Rozważania i spekulacje transferowe

Excl: Roberto Firmino, one of the names considered by Real Madrid — there are no negotiations as of now, just internal discussions about Bobby.
Najpierw Tchouameni potem Bellingham i teraz Firmino a za 2 lata Klopp :skull:

pisałem juz wielokrotnie i będę to uparcie powtarzał - z FSG u steru nie będziemy topowym klubem. w przeszłości udało się połączyć geniusz biznesowy Edwardsa który dobrze sprzedawał i za to można było wzmacniać skład i geniusz trenerski Kloppa. ale to już się wyczerpało. obecnie właściciele po prostu muszą wyłozyć dużą kasę na przebudowę i wzmocnienie drużyny. żadne triki sie nie udadzą - trzeba wyłozyć hajs. a Henry będzie się przed tym bronił rękami i nogami. dlatego powinien sprzedać klub i pozwolić komuś innemu zainwestować. on ściągnie nas z powrotem w przeciętność

Czyli jak ostatnio pisałem wałki podobne jak z Haalandem, każdy chce się nachapać :stuck_out_tongue:

Ja trochę nie rozumiem tych zarzutów w stosunku do FSG. Po co im niby jakieś zwodzenie czy udawanie? Co ich obchodzą jakieś nastroje kibiców czy ich sympatia?

Zaczną protestować, jeżeli nie będą „zwodzeni”? Noi co z tego? Zresztą ostatecznie i tak wszystko wyjdzie po czasie, skoro FSG nie miało żadnych intencji w zakupie Jude, to przecież ostatecznie i tak na koniec kibice się o tym dowiadują.

Kibice United protestują od kilku lat, a Glazerowie i tak robią co chcą.

1 polubienie

Fsg to fundusz inwestycyjny, dla nich tabelki w excelu sa najistotniejsze, wiec musza czesciowo liczyc sie z opinia fanow. Nie moga pozwolic sobie na zle PR’owe akcje, a jak juz takie sie zdarza to musza gasic taki pozar. Bojabsie akcji bojkotowych kibicow, dlatego musza tak sprytnie manipulowac, aby nie przelac czary goryczy. Swietnym przykladem byl plan podwyzki cen biletów do 77 funtow. Kibice zorganizowali akcje protestacyjne z wychodzeniem z neczu w 77 minucie i pomysl zostal ukrocony

Zwodzili fanow przez 2 lata zbieraniem kasy na Bellinghama. Teraz jan jego transfer upadl, ściągną 2-3 tanszych, w tym jedno glosniejsze nazwisko i jakos zalagodza niezadowolenie

6 polubień

Ten klub nie potrafi przestać nas gnębić

Błagam niech przynajmniej Klopp tam po Liverpoolu nie idzie :sob::sob::sob:

No i bardzo dobrze. Firo zasługuje na najlepsze możliwe zwieńczenie kariery. Napisał 8 wspaniałych lat u nas. Czas na Hiszpanie. Oby to była prawda :blush:

Mount jest rezerwowym w Chelsea, a Klopp chciał/chce z niego zrobić kluczowego zawodnika. Tchouameni jest rezerwowym w Realu, a bardzo chętnie widziałbym go w pierwszym składzie Liverpoolu. Jak ma Gravenberch nie siedzieć na ławce jak ma za rywali Musiale i Kimmicha - parę jednych z najlepszych pomocników na świecie. Do tego dołóżmy Goretzke i za chwilę przyjdzie Laimer. 5 pomocników na dwie pozycje. To nie jest żadna ujma być zmiennikiem takich zawodników. Jeżeli Gravenberch nie będzie więcej grał to będzie to któryś kolejny talent zmarnowany przez Bayern. Ale sytuacja się zmieniła, bo Bayern odpalił chamów Kahna i Salihamidzica, a to zmienia perspektywę na transfer. Na tyle zmieniło, że Bayern zamierza się spotkać z przedstawicielami Gravenbercha w czerwcu, żeby omówić przyszłość zawodnika. Znajdź pomocnika, który jest tak zwrotny (jak Gakpo się porusza), szybki, silny, dobry technicznie, kreatywny, a do tego ma 90% skuteczności podań i nie kosztuje fortuny.

