Rozważania i spekulacje transferowe

Widziałem kilka wywiadów Henry’ego i mogę spokojnie powiedzieć, że zna on się na piłce lepiej niż wszyscy spece z lfc.pl razem wzięci

Masz jakieś źródło? Chetnie poczytałbym o tym

Na czele z Tobą, bo tutaj teraz najwiekszy Szerlock i jasnowidz jestes :]

Jest zainteresowanie obrońcą torino Gleisonem Bremerem. Torino gra z trzema ŚO.
Może to jest światełko w tunelu pod kątem nowego ustawienia?

Z resztą ostatnie mecze pokazały mała zmianę, co do poruszania się Trenta po boisku. Robo no comment.
I ogólnie uważam że wahadła mogą grać swobodniej, przy takim ustawieniu.

Znów z dobrej strony pokazał się w reprezentacji Renato Sanches, o którym pisaliśmy sporo w kontekście ewentualnego transferu do LFC, nie tylko z uwagi na bramkę.
Ja bym go u nas chętnie zobaczył.
Za to nasz Jota słabo, a Portugalczycy będą się przedzierać przez baraże.

Kessie z Milanu i Sanchez będą wolnymi zawodnikami od czerwca 2022. Czy ktoś z nich wyląduje w Anglii?

Zakaria również, bardzo chętnie bym zobaczył każdego z nich u nas

Kessie jest krytykowany nawet przez samych kibiców Milanu, nie wiem czy słusznie, bo nie śledzę na bieżąco Serie A, mnie jednak coraz bardziej przekonuje Sanchez, świetny w ofensywie, przy okazji nie olewa pressingu czy odbiorów piłki. Do tego bardzo dobry strzał z dystansu, a takich graczy zbyt wielu nie mamy.

Co do Renato Sanchesa na początku sam negatywnie podchodziłem do plotek z nim związanych mając w pamięci jego grę w Swansea czy Bayernie. Wydaje się że tyle juz o nim było w mediach że ma już 30 lat, tymczasem to dopiero 24 letni zawodnik. Oglądając wielokrotnie jak gra w Lille marzę o tym transferze. Gość ma tak niesamowity wachlarz umiejętności, że rok-dwa pod okiem Kloppa i jest pomocnik absolutnie klasy światowej. Jego dynamiczny start do piłki, szybkość, w oka mgnieniu połyka 40 metrów, zwrotność, wybieganie, technika, potrafi uderzyć na bramkę ale też zagrać kombinacyjnie, no i jego specjalność crossy na nos. Ofensywnie zjada wszystkich naszych pomocników a i destrukcji gra bardzo dobrze. Wczoraj kolejny swietny mecz w reprezantacji Portugalii.

1 polubienie

Eh… W normalnym klubie jak brakuje pomocników to dokonuje się zakupu pomocnika. W Liverpoolu idą jedynie słuszną logiką i gdy brakuje pomocników to kupuje się obrońcę, żeby innego obrońcę przesunąć do pomocy… Logika Niedzielskiego - największe tłumy są w kościołach, więc zamykamy fryzjerów.

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kase. Kupić stopera za dychę. Zmienić ustawienie gdzie twój boczny obrońca wart wiele więcej będzie grał w pomocy.
Czy jest na rynku pomocnik który jest wart tą dychę i Klopp go wdroży w 2 tygodnie? No chance

Tzn. zależy jak na to spojrzeć. Jest możliwość, że już od jakiegoś czasu Kloppo nosi się z zamiarem małego przebudowania naszej taktyki co w moim odczuciu miało by sens gdyż, pomimo genialnych wyników jak to 5-0 z manu mam wrażenie, że w obecnym systemie coś się nieodwracalnie wypala. Najbardziej spektakularny Liverpool z 2019 roku to Liverpool szalony, narzucający rywalom tempo za którym nie byli wstanie nadążać. Obecnie metryki naszych już o te parę lat starszych zawodników nie pozwalają zapewne na takie rozwiązanie i grając tak samo jak te 2/3 lata temu, szybciutko zasilili by szpitale albo zanotowali spektakularny zjazd formy. Oczywiście to taka tylko moja teoria. Gdzieś przeczuwam w powietrzu przejście na 2 napastników i być może wahadłowych z Mane i Salahem bardziej w środku, ŚPO i jeszcze wyżej ustawionym Trentem.

Mnie nurtuje jedna rzecz, a mianowicie.
Zawsze byłem zrelaksowany co do naszych poczynań na rynku ale, tego lata nie oszukujmy się, potrzebowaliśmy kogoś więcej niż jedynie Konate, w momencie kryzysu i słabych wyników James Pearce pisał o tym, ze bez CL żadnych transferów nie będzie a właściciele chcą przeprowadzić nie rewolucje a ewolucje i zakupić kilka nowych twarzy. Następnie wchodzimy do top 4 i kupujemy po mękach Konate bo prawdę mówiąc uparliśmy się na raty a RB Lipsk chcieli całość z góry po aktywowaniu klauzuli Francuza.
Zastanawiam się gdzie są pieniążki z ostatnich sukcesów bo co roku słyszmy te samą gadkę że za rok, gdzie gdzie pieniądze z awansu do CL który miał być przepustką do wspomnianych transferów, można bronić FSG, można im zawdzięczać bardzo dużo ale zaczyna to wyglada na typowe mydlenie nam oczu, a kase wrzucać do skarpety.
W Anglii nie ma biednych klubów na szczeblu Premiership, są jedynie właściciele rozrzutni lub skąpi, właściciele chcący odnieść sukces sportowy lub finansowy po pierwsze.
Ja czekam do zimy, jeżeli przy braku w styczniu Mo i Sadio nie wzmocnimy się nikim, a nie będą to kontuzje tylko wiadome wyjazdy od dłuższego czasu to liczę że Anfield w jakiś sposób da swój wyraz podczas spotkań. Nie jesteśmy k… jakimś Norwich tylko Liverpoolem który musi być na szczycie, jeżeli ktoś tego nie rozumiem to znaczy nie nie rozumie ideologii społeczeństwa kibiców Liverpoolu, wymagamy, płacimy za bilety, skupuje sterty ubrań i gadżetów w sklepie klubowym również po to żeby klub się wzbogacał a co za tym idzie mógł śmielej grać na rynku, bez nas, kibiców żaden sport nie ma prawa przetrwać, to my nakręcamy ten biznes wiec mamy prawo raz na jakiś czas czegoś wymagać od klubu

Ja przeczuwam w powietrzu za to tylko zapach moich skarpetek i suche okno zimowe w naszym wykonaniu (jak prawie co sezon)…

3 polubienia

Dokładnie, nic nie będzie i nie ma co się łudzić.

Jak TAA ma grać w środku to kto ma grać.na prawych wahadle? Salah?

Kessiem interesuje się PSG i to dosyć mocno, więc Liverpool nie będzie się o niego bił.

Pożyjemy zobaczymy. No ale w pewnym sensie masz rację.

Tak jak kiedyś pisałem, miałem nadzieję że po tragicznym występie w środku pola w reprezentacji ucichną głosy o Trencie w pomocy i rzeczywiście ucichły, ale pamięć jest niestety krótka. Nawet Jurgen się wypowiadał w stylu, po co z najlepszego PO robić pomocnika. Naprawdę nie rozumiem tych głosów, ale nie ma sensu pisać tego samego i używania tych samych argumentow kółko.
Z rzeczy bardziej realnych, choć wciąż znając Liverpool wątpliwych ( :smiley:)
Liverpool are preparing a €40m offer to tempt Alexander Isak away from Real Sociedad. [El Nacional]

3 polubienia