Rozważania transferowe (dyskusja)

Dokładnie na tym polega piękno sportu. Budowanie czegoś z niczego to opus magnum każdego sportowca czy trenera. Dlatego każdy kibicował Kloppowi, a nie Guardioli. Nawet kibice Arsenalu czy United byli za nami chociaż ich nikt nie prosił.

Według Sponichi Annex Kubo miałby zarabiać u nas ponad 250 k co musi być totalną bzdurą. Już pomijam fakt, że gazety obu klubów zdementowały transfer. Gość jest u mnie tier 1 jeżeli chodzi o zastapienie Salaha. Świetny drybling, bardzo dobre i celne podania, cofa się do obrony i ma wysoką skuteczność w odbiorze na własnej połowie. Ale przede wszystkim ma szybkie buty co będzie niezwykle potrzebne w taktyce Slota.

2 polubienia

Ej a Pamietacie jak miały sie transfery zacząć po euro bo przecież piłkarze są zajęci graniem?

10 polubień

Od kilku minut myślę jak Ci odpowiedzieć i nie wiem jak się za to zabrać, bo wprawiłeś mnie w taki szok, że aż mnie zatkało. Dawno takiej bzdury nie przeczytałem, więc myślę, że nawet gdybym chciał to merytorycznie się do tak nieprawdziwej tezy nie da odnieść… :man_shrugging:

I kolejny arcymon. Takie coś mógł napisać tylko ktoś, kto oglądnął co najwyżej kilkuminutowy filmik z kilkoma udanymi akcjami i podaniami tego Kubo.
Myślę, że nie chciałbym go w klubie nawet za darmo, bo nie dość, że nie jest zawodnikiem, który podniesie poziom drużyny, to jeszcze by blokował miejsce w składzie meczowym innym zawodnikom, którzy MOŻE ten poziom by podnieśli.

3 polubienia

Piękno zawodowego sportu polega przedewszystkim na zdobywaniu trofeów.
Pewnie że najlepiej to zrobić z wychowankami klubu i jak najmiejszym nakładem finansowym , tylko
że taki sukces można odnieść w okręgówce a nie w Premier League gdzie konkurencja jest olbrzymia.
Kibice MU kibicują Liverpoolowi a to bardzo ciekawe :slight_smile:
Pewnie kibice United chcieliby żeby Liverpool wygrał Premier League i zrównali sie z MU mistrzowskimi tytułami :smiley:

2 polubienia

Tu jest jakiś straszne przekłamanie hendersona. Facet był do bólu solidny i pod taktykę kloppa skrojony wraz z Holendrem. Trzymali mam w ryzach środek a na fortepianie grał ktoś inny. Rola Hendo była taka że zdobyliśmy mistrza i ligę mistrzów a tu dlaje ludzi uważają że to przeciętniak ehh.
Z tej kadry prawdopodobnie to grałby tylko macca, a konate daje na równi z matipem bo obaj szklani francuz ma wyższy sufit ale Joel był równiejszy.
Szobo to jest fajna sprawa z psychologicznego punktu widzenia. Jeśli dobrze wejdziesz w zespół i 3 miesiąc grasz super to nie ma znaczenia jak będzie grał później. I tak ludzie będą myśleć o tobie super.

3 polubienia

Mnie to ciekawi jak wyglądała rozmowa FSG z Xabim, pewnie powiedział że byłby zainteresowany ale chciałby wziąć ze sobą z Leverkusen Wirtza i Hincapie których Bayer wycenia na 180 milionów plus klasowego ŚPD, a usłyszał że początkiem sierpnia jest ważne tournee w USA i będzie miał tam równie utalentowanych Fabio Carvalho, Van Den Berga i Bajceticia po czym przestał odbierać telefon

19 polubień

W jakich dniach klub przedłużał kontakty z naszymi zawodnikami:
TAA - 30 lipca 2022, 7 lipca 2017
Salah - 1 lipca 2022, 2 lipca 2018, transfer 22 czerwca 2017
Virgil - 23 sierpnia 2021, transfer 27 grudnia 2017

Czyli Salah odchodzi, TAA dowiemy się za tydzień, Virgil zdecyduje na koniec okienka

TAA - 30 lipca 2021, 7 lipca 2017

Widziałbym w Liverpoolu Kubo. Szukają następcy dla Mo Salaha, więc prawdopodobnie to będzie obszar do wzmocnienia drużyny. Jeśli myślą o tym, kto może go zastąpić to mam nadzieję, że to będzie Kubo. [Endo]

Nie no, drużyna Liverpoolu sprzed 5 lat była mocniejsza. Alisson był świetny, to nadal czołówka, ale van Dijk był w absolutnym prime, TAA i Robertson byli w szczytowej formie, Fabinho był najlepszym DM od czasów Mascherano, a trio Salah-Mane-Firmino potrafiło zezłomować praktycznie każdą defensywę. Silna obrona, pressing, intensywność gry, szybkość, kontry - to był lepszy zespół pod każdym względem.

Henderson miał trochę pecha w karierze, że przyszło mu wejść w buty Gerrarda i był pod każdym kątem porównywany do SG. To był inny piłkarz, nie tak dobry, sam na niego wielokrotnie narzekałem, lecz odegrał swoją rolę w sukcesach LFC.