O pomocnikach zostało powiedziane już prawie wszystko. Dużo ciekawsza dyskusja powinna się toczyć na temat nowego środkowego obrońcy, którego ponoć mamy zamiar kupić. Jak już wiadomo, że Colwill na 99% zostanie w Chelsea, albo Brighton go kupi można przestać o nim pisać. Ale… ponoć Villareal ma problemy finansowe. Nie wiem na ile to sprawdzona informacja, ale jeżeli tak to na pewno patrzymy na Pau Torresa. Ma klauzulę wynoszącą 45 mln euro. Już rok temu Fabrizio Romano pisał o naszym zainteresowaniu 23-krotnym reprezentancie Hiszpanii. W tym sezonie wejdzie w ostatni rok obowiązywania umowy, a więc jeżeli to prawda z problemami finansowymi będzie to ostatni chwila na zarobieniu czegoś na nim. Ma odpowiednie warunki fizyczne i jest to najbardziej zbliżony zawodnik do Van Dijka pod względem wszystkiego. Jest o wiele lepszy niż łączony z nami Micky van de Ven - tyle, że byłby dwukrotnie droższy.

Ja bym widział Colwilla/Inacio. Pierwszy pewnie zostanie w Chelsea. Inacio ma klauzulę w wysokości 40M.

Na wygrane główki bym aż tak nie patrzył - Gakpo też miał niższe zanim do nas przyszedł.

Widzę, ze ładnie zacząłeś propagandę uprawiać.



Masz porównanie minut Mounta, Gravenbercha i Tchouameniego.
Jakby zajebista różnica nieprawdaż?
Do tego Mount jest kontuzjowany od kilku spotkań, a Gravenberch cały sezon dostepny.
Zastanów się w ogóle, jak coś porównujesz.
To jakbyś pisał, że Elliott i Carvalho maja podobny status w druzynie…

Poza tym wcześniej grał w Bayernie Sabitzer więcej od niego, a i tak na wypożyczenie go oddali. Co do Goretzki to ma ponoć strasznie słaby sezon.

12 polubień

LFC czwarte miejsce na liście płac w Premier League
https://thetransferroom.com/liverpool/liverpools-player-salaries-plus-compared-to-other-premier-league-clubs-and-players

Fake. Skąpcy z FSG pobierają haracz od piłkarzy za granie w Liverpoolu, a nie płacą IM.
Co to w ogóle za pluskwa wymyśliła takie dyrdymały?

1 polubienie

Kelleher 10k? Nie dziwię się, że może chcieć odejść, w nowym klubie dostałby kilka razy tyle.

Problem z Gravenberchem jest taki, że to świetny wybór na trzeciego pomocnika w to okienko - ten obecnie “najsłabiej” wyglądający, ale z potencjałem na dużo więcej, choć nie wiadomo czego się oczekiwać po epizodzie w Bayernie.

Jeśli przyjdzie jako ten drugi, to będę mocno zawiedziony. Alexis, Ryan i Goncalo to jest dobre okienko, ale nie w momencie, gdy nie pokrywają się nawet w pełni z potrzebnymi wzmocnieniami w pierwszej XI, a co dopiero z uzupełnieniem kadry.
Odchodzi OX, Keita, Milner. Carvalho prawdopodobnie wypożyczenie. Wielu chce, by Elliot częściej grał jako zmiennik Salaha. Heheszko powinien być kimś na poziomie Milnera z obecnego sezonu, także wchodzić w końcówkach czy grać w podstawie w LE/początkowych fazach pucharów. Pamiętać też trzeba, że no niestety z dostępnością Thiago jest krucho. Zdrowy da nam na pewno jeszcze wiele radości, ale potrzebuje być tym czwartym pomocnikiem, by rzadziej łapać kontuzje i mieć go dostępnego na te najważniejsze momenty. To daje nam mniej lub więcej prawdopodobnie 4 mniej dostępnych w ogóle pomocników plus 3, z którymi nie wiadomo jak losy się potoczą. Jeśli Henderson dalej ma nam robić ponad 2k minut w SAMEJ lidze ze swoim poziomem, to uznam to okienko za kompletną klapę.

To, że w tym cienkim jak sik węża sezonie Chelsea Mount pod koniec jest kompletnie niedostępny, to nie powiedziałbym że jest on rezerwowym. Posiłkując się transfermarkt to większość czasu jak był ‘normalnie’ dostępny zaczynał w podstawie. Poza tym myślę to 2 poprzednie sezony pokazują jego potencjał, który chce wykorzystać Jurgen, a nie obecny.
O Tchouamenim pisać rezerwowy to też… wiem, że w najważniejszych meczach rzadziej gra w podstawie, ale póki ma się dostępnych Kroosa i Modrićia, to raczej ciężko z nich zrezygnować, a mimo wszystko Valverde czy Camavinga to obecnie wyższy poziom i dlatego grają w podstawie. Poza tym jego 2718min w sezonie blado wyglądają tylko przy 4349 Valverde. Kolejna kwestia, że najwięcej meczów odpuścił w momencie, gdy łapały go lekkie mięśniówki i choroba, czyli w środku sezonu. Początek i obecnie koniec sezonu, to gra głównie w podstawie (a mając taką pakę, to wiadomo że będą częste rotacje i jemu jak pisałem przypadły po prostu w momencie, gdy brakowało formy przez krótkie przerwy od treningów).

