Rozważania transferowe (dyskusja)

Te słowa agenta są sprzed roku🤦 i dotycza odejścia że Sportingu. Na samym dole artykułu jest to wyjasnione

Arsenal złożył ofertę w wysokości 40 mln funtów za Riccardo Calafiori.
Corriere dello Sport.

PSG wysłało zapytanie o Summervillea.
De Telegraaf

Joshua Zirzkee ustalił wstepne warunki z Milanem
Calciomercato

Zawodnicy łączeni z LFC według plotek transferowych.

Jesteś w stanie przytoczyć JEDEN post gdzie płacze, że Liverpool nie robi transferów? Czy może jesteś jednym wielkim chodzącym FARMAZONEM?

40 mln za Calafioriego to promocja. Szkoda, że odpuściliśmy, musimy na cito sprowadzić ŚO za Matipa, a Włoch wydaje się idealnym kandydatem.

2 polubienia

Calafiori wydaje się “produktem” gotowym w porównaniu do Yoro, o którego tak mocno zabiegamy. Atletycznie może Francuz wygląda lepiej, ale z piłką przy nodze Włoch go zjada, jak i samą grą taktyczną (tak wiem, że 18latka można zrozumieć, że w takich aspektach może odbiegać, bo to każdy rok gry wzmacnia rozumienie taktyczne na boisku, ale tu można gdybać co z niego wyrośnie), ponadto Calafiori wg wielu ocen i tego, co pokazuje na mistrzostwach IMO zawodnik, który byłby dla Nas po prostu wzmocnieniem, zwłaszcza w takich pieniądzach i myślę, że możemy później płakać (a on pewnie wygryzie Gabriela, by grać z Salibą w parze, bo nie widzę go jako stałego LO, a właśnie lewego środkowego obrońcę). No ale cóż… oby mi Edwards zamknął ze swoimi podwładnymi mordę, bo póki co ta cisza to z przewidywanych prac przy zamkniętych drzwiach zaczyna przypominać nasze opóźnione wzmocnienia już po fakcie.
Wątpię że tutaj rolę może odgrywać argument Włocha za granicą, bo w Bolonii akurat Motta grał mocno innowatorsko jak na tę ligę i mógł tym właśnie przyszykować zawodników w drużynie na podbój Europy, chociaż poza piłkarską stroną na pewno inne aspekty mogą odegrać rolę.

image

Po pierwsze - Roan podawal przyklady zespolow, ktore robia transfery jako dowod, ze jest to mozliwe. Nikt nigdzie nie wspominal by robic dokladnie takie transfery jak oni. Co to w ogole za argument? To juz nie mozna robic sprawnie transferow, ale bardziej przemyslanych? Absurd i brak logiki.

A to juz kiedys wspominalem, ze lato z duzym turniejem w tle to dla FSG woda na mlyn i zbawienie. Przed turniejem jest za wczesnie i zespoly nie chca sprzedawac, w trakcie to wiadomo - “po dżentelmeńsku” sie nie kupuje wiec no rozumiecie, nie mozemy. A po turnieju to juz z gorki bo zaraz przygotowania do sezonu startuja, ktos tam wraca z kontuzji wiec jest jak nowy transfer, a pozniej to juz nie ma czasu, a w ogole to brak right playera. Zaoszczedzne pieniadze snowballujemy na nastepne okienko, w ktorym juz na pewno, na 100% mamy budzet 982 miliony.

Odklejka mocno. Z tą kadrą Top 4 to bedzie cud, realnie dla Slota stawiam miejsca 5-7 i uwazam, ze wtedy wykona swoja robote dobrze. Ponizej tego bedzie wg. mnie slabo, a jezeli powyzej to dalbym mu kontrakt na 10 lat.

Czyli, ze nie mozna tego krytykowac i ponarzekac, nalezy to akceptowac i sie cieszyc. Mamy zmienic ton z “Kur** znowu brak transferow, znowu dziura w pomocy, a i w ataku malo kolorowo” na “Hurrrra! Znowu brak transferow, ale super! Nie mamy problemu bogactwa w pomocy, ale za to i w ataku brakuje zastepstwa, ekstra!”? Bo kibicujemy Liverpoolowi? xD

Przeciez nic innego sie nie dzieje na rynku. Nie jestesmy z nikim powaznie łączeni, nawet jakichs ciekawszych plotek brakuje. Znajac zycie Edwards wyciagnie jakis jeden duzy transfer z kapelusza, do tego jakiegos mlodziaka i tyle, a obedzie sie to bez plotek i po cichu. To sobie chociaz mozemy ponarzekac… lub pocieszyc sie i poemocjonowac jak dobrze NIE robimy transferow. Posmiac sie z City czy z innego Realu, ze nieudasow kupują, poplanowac jak bedziemy mistrzostwo oblewac za rok i takie tam. Dajcie ludziom zyc w tym temacie, bo to jedyne co mozna sobie poczytac w lecie na temat klubu.

