Rozważania i spekulacje transferowe

A napisałem gdzieś, że nie wpływają na ocenę? Moja skala oceniania zawiera również ujemne punkty za brak transferów, frajerstwo czy transfer żeby ściągnąć kogokolwiek by zamknąć ryje kibicom i skończyć okienko (patrz transfer Endo).
O ile transfery Mac Allistera i Szoboszlaia są świetne i za nie mógłbym dać spokojnie 5/10 to ocenę zmniejszają inne czynniki.
Moja skala i warunki oceniania, i moja ocena. To wszystko.

Największym frajerstwem to fakt, że odkąd wiedzieliśmy o transferze Fabinho to klub przez długi czas wyglądał tak jakby spał i nic nie robił, albo co gorsza dopiero wtedy robił listę potencjalnego następcy!

Potrafimy przeprowadzać transfery po cichu, wyglądamy w tym aspekcie świetnie (w sumie transfer Fabinho był nagły) a tutaj dajemy po raz kolejny czterech liter.
Nie mam nic przeciwko kupowaniu right playerów, drogich zawodników, ale kolejne okienko wygląda tak jakby nasz system skautingu zupełnie nie istniał.

1 polubienie

Jeszcze tydzień czasu do zamknięcia okna więc ocena na wyrost. Jak nie wierzę już w przyjście kolejnego pomocnika tak dalej oczekuje przybycia obrońcy. Matip, Gomez i Konate to szklaneczki. Zresztą poza Konate żaden z nich już do niczego się nie nadaje. Póki co okno uważam, za dobre (dałbym dostateczny gdyby nie opchnięcie bezużytecznego Fabinho i męczącego Hendersona), ale jeśli przyjdzie fajny obrońca to skończy się na dobry z plusem.

1 polubienie

Ile razy jeszcze trzeba pisać, żeby takich gówien tu nie wrzucac?? Mało razy była tu taka lista jakie źródła są OK a jakie omijać? No ludzie! To krowa już prędzej by się nauczyła! A tu dalej wrzucanie dla samego wrzucenia…

7 polubień

Ale co to za logika niby? Co to za sposob oceniania na podstawie tylko zawodnikow, ktorzy przyszli, nie zwracajac uwagi na takie aspekty jak starzenie sie kadry, spadki formy czy transfery z klubu? Poza tym - brak transferow to wlasnie oslabienie kadry.

Jak dla mnie pelna zgoda z Hosterem - tez ocenilbym to okienko na 2/10, maksymalnie 3/10. Dlaczego? Otoz moim standardem (FSG pewnie wyznaje inne standardy bo dla nich liczy sie po prostu kaska jaka wpadnie z klubu) jest 5/10. Oznacza to - ni mniej, ni wiecej - wzmocnienie formacji, ktore tego wymagaja. To, ze u nas sa 4 takie formacje (obrona, pomoc, napad, rezerwa) to tylko kwestia zaniedban z poprzednich lat i nie bede patrzyl przychylnym okiem na zasadzie - “ooo jak to tak 5/10 to wzmocnienie wszystkich formacji jak to trzeba by 6 pilkarzy kupic!!!”. No niestety, trzeba bo klub nie wzmacnia sie od lat przez co braki sie nawarstwily.

Zatem z poziomu 5/10 lecimy w dol, znowu, dlaczego? To dosc proste. Oczywiste problemy przed okienkiem, takie absolutne “must have”:

  • Zjazd Robertsona i brak realnego konkurenta na jego pozycje,
  • Brak rzetelnego zmiennika na środek obrony (nie chce sie pastwic nad VvD, ale osobiscie powiedzialbym, ze brak obroncy do podstawowego skladu),
  • Brak jakiegokolwiek zmiennika na prawa obrone,
  • Brak kreatywnych i pracowitych środkowych pomocników - zarówno pod względem umiejętności jak i rezerwy wyglądaliśmy sezon temu słabo - przy odejściu OXa i Keity (to wiedzieliśmy od dawna) min. to było dwóch kreatywnych, ale też walecznych ŚP
  • Brak defensywnego pomocnika za tragicznego Fabinho.

Inne przydatne wzmocnienia to zastepstwo dla Salaha, ale powiedzmy, ze przy zalataniu ww. dziur mozna byloby z tym poczekac do kolejnego lata, zwlaszcza, ze Salah i tak bedzie gral pewnie od dechy do dechy.

