Rozważania i spekulacje transferowe

Szkoda że nasz młody rywal TAA jest kontuzjowany. Nic tak dobrze nie zrobi Trenerowi jak zdrowa rywalizacja.

2 polubienia

No, bo pobił swój XD

Też jestem ździwiony,ale to już chyba tradycja,bo jak sięgam pamięcą,to z całym szacunkiem,ale Gerrard pod koniec też był na siłę wystawiany w pierwszym składzie,były mecze gdzie grał jako defensywny pomocnik,choć się do tego nie nadawał.A Henderson gra,bo nie ma komu,połowa pomocników kontuzjowana,na niektórych młodych (m.in. Morton) położony krzyżyk,a sztab uparcie twierdzi,że transferów nie potrzeba.

Ja uważam ze my się wcale nie wzmocniliśmy i tyle. Gramy tym samym składem jesteśmy przewidywalni. Jurgen ma jeden minus, za bardzo zżywa się z zawodnikami i nie potrafi się pozbyć takiego Oxa czy Keity. Jak nie wjedzie jakiś konkretny ŚP to ten sezon będzie na zmarnowanie.

A jak się ma pozbyć Oxa? Wystawić na ebayu?
Żaden klub go nie chce sprowadzić, biorąc pod uwagę to, że jest kontuzjowany, jego formę (a raczej jej brak), tygodniowkę i wymagania finansowe.
Klopp pewnie by go chętnie oddał i sprowadził jakiegoś niezłego i sprawnego pomocnika, ale Ox jest niesprzedawalny.

4 polubienia

ale niektórym tego nie wytłumaczysz ze musi byc najpierw chetny na zawodnika zeby go sprzedac

1 polubienie

Powinniśmy w takim układzie wypożyczyć, w ostateczności negocjować zerwanie umowy. Wtedy by się zwolniło miejsce. Nie wiem po co trzymać zawodnika z którego nie ma żadnego pożytku

1 polubienie

I przy rozwiązaniu kontraktu klub pewnie musiałby zapłacić mu karę w postaci tygodniówek pozostałych do końca kontraktu. Jedyna opcja na pozbycie się Ox to chyba tylko wypożyczenie + dopłacanie do tygodniówki przez LFC. Wtedy klub mógłby zaoszczędzić na części tygodniówki opłacanej przez wypożyczającego.

1 polubienie

Przecież On ma rok kontraktu, nie cały, jeszcze. Tyle wytrzymamy.

ja powiem tak - brak transferu pomocnika to jawny sabotaż. wszyscy znamy podatność na kontuzje Thiago a Klopp udaje zaskoczonego, że jak to Hiszpan ma problemy ze zdrowiem… rozumiem, że transfer musi mieć długofalowy sens. ale uwazam, że skoro nie udało się kupić pierwszego wyboru to trzeba próbować kupić kogoś innego. będę się upierał przy Tielemansie. gość do wyjęcia za 25-30 mln. dość młody ale już ograny w PL. nawet jak nie wypali to za rok go sprzedamy za podobne pieniądze. 25 mln to nie dużo, byliśmy w finale LM i zarobiliśmy spore pieniądze. kupmy tego Belga i nie będziemy drżeć w każdej sytuacji kiedy Thiago usiądzie na murawie łapiąc się za nogę. AOC niby jest ale jakby go nie było a Milner jest już wiekowy i nie da rady grać na tym poziomie co parę lat wcześniej. kolejny pomocnik jest koniecznością i tyle. inaczej sami sobie zniszczymy szanse na mistrzostwo

Ja nie wierzę, że można być aż tak głupim żeby zwalać winę za brak transferu pomocnika na Kloppa. Przecież on robi dobrą minę do złej gry, żeby szefuncie klubu były zadowolone. To są amerykanie. Jak by mieli wybór “zwolnić Kloppa” albo "kupić pomocnika za w pizdu hajsu wbrew ich “polityce transferowej” " , to bez wahania wybraliby to pierwsze.

1 polubienie

Ja Kloppa nie obwiniam. Uważam jednak, że skoro przedłużył kontrakt to powinien w nim zawrzeć zapis o większym wpływie na transfery. Nie może być tak, że balansujemy na granicy, że cały sezon zależy od zdrowia jednego czy dwóch zawodników (którzy w dodatku są podatni na kontuzje). Naprawdę czasem mam wrażenie jakby zarząd się zadowolił tym bycie na drugim miejscu, jakby nie chcieli wygrywać. O ile transfer Nuneza jest świetną odpowiedzią na Halaanda o tyle City ma lepszą drugą linię a my nie zrobiliśmy nic żeby to zmienić. Carvahlo to duży talent ale prawdziwy potencjał pokaże dopiero za jakiś czas

Tylko ze my idziemy po Jude Bellinghama, chcemy rozbić bank ale problemy jest BVB która jak wiadomo, nie chce go sprzedać tego lata, sam James Pearce pisał ze nawet kwota rzędu 120mln euro nie była by problemem, myśle że wzmocnimy się jeszcze w sierpniu, ja się także obawiam o nasze skrzydła, Salah i Diaz nie posiadają zmienników, Darwin to typowa „9”, wydawało się że mamy prawie kompletny skład a pierwszy mecz obnażył wszystkie nasze słabości

Jak pisałem wielokrotnie - nie chcą sprzedać Bellinghama to trudno. Wróćmy za rok. Ale teraz kupmy kogoś, choćby tego Tielemansa . To na pewno lepsza opcja niż wystawiać w podstawowym składzie milnera czy jonesa. Sezon długi i kontuzje nas nie ominą. Poza tym - i tak trzeba rotować składem

Pierwszy mecz był z City o Tarcze Wspólnoty i niczego nie obnażył. Raczej pokazał, że w tym sezonie też będziemy mocni. A jeśli chcesz oceniać cały sezon na podstawie jednego meczu w lidze to gratuluję poczucia humoru.

