Rozważania i spekulacje transferowe

Możesz podesłać fragment, w którym Klopp to powiedział, bo musiałem przegapić ten fragment?

Jakby dosłownie powiedział to nawet podstawowa wiedza z języka angielskiego nie byłaby wymagana, wystarczyłby translator googla. To, że ty w ten sposób interpretujesz słowa Kloppa, nie znaczy że jest to jedyny słuszny sposób ich interpretacji, zwłaszcza z Twoim nastawieniem do właścicieli tego klubu. Według mnie jeżeli Klopp na coś narzekał na tej konferencji, to na kontuzję. O moją znajomość języka angielskiego nie musisz się martwić.

10 polubień

Nigdzie, ale dla Grzesia, dzień bez kłamstwa na forum to dzień stracony :slight_smile:

Cała te sytuacja i cytaty wynikła z idiotycznego pytania zadanego przez dziennikarza (od 4.54), które brzmiało mniej więcej tak: “Czy gdyby Ox i Thiago mieli długie kontuzje a Keita nie przedłużył kontraktu i byście go sprzedali, to czy zaakceptowałbyś tę sytuację?”

Sam dziennikarz chyba wie jak głupie i gówniane pytanie zadaje wiec kręci nim niczym gówno w przeręblu, usprawiedliwia sie podczas jego zadawania itp.

Jurgen odpowiada (5.43): “Sprzedać Nabiego i go nie zastąpić? Nie. To niemożliwe. Nie ma na to szans”

a potem (6.15): “Naby nie odejdzie, ALE JEŚLI BY OIDSZEDŁ, a tego nie zrobi, to wtedy musi być za niego zastępstwo”.

I ważne słowa od 6.52: “Tak, gdy wszyscy [pomocnicy] są zdrowi to jest sytuacja, która mnie zadowala w 100%, ale nawet jeżeli nie są to zawsze szukamy naszych silnych stron i zawsze tak robiliśmy, [nowy zawodnik] musi być “właściwym graczem” a jeśli taki” właściwy gracz" nie jest dostępny w tym momencie, to skłaniamy się ku temu, żeby poradzić sobie z tym co już mamy, zanim zakontraktujemy gracza, który nie jest w 100% właściwy - i to się nigdy nie zmieniło."

Więc Jurgen potwierdził, ale co najwyżej to co cześć forum już mówiła - albo kupujemy gracza którego chcemy i na którego musimy nawet trochę poczekać, albo nikogo a nie “zapchajdziurę, nie odpowiadającą w 100% Kloppowi”.

9 polubień

Jak ktoś nieironicznie pisze obecnie o fgsout, to należy współczuć.

Dla mnie obecnie jedynym powodem, który mógłby skłaniać do tego, żeby serio rozważać taki ruch to jakby sprzedali wszystkich zawodników i wyrzucili Kloppa. Obecnie konsekwentnie zmieniają Liverpool w topową markę. Wyniki to potwierdzają. Obecnie przechodzimy spora zmianę chociażby w kontekscie zaplecza, rozwoju młodzieży i to delikatnie drenuje nasze wydatki.

Niemniej przechodzimy również ewolucje składu. Obrona i atak są odświeżone. Kwestia pomocy została trochę pozostawiana, aczkolwiek przypominam, że przed rokiem wgl kwestia pomocy nie była poruszana- nawet na tym forum. Stało się tak jak zaczęliśmy niedomagać w tym sektorze w tym sezonie. FSG, zarząd i Klopp to dostrzegli i zaczęli wykonywać ruchy w tym temacie.

2 polubienia

W 100% popieram podejście kupowania zawodnika w 100% pasującego do składu, wizji, koncepcji Kloppa. Jak najbardziej rozumiem, że takim zawodnikiem jest Jude i że w przyszłym okienku po niego ruszymy. Mam ogromną nadzieję, że przez kontuzje i brak głębi w pomocy w tym sezonie nie wypadniemy z gry o niego w następnym okienku. Ja wiem, że póki co 2 kolejki, że sezon długi, ale no właśnie, póki co 2 kolejki, sezon jeszcze długi, a my juz tracimy punkty i zawodników w pomocy.

