Rozważania i spekulacje transferowe

Nie mam pojęcia co to za zawodnik, nie oglądam portugalskiej, a na YT to i z Assaidiego można było zrobić topowego zawodnika. Natomiast mam pytanie. Jeżeli jest taki dobry, że klub jest w stanie zapłacić aż 60 mln to dlaczego pomimo złotego wieku (25 lat) nadal gra w Porto? Takie talenty zazwyczaj wcześniej wypływają.
Patrząc na statystyki, ten sezon ma bardzo dobry - 15/4.
Natomiast poprzedni już tylko 6/5 (przy takim samym czasie gry).
Jeszcze wcześniej 6/5, a 3 lata temu w Kolumbii tylko 2/2.
To nie są jakieś wybitne liczby jak na 25 latka grającego w Portugalii.
Podobne liczby jak 24 letni Diaz robił… 17-18 letni Ronaldo.
Podobne liczby robił także 19 letni Markovic.

To rewelacyjna wiadomość, Mane bez konkurencji zdecydowanie obniżył loty i nie jest już tym kotem, którym był przychodząc z Southamptonu. Ciekawe skąd zdobyli na to pieniądze. Oby nie z kontraktu Salaha.

Czasami talent eksploduje w późniejszym wieku, a nie w wieku 18 lat, np. Luca Toni.

Oby transfer doszedł do skutku, bo potrzeba kogoś dobrego z przodu. Szkoda tylko, że pewnie ktoś odejdzie teraz lub latem z naszego trio.

Zaczęliśmy wydawać już pieniądze z letniej sprzedaży.

Zobaczycie: Salah → PSG
Mbappe → Real
My - Bowen, Diaz oraz Bissouma

Nie mówię, że jest zły, ale za 60mln mnie nie przekonuje. Można go porównać do Sancho. 4 lata młodszy, tylko 15mln droższy, a liczby w Niemczech robił niesamowite. 17 goli i 17 asyst w jednym sezonie. Mówię wyłącznie o umiejętnościach piłkarskich teraz, a nie charakterze.

Ponoć Salah chciał realnych wzmocnień, to jak się okaże, że kupimy Diaza to wtedy Mo.już musi przedłużyć kontrakt

1 polubienie

Wg mnie jest lepszy od Sancho, szybszy, lepsze warunki fizyczne i w grze 1-1 go odstawia. Pod Jurgenem to i Sancho by się odnalazł, więc jestem spokojny.

Jeśli Luis Diaz przyjdzie to pięknie, ale dla mnie oznacza to jedno - odejście Salaha w letnim okienku… pozostaje mieć nadzieję, że to Mane ma odejść i Diaz to jego zastępca z opcją półrocznego wdrożenia.

Ty gościu to jednak jesteś oderwany od rzeczywistości. Sancho zweryfikowała Premier League i jego podejście do wykonywanego zawodu.

Dlaczego Sancho nie trafił do nas, a Diaz? Diaz zapierdziela na treningach, a Sancho na imprezy.

Naucz się czytać, albo chociaż czytać do końca. Napisałem, że odnoszę się wyłącznie do czystych umiejętności, a nie charakteru.

1 polubienie

Te 17/17 to Sancho wykręcił 3 sezony temu. Jego następny sezon w Bundeslidze już taki dobry nie był bo zebrał 8/12, a obecny sezon w PL to w jego wykonaniu katastrofa. Gdyby za tą kasę trafił do Liverpoolu to byłby fail historii.

Podejrzewam, że w PL mu nie idzie, bo trafił pod skrzydła wuefisty, który nie potrafił go ustawić do pionu. U kogoś bardziej charyzmatycznego chodziłby na pewno zdecydowanie lepiej. Faktem jest, że umiejętności ma, ale problem raczej w głowie.

To niesłychane, ale twoja retoryka przyprawia mnie o mdłości. Porozumiewasz się na tym forum jak bazarowa przekupka, jesteś najgłośniejszy, najbardziej arbitralny i chamski na całym forum. Gdyby funkcjonowała tu realna moderacja to już dawno wyłapałbyś blokadę. Swoje frustracje zacznij przelewać na papier ksenofobie, może coś pożytecznego Ci z tego wyjdzie.

5 polubień

3 polubienia

Luis Diaz - nie oglądałem tego zawodnika na boisku, niemniej środowisko piłkarskie wypowiada się w jego kontekście w samych superlatywach + cena, jaką płacimy są dla mnie wystarczającym argumentem przemawiającym ZA tym transferem – szczególnie, że ostatnie posuchy na rynku wprowadzały nieco, nazwijmy to, niepokojącą atmosferę co do ambicji właścicieli.

Ofensywa na nowo wygląda rewelacyjnie. Będący w ścisłym światowym topie Salah, waleczny, świetnie grający głową i wyszkolony technicznie Jota, Diaz, za którym na pierwszy rzut oka przemawia dynamika, strzał, niekonwencjonalność. Do tego należy dołożyć naszych weteranów – Mane i Firmino, którzy mam nadzieję nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Divock i Taki zapewne w tej sytuacji zmienią klub najpóźniej latem. Na papierze wygląda to naprawdę dobrze.

Nie płacilibyśmy ~60 mln z bonusami za gościa, którego jakości nie bylibyśmy pewni. Twitter ćwierka, że Latynos był naszym celem na lato, niemniej poważne ruchy Tottenhamu skutecznie zmobilizowały naszych decydentów do ruszenia po niego jeszcze zimą. Wiele to nam mówi – był to nasz target numer 1 i udało nam się doprowadzić do pomyślnego zakończenia (tfu tfu!).

Latem wzmocnienie pomocy i skład znów wygląda kompletnie!

2 polubienia

Wybrał Liverpool zamiast Londynu. To wiele o nim mówi.

Dawać już tego Diaza

A jednak sie myliłem i Pearce nie zdementował, wychodzi na to że on na prawde nic już nie wie i tylko dostaje informacje od klubu na ostatni moment, troche to smieszne że podrzędne kolumbijskie czy portugalskie gazety mają o wiele lepsze informacje niż dziennikarz będący teoretycznie najbliżej klubu

A nie tylko zaszczepionych? :rofl:

Dziwi mnie tylko to, że nie napisał nikt, że kupimy Zaid siuL :thinking: :rofl:

8 polubień