Rozważania transferowe (dyskusja)

Z tym phillpsem też racja gościa nie powinno tu być od 3 lat

Czemu my nie sięgamy po niego?

Z tego co pamiętam to dlatego że on koniecznie chce na ŚO grać a my chyba byśmy woleli go na PO by Trenta uwolnić.

Cos czuje ze się szykuje grupa kasa za kogos. Co wy na to zeby za niego lfc rzuciło 80mil xD


Bramka bez zmian, ale przedłużenie kontraktu z Adrianem, który przez ostatnie dwa sezony rozegrał dwa mecze i blokuje miejsce dla HG na minus.

Obrona w teorii bez zmian, w praktyce starzeje się, mamy tu braki, które nie zostały zaadresowane, a straciliśmy Milnera, który rozegrał w zeszłym sezonie trzynaście spotkań na boku obrony, a teraz na tej pozycji jest starterem u lidera Premier League.

Atak osłabiony, bo tracimy Firmino, który strzelił 13 goli i zaliczył 5 asyst w poprzednim sezonie, więc był trzecim najlepszym strzelcem w klubie i trzeci w klasyfikacji kanadyjskiej.

Pomoc: tracimy podstawowego zawodnika w osobie Fabinho oraz Hendersona, który jest starterem w bardzo silnej reprezentacji Anglii i może obskoczyć nie tylko ósemkę, ale i DM, gdzie możemy mieć duży problem. Do tego tracimy pozostałe pięć opcji do gry: Keitę, Milnera, Oxlade’a, Carvalho, Arthura. Przychodzi dwóch mocnych zawodników i Endo. Wychodzi na to, że mamy siedmiu zawodników do pomocy: Szoboszlai, Mac Allister grający na nieswojej pozycji, Endo, wiecznie kontuzjowani Thiago i Jones, za słabego Elliotta i Bajceticia, który w poprzednim sezonie wytrzymał tylko dwa miesiące regularnej gry, w trakcie której tylko raz zagrał pełne 90 minut. Mortona nie liczę, bo go też fizyczność minionego sezonu trochę przerosła i pod koniec sezonu miał problemy z formą i doznał poważnej kontuzji.

Mnie interesuje sportowy aspekt. Obrona się starzeje, a pomoc została mocno uszczuplona. Dwóch świetnych zawodników - Szobo i Mac to za mało przy takiej skali odejść. Broń Boże, ktoś z nich odniesie poważną kontuzję - będziemy w tarapatach.

Finansowo jest lepiej, ale na biednego nie trafiło, a oszczędności do mojej kieszeni nie wędrują. Gdybyśmy sprzedali całą dorosłą kadrę to w ogóle byśmy wyszli na ogromny plus i odmłodzili kadrę, ale nie o to chodzi.

Fabinho może brakować, bo nie jest powiedziane, by był tak słaby jak w poprzednim sezonie. Hendersona będzie brakować, bo to starter w silnej reprezentacji Anglii. Dostaliśmy za niego frytki, a nie widzę, by zaoszczędzone pieniądze na pensje graczy miały jakiś wpływ, bo już w przypadku kilku piłkarzy musieliśmy się obejść smakiem, bo konkurencja oferowała im większe apanaże.

5 polubień

Okienko na plus.

9/10

Z klubu wyleciał szrot w postaci Oxa, Keity i Artura. Milner grałby ogony, podobnie jak Hendo, więc to też można zaliczyć na plus. Po co ich trzymać? Szkoda jedynie Fabsa, bo mógłby być dodatkowym rezerwowym.

Atak nadal mamy najsilniejszy w lidze, bramkarz top, obrona solidna. Życzył bym sobie jednego ŚO i pomocnika do końca okienka, ale jeśli nie będzie nowych podpisów, to nie ma tragedii. Kadra jest mocna i gotowa na walkę o koronę.

Oceniają tak, bo nie widzę szerszej perspektywy. Ich mogłoby zadowolić tylko wydanie miliarda funtów w okienko. Nakupować byle kogo jak Chelsea i byle do przodu. Mylą życie z FIFĄ.

