Rozważania i spekulacje transferowe

Najemników… szkoda, że klub olał Bellinghama, który według wielu plotek chciał do Nas iść, ale no klub mimo, że zbierał latami na niego, to stwierdził “a j3bać, weźmiemy kogo innego, wyjdzie taniej”. Więc zanim zaczniemy kogoś wyzywać, to niech klub też zachowuje się jak należy (tj osoby nim obecnie zarządzające).

Ja z chęcią spróbowałbym Aureliena, ale TYLKO pod warunkiem, że będziemy mieli klauzulę wykupu. Nie narzekałbym, gdyby po Martinie w Arsenalu, my byśmy ściągnęli pomocnika z Realu, który byłby kozakiem.

2 polubienia

Blancik od zawsze pisze takie bzdury, jego nick wyjaśnia dlaczego. Jeśli te 100 mln to prawda, a wcale bym się nie zdziwił, że tak może być, znając naszych wspaniałych właścicieli, to utoniemy na lata w bagnie. To jest ostatni moment na sypnięcie hajsem, przez zaniedbania w poprzednich okienkach. A pisanie, że obojętnie czy się wyda 10 czy 150 mln, no to jest wyższy poziom abstrakcji. Fsg lubi to. Ja się nie napalam na to okienko, bo się znowu gorzko rozczaruję. Pewnie ktoś tam przyjdzie, ale problemy magicznie nie znikną.

1 polubienie

Ale czemu się nie staraliśmy? Gosc usłyszał o zainteresowani Realem i zgłupiał, niewiele można było na to poradzić.

Mówimy o prawdopodobnie najlepszym klubie na świecie dla piłkarza: wysoka pensja, gwiazdy wokół ciebie, Madryt, piękna pogoda, projekt nastawiony na wygrane itd.

Trudno z tym rywalizować, zwłaszcza, ze jedyne co możemy zrobić to dać większa tygodniówek, co zreszta zrobiliśmy :slight_smile:

100 mln funtów netto ewentualnie może wystarczyć. Ale tak na styk, że tak rzeknę. Barella + Mount oraz sprzedaż rezerwowych i niepotrzebnych zawodników.

Edit @LiverpoolJestCzerwony też bym go już nie chciał. Serio brakuje “odpowiednich” piłkarzy na rynku? Absolutnie nie. Niech se gra w Realu krzyż na drogę. Tak samo jak mój mokry sen Neves… pragnie barcy? A idź pan. Są inni, lepsi.

1 polubienie

I mieć w składzie gościa który przed rokiem nas olał bo zakodowane DNA Realu. Choćby nie wiem jaki był z niego dobry zawodnik to nie, dziękuję.

@CzerwonyBartek

U mnie jest prosta zasada. Oddajesz sie w pełni LFC i skupiasz sie jedynie na nim, a nie jak pewien piłkarzyna Krzysio Piątek w Milanie powiedział wprost ze jego ówczesny klub to tylko przystanek do kolejnych szczebli w karierze. Nasz klub ma być ostatecznym celem na czubku piramidy i tutaj zawodnicy mają spędzać najlepszy czas w karierze. Jak zrobił do Salah, VVD, Mane i inni. Nie umiałbym nawet kibicować takiemu gościowi który poszedł jak piesek za cieczką do Realu, a teraz z podkulonym ogonem szuka alternatywy.

1 polubienie

Ratowanie kariery? Nie wiem skąd bierze się ten mit. Tchouameni regularnie pojawia się na boisku w Realu w swoim debiutanckim sezonie. Jedynie w fazie pucharowej LM można powiedzieć, że wypadł z podstawowego składu.

W tym sezonie był dostępny dla managera w 45 spotkaniach (w 44 wystąpił), rozegrał w sumie 2525/4050 minut, czyli jakieś 62% możliwego czasu gry. Przekładając to na poszczególne rozgrywki, to w LM zagrał 420/810 minut, czyli 52%, w LaLiga 1815/2610, czyli okolo 70%, w Super Pucharze UEFA nawet zagrał 5 minut, ale to przecież mówimy o meczu na samym początku rozgrywek w nowych barwach (u nas pewnie by mawet nie powąchał murawy). W KMŚ 158/180 minut, czyli 88% i w pucharze króla 133/360, czyli 37%. Biorąc pod uwagę, że mówimy o debiutanckim sezonie, w zespole gdzie za rywali o miejsce w składzie ma Modricia, Kroosa, Valverde czy Camavinge, to ja bym nie powiedział, że jest zawodnikiem pomijanym

2 polubienia

Prawdopodobnie, przy takiej konkurencji, formie Camavingi i przyjściu Bellinghama nie jest po prostu pewny że będzie pierwszoplanową postacią w zespole. Może wyobrażał sobie, że wskoczy w buty Casemiro od zaraz i szybko stanie się istotnym zawodnikiem w układance. Wiadomo że w takim klubie jak u nas to ma pewną 11 od pierwszych spotkań.

