Rozważania transferowe (dyskusja)

Teraz piłkarze wyjeżdżają na wakacje.

5 polubień

Fakt, wybija się ponad CP, ale czy rzeczywiście był jednym z najlepszych stoperów turnieju? Wczoraj tak podał do Pickforda, że prawie go przelobował… Niby detal, ale po co podnosić piłkę podając do bramkarza? Do tego słabe warunki fizyczne jak na stopera, z piłką przy nodze wcale jakiś wybitny nie był no i grał w głęboko broniącej ekipie, mając przed sobą dwóch DM’ów - dostał od Southgate’a wszystkie możliwe ułatwienia jakie może mieć stoper. Raczej nie chciałbym, żeby Guehi dostawał czas kosztem Quansaha, Gomeza raczej też nie zastąpi, bo Joe może obskoczyć 3 pozycje, jeśli jest potrzeba. Osobiście uważam, że my potrzebujemy lewonożnego stopera, na takim poziomie, żeby był w stanie z marszu naciskać na Konate i Quansaha w walce o bycie stoperem nr 2. Było by bardzo miło gdyby był do tego szybki

Wydaje mi się że to podanie wykonywał Stones. Na dzień dzisiejszy guehi zjada quensaha który wejście miał fajne, ale tak naprawdę to dopiero 3/4 sezonu rozegrał. Guehi świetnie się spisywał w cp za viery który chciał grać trochę bardziej kombinscyjnie, za roya typowa murarke i teraz za gladnera gdzie mieli świetna końcówkę grając otwarta piłkę. Może jest właśnie plan aby dać trochę zwrotności w nasza linie obrony skoro 3 naszych jest powyżej 1,90m może taki 182 się świetnie uzupełni. Ramos i cannavaro też nie byli wysocy.

Lewonożny by grał bliżej lewej strony gdzie van Dijk, grzał by ławę i grał w pucharach. Quansah i Konate mogą grać po obu stronach środka obrony, virgil też ale preferuje lewą i tak zostanie. Lewonożny to mrzonka. Przyjdzie prawonożny bo są uniwersalni.

Rok temu pisałem jak była saga związana z Colwillem, żeby brać Guehiego i spokój.
Każdy klub potrzebuje takich zawodników.

Nie bedzie zarabiał 200k, nie bedzie gwiazdorzył, gra solidnie, ma HG, jest już doświadcziony, jest jeszcze młody (24).

Nie będzie wybitnym zawodnikiem ale Real Madryt, czy Man City też mają jednego obroncę wybitnego, a reszta ma być zdrowa i nie schodzić poniżej średniej. Nie da się utrzymać składu jak każdy jest najlepszy.

Klub wiedział lepiej ode mnie bo gdyby przyszedł Guehi to pewnie Quansah by grał w League Two ale teraz za Matipa idealnie :slight_smile:

edit @Loku64 prędzej Jurgen za rok/dwa wyląduje w Barcelonie :smiley:

3 polubienia


czyzby agent Jurek :smiley: ?

@z_lotu_ptaka oby nie, akurat Barcy nie znoszę, źle by mi się tam Jurka oglądało :stuck_out_tongue:

Liverpool jest zainteresowany Guehim po jego znakomitych występach dla Anglii na Euro24.

Ostatnio pisałeś że euro pokazało że Trent nie nadaje się na pomoc więc trzymając się tego Guehi jest kilka poziomów wyżej od Konate, zdrowego oczywiście bo taki był na euro czyli kontuzjowanego kilkanaście poziomów

Następny agent, już byli agenci Hendo i Trent, agent Ibu, agent Mac , ostatnio agent Virgil, kończyło się zawsze tak samo

3 polubienia

To ty stosujesz taka pokrętna logikę i wyznaczasz poziom zawodnika po występach na Euro. Ja nie napisałem, że jest kiepski, tylko środek pomocy to nie jego pozycja i się tam nie odnajdzie, a występy na Euro tylko mnie w tym utwierdziły.

Nie wiem czy chcesz się dowalić dla zasady czy faktycznie tak myślisz.

1 polubienie

Gareth southgate to selekcjoner na nie wyższym poziomie niż Michał Probierz. Ta kadra ogólnie grała piach, A Trent to by nawet na lewej obronie zagrał lepiej od Luca Shawa czy też Mainoo od którego i Elliot jest lepszy

1 polubienie

1 polubienie

Trent na euro grał znacznie defensywniej niż w klubie, ponieważ grał na 6! Southgate ustawił go jakby
był Kalvinem Phillipsem :joy:. On może grać w pomocy i to pokazał ostatni sezon Kloppa gdzie w fazie ataku Trent grał centralnie w środku pola.

