Rozważania i spekulacje transferowe

Masz rację. Lepiej tam postawić kołek na to samo wyjdzie.

Transfer Kyliana byłby marketingowo strzałem w dziesiątkę. Poszybowalibyśmy w górę o 100% z takim nazwiskiem. A co tam Henry sobie o tym myśli to możemy tylko gdybać. Ale bym się śmiał gdyby go klepnęli i wszystkim zamknęli gęby!

Tak Scooby mówi mi tak jeszcze psotniku :blush: :blush: :blush:

Mój najbardziej z mokrych snów transferowych. Ale niestety pewnie pójdzie do Realu stworzyć z żydem i fawelarzem atak marzeń

Słabe źródła, ale wrzucam


Spoko, śmiać się na pewno nie będziesz bo go nie klepną. Możesz zapomnieć o Kylianie. Niestety nie dla psa kiełbasa

Co do transferów to jeżeli klub ma się ograniczyć do jednego to musi być obrońca najlepiej uniwersalny co i bok obrony ogarnie.
Jeżeli miałyby być dwa transfery to obrońca i pomocnik, najlepiej defensywny, bo Endo teraz będzie niedostępny, a MacAlister nie jest DM.

2 polubienia

nie potrzeba nam wiele żeby realnie walczyć o mistrza, jeszcze ktoś na prawe skrzydło za Salaha by się przydał, najtańsza opcj z takich rokujących w długim terminie to Bakayoko z PSV, podobno 40 mln euro. Ten Inacjo też super opcja. Przecież i tak ceny dobrych ŚO zaczynają się od 50 mln euro więc wpłacić klauzulę i nie kombinować, chyba że chcą kogoś innego np. Guehi czy Tomori, w podobnej cenie 50-60 mln funtów. Taniej nikogo nie kupi się jakościowego, po precedensie Van Dijka ceny ŚO są wysokie. Ciężko o dostępnego dobrego DM na rynku chyba że Zubimendi by się skusił na pracę z Jurgenem. Docure nie taki dobry a cena taka sama jak z baska, Fofana może, ale dziwne że nikt oprócz Nothingham go nie chciał, może szybkościowo odstaje od Premier League, Bruno nie wart 100 mln, Palinha fajna opcja, może by Carvalho zbić cenę do tych 50 mln chociaż. Może kolejny holender czyli Koopmaiers w podobnej cenie jest jak portugalczyk a młodszy. Nie ma tego za dużo i nie ma co płakać za Ugarte. Trzeba szukać realnych opcji na teraz.

Więcej niż jednego transferu nie będzie. Ja tam uważam, że jak kupować to za duże pieniądze. Inacjo jak najbardziej nam pasuje. Matip kontuzjowany a i tak odejdzie po sezonie. Konate nie jest w stanie grać dwóch meczy w tygodniu bo łapie kontuzje. Zdrowie Gomeza to też zawsze duża niepewność. No a w niedługiej perspektywie trzeba szukać lidera defensywy który zastąpi starzejącego się van Dijka. Także stoper to absolutna konieczność i to taki z najwyższej półki

1 polubienie

Niestety obawiam że transferów nie będzie, FSG jest bardzo krótkowzroczne, a wyniki z pierwszej sprawiają że bardzo ciężko będzie Amerykanów przekonać do kolejnych wydatków.

To będzie tak:
Po co nam lewy obrońca skoro mamy Gomeza, a Robertson lada moment wróci.
Po co nam środkowy obrońca skoro mamy VVD i Konate a do tego perspektywicznego Quensaha.
Po co nam defensywny pomocnik skoro wrócił Mac Allister a Endo nie będzie tylko miesiąc.
Sobo wypadł nie problemu jest zawsze gotowy Thiago!

Jeżeli nie będzie wzmocnień tzn że w klubie nic się nie zmieniło.

Chciałbym zobaczyć Gallaghera u nas bo jest do wyciągnięcia za śmieszne pieniądze przy obecnych kwotach do tego status HG i wciąż młody.
Po za tym bardzo podoba mi się Robinson z Fulham, a lewy obrońca daje nam dodatkowe opcje w tej tej formacji. Zawsze można przesunąć Gomeza na prawą lub środek w przypadku ewentualnych kontuzji, a TAA przesunąć na defensywnego pomocnika.

W obecnej sytuacji najbardziej potrzebny jest defensywny pomocnik i środkowy obrońca, ale jeśli jest okazja to trzeba korzystać, bo to również daje dodatkowe możliwości czy chociażby szansę zarobienia dodatkowej gotówki ze sprzedaży innych zawodników.

1 polubienie

Takie tam z przymrużeniem oka.

Co do okienka 2 transfery Obrońca i pomocnik i i kadra komplet o mistrza :grin:

Trzeba być idiotą żeby nie wykorzystać szansy pójścia po pełną pulę. To się rozchodzi także o ich kieszenie. Więcej zarobią wydając w styczniu kasę i zdobywając Premier League niż oszczędzając na siłę i zostając z niczym na koniec.

Mam nadzieję że w FSG nie siedzą idioci.

Ostatnie dwa zimowe transfery były ogłoszone na kilka dni przed sylwestrem, teraz jest cisza, nawet plotek jest mało, także wszystko wskazuje na to, że będzie jak mówisz: po co nam szeroka kadra jak w Arsenalu jest??

