Rozważania i spekulacje transferowe

Panowie narazie z przymrużeniem oka, fakt że gość z The Athletic ale 1k na Twitterze, albo mu dają info dla zasięgów i zbuduje na tym sobie jakaś pozycje, albo niestety to skończy się jedynie na plotce, z tym że The Athletic raczej nie bawi się w fejk info

Tam w komentarzach mocno go obijają, że to najprawdopodniej fejk nius i gość to zmyślił.

To w takim razie po co w ogóle jest to forum, skoro żaden post nie ma wpływu na wyniki Liverpoolu?
A co do tego że każdy niby widział że Liverpool potrzebuje pomocnika, to jeszcze wczoraj musialem tu tlumaczyc dlaczego aktualna sytuacja w linii pomocy nie jest optymalna

3 polubienia

A tam 2 lata temu nie tłumaczyłeś jak to bedziemy sie bic o utrzymanie bo nie mamy zadnego obrońcy, o kompletnym braku szans na miejsce w top 4 nie wspominając? Czy cie jeszcze nawet na forum nie było? Narzekaj ile wlezie to w końcu coś tam nawet trafisz. Zwykły rachunek prawdopodobienstwa a nie żadna “racja”.

2 polubienia

Tu na prawde nie trzeba bylo zaawansowanej probabilistyki żeby przewidzieć że Thiago dużą częsc sezonu opusci z powodu kontuzji. To juz nawet nie była kwestia czy Thiago da rade rozegrać cały sezon, tylko czy zagra w chociaż 50% spotkań

1 polubienie

Thiago byl ryzykowny i niestety kontuzje mocno przeszkadzaja, ale ja bardziej sie martwie o Nuneza, on tez okazem zdrowia nie jest i nie raz majstrowali mu przy kolanie :disappointed:

Bo kilka lat temu Nunez mial ciezka kontuzje kolana? Mieć jedna kontuzje iles miesięcy temu, a łamać się ciągle jak cienka łodyga kukurydzy na wietrze tj. Thiago to roznica. Virgil tez mial zerwane więzadła, a mimo to jest okazem zdrowia no niełatwo go połamać.

1 polubienie

Wardzio kurzwa dajesz!

Szacuje 30M + plus bonusy.

Idealnie w punkt, zapiszę sobie ten komentarz :wink:

1 polubienie

Wow, masakra! Więc przyznajesz, że chciałeś uciąć spekulacje na temat czegoś, co sobie wyobraziłeś, że może być używane, jako argument w rozmowie.

Btw, wbrew temu, co Ci się wydaje, to w formacji 4-5-1 nie mielibyśmy takiego niedostatku w pomocy na pozycjach CM i DM, bo do obsadzenia byłyby tylko dwie środkowe pozycje w odróżnieniu od trzech newralgicznych w obecnej formacji 4-3-3 (DM + 2x CM). Na AMF grałby z powodzeniem Firmino lub Carvalho, na skrzydłach nasi boczni napastnicy (głównie Salah, Díaz i ewentualnie Elliott) i w ataku Darwin z Jotą. Wówczas na DMF mamy Fabinho z Hendo i CMF obstawiają Thiago, Keita, Hendo, Jones i nieobecny statysta Ox. W konsekwencji czego jest (lub byłaby, gdyby nie wysyp kontuzji) mniejsza potrzeba na zakup środkowego pomocnika już teraz.

Wiedząc już po rozpoczęciu przedsezonu, że raczej nie sprowadzimy nikogo nowego do środka pola myślałem, że Klopp w tej właśnie formacji będzie upatrywał planu B przynajmniej na niektóre mecze.

No jak widać nie wszyscy, bo kolega Radbug problemu nie widzi (cytat niżej). A w obecnej sytuacji przy kontuzji Thiago, to problem staje się naprawdę poważny i trzeba mieć nadzieję, że nie odbije się to jakoś znacząco na naszych wynikach.

Jeśli jest coś na rzeczy z Nunesem to bardzo podobał by mi się ten ruch. Znacznie ciekawsza opcja niż Tielemans. Byłem zwolennikiem transferu Belga jakieś rok temu. Ale ten sezon miał wyjątkowo słaby i czuję, że bliżej byłoby mu do Oxa niż podstawowej jedenastki.

Z drugiej strony, nawet jeśli przyjdzie jakiś dobry pomocnik, to może trochę zająć, aż nauczy się stylu gry.

Myślę, że przy obecnych problemach kadrowych szybko wskoczy uczyć się praktycznym sposobem, a teorię uzupełniać będą w między czasie. Weźcie pod uwagę, że Nunes w tym roku dopiero 24 lata będzie miał, kto wie czy za rok/dwa główną częścią środka nie będzie Jude-Matheus-Harvey, a do tego pewnie poszukają kogoś podobnego stylem do Tchouameniego, jak taki talent wyskoczy gdzieś. Środek na lata.
Brakuje tylko tak świetnie ułożonej i robiącej liczby z przodu 8mki jak KdB, ale ktoś taki to się trafia raz na 10 lat (Ozil przed nim, teraz może Pedri będzie kolejnym) i niestety tym razem to City miało nosa do tego.