“It would be cool to have a new midfielder, and there is another fact, we are not (I’am not) in charge of what we can spend”
Przecież ten fragment jest jednoznaczny, nie wiem jak bardziej dyplomatycznie Jurgen miał powiedziec ze nie ma pieniedzy na nowego pomocnika.
Nigdy nie zrozumiem tego że w Liverpoolu ludzie są wsciekli na FSG za brak wzmocnien, a na tym forum wiecznie się ich broni, no ale coz bronienie miliarderow i złodziei to chyba po prostu taki sport narodowy polaków.

2 polubienia

Wg mnie z tymi właścicielami nie zrobimy kolejnego kroku do przodu. Odbudowali Liverpool ale to koniec. Czas na nowych inwestorów.

1 polubienie

Tylko to jest wypowiedź całkowicie wyrywana z kontekstu:
" … now we have more injuries than we would imagine uhmm and now it would be cool to have a new midfielder in, of course, but for now when we don’t know when the boys will come back and stuff like this, situation changes constantly, but you can just not do that . We are not (I’am not) in charge of what we can spend …”

Nie zamierzam się już na ten temat kłócić, bo wystarczająco poszło spamu nie na temat.

3 polubienia

Zgadzam się z podejściem, że kupujemy właściwego gracza, który Pasuje Jurgenowi w 100%, ALE my potrzebujemy kupić DMa, który odciąży Fabinho, będzie dla Niego konkurencją. Byliśmy gotowi na zakup Tchoumeniego, za gruby hajs. Nie uwierzę, że jest to jedyny zawodnik mogący grać na 6 i byłby do wyciągnięcia, który by Pasował Jurgenowi.

Należy pamiętać, że Bellingham to pozycja wyżej, czyli 8, a my oprócz 8 potrzebujemy 6. Jestem w stanie zrozumieć brak zakupu 8, bo nie ma odpowiedniej osoby, na rynku, jest nadzieja na Bellinghama za rok a do tego mamy dużo pomocników w składzie - te argumenty jestem w stanie zrozumieć. To czego nie rozumiem, to to, że nadal nie kupiliśmy żadnej 6. Mam nadzieję, że Jurgen i spółka zamkną mi twarz transferem Nevesa, bo innej dostępnej opcji, która wzmocni Nasz skład na tej pozycji na ten moment nie widzę.

1 polubienie

Juz pytalem ale chetnie sie powtorze:a co jak nam Jude ktos “podkupi”- bedziemy czekac kolejny rok na jakiegos nowego pomocnika?
Nie wierze,ze nasi sa az tak naiwni i stawiaja wszystko (nieodpowiedzialnie!) na jedna karte.
Juz teraz dziwi brak ruchu na rynku transferowym po nieudanej probie zakontraktowania wyzej wspomnianego Francuza.
On byl jedynym mozliwym kandydatem,serio?!

Prawdopodobnie skończy się tak jak z Diazem, który miał przecież śmigać w PL ale w białej koszulce Tottenhamu a nie naszej. Ktoś zgłosi się po Jude (co nadal nie jest potwierdzone i nie powinniście brać tego za pewnik, że to akurat nim się interesujemy, choć to najbardziej prawdopodobny i pasujący kandydat) to Borussia da nam cynk. Dla nich to czysty zysk jak 2 i więcej klubów będzie się licytować. Wtedy nasi “źli żydoscy właściciele-zuodzieje z FSG” wyłożą tyle kasy ile będzie trzeba na zawodnika, którego chce nasz trener Jurgen Klopp. Dokładnie tak jak robili to z Van Dijkiem, Diazem czy Darwinem.

