Rozważania i spekulacje transferowe

Arthur jako rotacyjny, czyli wyżej niż Flaco? Dziwna lista…

Ale zgadzam się ze @steady, pierwsza grupa do odstawienia lub spieniężenia, gdzie to możliwe, łącznie z Fabem, Milnera i Curtisa bym potraktował jako rotację, w dużej mierze z uwagi na HG. No i nareszcie Hendo został odpowiednio spozycjonowany.

Thiago jako kluczowy nie pasuje, za dużo meczów opuszcza z uwagi na kontuzje, trudno w perspektywie kolejnego sezonu czy dwóch traktować go jako kluczowego zawodnika.

Problem w tym, że decyzyjna osoba, czyli Jurgen Klopp ma niektórych graczy w szufladkach z innymi oznaczeniami, dlatego męczymy się z Oxem i ciągle istotną rolę odgrywają słabi obecnie gracze tacy jak Fab czy kapitan.

2 polubienia

Nie wiem na ile to prawda, ale czytałem na fcinter.pl, że Skriniar chce 11mln euro netto pensji. To jest jak mamy w roku 52 tygodnie to wychodzi 211k/w i to netto. Jeżeli to prawda to raczej marne szanse nawet gdyby to obrońca był priorytetem. Poza tym z tego co wiem to PSG mocno go kusi.

Może tyle chcieć, kwestia tego czy ktoś mu tyle da :] czy PSG mu tyle da? Mam wątpliwości, patrząc po ich ostatnich ruchach transferowych- które okreslilbym raczej sensownymi.
Raczej trudno byłoby stawać z nimi w pojedynek na tygodniówki- ale Liverpool to dalej Liverpool. Duża marka i premier League, a tygodniówka na poziomie powiedzmy 160-180 tys funtów jest w naszym zasięgu. (Bo ty jak rozumiem podajesz tą jego wymarzoną w euro?)

Anyway Skriniar to zawodnik, który mógłby uporządkować środek- trochę tygodniówek się w lato zwolni… a można byłoby zabezpieczyć środek na dłużej: VVD/Skriniar i Konate wchodzący jak najczęściej. Do tego gdzieś tam rotacyjnie Gomez (chociaż swoimi ostatnimi występami, nawet u mnie spowodował spore zwątpienie)

Tyle chce na rękę. Poza tym on ma 27 lat i nie wiadomo ile pogra na wysokim poziomie. Należy brać poprawkę, że jest to dobry zawodnik, ale nie wybitny. Van Dijk był na większym poziomie sportowym od niego. Raczej będziemy szukać kogoś w takim wieku jak Konate, czyli 24 lata albo poniżej tego.

W ogóle tak się zastanawiam. Nasi scouci jak znajdują kogoś ciekawego to jest to albo pomocnik, albo napastnik. Nie pamiętam, żeby było głośno o jakimś wonderkidzie obrońcy. Jedynie Joe Gomez wieki temu. Szkoda, bo lubię jak klub wynajduje kogoś takiego z kapelusza jak Bajceticia albo Doaka.

Bo ogólnie to jest problem z wonderkidami na pozycji obrońcy (zwłaszcza środkowego). Wiekszość klubów woli jednak na tej newralgicznej pozycji grać doświadczonymi zawodnikami, albo przynajmniej mającymi te 25 wiosen.

P.S. Zapomniałes o Sepie Van den Bergu, ale się nie dziwię, chłop przepadł po transferze do nas, a niektórzy zastanawiali się, czy my go nie kupujemy do pierwszego składu, bo gdy przychodził wielkiego wyboru na tej pozycji nie mieliśmy.

3 polubienia

Był Sepp :v i miał dobre momenty. Coś nie pyklo po prostu.

No tak, ale 27 letni obrońca- całkiem solidny i za darmo to i tak dobre rozwiązanie. Wymiana Matipa na Skriniara to byłaby wartość dodana. A jak się nie sprawdzi to masz zawodnika do sprzedania, którego ściągnąłeś za darmo. (Tak, tak- pamietam o prowizjach i bonusach za podpis).

Jeszcze w kontekscie obrońców i braku takowych, to po prostu obroncy stosunkowo późno wchodzą w swój prime- trudno ocenić na przykładzie jakiegoś młokosa czy to materiał na coś więcej. To co pisałem w kontekście tez Konate. Środkowi obrońcy nie są piłkarzami, a umiejętności czysto piłkarskie są dla nich często drugorzędne.

7 polubień

Zdarzają się dobrzy środkowi obrońcy w młodym wieku, Arsenal gra Salibą, a dokupili niejakiego Kiwiora :slight_smile: ale faktycznie stoperzy to raczej wiek 25 lat wzwyż.
Skriniar jako opcja za Matipa czy Gomeza warta rozważenia, chociaż wolałbym kogoś na lata, jak zrobiliśmy z Konate. Virgil niestety nie jest tym samym zawodnikiem co rok temu, o formie sprzed kontuzji nie wspominając, nie wiadomo w sumie, na ile jeszcze można na nim budować blok obronny.

Sepp jest na wypożyczeniu w Schalke i do momentu kontuzji kostki grał w podstawowym składzie, więc chyba nie jest z nim aż tak źle.