I teraz, skoro dla mnie te 5 punktow to bylo takie okienko wlasnie 5/10, moze 6/10 gdyby to byly dobre nazwiska - to jakim cudem po tym co sie wydarzylo mialbym dac taka lub wyzsza ocene? Nie tylko nie zalatalismy palacych problemow co jeszcze sie dodatkowo oslabilismy. W obronie wzmocnien brak, a Robertson juz gra niezla paste. Zreszta TAA w obronie tez nie istnieje. W srodku pomocy faktycznie przyszli swietni Mak i Szobo, ale odeszlo 4 innych zawodnikow i kadra w tej formacji jest krotka jak żądło flanagana. Na tyle krótka, że gramy lewym skrzydłowym w pomocy od 1 kolejki. Transferu Endo komentowal nie bede dopoki nie zagra kilku meczow. W kazdym razie o ile pod katem umiejetnosci pierwszego zespolu jest lepiej, tak problem bardzo waskiej lawki pozostal. Jones, Elliott i Bajcetic nie reprezentuja poziomu odpowiedniego na Top 4, nawet z lawki… nie mowiac o walce o majstram nie wyglupiajmy sie. Jezeli chodzi o ten dodatkowy transfer, zastepstwo za Salaha i formacje ofensywna. Coz, nie tyle nie ma zastepstwa co po prostu sie osłabiliśmy bo odszedl w sumie wartosciowy Firmino. Na szczescie w ataku mamy jako-takie bogactwo po powrocie Żoty i Diaza wiec powinno byc ok.

Wiec z 5 glownych problemow, udalo nam sie czesciowo zalatac jeden. Jakim cudem mialbym powaznie traktowac kogos kto ocenia to okno na 6/10 czy nawet 7/10. Twoim tokiem rozumowania jakbysmy sprzedali 10 podstawowych zawodnikow, kupili Mbappe i Caicedo to okno byloby chyba 15/10. Tyle, ze to tak nie dziala.

Paradoksalnie, dobry wynik w tym sezonie wcale nie jest wykluczony. Nasza podstawowa 11, jak juz sie zgra i bedzie zmotywowana jest naprawde bardzo mocna. Ma swoje minusy, ale kazda 11 ma jakies gorsze strony. Jezeli omina nas kontuzje, Endo bedzie gral przynajmniej chociaz troche lepiej niz Fabinho to pewnie zawalczymy o miejsca 2/3. Tylko, ze po pierwsze - pozostawiamy wszystko w nogach 30 letniego Japonczyka ze slabego klubu Bundesligi i w rekach losu, karmiac się wiarą, ze najwazniejsi zawodnicy nie zlapia kontuzji (juz zdarzalo nam sie miec takie podejscie w poprzednich latach… cóż…). Dwa - te wszystkie problemy cudownie nie znikna, one wroca za rok i za dwa, kiedy nawarstwia sie kolejne. Tak jak nawarstwily sie te.

6 polubień

Zrobił się offtop w tym wątku, zamiast rozważań transferowych mamy dziesiątki opinii na temat tego jak kto ocenia okienko, które się jeszcze nie skończyło.
To tak, jakby zawzięcie dyskutowac nad oceną meczu po godzinie gry, trochę bez sensu.

5 polubień

Dałeś dużo punkcików mimo wyprzedaży i sprowadzenia paru dobrych, w takim razie po wyprzedaży całej obrony i sprowadzeniu jakichś dwóch zawodników dałbyś pewnie 10/10 idąc Twoim tokiem rozumowania? No i ja dałem 4 wiec nie myl osób, poza tym pytam się o Twój punkt widzenia w takiej sytuacji, wiec dotyczy chyba Twojej oceny okienka, a nie kogoś innego prawda? Chyba, ze zmieniłeś zdanie i oceniasz okienko na 2

1 polubienie

Za rok odejdzie pięciu, przyjdzie dwóch, w porywach trzech. Tak to będzie wyglądać. Jurgen, ty z 18 zawodnikami nie wygrasz tytułu?? To co z ciebie za trener???

Bubek będzie zadowolony, dwóch nowych solidnych dojdzie do składu, kij z tym że 7 odejdzie i tak byli słabi. A ze nie ma kto grać to kto by się przejmował, okienko 7-8/10 i uj

Gdybyśmy nie kupili Szobo dałbym 1 analogicznie z Macalisterem. To samo tyczy się braku innych transferów bo nie kupowanie nikogo to nie jest „nie osłabianie kadry” tylko jej starzenie i brak poprawy jakości tym bardziej jak się popatrzy na wiek naszych pomocników. Nie wiem gdzie tu wypatrywać jakiś ocen powyżej 5 jak dwie kontuzje obnażą braki w kadrze, które były w poprzednim sezonie przy większej ilości zawodników.

12 polubień

Warto jeszcze się wstrzymać ten tydzień z ostatecznym podsumowanie okienka transferowego, ale na dzień dzisiejszy jest po prostu fatalnie i ocena 3/10 jest adekwatna do poczynionych przez klub działań w te wakacje. @Aldor opisał to właściwie i w zasadzie poza ściągnięciem Maca i Szobo skończyły się pozytywy tego okienka. Szumnie zapowiadana przebudowa pomocy okazuje się (na dzień dzisiejszy) mało śmiesznym żartem, a transfer Endo po tym jak zobaczymy na defensywnych pomocników z którymi łączyły nas media jest niejako podsumowaniem nieporadności klubu. Japończyk pewnie ma serducho do gry, ale braku umiejętności tym nie przypudruje. Gdyby był faktycznie tak dobry jak tutaj rysują, to dawno nie biegałby na pograniczu 1. i 2. Bundesligi.

