Rozważania i spekulacje transferowe

Uważam ze ruszymy po pomocnika.
Kwota transferu pewnie w okolici 12M. :drooling_face:

1 polubienie

Oni nikogo nie kupią, był czas na kupowanie całe wakacje. Byli konkretni kandydaci. Teraz to już pozamiatane.

Jak mówiłem ze prowadzimy najgorsza politykę transferowa od lat, że FSG musi odejść to zostałem wyśmiany. Jeszcze te komentarze nawiedzonych forumowiczów, że mamy swoje cele i czekamy na konkretnego gracza :joy::joy::joy:

1 polubienie

Jest jeden kozak do wyjecia - Tielemans z Leicester za około 30-40 mln, naprawdę świetna opcja za stosunkowo nie duże pieniądze jak na obecny rynek.

Ja tam rozumiem FSG. Wyobraź sobie siebie na ich miejscu tylko w wydaniu europejskim. Masz kasy jak lodu i przychodzi do ciebie jeden z doradców i mówi że jest klub bejsbolowy do kupienia.

Dziwny sport, kolesie odbijają piłkę tenisową patykiem a bramkarz ma tylko jedną rękawicę. Ale jest szansa na zarobek więc inwestujesz licząc na zwrot inwestycji. No i długo falowo także na zarobek.

To czego Liverpool potrzebuje to właścicieli którzy oglądają piłkę od dziecka, kogoś dla kogo to będzie zabawka a nie inwestycja. Tylko wtedy klub będzie mógł wydawać wszystko co zarobi.

W poprzednich latach udawało się kogoś kupić, ale najpierw trzeba było kogoś sprzedać, teraz nawet nie mamy nikogo na sprzedaż.

Dlatego zawsze byłem za opcją sprzedaży Salaha, dzięki tej kasie można by było wzmocnić inne pozycje. Jasne, oznaczało by to kilka goli mniej, ale oznaczałoby też większą jakość na innych pozycjach.

Oczywiście teraz już jest za późno.

Mnie nie dziwi to że FSG chce zarobić jak najmniejszym kosztem, tak po prostu działaja korporacje. Bardziej mnie zastanawia to, skąd sie biora nawiedzeni “kibice”, ktorzy ich bronią i ktorym to odpowiada

2 polubienia

Bo pod wieloma względami działają naprawdę wyjątkowo skutecznie i mądrze, boli jedynie ten minimalizm na rynku transferowym, nie można skreślić właścicieli przez brak transferów, tez jestem sfrustrowany ale wierze ze pójdą po rozum do głowy

Szczerze to też mnie zastanwia. Wielu użytkowników od paru sezonów trąbi o poitrzebie zmian, o zakupie zawodników i wymianie tych nieposiadających odpowiednich umiejętności. W dzisiejszych czasach futbol to gra pieniędzy i biznesmenów. teraz, żeby się liczyć w sporcie trzeba mieć albo genialną szkółkę wypuszczającą co sezon zawodników z olbrzymim talentem (a tego nie mamy i nie ma tego żaden zespól) albo trzeba kupowac zawodników prezentujących odpowiednie umiejętności oraz miec świetnego trenera, żeby utrzymac się na topie . mamy świetnego trenera, którego zarobki odzwierciedlają jego pozycję w śiatowym futbolu. Jednocześnie wzbraniamy się z wydatkami na zawodników licząc w sumie nie wiadomo na co. To nie jest tak, że my jesteśmy jakimś kopciuszkiem, który w imię romantycznej wizji futbolu woli postawić na wychowanka zamiast kupować zawodnika za gruby hajs. Jak trzeba też rzucamy konkretnym hajsem na zakup i pensje - VVD, Alisson, Nunez, Klopp. Niestety robimy to za rzadko i borykamy się z problemami jakie niestety widzimy na murawie

1 polubienie

Ja chciałem tylko przyznać, że się myliłem co do transferów i odwołać swój komentarz z tematu „transfery PL” napisałem tam, że co roku jest ten sam płacz. I dziś chciałbym dołączyć do osób płaczących, bo po wczorajszym meczu mam dość. Tartak w środku, przez który ani obrona nie gra dobrze, ani w ataku nic nie potrafimy wykreować. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu to był jakiś kabaret. Mam dość słuchania, że będzie lepiej, że jest dobrze, że nie potrzeba wzmocnień. Otóż potrzeba, bo oglądanie He hendersona z Milnerem na boisku przyprawia mnie o wymioty. Klopp też tu nie jest bez winy, bo betonuje ten środek zamiast wpuścić Fabio za któregoś z wyżej wymienionych. Mamy szpital mamy kryzys we mnie się gotuje. W składzie potrzebne są zmiany Robertson powinien wyładować na ławce ileż można oglądać chłopa, który ewidentnie nie jest w formie. HALO PANIE JURGEN BUDZIMY SIĘ PANIE KLOPP TO JEBNIE!

