Rozważania i spekulacje transferowe

W ściągnięcie aż 4 pomocników nie wierzę. Myślę natomiast ze jak już ma być ktoś 4 to będzie to osoba do obrony.

1 polubienie

Chciałbym zauważyć, że ten wątek nazywa się rozważania i spekulacje transferowe, a nie koncert życzeń transferowych :stuck_out_tongue:

Jeśli kupimy jeszcze 2 pomocników, to już zrobi się bardzo ciasno w tej formacji.

A gdzie tu są życzenia? Każdy z ww. to realny cel.

Ciasno XD Nie no chłopie teraz to wystrzeliłeś. Przecież my tak mamy Thiago, co się łamie 3x na sezon, tragicznego Hehendersona i zjeżdżającego do bazy Fabsa. Mam nadzieję, że będzie tam jak najciaśniej.

4 polubienia

Pytanie co z Fabinho i Bajceticiem. Jeżeli kupimy nową 6 to trzeba będzie kogoś z tej dwójki się pozbyć. Lepiej oczywiście Fabsa, ale jaki klub byłby zainteresowany wypalonym Fabinho na dzisiaj? Może araby, ale oni nie płacą klubom wielkich pieniędzy. Można rozważyć wypożyczenie Stefana, ale to musi być jakiś klub z top 5 ligi, który będzie na niego stawiał. Nie jestem fanem wypożyczeń do niższych lig angielskich.

Generalnie to dość niewygodna kwestia, bo zawsze prawdziwy Fabinho może wrócić, Bajcetic też może dostać nagłego zastrzyku formy.

Żaden z nich w tym sezonie nie odejdzie, ani nie pójdzie na wypożyczenie. Przypominam, że gramy w LE i tam będą “używani” zawodnicy typu Bajcetić, czy też Kone, o ile przyjdzie. W I składzie na DM dalej będzie grał Fabs, tego akurat jestem pewien. Poza tym odeszło od nas notabene 3 pomocników - Keita, Milner i Oxs.

Od przybytku głowa nie boli.

2 polubienia

Jeżeli to będzie Fabs z tego sezonu to ciężko to sobie wyobrazic. Często (słusznie) narzekamy na Hendersona, ale Fabinho był znacznie znacznie gorszy. On przez 90% sezonu grał jak Krychowiak w reprezentacji Polski. Jeden z gorszych DM w całej lidze

Tak. Na pewno Liverpool wyda ~40 mln na zawodnika, który z założenia ma siedzieć na ławce/trybunach, bo być może za rok znajdzie się dla niego miejsce w 1 składzie. To jest właśnie koncert życzeń.

Problemem pomocy w tym sezonie nie była liczba zawodników, a ich jakość. Odeszło 3 pomocników, z czego dwóch właściwie nie było w ogóle branych pod uwagę w składzie, a jeden grał ogony. W zamian ma przyjść 2-3, którzy w odróżnieniu od Keity czy Oxlade’a z tego sezonu, mają być zawodnikami 1 składu/zawodnikami do rotacji.

Ty często czegoś jesteś pewien, a wychodzi całkiem odwrotnie, więc cieszy mnie, że jesteś tego pewien :smiley:

8 polubień

Też mi się w to nie chce wierzyć ale Veiga jako zastępstwo za Thiago ma sens. Za rok jego cena poszybuje do 100 baniek więc jak można teraz to ja nie mam nic przeciwko :wink:

1 polubienie

Mi się wydaje, że ten Veiga to taki typowy zawodnik szybkie nogi, dobra technika, za to wolna głowa :smiley: Dużo pracy przed nim, aby byc zawodnikiem topowym i nie wiem czy się u nas by sprawdził :smiley:
Mówie to na podstawie liczb i jutubów. Meczu żadnego jego nie widziałem :stuck_out_tongue:

My powinniśmy iść w talenciaków. Klub która ma ich wielu w klubie na pewno nie przepadnie. A jakie ciasno czy nie. Piłkarzom nie powinno się robić miejsca w składzie tylko powinni o nie walczyć. Więc jeśli Bajcetić czy Elliott przegraliby miejsce w skałdzie z Kone czy Veigą… takie życie. Grają lepsi i tyle.

Potem za takich piłkarzy, kiedy wypalają, trzeba płacić po 100 milionów. Imo dużo lepsze podejście niż branie anglika za 130 mln z zapaleniem kolana.

Według wielu źródeł od 2 lat miala buc rewolucja w składzie. Według wielu źródeł Bellingham miał tu przyjść. Jak przyjdzie drugi dobry zawodnik do środka to trzeba hyc zadowolonym, a nie liczyć, ze nagle nasi właściciele staną się cudotwórcami

1 polubienie

15 polubień

Jak to prawda to naprawdę szybko i sprawnie działamy :smiley: Jednak Jurek lubi mieć pełny skład na ropoczęcie przygotowań. Przypominam wracamy do treningów 8. lipca.


apropo Keity i mocnych klubów, jak to bodajże 2 osoby tutaj przewidywały… :stuck_out_tongue:

@imacooci on i Ox może i tak, MAtip ostatnio był zdrowy cały sezon i ogólnie pare meczy niezłych zagrał. Jednak przez większośc sezonu był strasznie elektryczny.

Do tego można jeszcze dodać, ze zgrupowanie Francji u21 będzie miało miejsce w Clairefontaine. W tym miasteczku robiliśmy badania medyczne Fekirowi.

1 polubienie

Nie wiem kiedy zaczynamy przygotowania do nowego sezonu, pewnie gdzieś zaraz na początku lipca, więc do tego czasu dobrze by było mieć skompletowaną chociaż pomoc. Coś czuje że chyba głównie zależy właśnie nam na tym, i długo nie będziemy czekać na potwierdzenie transferu Thurama.

czyll jak Matip był niesprzedawalny, Ox pewnie też.

No i brawo dla “zarządu”, tylko pewnie po tych transferach na kolejne konieczne wzmocnienia do defensywy będziemy czekać kolejne dwa lata.

będzie 4 nowych pomocników,2 francuzów za 60 mln, Alister 35, Veiga 34 LUB Madison 40-45, zamykamy się prawie w cenie Bellinghama (z bonusami) za 4 grajków. Kone jest bardziej DM, nie było mowy wcześniej o typowym DM bo Gravenberch takim nie jest, chcieliśmy 3 bardziej grających z przodu graczy czyli, Alister , Gravenberch, Mount, pewnie dalej chcemy 3 o podobnym profilu Thuram=Gravenberch, Veiga =Mount plus Kone DM. Ruszymy jeszcze przynajmniej po 1 ŚO nawet jak Matip zostanie i może prawego obrońcę. Zamkniem się w 200 mln odjąć sprzedaż niepotrzebnych graczy np. Clarkson, Philips, Van der Berg, Morton, Williams ten młody szkot co był rok kontuzjowany i Bradley, może jednak Matip i z 30-35 mln na nich zarobimy. 170 mln na transfery to się Jurgenowi i nam kibicom minimum należą a w tych czasach to niewiele.