Jesteśmy na rynku zbyt mozolni, nieelastyczni, negocjacje za pana Schamdtke nam wybitnie nie wychodzą, a grube przepłacenie za 30 latka z dołów Buli z rocznym kontraktem to jest śmieszne. Jeśli nie ma klauzuli, która można aktywować musimy zapomnieć o szybkiej finalizacji transferu zawodnika o konkretnych umiejętnościach.

Wzmocnienie obrony zapowiadane od początku okienka też nie wypaliło. Nawet można powiedzieć, że nikim realnie się nie interesowaliśmy, bo jak widac wzmocnienie te formacji było uzależnione od sprzedaży Matipa, a na Kameruńczyka po prostu brak chętnych. Dodatkowo ośmieszamy się kolejny rok z próbowanie sprzedaży Phillipsa, z która bujamy się trzeci sezon i jak nie było kupca tak dalej go nie ma.

No i jeszcze ten nieszczęsny Adrian. Po jaki huk było przedłużanie kontraktu z nim skoro ani nie prezentuje wysokiego poziomu (umiejętnościami przypomina pewnego Bogdana), kasuje ogromny hajs jak za trzeciego golkipera i na dodatek blokuje miejsce dla zawodnika bez HG. Po prostu strzał w kolano.

Ciekawe jakie działania zostaną jeszcze podjęte przed zamknięciem okienka. Czy klub będzie umiał rzutem na taśmę uratować to tragiczne okienko czy pozostaniemy z takim stanem osobowym jak teraz

1 polubienie

Ocena okienka to maks 2/10. Nie wiem kto w klubie planuje transfery ale ja już teraz wiem na 100% że będą ogromne problemy z środkiem obrony. To jest tylko kwestia czasu aż będzie tam grał ten śmieszny Japończyk albo JK będzie robił jakieś cyrki grając Robertsonem na ŚÓ i Tsimikasem na lewej. Kontuzje Konate, Matipa czy Gomeza to jest pewne jak amen w pacierzu.

Tak jak było pewne - żadnej przebudowy nie było, żadnych wielkich pieniędzy nie ma dostępnych. Strukturalne klub sie powoli rozpada i pójdzie na dno razem z JK. To pociągnie za sobą kiepskie wyniki sportowe - bo chyba tylko najwięksi naiwaniacy wierzą że ten klub wróci do LM.

7 polubień


z jednej strony dużo, z drugiej poziom Gvardiola ponoć, a Chorwat kosztował z 20 baniek więcej

edit mu sie ponoć nie pali i może sezon zostac w Bayerze. Gorzej, że jak będzie to dobry sezon to pewnie i cena wzrośnie o kilkadziesiąt %…

Hahaha rzucą 55 mln w ostatni dzień okienka i znowu będą sobie Haha robić. „Liverpool uważa, ze zawodnik warty jest max. 54 mln, Bayer ustalił cenę na minimum 70 mln. Rozmowy trwają :joy:

Gdyby klub potrzebował wzmocnień na 3 pozycjach i pozyskał 3 zawodników to można to oceniać wysoko ale tak nie jest. Na plus oceniam wymianę Hendersona, Keity, Oxa i Milnera bo Dominic ,Alexis i Wataru JEŚLI im zdrowie dopisze dadzą więcej niż cała 4. I to tyle pozytywów, prawdopodobnie zespół będzie grał bez typowej 6 przynajmniej do stycznia (może ze słabszymi zespołami zagra Bajcetic). Przy dużej odpowiedzialności Maca, Szobo i Endo, powrocie Thiago i Bajcetica (jest jeszcze Curtis i Eliot) mogło by to się nawet udać pod warunkiem solidnej obrony. Jestem w stanie wyobrazić sobie tok myślenia sztabu, że przyjście Andre zimą da mu czas na aklimatyzacje bo latem odejdzie Thiago. W tym momencie moim zdaniem to w defensywie jest największy kłopot. Obawiam się, że Virgil nie wróci już do najlepszej formy, Konate jako jedyny ma dobrą szybkość ze środkowych ale znów jest szklany. Matip i Gomez to nie poziom nawet na ławkę u nas. Robertson wygląda słabo od początku sezonu a Trent jak wiadomo nie radzi sobie na boku w defensywie. Będziemy znów tracić dużo goli po długich piłkach za plecy obrońców. Dlatego od początku okienka byłem zwolennikiem Frimponga i Pavarda (lub kogoś na ich poziomie). Te dwa transfery by bardzo dużo zmieniły w grze. Chcąc wygrywać to musimy strzelać po 3 gole na mecz bo nie wierzę, w grę na zero z tyłu.