1 polubienie

Ale przecież to wyglądało moim zdaniem tak: plan A to był młody Francuz (poszedł do Realu), natomiast plan B to Jude na którego jest szansa, ale za rok. W związku z czym ktoś postanowił, że nie idziemy po piłkarza C tylko czekamy na B.
I żeby rozwiać wszelakie wątpliwości. Nie ma na tym forum gościa, który nie chciałby w pomocy już dzisiaj Bellinghama, KDB czy Gaviego. Przecież najlepiej by było mieć w składzie i 20 zawodników TOP CLASS, ale powtarzanie tego, że brak Nam pomocnika w każdym możliwym temacie i sianie defetyzmu jest nie do zniesienia. Ileż można??? FSG, ani Klopp Was nie czytają, a Ci którzy tu zaglądają i nie dołączają razem z takim Grzesiem do wspólnego biczowania się, naprawdę są zmęczeni widząc tylko takie posty.
Reasumując. Wszyscy chcielibyśmy więcej jakości w Naszej drugiej lini i wszyscy widzą nasze słabe strony. Nie musicie zatem powtarzać tego codziennie osiem razy bo to nic nie zmieni.
@ynwa19 O tym defetyzmie to akurat nie do Ciebie tylko tak ogólnie. Ty to i tak prezentujesz cały wóz zdrowego rozsądku.

Sęk w tym, że Tchouameni i Bellingham to dwóch zupełnie odmiennych piłkarzy. Konkretnie nr 6 i nr 8. Fail przy transferze pierwszego nie powinien w żaden sposób rzutować na transfer drugiego.

1 polubienie

Najlepiej by było Bellinghama już podpisać w tym roku, tylko że przyjdzie po sezonie. Tj. było z Keitą. Wtedy mamy zaklepanego gościa i można spokojnie podchodzić do przyszłości, a w międzyczasie powinniśmy szukać utalentowanego DMa bo Fab nie zachwyca.

1 polubienie

Moim zdaniem w planach był transfer jednego pomocnika. Może Klopp miał w planach z Frazncuza uczynić klasycznego b2b (casus Yaya Toure, który z DM stał się kosmicznym b2b). Moim zdaniem nie ma opcji, żeby trasfer za 100 mln miał powoli zastępować Fabinho. To miał być transfer do pierwszej XI. I raczej nie za Fabsa bo Po Thiago to Nasz najlepszy gracz w środku pola.

Touchameni może grać na 6 i 8. Grał często wyżej i jest znacznie bardziej mobilnym graczem.

4 polubienia

I co obrońcy FSG, nadal jest zajebiście? Nadal kibice nie mogą skrytykować działań klubu bo w klubie niby wiedza najlepiej? Nadal należy czekać na Bellinghama, albo drugiego Zidane’a przez 2 lata, kiedy w pomocy biega Milner z Hendersonem?
Ta kadra praktycznie nie zmieniła się od 2019 roku, jedna z najstarszych jedenastek w lidze, nie rozumiem jak można bronić tej sytuacji.

5 polubień

Pozytyw po dzisiejszym meczu jest taki, ze moze na szybko kogos kupią do środka. I tak wiecznie z tym Liverpoolem… Jak nie problemy na bramce, to potem w obronie a teraz w pomocy. Ale po co transfery, przecież pomocników mamy… Thiago wiecznie kontuzja, Keita to samo, OX DARMOZJAD, Henderson dobry ale na ławkę, a Milner no juz dziadzius. Nie kupimy nikogo, to będzie taka kicha jaką widzimy. Na spokojnie, piwko sobie wypijmy i bedzie dobrze:) Nie ma co sie wkurwiac, i sobie nerwow psuc :slight_smile:

Chcesz scenariusz pozostałej części okienka dla Nas? Każdy klub +10/15mln do wyceny, bo jesteśmy na musiku, więc FSG nie będzie przepłacał i rezygnuje z transferu, więc kończymy okienko na tym, co mamy obecnie.

2 polubienia

Ej chyba nie pamietasz Hodgsona!!11

Fabinho;
sezon 18/19 41 meczów
sezon 19/20 39 meczów
sezon 20/21 42 mecze
sezon 21/22 48 meczów
Do tego dodać męczące wyloty do Brazylii na kadrę
I pomyśleć że on na ten moment nie ma nawet zmiennika lub potencjalnego następcy w kadrze.
Balansujemy na bardzo cienkiej linii
Na prawdę postawa zarządu staje się coraz bardziej irytująca i bez kupna nowego pomocnika nie widzę tego