2 polubienia

Myślę, że na tą chwilę mamy prawo mocno krytykować obecne okienko transferowe i to pomimo transferów Maka i Szobo, którzy już są bardzo dobrzy, a jeżeli ( tfu tfu, odstukać, odpukać) nie będą mieli problemów z kontuzjami to powinni być tylko lepsi. Przed rozpoczęciem tego okienka większość źródeł podawała, że planujemy zakupić trzech pomocników i obrońcę ( tutaj były dwie wersje, tzn. jedna wersja o środkowym obrońcy lewonożnym i druga wersja o środkowym obrońcy prawonożnym, który mógłby również zagrać na PO ). Nasz budżet na to okienko podawano mniej więcej w przedziale 150-200 mln. Został tydzień do końca okienka i na chwilę obecną wygląda to tak, że opuścili nas dodatkowo Fab i Hendo, za których wzięliśmy ponad 50 mln, a nie za bardzo widać tego nowego środkowego obrońcę, plus moim zdaniem luka po odejściu Faba nie została należycie zastąpiona i możemy mieć DUŻY problem na pozycji defensywnego pomocnika. Trochę ciężko jest mi się zgodzić z optymistami, którzy prowadzą narrację, że ,mamy na defensywnym pomocniku Bajceticia i Endo". Tylko, że Bajcetić to nie jest gość, który normalnie przygotowywał się do sezonu, zaliczył obóz w Niemczech i Singapurze, pograł w sparingach itd. To jest gość, który wraca po ciężkiej kontuzji i operacji do gry w tym sezonie bez zbudowania bazy fizycznej, i pewnie po przerwie reprezentacyjnej zacznie grywać w meczach ligi europy i pucharów krajowych żeby jakoś tą formę meczową budować. Edno- Jeżeli to okienko zakończy się bez zakupu uznanego defensywnego pomocnika to wszyscy ,znawcy" usprawiedliwiający ten transfer pisząc, że ,po co się złościć na ten transfer jak on zagra kilka meczów w sezonie i będzie takim odpowiednikiem Jamesa M", chyba nie za bardzo rozumieją, jak desperackim ruchem było ściągnięcia tego zawodnika i jaką rolę szykuje mu Klopp, już nie wspominając o warunkach finansowych tej transakcji. Ja bardzo mu kibicuję i uwielbiam mentalność Japończyków ale obawiam się, że Endo okaże się po prostu… Endo, czyli solidnym defensywnym pomocnikiem balansującym na poziomie 1 i 2 bundesligi i wtedy będziemy mieli przej… Na odpowiedzi w sprawie naszego Tsubasy trzeba będzie poczekać przynajmniej kilka meczów, ale myślę, że już ,chrzest bojowy" w najbliższą niedzielę trochę nam o nim powie. Podsumowując uważam, że w ataku i na bramce jesteśmy bardzo silni, ale nasza pomoc i obrona mogą nie ogarnąć tego sezonu i jeżeli nie kupimy już nikogo sensownego, to spore znaczenie dla nas mogą mieć urazy lub ich brak.

1 polubienie

Obrona nie jest solidna, średni z przebłyskami Van DIjk, elektryczny Konate, do tego na zmiane emeryt Matip, i Gomez który solidny był ostatni raz kilka lat temu. Do tego Tsimikas który jest dobry jak nie gra albo grywa ostatnie 10 minut i średni w defensywie z przebłyskami TAA. Jeszcze daleko daleko jest Philips nadający się max na drugi poziom rozgrywkowy w Anglii i jakiś Bradley o którym nawet ciężko cokolwiek powiedzieć. Jedynie poziom prezentuje Robertson, obrona nie jest solidna.

3 polubienia

Nikt nie chce wydawania miliarda funtów tylko realnego wzmocnienia składu. Dotychczasowe transfery są super, ale to jest za mało. Brakuje tu minimum jakościowej 6 i dodatkowego obrońcy. Kontuzji dozna Konate, Thiago i Jones i nie mamy żadnej głębi, a już bez tego mamy problemy z tyłu.

Moim zdaniem powinni przyjść:

Doucoure - 70m (sami są sobie winni, wcześniej byłby tańszy)

Simakan - 45-50m (obskoczy śo i po)

Magassa z Monako - ? (może zagrać jako 6 i jako lewy środkowy obrońca)

Tylko trzeba byłoby wyrejestrować Adriana, ale to żadna strata.

@Hanys a znasz piłkarzy, że się wypowiadasz? 4 mecze opuszczone w sezonie to moim zdaniem dobry wynik.