Porównywanie ich dwóch do zawodnika, który nie był dostępny w dwóch meczach tylko przez kontuzję, a zagrał bagatela 937min to trochę śmieszna sprawa. Zwłaszcza, że jeden wyrobił sobie markę dwoma poprzednimi sezonami, a drugi gra w klubie z prawdopodobnie najlepiej obsadzoną pomocą. W Bayernie poza Kimmichem ani Goretzka ani Musiala ani nawet Muller, który też czasami cofa się do pomocy nie grają regularnie i od deski do deski, a i tak Holender nie dostawał szans. Dlatego nie akceptuję go jako tego drugiego pomocnika, ALE go nie przekreślam w żadnym wypadku.

W sumie wiele plotek mówi, że Mason Mount niestety… chce do MU. Ciekaw jestem w czyim kierunku w takim razie my się skierujemy. Jeśli nie Barella ani Ugarte… to oby nie skończyło się na Gravenberchu i Alexie Scott (jako opcja nr3 i 4 ok, nie jako nr2 i 3).

6 polubień

Jak niby robią co chcą? Po ostatnich protestach osrali sie na fioletowo i wydali w letnim okienku ponad 200 milionów, po czym zaczęli szukac inwestora. Każda korporacja musi liczyc się z tym że PR mocno wpływa na wycene

1 polubienie

To, że się zgadzam z manciakiem jest dowodem na to, że żyjemy w matrixie.

No tak, bo przecież absolutnie nie ma znaczenia, że te trzy kluby grają innymi systemami. Tchouameni na 31 spotkań w La Lidze tylko 14 zagrał w pełnym wymiarze czasu. To jak mam go nazwać jak nie rezerwowym. Real, który gra na trzech pomocników i mając w składzie starego Kroosa i Modrica, a naprzeciwko nich Bayern, który gra na dwóch pomocników i trzeciego podwieszanego pomocnika grającego bardziej jako fałszywa 9, gdzie nie ma po prostu miejsca dla Gravenbercha. Przecież Gravenberch nie będzie grał za Kimmicha, który jest jedynym defensywnym pomocnikiem w składzie. A może za Musiale, który byłby pierwszym wyborem w każdej drużynie świata. Gravenberch trafił po prostu do złej drużyny, która jest znana z kupowania pomocników i nie dawania im gry. Patrzenie na same liczby bez szerszej perspektywy niewiele daje. Z resztą ja nigdzie nie napisałem, że Gravenbercha widziałbym jako jedynego pomocnika albo jako drugi, ostatni transfer.

W ogóle zacznijmy od tego kto wpadł na pomysł, że my robimy mistrzowską kadrę już na następny sezon. Już kilka razy w przeszłości pisałem, że to nie jest robota na jedno okienko tylko na trzy letnie i trzy zimowe. Także zluzujcie gacie, bo przebudowa tego projektu trochę potrwa. :slight_smile:

2 polubienia

Ja strasznie byłem najarany na Inacio dopóki nie kupiłem eleven na maj. Z Oczywistych względów przyglądałem się Inacio i Ugarte. O ile ten pierwszy to jakaś Urugwajska inkarnacja Gennaro Gattuso tylko bez tak agresywnego charakteru no to ten drugi oprócz dobrego wyprowadzania piłki, nie zrobił na mnie wrażenia.

@Loku64 przepaść :hushed: coś jakby porównywać Fabio Carvalho i Harveya Elliotta. Niby można ale wmawianie, że mieli podobny wkład w sezon to głupota.

Chyba nie rozumiesz znaczenia tego slowa. Rezerwowy to ten co zaczyna mecze na lawce, a nie ten, ktory jest zmieniany w trakcie spotkania. Tchouameni byl dostepny w 32 meczach ligowych, a w 23 wyszedl w pierwszej jedenastce. Prawie 3/4 spotkan zaczyna w podstawie, ale wg Ciebie jest rezerwowym? No nieźle. Na dodatek facet zalicza okolo 70% mozliwym minut w LaLiga. Faktycznie rezerwowy :smiley:

4 polubienia

Jakich fikołków byś nie robił i tak liczby nie zaczną kłamać. Gravenberch gra ponad polowe mniej minut w słabym Bayernie niż Tchouameni ( w mocno obsadzonym Realu)i Mount(w cyrkowej Chelsea).

3 polubienia