Rozważania i spekulacje transferowe

To jego propozycja wyjściowa, napewno do negocjacji.
Mi to śmierdzi tym że doszło do Sadio ze dogadujemy się z Salahem na warunkach 300k+ i chce podobnych zarobków. Ja mu się wcale nie dziwie, pokornie i w ciszy pracował kiła lat, nie chlapał gębą w mediach z agentem, wgrał wszystko co mógł z klubem i nie ma prawa domagać się tygodniówki na poziomie Salaha? Jak najbardziej prawo takie ma ale czy warto, nie wiem, nie mi to oceniać z tym że czuje się zapewne niedoceniony i niesprawiedliwie potraktowany brakiem nowej umowy, nawet propozycji

8 polubień

Na pewno Sadio nie jest zachłanny na hajs, po prostu czuje się niedoceniany.

A może by tak go przetrzymać przez kolejny sezon i spróbować go jeszcze przekonać do pozostania? Tylko co by to dało jeśli i tak nie chcą mu dać takich pieniędzy…

Niestety inflacja pojawia się też na rynku piłkarskim. Transfery drogie a i zawodnicy chcą coraz więcej zarabiać. Skoro Mbappe dostał 100 mln rocznie to logiczne, że inni zawodnicy chcą chociaż jakiś ułamek tej kwoty

Jeżeli i tak miał zamiar odejść to rzucił taką kwotę.
Tak jak Ty nie chcesz czegoś sprzedać komuś a ten ktoś Cię bardzo męczy, rzucasz mu jakąś kwotę, której nie jest w stanie Ci zaoferować i po temacie :slight_smile:

“Liverpool ma nadzieje, że Keita podpisze nowy kontrakt.” [james pearce]

Podsumowanie

https://twitter.com/AnfieldEdition/status/1531906848391143426?s=20&t=bBbpaIynXhfJg5CxWy-SfQ

“Jude Bellingham jest powszechnie podziwiany, ale istnieje akceptacja, że tego lata może być trudno zdobyć 18-latka. Kosztowałoby to ponad 80 milionów funtów.” [james pearce]

Podsumowanie

https://twitter.com/AnfieldEdition/status/1531905472143495168?s=20&t=bBbpaIynXhfJg5CxWy-SfQ

Salah może odejść do innego klubu z PL za rok, Mane praktycznie pewne że odejdzie w tym okienku, Keita z nowym kontrakten, japierdole gorzej już być chyba nie może.

6 polubień

No kurczę ale jeżeli walczyliśmy o Tchoumaniego i tam kwota wynosiła 80 mln euro to trzeba dorzucić pare groszy i zabierać Jude już teraz. Od kiedy Edwards oddał obowiązki w ręce Warda nic nie gra jak powinno. Problemy z kontraktami, problemy z transferami, zamiast wykorzystać newralgiczny moment kiedy Real widział tylko Mbappe i dopiąć wszystko to czekaliśmy nie wiem na co?

2 polubienia

Gdyby Salah odszedł do City albo innego klubu PL za rok, to gość zburzy sobie cała swoją legendę w LFC. Tak jak Fabregas i RvP w Arsenalu.

Priorytetem w tym okienku jest defensywny pomocnik i napastnik, a Bellingham nie jest ani jednym, ani drugim.

i jak Owen w Memchesterze.

jedynym klubem z PL do którego mógłby odejść Salah jest City.

Wydaje mi się się, że z ich perspektywy te transfery były dobre. Każdy z nich wygrał później mistrzostwo, czego nie mogli zrobić w Arsenalu. A to, że z w drodze do tego stracili status “legendy” Arsenalu to mały koszt (i pewnie byli gotowi to zaakceptować). Różnica jest taka, że Salah już wygrał z nami wszystko i pewnie myśli, że zasługuje by zarabiać więcej. Piłkarze w tej kwestii są normalnymi ludźmi: kierują się swoim dobrem, chcą być adekwatnie wynagradzani, a Salah z obecnym kontraktem pewnie nie jest nawet w TOP5 najlepiej zarabiających ligi. To nie jest Gerrard, wychowanek, ktory poświęcił swoją karierę w służbie dla klubu, odrzucając ostatecznie propozycje z Chelsea i Realu. Można się tylko zastanowić co mógł pomyśleć rok temu Salah gdy do Man United wrócił Cristiano z ogromną tygodniówką albo teraz, gdy przychodzi Haaland (który nic w karierze jeszcze nie osiągnął) i dostaje chyba największą tygodniówkę w lidze.

