Rozważania transferowe (dyskusja)

Tak, Real nie miał wtedy do nas podjazdu.

I co z tego? Dostaliśmy za to puchar?

7 polubień

Sęk w tym, że w tym sporcie nie chodzi o to, żeby grać od kogoś lepiej, tylko o to, żeby wygrać spotkanie. Więc pisanie, że Real nie miał do nas podjazdu, gdzie finalnie mecz skończył się wynikiem 1:0 dla nich i trofeum, jest wręcz żałosne. W dodatku jeszcze biorąc pod uwagę fakt, że nasze ostatnie spotkania z nimi, to dwie porażki w finałach i piątka, którą nam wsadzili na Anfield xd.

O transferach pewnego Francuza i Anglika nie wspominając.

Prawda jest taka, że Real od 2018 nas nagminie ośmiesza, czy to na boisku, czy w sprawach transferów, a tu gość wyskakuje z hasłem, że nie mieli do nas podjazdu w finale LM 2022, który finalnie wygrali XD.

Ty to serio potrafisz się sam zaorać.

11 polubień

Czyli nie oglądałeś tamtego finalu. Tak, Real nie miał wtedy podjazdu, a to że wygrał to jakis rodzaj cudu.

Ale co z tego wynika? XD

Okej, nie mieli podjazdu z gry. Ale to Oni po 90 minutach mieli puchar i to się liczy. To nie są skoki narciarskie, tutaj nie ma punktów/pucharów za styl.

I gdzie od tego finału jesteśmy my, a gdzie Oni? Kto kupił dwa nasze domniemane cele transferowe? Real czy my?

Zastanów się trochę. Bo takie pisanie, ze nie mieli podjazdu, a wygrali przez cud, to zwykły ból dupy xd.

8 polubień

Weź już skończ koloryzować rzeczy, bo jak nie robisz z Quansaha Boga wśród młodych ŚO, to teraz pierdolisz farmazony. Tak żeśmy nie dali im podjazdu, że fakt - ostrzeliwaliśmy im bramkę, ale wcale te okazje nie były 100%owe, z Courtisem świetnie rozegrali to w obronie, nie pozwalając nam na zbyt dużo w ich polu karnym, strzały z krótkiego kąta czy mając po drodze dwóch blokujących graczy Realu, to mogliśmy liczyć na jakiś ping-pong lub niespodziewany wylew w bramce Belga. No i te dwie/trzy nasze setki nie wykorzystaliśmy, oni mieli dwie i strzelili jedną. Koniec meczu. NIKT nie będzie pamiętał kto wygrywał mecz w statystykach, tylko kto wygrał. My też z przebiegu gry powinniśmy przejebać z Milanem, ale tego nikt nie pamięta. Wszyscy pamiętają wielki come-back i wygrane karne po Dudek-Dance.

5 polubień

Proponuję kolegę @Smuggler7 przenieść do sekcji kabaretowej.
Dla nas realnymi celami nie będą Musiala, Nico czy Wirtz tylko tańsze zamienniki. Chyba, że faktycznie oddamy Diaza do FCB, wówczas może pojawi się jakiś zawodnik robiący różnicę, jak parę lat temu VvD czy Ali.

Tak bez żadnego uzasadnienia? Bo nie wiem o co chodzi. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ten Nico Williams całkiem ciekawie sobie pogrywał z Włochami na lewym skrzydle. Pierwszy raz go widziałem w akcji w tamtym meczu. Przypomina mi nieco Mané - silny, szybki, zwinny, uzdolniony technicznie, z dobrym uderzeniem na bramkę. Do tego pewny siebie. Co najmniej dwa razy założył Włochom siateczkę w pierwszej połowie. 21 lat, widać duży potencjał. Bardzo chętnie widziałbym go w LFC.

Natomiast realia są takie, że nie możemy sobie pozwolić, aby rozegrać kolejny sezon bez porządnego zastępcy dla Mo. Liczę na to, że kogoś sprowadzimy na prawe skrzydło. Bez żadnego mydlenia oczu, że jest Doak, więc ta pozycja jest mocno obsadzona. Bo nie wykluczone, że tak się skończy letnie okienko.