Ja mam nadzieję, że to żaden Tielmans nie będzie. Mega przeciętny piłkarz i co wspomnę raz jeszcze:

25 letni piłkarz, którego można wyciągnąć za jakieś grosze z klubu, który ma gigantyczne problemy finansowe, a nie chcą go nawet jacyś średniacy pokroju Aston Villy czy Crystal Pałace.

Absolutnie normalne.

2 polubienia

Czyli o poziomie zawodnika wywnioskowałeś jedynie po braku zainteresowania nim? Aha xd

Tielmans przecietny :smiley: ?!? Gościu w wieku 25 lat ma 52 mecze w jednej z najmocniejszych kadr na świecie. Ogólnie był tez wybrany najlepszym zawodnikiem poprzedniego roku w Leicester. Rozumiem, że Ty wiesz lepiej. Taki zawodnik ma też wymagania zarówno finansowe jak i sportowe, stąd takie AV czy CP po prostu nie mogą sobie na niego pozwolić. Tielemans w promocji to jeden z lepszych deali jaki się może nam przydarzyć :stuck_out_tongue:

4 polubienia

No śmieszny jest gosc. Tielemans to jeden z lepszych pomocnikow ligi, przeciętny to może być Fred albo Mac Tomek. Tielemans bylby na ten moment juz naszym najlepszym pomocnikiem xd

A może to Tielemans ma w dupie zainteresowania takich klubow jak CP albo AV? Gra od kilku lat w jednym z najlepszych klubow w Anglii i sie wyróżniał, a teraz ma iść grac w jeszcze gorszych klubach? Chyba gosc liczy i czeka na konkretny awans sportowy.

Ja powiem tak: nie wybrzydzałbym takim zawodnikiem w koszulce LFC. Zwyczajnie obecnie wielkie G mamy na pozycji pomocnikow. Ja byłem pewien że już na początku okienka Tielemans do nas przyjdzie.

Nie rozumiem jak można w kontekście piłkarzy którzy maja przyjść do Liverpoolu wymienia się Tielemansa. Myślałem, że mamy już za sobą ściąganie przeciętnych graczy(zapchaj dziury), skoro chcemy aspirować do wygrywania ligi. Tiemelans jest przeciętniakiem. Jak go można porównywać z piłkarzami pokroju Bellinghama.

And yet again. Mega super ograny gość, który nie chce wyciągnąć żaden poważny zespół za 20 mln euro.

Jeżeli dla kogoś to nie jest wyraźny argument za tym, że coś z piłkarzem jest nie tak- to przykro mi bardzo, ale nie rozumie podstawowych prawideł wolnego rynku, który funkcjonuje na rynku transferowym.

Bo my tutaj nie mówimy o tym, że kluby waliły drzwiami i oknami po tielaimansa za którego trzeba wydać w Anglii „śmieszne pieniądze”- wystarczy zobaczyć kto w tym okienku przychodził za większe czy podobne. Nazwiska anonimowe.

To nie jest tak, że Tielmans masowo odrzucał zapytani transferowe bo chce iść do piłkarskiego topki- tylko nikt się po niego nie zgłosił.

I once again to nie jest sytuacja w której to kluby nawet nie próbują się zgłaszać bo wiedza, że cena jest zaporowa, a klub nie sprzeda. Leicester jest w kryzysie finansowym i oczekuje 20 mln. Tyle wydano na kilkunastu losowych piłkarzy w tym okienku.

Jak na ten piłkarski geniusz, to najwyraźniej świat się nie poznał i nie dostrzegł. Pewnie wszyscy wola wydawać więcej, kupując gorszych piłkarzy.

2 polubienia

Kolejny odklejeniec xd

Miał ostatnio przeciętny sezon a i tak 6 bramek i 4 asysty w samej PL i tak wyrobił, a Żaden z naszych wirtuozów w pomocy tego nie potrafi dokonać. Jeżeli tak wygląda wg. Ciebie przeciętny zawodnik i zapchajdziura to znaczy że niewiele wiesz o piłce.

Tielemansa interesował Real, była mowa tez o Arsenalu. Widocznie czeka na konkretną ofertę a nie spieszy mu się odchodzić z Leicester, bo po co? Odejdzie za rok. To ze nie pisze się o nim codziennie jak o Lewandowskim i jego sagach transferowych nie znaczy ze za kurtyna nie rozmawia z żadnymi klubami. Dla nas to dobrze. Staramy się ściągać zawodnikow po cichu.

Ile klubów się zgłosiło po tego Tielmansa… a no tak. Żaden. Pewnie nikt nie dostrzegł jeszcze takiego cracka za 20 mln…