6 polubień

Moim zdaniem źle interpretujesz całą sytuację. Zarówno Jude jak i Nico pomimo wieku byli już bardzo rozwinięci piłkarsko. W ich przypadku jedynym ryzykiem była kontuzja. Chodzi o to że u nas nie szuka się takich piłkarzy w chwili jak są w naszym zasięgu. Wszyscy doskonale wiemy że nie ma szans na rywalizację z Realem i Barcelona jak na nich zaczną spogladać. Porównywanie Grawenbercha z Judem czy Williamsem jest nawet nie na miejscu. Jak będziemy sprowadzać “talenty” pt Carvahlo to wypada życzyć tylko powodzenia w rozwoju klubu. Trzeba walczyć o zawodników których jakość jest proporcjonalna do marki klubu a nie o odrzuty z Bayernu. Transfer Salaha do Chelsea nie był z żadnego dużego klubu dlatego na początku odbił się od ligi. Nie był na to gotowy.

Człowieku przecież obejrzenie wszystkich meczy z sezonu danej drużyny to nie jest jakaś astronomiczna liczba godzin i jestem pewien, że Slot je obejrzał. Trenerzy są pracoholikami, szczególnie na tak wysokim poziomie.

ale to nie u nas nie.

ciekawe czemu tylko na 3 lata przedłużony a nie na 5.

popieram, dla mnie to dziwne byłoby jakby czekał na treningi, żeby wiedzieć co ma za piłkarzy. Do tego w takim razie żaden nowy trener by w pierwszym sezonie nie robił transferów

1 polubienie

A skąd wiesz czy Williams za rok nie będzie takim odrzutem? W zeszłym roku jak Graven szedł do Bayernu to pół ligi im gratulowało. Jude ciężko wql z kim porównywać bo to ewenement. Dam ci setki takich piłkarzy.
Jese - w realu bardzo mocnym grywal. Kupilo PSG
-de light. Najmłodszy kapitan ajaxu cała Europa go chciała poszedł do juve za 70. I tam i w Bayernie stoper nr 3,4 trafi do united pewnie za 50
-dos Santos, potencjał ponoć na poziom Leo. Totki kupiły dramat.
-sancho w Borussi genialne dziecko united niby wszystko się zgadzało. Dramat.
Fofana- Chelsea kupiła po świetnym roku w lester za 80 baniek i faceta nie ma 2 lata i tak wiem że przez uraz, ale kwota 80 była płacona za potencjał, a można stwierdzić że już wielkiego nie zrealizuje
I tak mogę wyliczać i wyliczać. Kupowanie młodych utalentowanych piłkarzy to olbrzymie ryzyko. Jeden trafi i potem wychodzą ludzie płaczą czemu to młodych nie kupujemy

Akurat z tych wszystkich co wymieniłeś to może Sancho był na podobnym poziomie i trochę De Light. Z czego De Light wcale słaby nie jest tylko ze zdrowiem różnie u niego bywa i jak pójdzie do United to sumaryczna kwota jego transferów pewnie przekroczy 200 mln€. Reszta była w całkiem innym miejscu niż Williams i nie miała za sobą takich sukcesów i gry na wysokim poziomie dłużej niż sezon( w niektórych przypadkach ciężko o sezonie mówić).

W każdym razie moim zdaniem Nico to jest zawodnik, co by wskoczył u nas z miejsca w pierwszy skład i przez lata by pewnie tego miejsca nie oddał. Na pewno nie jest to kot w worku czy niezweryfikowany talent.

2 polubienia

Sam Williamsa polecam od zeszłego roku i zgadzam się. Mocno za nim przemawia genetyka. Jego brat pobił rekord meczów z rzędu w hiszpańskiej lidze.
Jese w realu 18g 15a 3000minut
Nico 20g 26a 7600m
Wiem że teraz został mistrzem Europy i optyka się zmieniła, ale w klubowej piłce jeszcze Nico jakimś wielkim kotem nie jest.
Havertz- mówiono że to najbardziej utslentowany Niemiec w historii. Ogórkiem nie jest ale śmiało można powiedzieć że też nie kozakiem.
Można z góry założyć że taki musiala czy wirtz będą raczej na szczycie przez najbliższe lata, ale na takich Liverpoolu nie stać finansowo bo trzeba się licytować.
Tak jak z Judę, tchuamenim, haalandem.
Żeby nie było mi tu nawet nie chodzi o same nazwiska bo tych mogę wymienac i wymieniać. Bardziej chodzi o fakt że Liverpool raczej nie stać na taką politykę

1 polubienie

Jeśli chodzi Ci o naszego Gravena to do Bayernu szedł dwa lata temu i wtedy rzeczywiście większość im gratulowała że udało im się wyciągnąć spory talent ( jak się wtedy wydawało) za 18 milionów. Rok temu jak Liverpool płacił za niego 40 baniek po dwunastu miesiącach na ławce to już nie pamiętam żeby było słychać jakieś gratulacje, może poza kilkoma wyjątkami z kręgu Liverpoolu

5 polubień

to chyba przez 2 sezony… to już wtedy tak dobrze nie wygląda

Nico w samej lidze w zeszłym sezonie zrobił 14 asyst (+5 w pucharze)i chłopak ma dopiero 22 lata. Poza tym ile bramek strzela Athletic ile Real z BBC z przodu strzelał…

W najlepszym sezonie Jese Real; 104, w zeszłym Athletic 61 sprawdziłem nie martw się lubie kontekst do liczb :stuck_out_tongue:

Porównywanie Jese i Wiliamsa to jak porównywać nie wiem Minamino z Mane :stuck_out_tongue:

Sprawdziłem sobie teraz tego Savinho, ale to kot jest, nie słyszałem o nim wcześniej.

Miałem napisać 2 lata temu. Co do reszty to zdecydowanie się zgadzam że po jego nie udanej przygodzie w Niemczech uczucia były mieszane.

1 polubienie