Oby nie :sob: wyjątkowo się facet nie rozwinął w Lipsku, dodatkowo interesy z Lipskiem nam nie wychodzą.

Dokładnie , TAA widziałbym w pomocy obok Mac Allistera za nimi DM.
Ciekawa sprawa jak się potoczy historia pozycji Arnolda. Zostanie na prawej obronie czy też zmieni pozycję na środkowego pomocnika.

To się raczej nie stanie w tym okienku. Na pozycji prawej obronny mielibysmy connora który zagrał w seniorskiej piłce 1.5sezonu u mocno defensywnego gomeza. A w środku na ławce graczy których w zeszłym sezonie kupiliśmy za 115 milionów (szobo, Graven) jednego wychowanka który jest średniakiem więc on może być rotacyjny i jednego z najbardziej utalentowanych środkowych pomocników świata elliotta. Ścisk straszny. Szobo co prawda można przesunąć na lewe skrzydło, ale tam już mamy 2 lewo skrzydłowych a ponoć szukamy kolejnego. Nawet jeśli wy uważacie kilku z tych zawodników za słabych/srednich to Liverpool nie lubi marnować inwestycji i albo uda nam się kogoś sprzedać(wątpię), albo będą musieli grać. Więc taa zostanie w tym sezonie na boku imo

Niby masz rację, ale nie sądzisz, że podłączanie się do środka w fazie ataku to coś innego niż gra w środku od początku meczu?

Może się chłopak podobać :wink:

1 polubienie

Zrobił się w szpitalu wakat po odejściu Thiago i Matipa

3 polubienia

Dokładnie to. Tylko potem te same osoby, które chwalą taką politykę piszą milion słów na temat tego co to się dzieje, że wygrywamy mistrzostwo raz na 30 lat i co najgorsze wręcz WYMAGAJĄ od kolejnych trenerów największych pucharów. Niektórzy już zdążyli z Kloppa przegrywa stulecia zrobić, bo przegrał kilka finałów z Realem :smiley: Od wygranej ligi angielskiej w 2020 r. kadra staje się coraz słabsza, ostatnio ktoś tu wrzucał cały skład Liverpoolu tak pozycja po pozycji. Jak ktoś nie ma takiej refleksji w stylu “jaki tu nastąpił regres w porównaniu do tego, co było 3-4 lata temu” to chyba nie kibicuje dłużej niż te 3 lata. Klub zanotował wpadki transferowe, mało który zawodnik nam odpalił od tego 2020 roku i co istotne nie próbowaliśmy ratować tych wpadek o czym świadczy brak kupna środkowego obrońcy za flopa i szklankę Konate, wcześniej Keity, teraz Nuneza i Diaza. Jeśli jakiś transfer nie wypali jak VVD czy Alisson to tak czy inaczej będzie tu siedział do końca kontraktu nieważne, że w międzyczasie przyczyni się do przykładowego 0:3 z Atalantą na Anfield w ćwierćfinale LE. Coś co było nie do pomyślenia za najlepszych sezonów Kloppa.
Widziałem głosy, żeby się nie martwić, bo jeszcze wcześnie i czołówka w sumie nie zrobiła transferów. Jasne, tylko to my z trójki Arsenal, City, Liverpool nie mamy wciąż szóstki, która powinna być dawno dopięta i gotowa na okres przygotowawczy. I tak samo to my nie mamy gotowego środkowego obrońcy do składu, nie Arsenal i nie City. O takich luksusach jak zastępstwo za Salaha czy nowy napastnik to nawet już nie ma co marzyć, bo jak Slot będzie grał skrzydłami to będzie chłop grał bez względu na formę. I na forumku znów będą pretensje typu “Salah zrób coś” pomimo 32 lat, w tym chyba 7 morderczych sezonów u Kloppa. Inni młodsi zawodnicy powinni wziąć grę na siebie, ale oni okazali się flopami, którzy będą siedzieć tu do końca kontraktów. Z FSG bez sprzedaży piłkarzy nikogo sensownego i tak nie kupimy, bo jesteśmy najbiedniejszym najbogatszym klubem na świecie, który nie jest w stanie przyznać się do porażek transferowych.

2 polubienia