Rozważania i spekulacje transferowe

Wiesz klopp umie przerobić zawodnika na swoje

Ale po co “przerabiać” zawodnika, ryzykując to, że będzie miał z tym problem, skoro można ściągnąć gościa, który po prostu pasuje, i ma mental żeby zasuwać w środku pola?

Cokolwiek się wydarzy w lato, mam nadzieję, że zrobimy to z głową.

Grilisz też był niewypałem w pierwszym sezonie. Phillips grzeje ławę z powodu konkurencji na tej pozycji, Lavia też będzie tylko rezerwowym w City

Nie wiedziałem że Levia jest ze stajni City, szkoda. Może być z niego kawał zawodnika.

Poza tym, że mają ZA ROK prawo pierwokupu, to w czym szkoda? Sancho jest z ich stajni, a nie robił problemu z transferem do MU. Bardziej bym się obawiał, gdyby to był jeszcze Anglik, ale że to Belg, to nie ma się za bardzo czego obawiać by ze względu na przywiązania klubowe gdzieś odrzucił możliwość transferu. Inna sprawa, że dla mnie Lavia jest świetnym zawodnikiem, ale w osobistym rankingu Caicedo/Ugarte są wyżej (gdzie obaj mogą grać obok siebie, bo Caicedo może pełnić rolę jaką kiedyś pełnił Gini, a Ugarte za nim). O Rice przestałem myśleć, bo niemal wszystko zapowiada, że przeniesie się do Arsenalu - nie ma co się dziwić, zostanie w mieście, a i perspektywy lepsze (obiektywnie patrząc przed kolejnym sezonem - do Nas mógłby chcieć dołączyć, gdyby inne transfery zostały klepnięte, a ja bym się obawiał, że gdyby był pierwszym/drugim transferem to przy swojej cenie zablokowałby inne ruchy).

Czysto teoretycznie. Trent idzie na środek pola. Kogo klub mógłby kupić, żeby za niego grał. Niezbyt interesowałem się tą pozycją. Jedynie Frimpong z B04 mi przychodzi do głowy. Kontrakt do 2025.

Jules Kounde bardzo mi się podoba, ale Barcelona ni cholery go nie odda.

Witam widzieliście może jak gra Marc Guéhi może by się nadal na obronę dla nas.

Densel Dumifries z Interu

1 polubienie

Kounde ma bardzo dobre rzeczy, których Trent nie potrafi naprawić. Odbiory, trzymanie pozycji, nie kryje na radar.

Czysto teoretycznie: w systemie Kloppa szukamy zawodnika możliwie podobnego do Trenta.

Ciężko mi kogokolwiek wymyśleć dostępnego. Trent prawdopodobnie na lata obsadził PO w tym klubie.

Pedro Porro byłby spoko gdyby nie poszedł zimą do KFC.

Otóż moim zdaniem nie. Jeżeli Trent zostałby przesunięty do środka pola to na pozycję prawego obrońcy szukalibyśmy kogoś moim zdaniem o wiele bardziej defensywnego, przy czym Trent dzisiaj już chociażby dzisiaj grał praktycznie jako pomocnik (oprócz fazy bronienia), więc nie wiem po co mówić o przesuwaniu Anglika do środka pola. Rola prawego obrońcy w naszym systemie jest o tyle specyficzna, że przesuwanie Trenta do środka pola jest bezsensu.

Wyświetliło mi się na Twitterze. W sumie fajna opcja, Trent wtedy jako odwrócony boczny obrońca.

Gdyby wypożyczyć Carvalho i Doaka to sprowadziłbym Keito Nakamure z Lask.

Ta jakiś Colwill za Robbo… i co Gomez tam jeszcze robi w klubie? Czemu nie ma dobrego trzeciego obrońcy?

A znasz tego Colwilla, że twierdzisz, że nie jest dobrym obrońcą xD?

Dodatkowy obrońca by się przydał np. Inacio/Kim są do wyciągnięcia za 40mln. Colwill to moim zdaniem bardzo duży talent. Nie sądzę, że się pozbędziemy Gomeza. Nie twierdzę, że miałby grać za Robbo, ale przy takim ustawieniu bardziej by pasował.

On woli grać na środku, w sensie Kounde

Zarówno Alexis Mac Allister jak i Moises Caicedo mają nadzieje na przeniesienie się latem do czołowego, topowego klubu, ale Brighton zawsze jest silne, jeśli chodzi o negocjacje dotyczące swoich zawodników, więc z pewnością będą walczyć o zatrzymanie przynajmniej jednego z nich. Mimo, że para jest pożądana przez inne kluby, na tym etapie nic mi nie wiadomo o zaawansowanych rozmowach z żadnym, w tym z Manchesterem United. [f. romano]

Liverpool are set to join the race for Bristol City’s midfielder Alex Scott this summer, with scouts in attendance to watch the 19-year-old in action for England’s U20s last month. [Simon Jones]

1 polubienie