Nie no mam nadzieje ze nie będziemy kupować zawodników na zasadzie “Eeee jak darmowy to biere”. Chociaż w sumie nie zdziwiłby mnie taki ruch. Mac Allister za 70, do tego Tielemans za darmoszkę, sprzedać Kellehera za 20 mln i za pozostały hajs kupić Ugarte.

2 polubienia

Śmieszne jak ludzie zmieniają zdanie. Jeszcze w poprzednim sezonie Tielemans to był kozak, piłkarzy warty zapłacenia nawet 50 milionów. Jeden gorszy sezon i za darmo nikt go nie chce

Yyy… on ma regularny zjazd już drugi sezon. Za talent to uchodził jak przychodził do Lisów.
Fakt faktem dalej można go odbudować, co Jurgen potrafi. Tylko czy chciałbym by zajął czyjeś miejsce? Jako dodatkowy (czwarty) pomocnik - dobrze. Inaczej? Niezbyt.

4 polubienia

Mi się nie podoba stwierdzenie “Just because he’s free”. Jeśli mamy kogoś ściągać to piłkarzy, którzy faktycznie będą do nas pasować, a nie przez sam fakt że są do wyciągnięcia za darmo. Ale no oczywiście jeśli do nas przyjdzie to będę mu mocno kibicować.

Jeśli taka masa artykułów o right playerach skonczy sie na wypozyczeniu Arthura i wzieciu Tielemansa za darmo to chyba sie porycze ze śmiechu.
Nikt tak nie sra fanom FSG do mordy jak samo FSG, cos pieknego xD

3 polubienia

Do poszerzenia składu Tielemans mógłby się przydać. Miał słabszy okres, ale to jest zawodnik, który potrafił grać na niezłym poziomie. Nie oszukujmy się, że będziemy mieli kase na ściągnięcie 2-3 super pomocników, bo tak nie bedzie (aż się prosi napisać: Just because FSG). Przyjdzie maksymalnie 1 za kórego więcej zapłacimy czyli jakis Barella, Mac (choć w nich nie wierzę) lub z bardziej realnych Ugarte oraz boczny obrońca lub kolejny pomocnik za mniejsza kasę. O jakims droższym transferze będzie mozna pomyśleć jedynie po sprzedaży Kellehera i Phillipsa

7 polubień

Ja powiem szczerze, że chyba najbardziej oczekiwałbym przyjścia tego Ugarte(ewentualnie innego „przecinaka”). Największe triumfy zaliczaliśmy kiedy mieliśmy w pomocy 3 wybieganych „chamów”, którzy zabezpieczali środek, dystrybuowali piłki do boków i kasowali kontrataki.

Mam wrażenie, że próba ewolucji pomocy bardziej w oparciu o playmaking- częściowo nam zaszkodziła.

Jak ogląda się teraz mecze chociażby z sezonu mistrzowskiego, to jest to naprawdę niesamowite jak potrafiliśmy zamęczać przeciwników.

No tak nam zaszkodziła, że byliśmy w walce o 4 trofea, zaliczyliśmy 3 finały i walczyliśmy do ostatniej kolejki o mistrza. Także no. Zaszkodziło nam za powolna transformacja i kontuzje pomocników.

1 polubienie

Dla mnie to powinien przyjść właśnie cham przecinak i maestro. K**wa no chociaż na dwóch pomocników wysokiej klasy to nas powinno stać…

@roberthum :sleepy:

2 polubienia

14 polubień

tak zaszkodziła, gdyby byśmy mądrze ją przeprowadzili i mieli w poprzednim sezonie kreatywnego pomocnika i normalnego bramkostrzelnego napastnika czyli kupili hohlanda zamiast Mnamino to byśmy wygrali tą poczwórną koronę, obecnie w naszej kadrze powinno być już od sezonu czy dwóch, 2 podstawowych pomocników za Keite i Oxa. Już tu powinni być dawno i byśmy mieli te trofea, porażka w finale i druga pozycja nawet 1 punkt za pierwszym miejscem to porażki i splendoru nie przysparzają, pocieszyć się możesz że no przecież do finału doszliśmy, no i co z tego, porażka w finale boli bardziej niż tegoroczna w 1/8 LM. No i pamiętaj że z tymi graczami których mamy bez Kloppa nic byśmy nie osiągneli, żaden trener by z nimi takich wyników nie miał. Wystarczy zobaczyć co się z nimi dzieje po odejściu od nas, każdy się robi beznadziejny.

1 polubienie

W zeszłym sezonie Tielemans nie był kozakiem, tylko zawodnikiem który powoli idzie w kierunku przeciętności. W tym kontynuuje tą drogę.

4 polubienia

Serio to nie wiem jak można na poważnie brać plotki o wypożyczeniu Tchouameniego… Modrić i Kroos są coraz starsi i będą grać coraz mniej. Francuz jest przyszłością Realu. Po co miałby odchodzić na wypożyczenie? Zresztą - Ancelotti może zostać zwolniony i nowy trener może mieć inną wizję drużyny w której Tchouameni będzie podstawowym piłkarzem od samego początku nowego sezonu

6 polubień