Ty nic nie rozumiesz i nie chce mi się tłumaczyć, może z czasem to ogarniesz…
Napisze tylko tak, mocni będziemy to jasne, jak Chelsea, Tottenham czy Arsenal i wiadomo City, ale my chcemy k*** być najlepsi i wygrać mistrzostwo kraju a do tego trzeba być potworem i maszyna, a nasza zacięła się już na starcie z beniaminkiem

Jota? Elliott? Carvalho? W ostateczności Ox?

No właśnie problem w tym, że środek pola jest tak beznadziejny że Elliot i Carvalho czyli dwaj 19-latkowie maja tu robić jednocześnie za środkowych pomocników, skrzydłowych, napastników i bóg wie kogo jeszcze.
A Oxa nie ma co nawet brać na poważnie, bo on to się nie nadaje nawet na spotkania carabao cup z zespołami 3 ligi

Ja się tak właśnie zastanawiam kim oni docelowo mają być. Środkowymi pomocnikami czy skrzydłowymi. A może w formacji wróci bardziej klasyczne ŚPO. Jak chodzi o zawodników ofensywnych jesteśmy po transferach ilościowo na minusie. W środku pola nic się nie zmieniło oprócz odejścia na wypożyczenie Mortona który jakiś tam minimalny wkład w tamten sezon miał. Można powiedzieć plus Carvalho ale wtedy zakładamy, że z przodu ilościowo jesteśmy na minus 2. Hendo jest starszy o kolejny rok. Ox już raczej dociąga jedynie do końca lukratywnego kontaktu. Thiago i Keita to pod względem zdrowia niewiadome. Nie wygląda to kolorowo. Jednocześnie patrzę na Barcelonę, klub o wielkich problemach finansowych. Z przodu Lewy, Raphinha, Dembele, Fati, Auba, Depay i pomyłka w postaci breitłejta. W środku pola mają De Jonga, Pedriego, Gaviego, Busquetsa (też stary pryk ale powiedzmy taki odpowiednik naszego Hendo), Kessiego i jeszcze paru o niższej jakości. I tak się zastanawiam czy to nie jest k*rwa błąd matrixa.
Ja rozumiem, że chcemy Bellinghama i basta. Natomiast biorąc pod uwagę wiek Hendo i Milnera oraz rychły exodus Oxa dziwi mnie plan ściągnięcia jedynie jednego zawodnika do tej formacji. Chociażby taki De Jong z Barcelony to bardzo ciekawy zawodnik który przy odpowiednim trenerze mógłby stać się bestią.

Edit@ A tak w sumie piszę o wieku Hendo zapominając, że taki Thiago peselem też już nie powala.

1 polubienie

Ja mam identyczne podejście, my piszemy o jednym transferze do drugiej linii a faktycznej potrzebna dwóch, obecnie mamy z takich którzy gwarantują jakość to:
Fabs, Thaigo, Elliot i Keita, Fabio nadal niewiadoma. I to są pomocnicy a nie skrzydłowi, bo tam z przodu też nie jest kolorowo. Wracając do tematu, musimy koniecznie wzmocnić linie pomocy bo wyglada to bardzo źle. Nie wiem ale znowu wieje minimalizmem, miała być ewolucja składu rok temu, następnie została przełożona na teraz, a wychodzi na to że się cofnęliśmy a nie rozwinęliśmy pod tym względem, zrzucili bombkę za 85 mln która swoim nagłośnieniem przykryła sprzedaże które wyniosły ok. 100 mln. Ja się cały czas pytam, gdzie są pieniądze z sukcesów ostatnich lat?! Tylko ślepy powie ze nie potrzeba nam transferów i taka marka jaką jest dzisiaj Liverpool powinna wejść w tym tygodniu na rynek, zostawić bańkę na dwóch solidnych ŚP, wiem że trzeba brać pod uwagę ze mamy wielu zawodników na liście płac ale czasami trzeba przepłacić aby utrzymać poziom sportowy, tak bywa ze na trybunach siedzi gość który kasuje 130k tygodniowo. Jestem za polityką FSG ale czasami trzeba zasady nagiąć, tym razem sytuacja tego wymaga, liczę że ruszymy z tematem i nawiążemy walkę z City, u nich dzisiaj z ławki przy lekkim meczyku weszli Bernardo, Mahrez i Philips, u nas wczoraj na gaszenie pożaru Milner, Elliot i Fabio, to są właśnie te detale…

Aha i posypuje głowę popiołem bo pierwszy upierałem się by nie wzmacniać drugiej linii🙏

2 polubienia