Rozważania transferowe (dyskusja)

Trent nie pójdzie nigdzie.

Powiedzmy sobie szczerze. Jeśli plotki na temat zainteresowania Trenta Alexandra-Arnolda okażą się prawdą, to jedynym, co może go u nas zatrzymać, to fakt bycia wychowankiem, przyszłym kapitanem i ikoną Liverpoolu.

Jeśli to na niego nie zadziała, to wszystkie pozostałe atuty ma po swojej stronie Real Madryt. Real jest najlepszym klubem w historii Europy, a ponadto co roku jest faworytem do wygrania wszystkich rozgrywek, w których uczestniczy. Po stronie Realu są większe pieniądze oraz większy prestiż, bo wiadomo jak ten klub działa na zawodników.

Poza tym, nie bez znaczenia pozostaje fakt, że z Liverpoolem Alexander-Arnold wygrał już tak naprawdę WSZYSTKO oraz, że z klubu odchodzi Jürgen Klopp, a Trent, jak sam wspomniał, nawet nie wie, jak to jest grać w Liverpoolu bez Kloppa.

No i jeszcze jedna rzecz… Jak do całej sprawy podejdzie Michael Edwards - czy będzie chciał pokazać ambicję klubu i namówić Trenta do pozostania, czy też wyczuje okazję do spieniężenia go, by zasilić letni budżet transferowy. Tu już jest oczywiście kwestia otwarta. Ja osobiście uważam, że zdecydowanie powinniśmy z całą mocą próbować zatrzymać Trenta, ale jak wiadomo, nic na siłę :wink:

3 polubienia

Alisson na celowniku Arabów:

https://twitter.com/AnfieldEdition/status/1790092271896940764

Ta wąska grupa kibiców wiecznie narzekających na budżet i zła politykę transferową musi być mocno zadowolna. Jeśli sprzedamy Salaha, Alissona, Trenta, Nuneza, Diaza i kogoś tam jeszcze, to wreszcie będą środki na transfery :wink:

1 polubienie

Alisson by ich kosztował pewnie ze 300 mln euro także nie wierzcie w te plotki. Oni dużo proponują zawodnikom, ale klubów nie chcą wzbogacać. Poza tym ten gość nie ma żadnej wiedzy.

A my daliśmy prawie 3 razy tyle za gorszego Gravenbercha.

1 polubienie

a co za problem go kupic teraz skoro i tak kogos za Thiago trzeba kupic. A Gravena mozna sprzedac w takim przypadku nawet za 25 i masz zamianke w tej samej cenie, albo masz dwóch.

4 polubienia

Z tego co pamiętam to rok temu nie był na sprzedaż według Ratcliffa, ale jeśli teraz rzeczywiście jest dostępny i to w takiej cenie to nic tylko brać, a dla mnie jako chyba największego hejtera Gravenbercha na tej stronie wymiana go na biegającego Thurama byłaby piękna

I dlaczego nagle cena została obniżona. Z plotek latających w tamtym roku cena za Thurama wahała się pomiędzy 40 a nawet 80 mln euro, a teraz nagle kosztuje 20 mln. Trochę to dziwne, bo kto nagle obniża aż tak cenę za młodego i perspektywicznego zawodnika. Może ma problemy zdrowotne.

2 polubienia

Tu akurat opcji jest kilka, po pierwsze ma rok kontraktu, po drugie mógł się dogadać z klubem w zeszłym okienku że mimo wielu ofert zostaje i nie robi scen ale klub mu nie będzie robił przeszkód w to lato, po trzecie Ratcliffe chyba już tak nie będzie inwestował w Niceę skoro bierze się za United.

2 polubienia

Jeśli Real interesował się Lennym Yoro to musimy się nim zainteresować. Z automatu to wystarczy by stwierdzić że on będzie kiedyś kotem a nie jakimś pół-środkiem.

No dobra, ale jaką on niby pozycję miałby zająć w taktyce Arne Slota. Jakbyś to widział, bo mnie to ciekawi. Bo wydać nawet 20 mln euro na gościa, dla którego nie ma miejsca w taktyce to trochę nie halo. To nie jest DM, a my szukamy DM.