No bo niby nie ma pieniedzy a puscilisci Giniego , Origiego za darmo. Mane za paczke fajek. Niby byly oferty za Firmino, jest niby oferta za Keita. Jesli to prawda a my nie sprzedajemy a za rok puscimy znowu za darmo to jestesmy frajerami.
A potem szkoda wylozyc 40mln, bo to nie jest ten idealny zawodnik.

Dwóch zawodników do pomocy to minimum, ławka z meczu z Utd wyglądała żałośnie jak na TAKI klub.
Musimy przyjąć, że w najlepszym razie Thiago i Keita będą dostępni na zakładkę, mamy graczy podatnych na urazy - poza nimi również Jota, Bobby, Matip czy Konate (Oxa już nawet nie liczę), więc opcje strasznie się kurczą, a to początek sezonu i mecze co tydzień. Jak wejdą puchary i gra co 3 dni to będziemy grali Bajceticiem, Clarkiem, Seppem i może nawet Musiałowski się załapie, bo nie będzie kogo wystawić, a trzeba rotować składem.
Mam nadzieję, że mecz z Utd i dostępny skład uświadomią klubowi (i Kloppowi) że transfery to jednak konieczność, zwłaszcza, że straciliśmy uniwersalnego gościa o końskim zdrowiu (Mane).

James Pearce domaga się elitarnego pomocnika nie za rok a teraz, wymaga zainwestowania znaczącej sumy pieniędzy jeszcze tego lata…

2 polubienia

Czekam z oceną działań do końca okienka. Minimum jeden pomocnik nowy jest potrzebny. Minimum.

Ciekawe czy 4 letni kontrakt dla Keity nadal uważają za dobrą opcję. Mam nadzieję, że go nie zaproponujemy.

3 polubienia

Chyba wyszedł z piwnicy i związał swojego sobowtóra piszącego za niego od paru lat :upside_down_face:

@manero 4 letni dla Keity, 3 letni dla Oxa, 2 letni dla Milnera i przedłużenie o kolejny rok dla Hendo. Nowe twarze są NIE potrzebne.

1 polubienie

Tu już naprawdę nie da się udawać, że wszystko jest ok. Bez środka pola nie potrafimy w ogóle prowadzić gry i to powoduje, że z przodu jesteśmy bezzębni, a z tyłu jesteśmy narażeni na większą ilość groźnych kontr. Niektórzy piszą, że mamy 9 graczy na 3 pozycje, a de facto tych graczy mamy 1.5, bo zdrowie Thiago nie pozwala go liczyć jako 1. Na tym etapie zarówno Henderson, Milner, Keita, AOC, Jones czy Elliott są w stanie co najwyżej zagrać przyzwoicie, mając dwóch ogarniętych graczy obok, ale już obok siebie wyglądają katastrofalnie. Harvey ma wielki potencjał, ale reszta tych karier w Liverpoolu musi być wygaszana, tutaj nie ma innej rady. Mamy kolosalny problem i nie ma co się oszukiwać, bo po trzech kolejkach widać, że sezon będzie bardzo bolesny. Oby to co Pearce pisze się sprawdziło, bo inaczej może się ten sezon skończyć bardzo źle.

2 polubienia

Caly swiat widzi, ze potrzeba pomocnika. Tylko nie Klopp i FSG

Klopp to na pewno widzi. Szkopuł w tym, że FSG ma to w dupie.

Przecież próbowaliśmy ściągnąć 2 pomocników w tym okienku. To nie jest tak, ze oni tego nie widza.

I jak rozumiem poza tym dwoma oraz Judem nie ma na rynku nikogo innego, kto zapewniłby poziom lepszy od Milnera i Hendersona? Bo takie można odnieść wrażenie po wypowiedziach Kloppa, że musi to być ktoś pasujący na 100%. Czyli ja z tego wnioskuję, że jak będzie pasował w 90% to lepiej wystawiać Milnera, który… Chyba pasuje w 100% skoro dostał nową umowę?

Choćby i taki Tielemmans. Fakt, poprzedni sezon miał średni, ale 2 lata temu zaorał całą ligę i był najlepszym Ś P. Trudno mi uwierzyć, że byłby gorszy od Hendersona i Milnera.

2 polubienia