Rozważania i spekulacje transferowe

Kurcze zawsze brakuje nam podstawienia kropki nad i, tej wisienki na torcie, żeby móc być zadowolonym z okienka i ze składu. Zawsze zostawiamy jakiś problem niezałatany (brak klasowego zmiennika z przodu, 3 śo , ciągły brak zmiennika Trenta, teraz brak w składzie klasowego defa.
Wiecznie brakuje tej ostatniej finalnej cegiełki, żeby ten nasz Liverpoolski mur był kompletny, a odroczone problemy nawarstwiają się z kolejnymi i jest coraz gorzej załatać to wszystko w jedno okno.
Najzwyczajniej w świecie przykro mi patrzeć, jak niewykorzystujemy okazji, żeby na stałe zadomowić się w piłkarskim czubie, poniekąd na swoje własne życzenie :disappointed_relieved:

2 polubienia

Mamy to

5 polubień

Tak naprawdę to my zrobiliśmy dobre transfery jedynie na pozycje ósemek, olane zostały pozycje:

  • defensywnego pomocnika, - środkowego obrońcy prawonożnego, - środkowego obrońcy lewonożnego, - prawego obrońcy. To są pozycje, które powinny być wzmocnione NA TERAZ, a w perspektywie za rok mamy min. odejście Thiago i Matipa, starzejącego się Robbo, wejście w ostatni rok kontraktu Virgila i Mo, którymi może interesować się Arabia. My nie jesteśmy kadrowo gotowi do tego sezonu, a perspektywa na przyszłość zapowiada potrzebę kolejnych koniecznych wzmocnień, więc ja na prawdę nie kumam, jak to okienko można oceniać pozytywnie. Przecież nawet na tych pozycjach nr osiem w przypadku kontuzji/zawieszenia Maka lub Szobo zostaje nam do gry Harvey ( każdy widzi jaki obecnie prezentuje poziom) Jonses i Thiago ( okazy zdrowia… ). Niestety moi drodzy, ale żeby wzmocnić się na tyle, żeby w tym sezonie myśleć o walce o mistrzostwo to musielibyśmy wydać jeszcze grube siano przynajmniej na klasowego defensywnego pomocnika i klasowego środkowego obrońcę, już nie mówiąc o graczu typu Thuram, który byłby alternatywą do gry na ósemce. I najgorsze jest to, że te wszystkie braki z biegiem czasu będą się nawarstwiać, bo klub sam prowadząc taką a nie inną politykę kadrową doprowadził do tej sytuacji.
1 polubienie

A jak byś ocenił, gdybyśmy nie kupili Szoboszlaja? Tez na 2 czy obniżyłbyś do 1? Jak bys ocenił gdybyśmy nie kupili Maca? Tez na 2 czy obnizyłbyś do 1? A jakbyśmy nie kupili żądnego z nich to obniżyłbyś o jedno oczko czy nadal 2? Czyli kompletnie bez transferów dałbyś ocenę 6/10 bo nie osłabilibyśmy kadry, tak?

Chyba musisz być wyjątkowym fanem naszych władz i FSG.

Analogicznie, gdyby odszedł jeszcze Virgil, TAA, Robertson i Matip, a przyszedł Hincapie na zasadzie przebudowy defensywy + ktoś pokroju Endo do obrony, to co 10/10? :smile:

1 polubienie

Ale tu nie chodzi o transfery za 150 mln za jednego piłkarza, tylko zabezpieczenie pozycji gdzie nie mamy rezerwowych i przy kontuzjach (a są często) sypie nam się drużyna xd

Nie no, o 1 bym wtedy obniżył. Bo więcej się przecież nie da z 2 :person_shrugging:

Nie no ja się zgodzę dlatego w życiu nie ocenilbym tego okienka na 9 jak Hanys (sam dałem 6/7 czyli taka trója w szkolnej skali). Meritum mojego posta to ludzie, którzy jadą po klubie, Kloppie, piłkarzach etc bo klub nie wydał 300 baniek. Jakieś urojenia o zapowiedzianych 250 mln itp.

Liverpool still looking… To jest podsumowanie tego okienka.

Gdybyśmy nie przespali 3 okienek i sprzedawali zbędnych pilkarzy to nie byłoby potrzeby wydawać 250 mln, ale jest jak jest. Przy obecnej kadrze ciezko bedzie o cos wiecej niz top 4.

4 polubienia

Ta dwójka i ja będę happy

Ktoś wie coś więcej o Treyu Nyoni? Jaki to typ pomocnika?

nunes pewnie trafi do city za 50mln no kur… jakbysmy my serio nie mogli tyle za niego dac tylko sciagac kota w butach

Co? Gdybyśmy poszli po Nunesa założę się, że forum byłoby rozwścieczone. Przecież typ jest takim se zawodnikiem w kompletnie cienkim Wolves.

Tym bardziej kolejna ofensywna 8ka. Pep widać zrewidował sens posiadania dwóch równorzędnych jedenastek i zamiast piłkarza o statusie Mahreza sięgnął po klocka na uzupełnienia składu.

2 polubienia

To tu czy do działu “humor”?

I znowu to dziadostwo INDYKAILA. Dawaj do humoru.

To jednak ciekawe, że dwa świetne transfery nie wpływają na ocenę okienka :smiley: To co ma wpływać na tę ocenę jak nie transfery?
Dla mnie też na 6 powinien być zakupiony ktoś lepszy niż Endo, ale po pierwsze zobaczymy, czy jednak nie wydarzy się jeszcze jakiś transfer, a po drugie cierpliwie poczekam przynajmniej do końca rundy jak radzić sobie będzie Japończyk, a być może Bajcetić na tej pozycji :slightly_smiling_face:
Wówczas ocena będzie bardziej miarodajna.

Nah nie wierzę w ten transfer. Ani nie wierzę w chęć przejścia Salaha, ani że nasz klub w obecnej sytuacji pokusiłby się o sprzedaż

Nie ma takiej opcji. Liverpool wie, że nie znajdzie zastępstwa plus sprzedaż Salaha teraz to samobójstwo i poddanie się jeszcze za nim sezon się rozkręcił.

Nie mniej jest to moim zdaniem ostatni rok Egipcjanina u nas. W następnej lato pewnie sprzedamy go do Arabii za jakieś 60/70 mln. Mam tylko nadzieję, że nasi przyszykują w porę jakąś konkretną listę piłkarzy, którzy mogliby go zastąpić.