Rozważania i spekulacje transferowe

Odejdzie pograć jeszcze 2-3 sezony w Leeds lub Newcastle i wróci jako asystent trenera, albo trener jakiejś grupy wiekowej.

1 polubienie

tak apropos transferów, to tyle sie tu przewijało nazwisko Tielemansa, a minal miesiąc i jakos nikt go nie kontraktuje. A niby promocyjna cena, czegoś jednak te topowe kluby w nim nie widzą.

1 polubienie

I tak jest dużo lepiej po zbanowaniu Seba i Mrozka (nie wiem czy to nie była ta sama osoba z dwoma kontami), bo Ci co odwalali to głowa mała…

Bo grał bardzo przeciętnie w ostatnim sezonie. Może u boku lepszych kolegów by mu się bardziej chciało zaangażować, no ale Boss kogoś bez odpowiedniego charakteru nie weźmie. Gdzieś czytałem, że Arsenal jest mocno zainteresowany, szczególnie, że Partey może pójść w ślady Mendyego.

Tyler Morton idzie na roczne wypożyczenie do Blackburn [james pearce]

Podsumowanie

https://twitter.com/JamesPearceLFC/status/1554112377137905664?s=20&t=vySvsj2czP-EnSr9N1KtmA

W takim wypadku okazuje się, że Bajcetić staje wyżej w hierarchii od Mortona. Nic dziwnego. Chłopak jest bardziej utalentowany i potrafi ogarnąć dwie newralgiczne pozycje. Będą z niego ludzie, a Mortona sprzedadzą za dobrą kasę.

Daleko idące wnioski. Może Klopp uznał, że jest za dobry na U23, a w pierwszym zespole grałby tylko w pucharach. Wydaje mi się to bardziej prawdopodobne.

Dla mnie to raczej oznacza ze Morton potrenował se z drużyną i teraz udzie się dalej rozwijać a Hiszpano Serb wchodzi na jego miejsce.

1 polubienie

Klopp nigdy nie oddaje na wypożyczenie zawodników, którzy mogą mu się przydać. Zawodników potrzebnych i dobrze rokujących woli mieć przy sobie. Morton dostał szansę pokazania się z dobrej strony i wtedy Ward poszuka mu nowego domu. Sytuacja podobna jak z Brewsterem. Klopp postawił na nim już krzyżyk. Po prostu Bajcetić o wiele lepiej rokuje.

Elliott przypadkiem nie poszedł do Blackburn na wypożyczenie z Liverpoolu? Nieraz po prostu w młodym wieku potrzeba minut i ogrania, zobaczymy co będzie z Mortonem wypożyczenie na pewno dobrze mu zrobi, nie skreślałbym go jeszcze.

12 polubień

Pomijając argumenty, które koledzy przedstawili wyżej, warto też zaznaczyć, że Morton był głównie testowany w presezonie na pozycji numer 8, a nie jak to było wcześniej, na pozycji numer 6. Tylerowi pozostaję życzyć by miał równie udane wypożyczenie co Harvey w Blackburn.

z tą różnicą, że kiedy Elliott odchodził to było niemal pewne, że wróci do Liverpoolu, bo było widać, że to talent czystej wody. Zrobił na mnie wrażenie już przed wypożyczeniem do Blackburn. U Mortona nie widzę tego czegoś i nie ma efektu WOW. Moim zdaniem dołączy do Willsona, Kenta, Woodburna i zniknie z klubu.

1 polubienie

Warto popatrzeć w tym przypadku na kontekst wypożyczenia. Przy takim ataku jak w Liverpoolu i tak by wtedy nie pograł. Elliott przychodził tutaj już z Fulham ze statusem supertalentu. Gdyby Liverpool go nie kupił to zrobiłoby to City. Nie mogli mu dać gwarantowanych minut, więc siłą rzeczy poszedł na wypożyczenie. Z Mortonem jest inna sytuacja. Liverpool go puszcza na wypożyczenie w momencie jak brakuje nam jednego pomocnika, Ox jest kontuzjowany, Milner jest jeszcze starszy, Jones bezjajeczny, Hendo zniżkująca forma i przede wszystkim w momencie jak objawił się talent młodego Bajceticia. O młodym Hiszpanie jest ostatnio bardzo głośno. Puszczenie w takim momencie na wypożyczenie, gdzie tak naprawdę dopiero teraz miałby możliwość pokazania swoich umiejętności jest jasnym sygnałem. Klopp nie ceni go na tyle, żeby mu dać kolejne szanse.

Chciałbym tylko przypomnieć, że Morton znalazł sie w składzie Liverpoolu tylko dlatego, że mieliśmy plagę kontuzji i covidu. A Klopp zaczynał Elliottem w pierwszym składzie przy dostępności wszystkich pomocników. Obaj mają po 19 lat. Detale. :slight_smile:

4 polubienia

Bernd Leno ma przejść do Fulham, Kasper Schmeichel do Nice.