1 polubienie

Kto to k$%@# jest?! To nie są realne wzmocnienia, to jest właśnie kupowanie no-namowych ogórów za olbrzymie pieniądze.

Simakan nadaj się tylko do szpitala, a nie do gry w PL.

Screenshot 2023-08-23 at 17-25-03 Mohamed Simakan - Historia kontuzji

@AleksanderFa, chłop jest po dwóch ciężkich kontuzjach. To kwestia czasu jak się konkretnie połamie.

@radzimordka tak, uważam że została wykonana dobra robota. Transfer jeszcze i tak będzie. Może i nie jeden.

@Lfc_Dream ale właściciele nie mają tu nic do gadania. To Klopp decyduje o składzie i skoro uznał, że taka kadra mu wystarcza, to ja mu wierzę.

A, i ktoś mi w końcu wytłumaczy kto albo co, to ten radbug? Już kilka razy to czytałem.

Ło paaanie, rozumiem że można mieć różne opinie na temat okienka ale uważać je za niesamowite i niemal perfekcyjnie?

Przyszło 2 dobrych graczy do pomocy, a mimo to głębie składu mamy tylko w ataku

Wystarczy jedna kontuzja podstawowego gracza pomocy lub obrony i wystarczy to do obnażenia tego “świetnego” okienka

Nic do Endo nie mam, ale jego desperacki transfer również to pokazuje

Dla mnie te okno jest 3/10 (zaznaczyłem 2, ale zmieniam zdanie) 3 punkty są za Alexisa i Szobo. Cała reszta czyli brak wzmocnień gdzie ich potrzebowalismy na już, wyprzedaż zawodników bez sprowadzenia zastępstw oraz upokorzenie i stanie się pośmiewiskiem uniemożliwia danie mi jakiejkolwiek wyższej oceny

4 polubienia

1 września w magicznych okolicznościach z forum zniknie Hanys, a pojawi się Radburg. Wielka tajemnica.

17 polubień

Jak ktoś ma ambicje na poziomie Aston Villi to może i ocenić okienko na 10. Kolejny raz każdy widzi gdzie mamy braki tylko nie właściciele jednego z największych klubów na świecie. Od lat mówi się o przebudowie, przychodzi dwóch solidnych grajków i jeden przeciętny, odchodzi 8 zawodników z czego 3 z podstawowej 11 i człowiek ma się cieszyć i oceniać okienko na 9. Albo jesteś redbugiem albo powinieneś się z nim umówić :slight_smile: No tak, ale wydaliśmy więcej niż Wolverhampton wiec musimy skakać z radości! Kij, ze za chwile wyleci ktoś z pomocy i obrony j będziemy grali Gomezami. Gratuluję szerszej perspektywy

1 polubienie

Chyba na poziomie Championship, AV ma dużo lepsze okienko od nas…

@LiverpoolJestCzerwony w ogóle, żeby tak ocenić to trzeba być albo dewotem jakimś FSG, albo trollem, w każdym razie nie ma co na poważnie traktować.

xD

Wielka rewolucja pomocy czyli 2 zdolnych młodych ale nie z topu i jeden 30-letni solidny ligowiec.

No no, rewolucja jak sie patrzy.

Ewolucja, a nie rewolucja. Mylisz pojęcia. Rewolucja polegałaby na wywaleniu całego składu.

Keep calm and trust Klopp.

Świetnie użytkowniku jeżeli francuz jest nikim to przy tym obrońcy z Lipska to Endō jest woźnym w technikum w jakiejś wsi

2 polubienia

Mi wyglada bardziej na lucassa. Chyba ze to tez było jego konta i ma kilka alter ego😅 radbug czasem jakaś sensowna analiza/rozmowa błyśnie.
Hanys/lucass to takie dziecko krzyczące głupoty i opowiadające bajki, mniej manipulujace, a bardziej bezposrednio krzyczące :joy:

1 polubienie

Wracając mam wrażenie,że to radbug powrócił bo tylko jego stać na takie kocopoły jak tego użytkownika

No a wywalenie 6 pomocnikow nie jest rewolucją? XD

To nie jest ani rewolucja ni ewolucja. To jest popierdółka. To jest jak chirurgiczne wycinanie żołądka u grubej osoby zamiast skutecznego chudnięcia za pomocą diety.

2 polubienia