Na dzień dzisiejszy, nie widzę żadnych szans na znalezienie się w top 4 jakby to rzec, własnymi siłami. Jedynie kryzys innych drużyn i sporo farta mogłoby nam to dać. Kadrę mamy dramatyczną. Wróciliśmy bardzo szybko do sytuacji w której mamy znowu dokładnie 2 klasowych pomocników na 3 pozycje (wcześniej był to Fabs w formie i zdrowy Thiago.) czyli Szobo i Mac.

1 polubienie

Niestety jest tydzień do zamknięcia okna transferowego i o tyle w normalnych warunkach wierzyłbym w dokonanie jeszcze minimum jednego transferu, ale plotki i to co się przedstawia w mediach po zakupie Endo w 100% nastawiają mnie, że żadnego transferu nie będzie. Co najwyżej jakiś debilny ruch w stylu Arthura czy Caulkera. Zaraz pewnie pojawią się artykuły że Jones to super talent, co Thiago i Bajcetić dadzą drużynie jak zaczną grać, a że Ben Doak zajmie miejsce Salaha podczas PNA. I że w sumie nie trzeba nowego obrońcy bo od biedy na obu bokach zagra Gomez. A Endo na ŚO. Propagandowa maszyna ruszy pełną parą szczególnie, że do 30 września mamy w miarę przystępny terminarz.

Ech, załamałem się tym oknem i to co się dzieje z tym klubem. Ale zaraz jakiś Radbug czy Hanys wyleci, że “Super partia…tzn Okno…”

8 polubień

Z Adrianem przesadziliśmy, spokojnie na 3 bramkarza mógł być jakiś młody, po co my ściągamy Pitalugę czy kogokolwiek innego jak nawet nie zagra żadnego meczu w LE czy jakimś pucharze. Akademia u nas leży i kwiczy, jest TAA czy Bajcetic ale ile można.

Mysle, że myslelismy, iz odejdzie Kelleher i na wszelki wypadek daliśmy mu kontrakt. Po prostu nie planowaliśmy kupic rezerwowego bramkarza za Irlandczyka. Może jeszcze on odejdzie, bo kilka klubów ponoc nim zainteresowanych było

Bajčetić jest importem z Celta Fútb.base

Ale tak, nasza akademia to absolutny gruz, ścisły top w Anglii, a najpewniej i w Europie pod względem fatalnego zarządzania

Evan Ferguson:

“I went to Liverpool a few times. It’s a good club, but you see so many boys at Liverpool just fading away and there’s no chance to get in the first team. I was thinking, ‘Do I just want to play two years of Under-18s and then go to the U23s and go from there to where?'”

7 dni do zamknięcia okienka, a Liverpool potrzebuje tylko minimum 2 transferów. To będzie dobry czas :')

3 polubienia

Ocena okienka 2/10? Szobo i Mac podbijają o jedno a Endo nie istnieje? Oczywiście że drużynie są potrzebne dalsze wzmocnienia a to co mamy teraz ma sie nijak do wydatków innych poszczególnych klubów aspirujących o najwyższe cele ale żyjąc w naszych realiach, z naszym zarządem irytuje mnie już te przesadne narzekanie na to co dostajemy. Jakbym miał wybierać kadrę z ubiegłego sezonu a tą aktualną bez zastanowienia wybrałbym tą jak pewnie większość stąd co jasno wskazuje że zmiany, które są za nami (i może jeszcze przed nami) jakościowo polepszyły jedenastkę. Zawsze może być lepiej a w przypadku LFC jeszcze lepiej ale ja mam szczere nadzieje na top4. Szobo i Mac to goście którzy sprawią że bankowo zaczniemy w końcu widzieć jakiekolwiek życie w drugiej linii, obaj zawodnicy moim zdaniem są wspaniali, dwóch “panów piłkarzy”. Przyszedł jeszcze ten biedny, nieszczęsny Endo, który został niewinnie memem. Moim zdaniem w jego przypadku poprzeczka została zawieszona na tyle nisko że może jedynie pozytywnie zaskoczyć a patrząc na jego parametry i dyspozycje jest zawodnikiem bardzk dobrze pasującym do zamysłu naszego kochanego Jurka. Ja już nie liczę na niespodzianki. Aktualna kadra jest wąska i to będzie jej największa przeszkoda w znalezieniu się w top4.
IMO dajcie jeszcze jakiegoś Doucoure i dajcie chłopakom pokazać (jakby do tego doszedł jeszcze jeden obrońca byłbym naprawdę ukontentowany).

1 polubienie