Rozważania i spekulacje transferowe

Pierwsza niezrozumiała decyzja :worried:

Kto kibicuje LFC, ten się w cyrku nie śmieje :slight_smile:

6 polubień

To teraz odliczamy do pierwszych artykułów typu: “Liverpool nie może pozwolić sobie na zawodnika XYZ z powodu niewystarczającej ilości miejsc w kadrze dla zawodników non-HG”

4 polubienia

Mówi po hiszpańsku i angielsku, jest przyjacielem wielu młodych w szatni. Co w tym niezrozumiałego?

A co do Carvalho to sprzedać i nie płakać. Sprzedawalismy już Brewstera czy KI Jana Hoovera i jakoś nikt teraz nie płacze, że powinniśmy ich odkupić za 40-50mln.

W ogóle po transferze wyjdą pewnie afery z nim związane. Bo od czasu afery z portugalia u21 czy tam u23 piłkarz przestał u nas grać. Sakho vibe

A co do Adriana to czy ja wiem czy ten HG nam aż tak potrzebny? Zwaniaja się trzy miejsca. Bobby, Keita i Arthur. Nieźle jesteście rozmarzeni, że wierzycie ze kupimy 4 piłkarzy w jednym oknie. Coś czuję że wszystkie transfery już są ugadane i znam ich ilość, dlatego podpisaliśmy nasz 3 wybór na bramkę

2 polubienia

Po angielsku i hiszpańsku mówi jakoś z kilkaset milionów osób na świecie i nie każdy zarabia 60 tysięcy tygodniowo . Więcej niż choćby Diaz i drugi bramkarz. Niech sobie będzie przyjacielem nawet papieża. Jednak jak ma za 60k po prostu być dobrym duchem w szatnii to przegięcie.

4 polubienia

Goal zrobił takie krótkie podsumowanie zawodników łączonych z nami. Wszyscy się już przez plotki/forum przewijali.

Mogę być kontrowersyjny, ale uważam że wcale tak dużo transferów nie potrzebujemy jak większość uważa.

  1. Nowy Środkowy Pomocnik - priorytet.
  2. Sprzedaż Matipa - kupno nowego ŚO (a najlepiej taki co potrafił by też grać na PO (np Kounde)
  3. Nowy PO jeśli w okresie przygotowawczym Bradley, Ramsey, Gomez nie będą dawać jakości na tej pozycji.
  4. Nowy BR w przypadku sprzedaży Kellehera
  5. Nowy LO w przypadku sprzedaży Tsimikasa

Zima

  1. Nowy ŚPO - przygotowanie pod odejście Thiago.

Kadra: 4 Bramkarzy, 8 Obrońców, 7 Pomocników, 5 Napastników

Nie jesteś kontrowersyjny bo wymieniłeś 5 transferów, a każdy liczy na minimum 3.
Kontrowersyjne jest ulokowanie na których pozycjach. Potrzeba nam na już 3 środkowych pomocników.
I ŚO lub PO w zależności czy będziemy grać a TAA w środku na stałe, czy będziemy grali hybrydowo jak teraz.

3 polubienia

Tiaa, i w środku będzie grał NOWY, Fabs i Heheszko znając Jurgena, rotowani od czasu do czasu Jonesem i Bajceticem. Thiago się będzie leczył, Eliott to nie jest środkowy pomocnik, wejdą jeszcze jakieś kontuzje i jesteśmy znowu w czarnej d… Tu potrzeba dwóch nowych ŚP na już, a najlepiej 3, ale przy FSG to marzenie ściętej głowy.

3 polubienia

Nie możemy pozwolić na to, żeby właśnie skończyć z Fabinho i Hendo week in week out. Jakby ich braki mocno obnażył ten sezon, a pewnie lepsi już nie będą.
Te 2 transfery do środka to minimum i zresztą chyba Jurek to potwierdzał, ponoć dlatego zrezygnowaliśmy z Jude oficjalnie, bo chcemy zrobić 2 transfery do środka.

2 polubienia

Wymieniłem 2 transfery. Dodatkowe 3 jeśli podany piłkarz zostanie sprzedany.
Na pierwszy mecz sezonu wyjdziemy:
Fabinho (Bajcetic)
Nowy ŚO (Henderson) Jones (Thiago)

Wymiana Fabinho i Hendersona wraz z końcem ich kontraktu

A jak często możemy na Thiago liczyć, Jones też problemy miewa. Fabs to wygląda na wrak zawodnika i chcesz tym składem bić się o cokolwiek?

