Rozważania transferowe (dyskusja)

1 polubienie

no to zobaczymy co będzie teraz z Matipem. Bo jak go przedłużymy i przez to nie sprowadzimy nikogo na środek obrony, to będzie kolejny przykład, że ciągle jesteśmy 2-3 kroki do tyłu w realizacji potrzeb.
Lallana, Keita, Ox,Origi, Milner, Hendo. bysmy ich wymienili wcześniej to jeden z tych dwóch sezonów byśmy ukulali te 2pkt więcej.

tylko wiesz, że on do grudnia nie będzie grać? no i napisałem: pytanie czy w związku z tym nikogo nie kupimy - bo jesli dostanie rok kontraktu, kupimy nowego obrońce a Matipa sprzedamy go za bańke w styczniu to luz.

I bardzo dobrze. Lewy obrońca jest obecnie zbędny i dobrze, że klub nie zrobi jakiegoś desperackiego ruchu. Tu trzeba konkretnego transferu, kogoś kto zastąpi w przyszłości Robbo, a nie jakiegoś ogóra słabszego od Kostasa.

@everlast oby Matip dostał rok kontraktu. Zasługuje na niego, a jako rezerwowy nadal może się przydać.

@everlast skąd info, że do grudnia nie będzie grał?

To akurat dla mnie dobre wieści bo uważam że kupowanie LO w sytuacji gdy mamy inne pozycje do wzmocnienia i Robbo za chwilę wraca to zły pomysł. Lepsze byłoby właśnie kupienie lewonożnego ŚO, który od biedy może tam zagrać. Najczęściej się mówi o Inacio, Hancko i Hincapie (na którego raczej nie ma szans w sytuacji gdy Bayer walczy o Bundesligę). Dla mnie fajnymi opcjami są też Facundo Medina z Lens i Alessandro Buongiorno z Torino. Zwłaszcza ten drugi potrafi się fajnie podłączyć do akcji ofensywnej i dośrodkować. Oboje skończą w przyszłym roku 25 lat więc są w idealnym wieku i myślę że byliby do wyciągnięcia za 35-40 baniek. Z tym drugim jednak problem jest taki że od transferu Immobile do BVB Jurgen ma ewidentny uraz do Włochów.

Zastanawia mnie jeszcze czy możliwe byłoby ściągnięcie latem Colwilla gdyby Chelsea nie weszła do pucharów (a pewnie nie wejdzie).

Bo zerwal ACL a po tym sie wraca po 10-12 miesiacach, zeby to sie wszystko dobrze pozrastalo. Owszem sa gracze co wrocili wczesniej, ale jest ich niewielu. Do tego Matip juz ma swoje lata i organizm potrzebuje czasu po takim urazie.

Nie no liczyć na Matipa po zerwanych więzadłach, to trzeba być odklejonym - wiem, że Gomez obecnie wygląda nieźle pomimo kontuzji, ale musimy wziąć pod uwagę sporą różnicę wieku. Nie możemy Joelem blokować ruchu w stronę nowego CB/LCB.

1 polubienie

Carvalho wraca z wypożyczenia.

1 polubienie

20/21, odeszli Lovren i Clyne i nikogo nie kupiliśmy na ich miejsce chociaż każdy kibic widział że nie mamy kompletnej defensywy. Potem kontuzja Virgila, zimą jakieś beznadziejne ruchy w postaci Daviesa i Kabaka i cały sezon spieprzony. Pamiętam mecz gdzie na obronie grali Fabinho z Hendersonem.

Nikt tu na Matipa nie liczy, po prostu jak chłop wyzdrowieje to może być wartościowym rezerwowym. Oczywistym jest, że trzeba iść po nowego obrońcę.

Wartościowym rezerwowym będzie Quansach i nowy/Ibou. Do tego dochodzi Gomez, który rotuje CB/RB. W tym klubie nie pozwolą na taką ilość zawodników, więc albo nowy albo Joel. Ty na prawdę nie widziałeś przez ostatnie lata jak działa nasz klub?

Romano mówi, że Liverpool nie będzie aktywny w styczniu, nic mu nie wiadomo. Tzn. inaczej nie wymienił klubu z Anfield w gronie tych co mają być aktywni w zimę.

Co to Carvalho to czytałem gdzieś, że klub będzie chciał go potrzymać w klubie przez styczeń jako opcja na ławce rezerwowej i wypożyczyć znów pod koniec okienka jak bliżej będzie powrotu Salaha z PNA.
Przyda się na liczne puchary w których gramy, a kto wie może pokaże się z dobrej stony. Chociaż personalnie uważam, że z ławki się nie podniesie chyba, że w 87 minucie.

Za to fajnie dziś w meczu z Arsenalem pokazuje się Robinson. Jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że byłby tak samo dobry jak Robertson.

Nie będzie się lansował kasą i rzucał ofert jak dziki. Stawiam że mamy swoje konkretne cele, prowadzimy ze stronami dialog a w styczniu będzie szybka akcja jak przy innych transferach. Coś w stylu Gakpo, Diaza etc. Wszyscy dziennikarze stawiają z automatu że będziemy skromni i mało rozrzutni zimą, ale sądzę, że transfer/y zrobimy.

…Inaczej City może już się koronować na mistrza.

2 polubienia

City nie ma długiej ławki w tym sezonie. Wątpię, że nie zaczną puchnąć.

zaraz będzie miał uraz do Urugwajczyków. Po prostu wystarczy nie kupować zawodników, którzy nie pasują kompletnie do taktyki.

1 polubienie

W zeszłym sezonie też ta ławka szału nie robiła, co gorsza mają po prostu topową pomoc która ich ciągnie.

Dziś pojawiło się kilka plotek, że Liverpool interesuje się Olise z CP, który miałby być zastępstwem Salaha podczas pucharu szamana, a następnie jego długoterminowym następcą. Co o nim sądzicie?

Jako zmiennik spoko, jako długoterminowe zastępstwo słabo.

2 polubienia

Jako zmiennik byłby fajny. Może rozwinąłby się jeszcze.

Szukałbym też kogoś na lewą stronę, kogoś poważnego.

1 polubienie

Ja naprawdę bym chciał widzieć Palhinie w styczniu u Nas. To dla Nas naprawdę świetna opcja na najbliższe lata. Ciekawy czy Klopp myśli podobnie :thinking:

1 polubienie

Pisałem w innym wątku, że widziałbym Olise i Neto w miejsce Diaza. Jeśli Lucho do końca sezonu się nie ogarnie, będzie trzeba myśleć o zastępstwie. Neto daje fajne możliwości, bo może zagrać na obu skrzydłach.

@LiverpoolJestCzerwony Fabinho rozegrał prawie 2x więcej minut w karierze od Palhinhi, więc Portugalczyk kilka lat by na pewno pograł.