Rozważania i spekulacje transferowe

Po zaklepaniu Carvalho i Ramsaya potrzebujemy tylko jednego super transferu do środka pola na pozycję Hendersona. Obserwując ostatnią częstszą rotację naszego kapitana jestem dobrej myśli.
Po transferze Diaza nie przyjdzie tu żaden napastnik w tym okienku.
Sytuacja komplikuje się za rok. Przy wygaśnięciu umów Salaha/Mane/Firmino.
Ja osobiście jestem za:
4 lata dla Salaha.
2 lata dla Mane.
1 rok dla Firmino.

Gdzieś w zeszłym roku było mówione że cała nasza starsza trójka z przodu nie dostanie na pewno nowych kontraktów, dlatego uważam że jeżeli pojawi się kupiec na Firmino to on odejdzie a wtedy możliwe że ściągniemy Nuneza, trzeba pamiętać że Klopp wprowadza ludzi przeważnie dość powoli chyba że sami sobie wywalczą skład formą (Jota, Diaz) i na pewno nie zabraknie mu okazji do gry

Bardzo ciekawa sytuacja z tym polubieniem zdjęć, które przedstawiają Kloppa przytulających swoich piłkarzy przez Darwina Nuneza.

Może właśnie zaskoczymy i jednak zrobimy cztery transfery, dwa duże i dwa perspektywiczne?

  1. Bellingham
  2. Nunez
  3. Carvalho
  4. Calvin Ramsay

Nunez Nunezem, już lepiej kupić tego Tchoumeni ego z Monaco. Jakoś do Jude nie jestem przekonany. A po 2 to pewnie się nim w ogóle nie interesujemy, tylko my kibice non stop o tym piszemy. Taka nasza zachcianka to jest

Zapomniałeś o Mbappe, nieaktualny?

4 polubienia

Mistrzostwo :smiley:

SEB właśnie zrobil fikoła :smiley:

3 polubienia

Czytałem że Mane i Firo maja otrzymać nowe kontrakty. Za mało się dzieje wokół Salaha obecnie wiec moze to jednak on ma odejsc.

Pochodząc do celów na całe okienko, to moim zdaniem Liverpool powinien wykonać następujące ruchy (kolejność od defensywy do ataku, nie priorytetami)

  1. Kupić zmiennika dla TAA (zakładam, że Neco odchodzi - ten Ramsay za 4 mln funtów ze Szkocji, to moim zdaniem bardzo rozsądne rozwiązanie)
  2. Kupić zawodnika do środka pola, który będzie się bił o pierwszy skład (Tchoumeni mi tutaj pasuje jak najbardziej, ale coś czuje, że za głośno o nim i to będzie ktoś inny)
  3. Pozbyć się kogoś z trio Mane/Firmino/Salah i przedłużyć kontrakty z pozostałą dwójką - sprzedałbym Firmino
  4. Kupić Nuneza na miejsce sprzedanego z punktu nr 3.

Takie okienko i będę mega zadowolony.

3 polubienia

może tak być, nie wykluczam żadnej opcji, napisałem o Firmino przykładowo gdyż on najbardziej już odstaje fizycznie przede wszystkim

Najważniejszym zadaniem tego lata, będzie spieniężenie niepotrzebnych zawodników oraz sprzedaż kogoś ze starzejącej się trójki z przodu.

Na pewno z klubu powinni odejść:

  • OX
  • Minamino
  • Phillips
  • Ben Davies
  • Origi (decyzja zawodnika)
  • Adrian

Kto może również odejść:

  • Roberto Firmino
  • Neco Williams

Wyliczenia są proste, za wyżej wymienionych zawodników jesteśmy w stanie otrzymać około 109 mln funtów i zwolnić tygodniówkę na poziomie 643 tyś funtów tygodniowo, co w przeliczeniu daje prawie 31 mln funtów rocznie. Do tego dochodzą jeszcze bonusy za wygrane, bramki oraz trofea, te informacje są tajne.

Dzięki temu tworzy się space na podwyżki dla takich zawodników jak Andy Robertson, Mohamed Salah oraz Sadio Mane oraz na tygodniówkę dla nowych zawodników.

Z racji, że większość z wyżej wymienionej ósemki nie odgrywa w klubie znaczącej roli możemy sprowadzić w ich miejsce i powoli wprowadzać zastępstwa.

Jeśli pójdziemy w kierunku:

  • Bellingham
  • Nunez
  • Carvalho
  • Calvin Ramsay

Możemy zamknąć się z tygodniówką tych piłkarzy na poziomie 230 tyś funtów tygodniowo, co daje nam w skali roku 11 mln funtów, także na samej tygodniówce klub oszczędza 20 mln funtów, w porównaniu ze zbędnym balastem, który chcemy opchnąć.

Transfery tej trójki powinny zamknąć się w sumie 157 mln funtów.

Czy, jesteśmy w stanie zrobić rewolucje w składzie nie wydając zbyt dużo? Oczywiście.

Możemy zrobić rewolucję kadrową kończąc letnie okienko transferowe ze stratą na poziomie 40-70 mln funtów.

A Serge Gnabry - Sadio Mane swap between [#Liverpool] and Bayern Munich could be a possibility.