No i to jest błąd. Jurgen w jakimś stopniu zahamował talent Jonesa trzymając go tutaj i robiąc z niego typowego zadaniowca od nudnej i przewidywalnej gry. W innym klubie w odpowiednim czasie Curtis by się znacznie lepiej rozwinął pod względem gry na pozycji rozgrywającego, brałby więcej gry na siebie, uwierzyłby w swoje możliwości. Zakładam, że Elliotta uratował pobyt w Blackburn. Tam przypakował, rozwinął się piłkarsko, grał bardzo regularnie, przez co forma szła mu w górę i nie schodził poniżej pewnego poziomu przez cały sezon w Championship i takie mamy efekty, że w kolejnym sezonie był już gotowym gościem do gry w pierwszym zespole, mając zaledwie 18 lat. Spójrzmy na rozwój Elliotta i Jonesa, to ten drugi ma straszne zapóźnienie przez trzymanie go na siłę. Uważam, że odejście Mortona na wypożyczenie nie oznacza do końca tego, że Jurgen w niego nie wierzy, być może da mu szansę, kwestia tego jak ten czas w innym klubie wykorzysta sam zawodnik. W pomocy mamy problem kadrowy na kolejne lata (na Oxa nie ma co liczyć, Milner, Hendo to nie materiały na podstawowy skład w przyszłości, nie wiadomo co dalej z Keitą), a Brewster chociażby nie mialby szans się przebić jeśli był Firmino, Jota i Origi.

Klopp oddawał na wypożyczenie wielu różnych zawodników czy to mniej czy to bardziej przydatnych. Sęk w tym, że co niektórzy co u niego mieli teoretycznie się przydać, bo zostają, są ostatecznie mało przydatni…

U Kloppa rozwijają się tylko ci co grają. Nie ma tak, że nawet jak jesteś jedynie ławkowiczem który wyjdzie w co 10 meczu będziesz lepszym zawodnikiem tylko dlatego, że twoim menedżerem jest Jurgen Klopp. Także Elliott i Carvalho o ile zdrowie pozwoli to mają w tym klubie pod Niemcem świetlaną przyszłość, Jones już niekoniecznie, może być odpadem lada chwila, choć chciałbym, żeby jeszcze wykrzesał coś z siebie jak Henderson gdy byl jedną nogą poza klubem. Morton ma w sobie zadatki na solidnego grajka, zobaczymy jak wykorzysta swoją szansę poza klubem.

Jones nigdy nie miał talentu. To typowy ligowy średniak i teraz to wszystko wychodzi.

4 polubienia

Chłopie zobacz co on wyczyniał w wieku 17-18 lat na niższych szczeblach drużynowych, był magikiem. Super drybling, podkręcone strzały z wielką precyzją. Nie wiem gdzie byłeś kilka lat temu, ale jeszcze 2 lata temu powiedziałbym że to nasz największy diament z młodych graczy, a on po prostu “zgnuśniał” w zeszlym sezonie (czyt. jego styl gry się bardzo ograniczył, mało w nim przebojowości).

Talent to on ma ogromny, ale głowa nie idzie wraz z jego techniką, bo jeśli chodzi o samo wyszkolenie techniczne to najwyższa półka. Efekt Zielińskiego. Ale mam nadzieję, że jeszcze się odbije choć ten sezon będzie jego ostatnią szansą w mojej opinii. Za rok możliwe, że przyjdzie Bellingham, Elliott i Carvalho będą mieli już mega mocną pozycję nie do ruszenia i Curtis będzie sobie musiał szukać klubu, no chyba, że będzie zadowolony z roli zmiennika. Ew. Klopp zrobi jeszcze z niego bardzo solidnego zadaniowca typu Wijnaldum, bo wszystko zanosi się na to, że Jones kształtuje się właśnie na Giniego V.2.

1 polubienie

Gdzie Jonesowi do Giniego. Tamten świetne występy w Newcastle i Holandii, bardzo dobry technicznie i taktycznie. Chciałbym go porównać do Shelveya a łysy był bardziej wyrazisty. Jones jest nijaki i zgadzam się, że pomogło by mu wypożyczenie. Nabrałby pewności siebie, odwagi i odpowiedzialności. Jeśli klubowi zabraknie pieniędzy to go sprzeda, jak robi z masą przeciętnych graczy. Chyba, że myśli że będzie jak Hendo, zaprze się, zostanie w dobrym miejscu i czasie zdobywając kilka pucharków. Ale tu też jest problem bo od niego jest dużo i wyraźnie gorszy. Taki Ojo czy Ejaria.

Co ja tutaj czasami czytam :rofl:

Widzę, że Curtis dołączył już w pełni oficjalnie do klubu “niemodnych w tym momencie” :smiley:
A jeszcze niedawno po meczu z Porto był wręcz ubóstwiany- jak już mówiłem, łaska fanów na pstrym koniu jeździ.

Anyway Curtis w relacji do minut, które dostaje- ma świetne statystyki, jest wybiegany, zalicza topową liczbę skoków pressingowych, świetnie transportuję piłkę i nic jęki niektórych w tym zakresie nie zmienią.

Noale niektórzy chcieli sprzedawać Thiago rok temu, Salaha przez ostatnie pół roku i w zasadzie każdego kogo można było chwilowo obwinić. Całe szczęście, ze to Klopp rządzi i on Anglika nigdzie nie odda- bo jest po prostu za dobry,

13 polubień

Na całe szczęście Jurgen nie czyta tego forum i nie słucha expertów. Dobrze, że kto inny stawiał na De Bruyne, Salaha czy Mane w wieku 21 lat. Jakby wtedy byli podopiecznymi tego forum to świat by o nich zapomniał. Robię popcorn i czekam jeszcze na jakieś fajne zdanie od kuczq…

6 polubień
2 polubienia