@LiverpoolJestCzerwony - przypomnij sobie jak po 2019 roku FSG poszło na całość (okrągłe zero transferów) oraz w 2020 (3, z czego dwa na ostatnią chwilę).

Oczywiście, że powinny być transfery bo okienko letnie zostało zrealizowane tak w 60%. Nadal mamy gigantyczne braki w składzie względem tego co chcemy grać. I z całym szacunkiem do Endo i jego nawet poprawy poziomu to nadal to jest piłkarz na maks rezerwę i potrzeba tutaj progresu.
Tak samo trzeba kogoś na PO lub na LŚO. Niestety wszystko wskazuje, że nikogo nie będzie i jakaś tragedia by raczej zmusiła klub do transferów. A tego też nie chcemy.

Oczywiście, że nie siedzą, ale mają inne priorytety. Dla nich to firma co ma generować pieniądze, a nie zespół sportowy, trofea dla nich są tylko dodatkiem.

za drugie miejsce w sezonie 2021/2022 Zarobiliśmy o 1,23 miliona mniej od City.

1 polubienie

A ile jest warte mistrzostwo w Premier League względem 2-3 miejsca? Ja zawsze myślałem, że mistrz dostaje max jakieś 5-10 milionów funtów więcej względem drużyn z 2-3 miejsca.

Zysk z mistrzostwa to głównie szeroko rozumiany marketing imo

@Ziaja

za drugie miejsce w sezonie 2021/2022 Zarobiliśmy o 1,23 miliona mniej od City.

Piszesz pewnie o zyskach z praw transmisyjnych. Tutaj z tego co pamiętam LFC zgarnęło w sezonie 13/14 więcej pieniędzy niż Man City xD

Ale nie wiem, czy nie ma jakichś dodatkowych nagród. Jeśli nie, to mamy odpowiedź jak bardzo opłaca się ściągać zawodnika za kilkadziesiąt milionów, tylko po to żeby wygrać mistrza.

Endo wczoraj wgniótł w ziemię cała pomoc Newcastle a gra tam potężny Bruno Guimaraes.

A wracając do Mbappe to wnioslby nas na kilka poziomów wyżej, ale tych pozasportowych. Ostatnio czytałem że Manchester United jest dalej 3. najbardziej rozpoznawalna piłkarska marka na świecie po Realu i Barcelonie. Ma dużo bardziej tętnice życie w mediach społecznościowych. Więcej obserwujących czy komentarzy przez to mimo, że nie ma wyników sportowych to United może sobie pozwolić na lepsze warunki sponsorskie np. od nas.

Sam Kylian ma prawie 3x więcej obserwujących na Insta od nas i 2x więcej od United. To jeden z transferów, które sam się zwróci jak David Beckham do Realu. Z tą różnicą że Mbappe umie grać w piłkę. Więc ciekawie jak podejdą do tego nasi właściciele.

50% praw transmisji jest dzielone po równo, 25% w zależności od miejsca w tabeli, 25% w zależności od liczby transmisji danego zespołu w UK i na świecie

Nie trzeba być ekspertem, żeby stwierdzić, że nasza kadra potrzebuje wzmocnień. Brakuje nam zawodnika klasy Fabinho w formie na 6tkę, środkowego obrońcy i zmiennika dla Trenta. Wtedy moglibyśmy mówić o w miarę zbilansowanym składzie. Jednak patrząc na historię naszych transferów, oraz przebieg aktualnego sezonu, to zostaniemy z tym co mamy i będziemy liczyć na to, że nikt nie wypadnie, rywale pogubią punkty, a my zostaniemy w dobrej formie fizycznej do końca kampanii.

Z całym szacunkiem do Endo, bo to dobry zawodnik, ale nie na miarę Liverpoolu. Patrząc kogo w składach mają rywale do mistrzostwa (Rice, Rodri), to samuraj nie może obok nich stanąć. Fajny zmiennik, dobry walczak i transfer nie za miliony monet, ale po prostu nie ta klasa. Szkoda też Maca, który trochę męczy się na tej pozycji, przez co nie może pokazać pełni swojego potencjału. Transfer potencjalnej szóstki uważaj za najbardziej oczekiwany. Zwolniłby Argentyńczyka, który mógłby grać piętro wyżej i pokazać pełnię swojego potencjału. Jeśli jednak w lecie nie udało nam się nikogo ściągnąć, to wątpię, że w styczniowym oknie wydamy wielkie pieniądze na wzmocnienie tej pozycji. Jest nieźle, bo po 20 kolejkach jesteśmy liderem, jednak za plecami mamy City, które w końcówce sezonu jest mega groźne.

Podsumowując, według mnie nie doczekamy się wielkich transferów. Fajnie byłoby, gdybyśmy wzmocnili się chociaż na dwóch pozycjach, z wyżej wymienionych.

Zimą zobaczymy czy FSG chce zdobyć tytuł czy zadowoli się po raz kolejny 2 miejscem. Bo nie łudźmy się - wrócą de Bruyne i Haaland , wrzucą 6 bieg na wiosnę i nam odjadą Obywatele jak Arsenalowi rok temu… No chyba, że naprawdę wzmocnimy kadrę - wtedy będzie szansa powalczyć. I naprawdę dajcie już spokój z tym Mbappe. Już Bellingham miał być nasz i co? A gdzie tu mowa o Kylianie? Real to Real - prędzej czy później dostaną kogo chcą