Source:

[@SkySportDE]

Ale wiesz, że to nierealny xls? Wydaje mi się, że twoja wycena to tak naprawdę wycena transfermarktu + 10% a biznes wygląda trochę inaczej.

Ceny sprzedaży naszych graczy mocno z czapki. Ox, który nie gra i nie ma zdrowia za 20M? Kto za niego tyle zapłaci? Robo z rocznym kontraktem 40M? To ile za Mane? 80M? Tyle co 18-latek z kontraktem do 2025?

Mi to by się marzył Nkunku, moim zdaniem mógłby zapełnić luki zarówno w ataku jak i ewentualnie w pomocy.

1 polubienie

Mi się marzy Bellingham to bylby hitowy transfer. Tchouameni też bylby dobry. Carvalho zaklepany. No to jeszcze przydaloby się wzmocnić ofensywę po odejsciu Big Cocka.

Natomiast z czystym przekonaniem uważam że powinniśmy oddać komus Oxa. On najbardziej odstaje poziomem w kadrze. Minamino się przyda.

Za Bena Daviesa czy OXa to my bedziemy musieli doplacic w tygodniowce zeby ich ktos wzial od tego by trzeba zaczac.
Ogolnie fajne te transfery.xls szkoda, ze nierealne.

Wrócę do Mbappe - dlaczego nie ma go w tym xls? Rozmyślił się?

Nunez, jeśli przyjdzie to nie dla 80k tygodniówki, skoro w Utd czy innych klubach dostałby 2x tyle. Jude podobnie, chociaż nie traktowałbym poważnie takiej możliwości.
Transfery z Liverpoolu - podziel te kwoty przez 2, to może będą chętni.

1 polubienie

Nie wiem czy nam potrzeba nowego zmiennika dla TAA. Williams powinien zostać. Według mnie ma potencjał, tylko potrzebuje trochę zaufania. No i jest jeszcze ewentualnie Gomez, który też zabezpiecza tą pozycję. Na grę na SO nie ma szans (może kilka meczów w CC) , więc również może być zmiennikiem dla naszego PO. Mamy więc dwie opcje u siebie i nie potrzebujemy nikogo z zewnątrz.

Abes pewnie chciał dorzucić Mbappe do tego .xls, ale RAMu zabrakło, wcale się nie dziwię. Za dużo mocy potrzeba na takiego napadziora.

1 polubienie

Oho, wchodzą tabele z excela i SEB - dalej nie czytam.

1 polubienie

To może ja Ci odpowiem, bo od autora sensasyjnej wypowiedzi konstruktywnej odpowiedzi z pewnością się nie doczekasz.

Nie ma francuza na liście nie dlatego, że sam Mbappe się rozmyślił. O, nie, nie! Rozmyślił się autor, który żongluje nazwiskami w zależności od tego w jakim kierunku w danym momencie wieje wiatr.

A kierunków określiłbym tu cztery:

  • najnowsze plotki transferowe
  • marzenia autora
  • marzenia Kloppa/FSG/J.W. Henry’ego i układy z Nike (o których autor twierdzi, że wie)
  • stare, ale warte odgrzania plotki transferowe, vide J. Bellingham (co by podsycić rozmowę w temacie, aby nie ugasła)

I tak rodzi się nikomu wcześniej nieznana lista eksperta ds. potencjalnych celów transferowych LFC.

Choć jest kilka plusów w całej tej komedii, bo raz, że nie koduje nazwisk piłkarzy (np Nailyk Eppabm) nie kopiując tym samym innego specjalisty ds. prawie potwierdzonych transferów (Oten Ordep) i czasem niektóre jego rozważania nawet mają jakiś logiczny sens. No, ale na sto losowych strzałów odnośnie tego, kogo LFC na pewno sprowadzi któryś w końcu musi trafić do celu, co nie?

Ja myślę, że o to w zasadzie chodzi, żeby później móc wszystkich na forum wypunktować obwieszczając wszem i wobec, że się miało rację, bo na X nazwisk wymieniło się to jedno, któro później okazało się prawdziwym transferem do Liverpoolu.

Mam wrażenie, że niektórzy po prostu potrzebują nieustannej uwagi reszty forum i dopóki to stale otrzymują bez względu na to, czy komentarze są pochebne czy nie, to to im wystarcza.

I żeby nie przesadzać z off-topem, to dodam tylko od siebie, że cieszy mnie wyjaśnienie, że nie było kontaktu na linii agent Mane <-> Bayern, bo z trójki Mane, Firmino, Salah to właśnie Mane często jest tym, który potrafi zrobić różnicę w meczu ogromnej wagi, więc niepojętym byłoby, gdyby L’pool pozwolił mu w lecie odejść. A z uwagi na nadchodzące ważne mecze zabicie tej plotki już w zarodku było konieczne.

Natomiast co do transferów do ofensywy, to nastawiłem się trochę na tego Nuneza i mam nadzieję, że plotki łączęce go z LFC są prawdziwe. Z miłą chęcią zobaczyłbym kolejnego urugwajczyka w naszych barwach. Tym bardziej, że prawdą jest, iż od dawna nie mamy napastnika z prawdziwego zdarzenia.

A jeśli nie przyjdzie Nunez, to w pełni zadowolę się podpisaniem Mbappe i odejściem Firmino. :wink:

4 polubienia