8 polubień

przecież tak jest co roku :smiley:

o tym to akurat wszyscy wiedzą od 2 sezonów a jakos jak widać w klubie nie wiedzą :see_no_evil: :joy:
bo przecież, żeby nie saudowie, to bysmy ciągle mieli Fabinho i Hendo. Dzięki temu mamy jakąś wymianę, tylko dla odmiany dostalismy Endo. Graven i Szobo są młodzi, więc albo odpalą albo uda się jakies tam pieniądze odzyskać.

1 polubienie

Wyglądało to kiepsko bardzo.

A rzeźnik z niego w defensywie niesamowity. Taki typowy, twardy DM do rozbijania ataków rywali.

Minęły 3 dni lipca. Trwa copa Ameryka i Euro - dwa największe turnieje po mundialu. Okienko jest otwarte do 1 września…

Na forum LFC coroczny płacz dlaczego jeszcze nie zrobiliśmy transferów, jak to jesteśmy spóźnieni i jak to wszystkie inne kluby już się super wzmocniły a my nie i że ogółem dramat.

Nie zmieniaj się forumku. Nigdy.

@adamne Po 3 dniach jego trwania (nowy okres rozliczeniowy)? To bez kozery powiem, że w każdym…
Może lepiej przypomnisz mi, w którym okienku było tak, że nie kupiliśmy absolutnie żadnego zawodnika, bo chytrzy właściciele nie dali pieniędzy i chcieli przyoszczędzić oszukując kibiców, że maja kompletną kadrę?

Choćby w poprzednim ankieta na forum (po zakończeniu okienka, a nie po 3 dniach) oceniła, ze to my zrobiliśmy najlepsze transfery w PL. Ale jak wspomniałeś - pamięć forumka jest ulotna.

3 polubienia

A przypomnisz mi w którym okienku ostatnio ten płacz był nieuzasadniony bo ostatecznie uzupełniliśmy wszystkie braki w składzie i kupiliśmy zawodników którzy byli realnym wzmocnieniem na wszystkich pozycjach które tego potrzebowały? Ja już jestem stary i pamięć mi szwankuje, może coś przegapiłem.

@AquerdationLFC Masz na myśli to okienko rok temu, kiedy nie kupiliśmy defensywnego pomocnika co pozbawiło nas szans na mistrzostwo?

8 polubień

W sumie rok temu. Pewnie to kiedy przychodził Fabinho czyli 6 lat temu też :stuck_out_tongue:
@adamne przyszedł Endo, czyli def-pomoc do nas trafił

1 polubienie

Ale ja wyraźnie napisałem o wzmocnieniach a sympatyczny Japończyk, pomimo kilku solidnych wystepów, nie mieści się w tej kategorii. Tak jak Kabak czy Davies nie byli wzmocnieniami obrony, Melo czy Gravenberch pomocy a Minamino napadu lub Adrian bramki. Po prostu zawodnicy występujący na danej pozycji ale w niczym nie podnoszący poziomu gry zespołu.

10 polubień

Bzdura. Akurat w ostatnim sezonie Kloppa, linia pomocy dowiozła. Największym problemem była nieskuteczność w ataku, zwłaszcza Diaz i Nunez. Salah tylko do pewnego momentu dowoził, Joty częściej nie było niż było, a Gakpo spory fragment sezonu kopał się po czole. To był realny problem minionego sezonu.

Oczywiście pozycja 6 wymaga wzmocnienia, ale pisanie, że przez brak takowego przegraliśmy mistrzostwo to grube zaginanie rzeczywistości i faktów.

Trochę mało jak na Liverpool. Raczej szukamy kogoś kto potrafi rozbić atak i posłać piłkę do przodu.