1 polubienie

Morton wyceniany na 20 milionów. Leipzig zainteresowane kupnem:

https://x.com/AnfieldEdition/status/1804916008374706344?ref_src=twsrc^google|twcamp^serp|twgr^tweet|twtr^true

Real Betis finalizuje transfer Adriana:

https://x.com/AnfieldEdition/status/1804918942797849031?ref_src=twsrc^google|twcamp^serp|twgr^tweet|twtr^true

https://x.com/FabrizioRomano/status/1804924123023630374

@Smuggler7 akurat Nico więcej meczy zagrał na prawej stronie.

Dlatego go przegrał?

Sprzedać Diaza, kupić Nico Williamsa oraz Bakayoko i mamy bardzo mocne obie strony. I na lata. Chociaż nie wiem czy nie powinniśmy postawić na Gakpo na lewej stronie bo na to zasłużył, ma jakość i potencjał. Czyli coś czego nie ma Diaz.

Jeśli chodzi o atak to póki jest Salah, Bakayoko grzalby ławę. Nico może obskoczyc oba skrzydła. Jeśli Barca chce Diaza i jest w stanie go kupić to zamiana za Williamsa może wyjść tylko na dobre. Na lewej Gakpo/Nico, środek Nunez/Jota, prawe skrzydło Salah/Nico. Jeśli Nunez się nie ogarnie to za rok do odstrzału. Przedłużyć z Salahem o rok żeby Araby mogły go kupić za stowe za rok.

3 polubienia

Jeśli sprzedamy Diaza to jest w sumie jeden piłkarz o podobnym profilu, który jest młodszy i może dać przy okazji zdecydowanie lepsze liczby + udowodnił, że świetnie pracuje z typową 9.

Grą w Napoli i myślę że mógłby być chętny na transfer. Kvaratskhelia. Co myślicie?

Chłopie to nie rok 2023 :joy::joy:

Całe Napoli było bardzo słabe ale nadal 11 bramek i 6 asyst w lidze i 4 gole w eliminacjach do Euro.

Luis Diaz w zespole który był w gazie i walczył o mistrza miał gorsze liczby, mając mnóstwo sytuacji.

Kvara 23 lata, Diaz 27

1 polubienie

Gakpo zapewnia spokój na lata na lewej stronie. Trzeba szukać kogoś na prawą, a nie cudować z lewą, która już teraz mamy kompletną(Gakpo+Jota). Nico mógłby być kolejną opcja na lewą + obstawiałby prawą stronę. Innym rozwiązaniem mógłby być Bakayoko.

I tak jak kolega wyżej napisał - dać sezon Nunezowi, a jak znowu nawali, to sprzedać za skrzynkę wódki do B klasy.

A z całkiem innej beczki. Oglądałem mecze Gruzji i dobre wrażenie zrobił na mnie ich bramkarz, Mamardashvili. Myślicie, że byłby dobrą opcja na numer 2?

https://www.reddit.com/r/soccer/comments/1dlw8v9/giorgi_mamardashvili_save_vs_czechia_455/?utm_source=share&utm_medium=mweb3x&utm_name=mweb3xcss&utm_term=1&utm_content=share_button

W meczu z Czechami wybrany MOTM.

Tak, na bank się zgodzi być numerem 2 na początku kariery w Europie xD Szczególnie że koleś wykazuje aspirację do bycia 1 w naprawdę dobrym klubie.

To bramkarz Valencii z całkiem dobrymi statystykami w lidze. Łączony z silnymi klubami. Wszyscy zapominacie, że trwa Euro a nie liga angielska, inne tempo, taktyka, zespoły. Wróci liga i prawdziwe tempo Gakpo

Przeciez Gakpo sprawdzał sie przeciwko najlepszym, zapomnieliście, że grał przeciwko reprezentacji Polski?
Kvara jest ciągle znakomitym piłkarzem, mimo slabego sezonu Napoli. Tyle, że jego przyjście oznaczałoby znów rzucanie Gakpo po różnych pozycjach.

Kvara to jest one season zawodnik, bo kiedy drużyna go potrzebowała najbardziej to się zapadł pod ziemię. Poza tym on deklarował, że jego destynacją jest Real. Wiadomo, że teraz nie miałby tam miejsca w skladzie ale za 5 lat różnie mogłoby być.

Poniekąd jak nigdy, mogę się z Tobą zgodzić w pierwszej części Twojej wypowiedzi. Również chce Slota bez sentymentów.
Jednakże posiadanie klubu z pieniędzmi i bez duszy, prowadzi do grania takiego jak w United i Chelsea. Pieniądze to nie wszystko. Liverpool od zawsze miał duszę i tak musi pozostać !

1 polubienie