1 polubienie

Coraz więcej jest głosów o Chiesie i to w kontekście zastąpienia Salaha. Póki co 2 źródła z Włoch z czego widzę

@MG75


no właśnie ryzyko spore, w każdym razie talent też niepodważalny.

Nie jestem zwolennikiem transferu Chiesy, nie wiadomo jak zerwane więzadło wpłynie na jego dyspozycję.
W zeszłym sezonie, poza więzadłem, miał jeszcze kilka opuszczonych meczów z powodów zdrowotnych, nie potrzebujemy kolejnego Keity czy Oxa.

przecież ten typ nie wytrzyma 2 tygodni w PL bez kontuzji. Tu go zniszczą fizycznie. Po za tym Włosi rzadko sprawdzają się w Anglii.

@CzerwonyBartek nie do końca się zgadzam. Nie ma zawodników bez problemów zdrowotnych. Nawet Wijnaldum miał spore problemy zdrowotne.

Co się stało z naszym pionem związanym z transferami. Kiedyś ściągaliśmy konie pociągowe jak chodzi o zdrowie a teraz co rusz ludzie z poważnymi problemami zdrowotnymi w przeszłości…

Skriniar opcja warta rozważenia za Matipa ??!!
To jest najlepszy stoper serie A my jesteśmy 10 drużyną PL, naprawdę zejdźmy już na ziemię. Od trzech okienek nie potrafimy kupić pomocnika za 30-40 baniek a tutaj są ludzie którzy wybrzydzają na Mounta i Skriniara. Liverpool nigdy nie płacił za dużo i takich zawodników mógł przyciągnąć sukcesami i pracą z Kloppem, obecnie wiele atutów nie mamy

2 polubienia

Nie wiadomo czy to nie są wymysły włoskich pismaków, ale już sam fakt zainteresowania tym piłkarzem jest niedorzeczny. On w jeden sezon nabił więcej dni pauzy niż Salah będzie miał na koniec całej kariery, bo jest on praktycznie niezniszczalny. Rozumiem że ciężka kontuzja może się zdarzyć, ale miał też sporo mniejszych i pauzy kilkunastodniowe. Ja bym odpuścił ten temat. Nam potrzeba dwóch “8” i jedną “6”. Salaha bym nie sprzedawał. On zacznie lepiej grać kiedy będzie wymieniony środek. Wtedy też wrócimy pewnie do dawnych schematów i on też bardziej odżyje. Jestem przekonany, że jest on w stanie grać nadal na światowym poziomie przez 3 kolejne sezony. Kilka roszad, a wszystko na nowo zacznie hulać.

Może tak, może nie, tego pewni być nie możemy. Może nawet się nie przekonamy jak to będzie. Mało Włochów gra w Anglii, ale trochę się sprawdziło:

  • Jorginho, Zola, Di Canio, Di Matteo

@Robsonek Tylko Skriniar zdaję się dawno zaklepany przez PSG. To nie jedyne ciekawe nazwisko na rynku co będzie dostępne. Może kogoś wyciągniemy wartościowego.

ja jestem w szoku, że nie potrafimy zagrać tak jak Włoskie kluby czyli wyciągnąć zawodnika z wolnego transferu gdy kończy mu się kontrakt. Dać Skriniarowi pare mln za podpis, dobrą stawkę a i tak bylibyśmy na plus w stosunku do kupna nowego zawodnika.

1 polubienie

czterech w trzydzieści lat, z czego jeden to w zasadzie Brazylijczyk :slight_smile:
Oczywiście to nie oznacza, że Włosi mają problemy z Anglii, po prostu nie wysuwają nosa poza Italię, trochę jak Anglicy nie wyjeżdżają na kontynent. W sumie przez ten sam okres było ich kilku - Macca, Owen, Becks, Trippier.
Jeśli chodzi o Chiesę to chłopak ma talent, ale zniechęca do niego podatność na urazy, rok temu - pomijając zerwane więzadło - opuścił w Serie A chyba 8 z 21 meczów.

2 polubienia

Wiem, właśnie po prostu mało ich poza krajem swoim, City próbowało za dawnych właścicieli jakieś wynalazki ze średnim skutkiem. Było poza tym kilku nieźle radzących sobie w średniakach, ale nazwisk już nie pamiętam. W każdym razie to nie jest tak, że sobie nie radzą. Tylko ich po prostu w PL nie ma.

Zresztą my mamy takie średnie wspomnienia z Włochów na Anfield. Mieliśmy 6 zawodników z tego kraju i żaden delikatnie mówiąc furory nie zrobił: Dossena, Borini, Aquilani, Balotelli, Padelli i Paletta (który w zasadzie jest Argentyńczykiem). Żaden nie powalił na kolana i z każdym bez wyjątku pożegnaliśmy się bez żalu, a nawet z ulgą

Nawet zapomniałem o naszych Włochach, to tym bardziej w sumie świadczy o ich jakości. Tylko my braliśmy trochę odrzuty. Aquilani jedyny może był na fali wznoszącej, ale właśnie kontuzja wpadła od razu i jakoś się u nas nie odnalazł.
Paletta stał się Włochem chyba koło 30tki :smiley: NIe wiem czy on naszym wychowankiem nie jest przypadkiem ( w sensie wg przepisów)

1 polubienie