D. Szoboszlai: H. Elliott,
Uniwersalny pomocnik: F. Carvalho, T. Nyoni,

Napastnicy:
LS: C. Gakpo, A. Gordon,
ŚN: L. Openda, D. Nunez, J. Danns,
PS: M. Salah, J. Bakayoko,
Uniwersalny napastnik: L. Koumas,

Wypożyczenie:
BR: M. Pitaluga,
BR: J. Ojrzynski,
PO: A. Ramsay,
LO: O. Beck
PŚP: B. Clark,
ŚP: J. McConnell
PS: B. Doak,
PS: K. Gordon,

Sprzedaż:
BR: C. Kelleher, 20 mln euro,
ŚO: N. Phillips, 5 mln euro,
ŚO: S. Van den Berg, 15 mln euro
ŚO: R. Williams, 5 mln euro,
ŚPD: W. Endo, 10 mln euro,
LS: L. Diaz, 75 mln euro,
LS: D. Jota, 70 mln euro,

Łączny przychód: 200 mln euro,

Kupno:
J. Bijlow, 15 mln euro,
L. Geertruida, 40 mln euro,
L. Yoro, 55 mln euro,
A. Varela, 60 mln euro,
L. Openda, 70 mln euro,
J. Bakayoko, 50 mln euro,
A. Gordon, 70 mln euro,

Łączny koszt: 360 mln euro,

Czyli sprzedadzą Opendę za mniej niż jego potencjalna klauzula :D? Yoro już się przewijał w kontekście sum pokroju 70 czy 80 mln - ale my wyciągniemy za 55? Varela ma mieć 70 mln klauzule, ale my wyciągniemy taniej?

Oj Sebek, Sebek- co raz gorsze te bajty. Mogłeś jeszcze coś pociągnąć na zasadzie, że urósł Ci w Fifie do 87, więc któryś ma potencjał.

13 polubień

Jeżeli na przyjść DM to będzie ktoś dosyć tani, czyli tak do 45mln funtów, bo pomocników to mamy aż nadto. To atak i obrona są problemem, a nie pomoc. Przykro mi, ale nie będziemy płacić 70mln za jakiś wynalazek z Portugalii. Ile razy trzeba wpaść gówno, żeby do tego dojść? Jakby kosztował 15 mln to można by o nim pomyśleć, a nie dwa razy kopnął piłkę do przodu i raz do tyłu i okrzyknięty lepszym od Rice.