Według mnie 4-5 pomocnika w hierarchii razem z Elliottem, oczywiście gdyby się okazał lepszy od Dominika, Maca czy nowego ŚPD który wg mnie jest musem to tylko lepiej dla nas. O Gravenberchu już napisałem wyżej Jones również wydaje mi się słabszym piłkarzem od francuza a za niego Edwards mógłby wyciągnąć dobre pieniądze. Poza tym sądzę że Arne będzie chętniej rotował niż Jurgen i ze słabszymi rywalami wyobrażam sobie grę bez defensywnego pomocnika i wtedy on byłby idealnym zawodnikiem

Thuram grywał wgl z tego co widze na DM. Ktoś jest w stanie powiedzieć jak sobie tam radził? Czy to sytuacja jak u nas z Mackiem?

Przecież ten Thuram to kot w worku, gość wcale nie gra nic wielkiego w tej Francji, cena spadła, bo za rok będzie do wyjęcia za darmo, a teza, że jest lepszy od Gravenbercha jest daleko idąca, chłop nie zagrał nawet minuty na większym poziomie niż Ligue1, zresztą nie robiąc tam żadnej wielkiej furory.

4 polubienia

Yoro to powinien być priorytet na środek obrony. Najlepszy młody obrońca w Europie.

Thuram to nie DM, więc do systemu Slota nie ma sensu go sprowadzać, natomiast rok temu był zdecydowanie lepszą opcją niż Ryan. Potrzebujemy podstawowego DMa i dodatkowo moim zdaniem powinnismy kupić Archie’go Gray’a. Ogromny talent, który może grac jako 6, 8, PO. Do tego lewy obrońca i najlepiej skrzydłowy.

ŚO - Yoro
LO - Hincapie/Calafiori/Inacio
DM - Varela/Ugarte/Ederson
Olise
Gray

2 polubienia

Yoro jest mocno przehajpowany. Dużo lepiej stawiać na Quansaha, niż kupować jakiegoś ogóra z Francji, który nie wytrzymałby tempa PL.

yoro fajny, ale wolałbym jednak tosina. słabo byłoby grać mecze dwójka „dzieciaków” (quansah i yoro), bo wiemy jak jest z dostępnością ibou. przydałby się ktoś z doświadczeniem a tosin je ma

Nie będę udawał speca od ligi francuskiej ale to co go przede wszystkim różni od Gravenbercha to minuty w meczach ligowych, on w tym sezonie zrobił ich w lidze 1900 nasz nie latający holender w tym i poprzednim w sumie 1600. Poza tym cena jest na tyle atrakcyjna że można zaryzykować jak Bayern w przypadku Ryana i wydać te 20 milionów na gościa ze słabszej ligi skoro też kończy mu się kontrakt a nóż nawet jak się okaże takim niewypałem jak u nich Grav to może znajdzie się później jeleń który mimo to wyrzuci dwukrotność transferu

Czemu wybrałeś stoperów na LO ?
@AleksanderFa ma to sens z ofensywnym Trentem i defensywnym LO

1 polubienie

Yoro to talent generacyjny. W wieku 18 lat jest liderem defensywy Lille w silnej fizycznie lidze francuskiej. Ma rok do końca kontraktu, więc byłby do wyciągnięcia za sensowne pieniądze. Pisanie, że to “ogór z Francji” jest żenujące.

@kuba000 Tosin to ciekawa opcja, szczególnie, że byłby za darmo. Natomiast uważam, że jeśli jest opcja ściągnięcia zawodnika o takim potencjale, to trzeba postawić na Yoro.

@Kolumbjajo Jeśli Trent ma grać jako PO, a tam pasuje najlepiej w systemie Slota, to lewy obrońca musi być bardziej defensywny. Zawodnicy, których wymieniłem są wszechstronni i mogą grać zarówno na LO i ŚO. Wtedy Trent może grać wysoko, a linia defensywna przekształca się w trójkę.

2 polubienia