@pitersikorka
moim zdaniem 2 śp to mus, za dużo widziałem kopania sie po czole Fabsa i Hendo, do tego Thiago wiecznie kontuzjowany. Ja bym właśnie zrobił 3 transfery, patrząc na ograniczone środki.
1 ofensywny pomocnik, 1 defensywny. Do tego stoper. PO myślę, że da radę ogarnąć Trentem plus Bradleyem, do tego Gomez w zapasie.

2 transfery do środka to nie jest abstrakcja, ani wymiana całej pomocy.

1 polubienie

Moim zdaniem dużo transferów nie będzie. Nie będziemy grać w LM. Celem na następny sezon będzie powrót do top4 minimalnym kosztem. O żadnej walce o trofea nie ma mowy. Sknery z Bostonu nie zmienią polityki i nie wydadzą dużej kasy zwłaszcza, że w LE są dużo mniejsze pieniądze niż w LM… Mówiłem już o tym od dawna - oni nas ściągną z powrotem w przeciętność

Tak, z tym środkiem pola możemy się bić. Wystarczy jeden super transfer pomocnika. Może być dwóch, w co za bardzo nie wierzę. Wolałbym 1 pomocnika i jednego środkowego obrońcę niż 2 ŚP.

Wymiana całej pomocy to jest jakaś abstrakcja. Nie ma żadnej gwarancji, że przychodzący zawodnicy szybko się wkomponują i że nie będą mieć kontuzji.

1 polubienie

I właśnie tak nie można myśleć w tym klubie. Bajcetić nie wiem czy w ogóle ma przyszłośc w tym klubie na dłużej, Jones ledwo parę meczów dobrych w całej karierze w LFC. Ostatnie dwa mecze znowu wrócić do bycia tłem. Thiago szpital. Takie właśnie myślenie zaorało nam ten sezon bo się wydawało że się dojedzie.

3 polubienia

Bajcetić to pierwszy mecz zagra jak dobre pójdzie w grudniu.

1 polubienie

I jak będziemy musieli zostać z Fabsem do grudnia, to mamy pozamiatane mistrzostwo. Dlatego moim zdaniem defensywny pomocnik to jest must have. Bajcetic też raczej nie pociągnie drużyny walczącej o mistrza, co najwyżej zluzuje od czasu do czasu nowego, klasowego zawodnika.

Podobną pomocą biliśmy się o mistrza rok temu, a dokładając teraz nowego pomocnika to środek będzie lepszy. Jeśli przygotowania do sezonu nie zostaną zawalone to każdy z pomocników da radę.

Chcemy więcej wychowanków w składzie, a jak pojawia się ktoś kto może aspirować to już na starcie jest skreślany. Bajcetic ma dopiero 19 lat.

Jones dostał zaufanie i pokazał, że też może dać, a jak nie to go Thiago zluzuje. Każdemu trafiają się słabsze mecze.

To nie wiedziałem o tym, myślałem że ma być gotowy na początek nowego przygotowań.
No to w takim razie dwóch pomocników.
Mimo tego jeśli uda się wkomponować jednego do startu sezonu byłoby super.

Piłka się rozwija, mamy znowu żyć przeszłością jak mały klub? Bo kiedyś coś działało? Ci piłkarze są 3-4 lata starsi od ostatniego naszego poważnego trofeum. C’mon.

Ja nie chcę wychowanków dla samych wychowanków, ja chcę dobrych piłkarzy, najlepszych piłkarzy. A nie że ktoś jest wychowankiem. Bajcetić ma dopiero 19 lat, ale on mnie nie przekonuje, ma przebłyski, ale to nie jest tak że był zbawieniem tego środka pola. Po prostu solidnie grał kiedy nie było piłkarzy.

Aż się wk*rwiam jak to czytam, bo tak właśnie sobie myślał klub na przestrzeni ostatnich lat, przez co jesteśmy teraz poza LM, jesteśmy w dupie jeśli chodzi o przebudowę klubu, bo musimy zrobić to teraz gwałtownie zamiast robić to płynnie jak City czy Real.

3 polubienia