Rozważania i spekulacje transferowe

Widzę duży ruch tutaj w tym dziale, wiele nazwisk się przewija - wiadomo niektóre z nich to takie życzenia kibiców niekoniecznie pokrywające się z rzeczywistością, ale super się to czyta i postanowiłem, że i ja dorzucę tutaj “trzy grosze”. Ja patrząc realistycznie widziałbym to tak:
Odejścia: Karius, Phillips, Davies, Neco, Keita, Ox, Origi, Minamino, Mane.
Myślę, że za powyższych zawodników moglibyśmy zarobić jakieś 100-120 mln funtów. W ich miejsca sprowadzamy kilku dobrej klasy zawodników / młode talenty - Calvin Ramsay, środkowy def pomocnik typu Neves, Tchouameni czy Phillips, Fabio Carvalho ( już zaklepany) i napastnik - Nunez.

Odchodzi dziewięciu, przychodzi czterech wiem, że to spora różnica, ale pierwsza wymieniona czwórka nie odegrała praktycznie żadnej roli w tym sezonie, także różnica się zmniejsza i wynosi -1 zawodnika. Myślę, że powyższe ewentualne transfery do klubu zamknęłyby się w kwocie uzyskanej ze sprzedaży zawodników także bilansowo bylibyśmy na zero.

Skład na przyszły sezon wyglądałby tak:
Bramkarze: Alisson, Kelleher, Adrian.
Stoperzy: Van Dijk, Matip, Konate, Gomez + jakiś młodzik Rhys? Może Sepp van Den Berg?
Boki obrony: Robertson, Tsimikas, Arnold, Ramsay + w razie potrzeby może zagrać Gomez.
Środek pomocy: Fabinho, ktoś nowy do pierwszego składu, Thiago, Henderson, Milner, Curtis, Elliot.
Atak: Diaz, Nunez, Salah, Jota, Firmino, Carvalho.

Być może dla niektórych to wąska niezbyt jakościowa kadra szczególnie w pomocy, ale ja jestem optymistą i założyłem, że Curtis i Elliot w przyszłym sezonie poprawią swoją grę, bo wiemy, że potencjał mają i będą jakościowymi zmiennikami czy nawet mogą pokusić się o podstawową jedenastkę. Carvalho przesunąłem do ofensywnej trójki, ponieważ jest to ofensywny pomocnik, dynamiczny także myślę, że z powodzeniem pełniłby rolę zmiennika dla naszych skrzydeł.

Co myślicie o takim składzie na przyszły sezon? Czy tylu zawodników wystarczy, czy potrzebne będą jeszcze jakieś transfery? Czy Carvalho będzie grał częściej jako pomocnik czy atakujący?

Wietrzenie szatni jest niezbędne i nie powinniśmy nawet zwracać uwagi na ilość odchodzących zawodników, bo z Adriana, Oxlade’a, Kariusa, Daviesa, Nata Phillipsa, Ojo, czy Woodburna nie ma najmniejszego pożytku. Ekonomicznie nie ma sensu trzymać ich na liście płac.



2 polubienia

Jeżeli Nunez wybierze United a nie nas to IKSDE.

Jeśli United nam sprzątną Nuneza sprzed nosa to będzie większa porażka niż z Realem w Paryżu

6 polubień

Zależy na co patrzy jeśli skupia się na pieniądzach a nie na rozwoju i aspekcie sportowym to niech idzie do mułów

Woodbrun to chyba jedno z największych rozczarowań. Wieszczono mu taką karierę … i jeszcze ta bramka dla Walii.

Prawo Webstera – w piłce nożnej prawo zawodnika do wolnego transferu, będące rozszerzeniem Prawa Bosmana. Termin pochodzi od nazwiska Andy’ego Webstera[1].

Jego źródłem jest prawo unijne, zaś bezpośrednio opiera się ono na przepisie zawartym w artykule 17 regulaminu FIFA, pozwalającym piłkarzowi jednostronnie go wypowiedzieć po upływie tzw. „okresu ochronnego”:

  • 3 lata od daty zawarcia kontraktu (w przypadku umowy długoterminowej, tj. dłuższej niż trzy lata i nie dłuższej niż pięć[2], dla graczy, którzy nie ukończyli 28 roku życia),
  • 2 lata od daty zawarcia kontraktu (w przypadku umowy długoterminowej, tj. dłuższej niż dwa lata i nie dłuższej niż pięć, dla graczy, którzy ukończyli 28 rok życia)[

Tak czysto hipotetycznie-czy Lewy może skorzystać z tego prawa?

Przebijało się w mediach o tym możliwym rozwiązaniu z prawem Webstera w sytuacji Lewego, natomiast stanowiłoby ono precedens gdyż żaden poważny zawodnik jeszcze z niego nie skorzystał.

Dla mnie idiotyzm, jeśli to obowiązuje dla jednej strony, tj. zawodnika.

O co chodzi z tą bramką Woodbruna dla Walii?

O to ze była piękna i spektakularna a sam Woodburn zapowiadał się na świetnego gracza. Następnie zgasł jak przydeptany pet.

Jürgen Klopp traveled to Monaco to convince Tchouaméni to join Liverpool, but he found out the player only wants to play for Real Madrid. [Mario Cortegana]

Niech Jurgen skręci na zachód, do Lizbony.

Liverpool spodziewa się, że agent Mané, Bezemer, poinformuje klub o chęci odejścia jego klienta. Nikt już nie oczekuje, że będzie omawiane przedłużenie umowy. Mané zażądał od LFC około 24 mln euro rocznie, co zostało odrzucone


Nie spodziewałem się takiej pazerności po Sadio, bo myślałem, że to cecha Salaha. Dobrze, że klub nie zgadza się na takie chore wynagrodzenie.

Te 24 mln to pewnie podobna kwota, od której rozpoczął negocjacje Salah, wiadomo, że później zawodnik schodzi w oczekiwań w trakcie negocjacji. Sadio zakłada, że zasługuje na umowę na poziomie Salaha.

A mnie wcale to nie dziwi. Klub pokazal jakie podejscie do Mane nie przedstawiajac mu oferty kontraktu przez tak dlugi czas. Rozmowy z Salahem trwaja od roku, a dopiero ostatnio z klubu padla informacja o rozpoczeciu negocjacji po zakończeniu sezonu. Nie trzeba byc bystrzakiem, zeby widzieci, ze dla Liverpoolu Salah > Mane, wiec chec odejscia Senegalczyka mnie nie dziwi. Absurdalne oczekiwania finansowe (o ike to nie plotka) bylyby tego podkreśleniem.

Ciekawe czy w ogole przewinalby sie temat nowego kontraktu Sadio gdybysmy w miare szybko dogadali sie z Mo

Po co sprowadzać taki szrot?

1 polubienie