1 polubienie

Przypomne tylko, ze w poprzednich rozgrywkach strzelilismy 86 bramek. Brak wykorzystanych dogodnych okazji przez Nuneza, Diaza czy Salaha nam nie pomogła, ale najwiekszym problemem była nasza ulomna gra w defensywie i strata wielu glupich bramek. Gdyby nie Ali to mielibysmy grubo więcej straconych goli. To brak wzmocnienia obrony i przede wszystkim dobrego DMa pozbawila nas mistrzostwa. Endo pokazal, ze jest za słaby i ponieslismy konsekwencje olania tematu w zeszle lato

Kiedy ostatnio mistrz stracił ponad 40 bramek w sezonie? Ponad dekade temu

6 polubień

Zabawne, że piszesz o braku logiki jednocześnie nie potrafiąc zrozumieć, że w Liverpoolu zmieniła się struktura i nowy dyrektor sportowy jest w klubie od miesiąca a head coach od 3 dni. Nie zdziwiłbym się, gdyby został przeprowadzony jakiś audyt w sektorze odpowiedzialnym za scouting i transfery, bo nie sposób nie zauważyć, że jeśli chodzi o nasze ostatnie transfery to coś poszło nie tak. Zaryzykowałbym też stwierdzenie, że są w klubie ważniejsze kwestie niż transfery. Mam tu na myśli podpisanie nowych kontaktów z Trentem, Van Dijkiem i Salahem. Przypominam też, że do ogarnięcia była kwestia sztabu Slota i zdaje się, że chyba nadal nie mamy gościa od analizy, bo ten z Feyenoordu nie dostał pozwolenia na pracę. Wygląda na sporo roboty jak na tak krótki czas i wydawałoby by się, że to logiczne, że nie bedziemy działać jak inni.

I serio uważacie, że FSG (albo tylko FSG) jest za to odpowiedzialne? Dlaczego nie potraficie napisać złej rzeczy na temat Kloppa? Przecież to Klopp jest w głównej mierze odpowiedzialny za dziurę jaką mieliśmy w pomocy. To Niemiec był największym obrońcą Anglika i załatwił mu nowy kontrakt. Bezsensownego transferu Gravenberga też na siłę nie wcisnęło mu FSG. Te całe Diazy i Nunezy to też zasługa Kloppa.

2 polubienia

Arsenal złożył oficjalną ofertę za Riccardo Calafioriego, jednak ta została odrzucona przez działaczy Bolonii. Jak się okazuje 47 milionów euro to za mało. Włodarze klubu z Serie A zgodzą się sprzedać swojego zawodnika, jeśli na stole pojawią się o… trzy miliony euro więcej. (Corriere dello Sport)

W związku z odejściem Nacho, Real Madryt szuka następcy dla hiszpańskiego stopera. Zdaniem dziennikarzy Mirror, w kręgu zainteresowań obecnego mistrza Hiszpanii znalazł się obrońca Kanonierów, William Saliba. (Mirror)
Może to ważne w kontekscie ściagniencia do nas Yoro

Zakontraktowanie przez Liverpool Anthony’ego Gordona z Newcastle tego lata jest „możliwe”, ale zdaniem dziennikarza Fabrizio Romano, The Reds nie będą przepłacać, aby pozyskać tego zawodnika.
Newcastle United poinformowało Liverpool, że chce Anthony’ego Gordona tego lata sprzedać za 100 milionów funtów, podały źródła Football Insider

The Reds chcą podpisać kontrakt z Leny Yoro.

Liverpool poszukuje środkowego obrońcy po odejściu Joela Matipa, ale Riccardo Calafiori i Piero Hincapie nie są na celowniku.

Liverpool nawiązał pierwszy kontakt w sprawie nowego pomocnika, ale 29-latek jest zdecydowany na Real Madryt.
Calciomercato twierdzi, że Liverpool, podobnie jak Newcastle United, nawiązał pierwszy kontakt w sprawie Adriena Rabiota. Francuz nie ma już kontraktu, a jego umowa z Juventusem wygasa na początku tego miesiąca.
Zespoły mogą teraz wykupić go za darmo, o ile będą w stanie zapłacić mu pensję, doniesienia sugerują nawet 7,74 mln funtów rocznie

kolego jakbyś śledził forum na bieżąco w poprzednim sezonie to byś mógł wyciągnąć lepsze wnioski. Przeciez co post nie będzie się powtarzać swoich własnych przemyślen na niektóre sprawy.

Się w te okienko wyjaśni czy to właśnie Klopp był hamulcowym czy nadal nie załatamy środka pomocy, środka i lewej strony obrony.
Skrzydłowy też by się z prawdziwego zdarzenia przydał, no ale jak Gakpo utrzyma formę to się choć jeden problem rozwiąże.

1 polubienie

image
Połowa z tego co ma Gravenberch, nie chce już się nad nim znęcać, ale z pewnością nie udowonił dlaczego tyle za niego daliśmy i tyle mu płacimy…

@CzerwonyBartek bez kontraktu jest to fakt, a plotka może być nawet dla wzbudzenia naszego zainteresowania, czy też kogoś innego, jeśli nie ma nic wspólnego z prawdą/

@CzerwonyBartek może tak być, pewnie niedługo się przekonamy.