No tak i później znowu będziemy rykoszetami otwierać konserwy typu Tottenham. Jude to 8 z zalążkami na 10, usposobiony ofensywnie, jeżeli odejdzie Manę to wiadomo ze 9 z prawdziwego zdarzenia także powinna się pojawić na Anfield. Defensywny pomocnik miał przyjść za 80 mln? Na ławkę? Tchouemani to ŚP usposobiony defensywnie ale to nie typowy defensywny, i nie na ławkę za taka kasę. Trochę wyglądamy jak narazie jak klub zaskoczony sytuacja z Manę, Salahem i nie do końca wiedzący jak to ugryźć

1 polubienie

Zapominasz mój drogi o Chelsea … Salah zawsze pozytywnie wypowiadał sie o klubie a swoją nieudaną przygodę zazwyczaj tłumaczył tym, że to nie był właściwy moment w jego karierze na PL. mówił, że odchodząc wiedział, że kiedyś chce wrócić do PL bo to tu mu się najbardziej podoba. Podkreślał też, że w klubie ma wielu znajomych, z którymi utrzymuje relacje.

ManC ma tę przewagę, że miasto jest rzut beretem więc nawet nie musiałby szukać nowego domu, szkoły dla dzieci etc. Niemniej - nie wierzę w jego odejście. Odejście Mane w mojej ocenie oznacza, że kasa dla Mo się będzie zgadzała.

Powyższy wpis to przeciek ze strony agenta, żeby dodatkowo wywierać w ostatnich dniach negocjacji presję i wydrzeć jeszcze jakieś dodatkowe funty.

1 polubienie

Ja to wiem, ale z jakiegoś powodu The Reds rzucili się na Aureliana, a nie Bellinghama, a nie ma między nimi jakiejś mega wielkiej różnicy cenowej. Podejrzewam, że na pozycję Keity będzie Klopp próbował wystawiać młodego Carvalho. Sam jestem ciekawy jakie mają alternatywy.:slight_smile:

Na pewno potrzebujemy DP, bo oprócz Fabinho nikt nie umie grać tam.

Salah jakieś opcje ma w lidze, np. Newcastle. Spokojnie dadzą mu taką tygodniówkę jaką będzie chciał. Zostanie w lidze i będzie wiódł spokojne życie. Dla niego to byłby interes życia.

O nie! Tylko nie przedłużanie kontraktu z Keitą! Sympatyczny facet, ale lepszy już nie będzie. A w LFC był ledwie niezły. Gdzie nadzieje były o wiele większe.

Ten nowy kontrakt dla Keity to dla mnie spore zaskoczenie, ale z drugiej strony pewnie w cenie w jakiej moglibyśmy go spieniężyć nikogo lepszego nie znajdziemy i zostanie.

Z ciekawości wróciłem do tematu jego transferu z 2017 roku i wybrałem najlepsze komentarze wyjęte z ust najbardziej szanowanych użytkowników tamtych czasów, zapinajcie pasy :smiley:

„…w mojej opinii jest to murowany kandydat do złotej piłki za kilka lat kiedy już Messi i Ronaldo przestaną zgarniać wszystkie nagrody z automatu. Jeśli tylko będziemy potrafili zatrzymać ważnych zawodnikow tak żeby Keita miał z kim grać…”

„Keita to jest complete package, chłopak rozpierdala wszelkie modele statystyczne, nie ma drugiego takiego zawodnika na świecie, dlatego nie było dla niego alternatywy - był Keita albo zupełna zmiana podejścia. Ludzie którzy myślą, że goście od statystyk przesadzają sami się przekonają jak Naby wkroczy na boiska Premier League.”

„Niesamowicie mobilny, zapierdziela aż miło, wywiera pressing, potrafi rzucić prostopadłą piłę, sporo odbiorów, dobrze się ustawia i przede wszystkim myśli na boisku”

Do dzisiaj czuję się przez Keite oszukany :slight_smile:

10 polubień

Mnie nie zaskakuje informacja o kontrakcie Keity, bo parę tygodni temu mozna było przeczytać na stronie jak Klopp sam sie wypowiada, że chciałby aby Naby podpisał nowy kontrakt. Czy to dobrze? Według mnie Keita pokazał, że PL to dla niego zbyt wysokie progi, ale z racji tego, że na sprzedaży Gwinejczyka nie odzyskalibysmy zapewne nawet 50% kwoty jaką zapłaciliśmy to zostanie

Liverpool are hoping to get around £72.5m out of potential sales for Sadio Mane, Nathaniel Phillips and Neco Williams -J.Pearce

Sadio Mane will reject a higher offer from PSG in order to sign for Bayern Munich. The forward would prefer to be a star at the Bundesliga giants, rather than be one of many stellar names at PSG. - BILD