Rozważania transferowe (dyskusja)


Myślicie że coś jest na rzeczy? XD

2 polubienia

Pomylili imiona i literówkę zrobili w nazwisku, transfer w stylu Liverpoolu to prędzej tak wygląda

5 polubień

To nie było by takie złe. Może by kupił klub od FSG i rzucił hajsem na transfery.

Pozycja klasycznej 6 jest bardzo ważna we współczesnej piłce. Najlepsze drużyny ostatnich lat miały taką osobę. Real casemiro tchuameni.
City rodri. Arsenal rice u nas fabinho.
Potrzeba kogoś kto swietnie asekuruje linie obronna i umiejętnie wprowadzi piłkę w przodnie formacje.

Jak zeszły sezon pokazał świetnie grający piłka maca źle sobie tam radził. Tak samo jak Endo który świetnie broni ale fatalnie operuje piłką. Przydałby nam się zawodnik który łączy obie cechy

No jednak rzeczywistość pokazuje że każda topowa drużyna gra z “6” na boisku. Real w każdym ze zwycięskich finałów LM w ostatnich 10 latach miał defensywnego pomocnika na boisku.
City we wszystkich zwycięskich sezonach PL tak samo.

Według mnie 6 to najważniejsza pozycja na boisku, nie da się bez takiego zawodnika grać na powaznie

1 polubienie

8 postów zostało scalonych z istniejącym tematem: Luźne dyskusje odnośnie Liverpoolu

image
nudne to juz jest

Wygląda na dalszą szyderę z ich strony. Ale to zamiast się wziąć i budować zespół to oni jadą z nami jakbyśmy nie wiem co robili w tej sadze. W sumie jak przegrają tak bezjajecznie jeszcze 1 mecz to może Zubi faktycznie zmieni zdanie? Tylko, że szczerze to ja już go nie chcę. Skoro sam zamknął przed sobą drzwi z napisem Liverpool, to dlaczego mamy mu znowu je otwierać?

8 polubień

Coś muszą pisać a jak nie ma nowych zawodników na horyzoncie to piszą o zubimendim , choć już od tygodnia wiadomo że nic z tego

To wygląda jakby tam walczyli o 5mln ciągle ceny xd Nawalone tyle o Mamardashvilu, żeby sie nie skończyło tak, że ktoś przyjdzie, da odrazu kwotę i bye bye.

1 polubienie

Jeżeli masz takich graczy jak Rice czy Rodri, to wiedząc, że potrafią oni również grać piłką i konstruować akcje, szkoda ich przeznaczać tylko do defensywnej roli. To są genialni zawodnicy, cechujący się olbrzymią uniwersalnością. Lepiej jest dodać do składu kolejnego DMa, a potencjał Rodriego wykorzystać trochę wyżej. Co nie oznacza, że to nie jest dobry DM, ani też że w tej roli się nie sprawdza. Tacy gracze kosztują po 100 mln i nie masz ich w składzie za wielu.

Takim przykładem jest / był też Kante. Był rewelacyjnym defensywnym pomocnikiem, a pod koniec jego przygody w Chelsea, przesunięto go wyżej. Co nie znaczy, że jego nominalną pozycją nie był DM.

Można by przyjąć taką metodę myślenia, ale to skończy się na tym, że każdy DM, który wejdzie powyżej pewnego poziomu uniwersalności (przy zachowaniu defensywnych walorów) przestanie być DMem. A defensywnym pomocnikiem będziemy nazywać tylko takich rzemieślników odbierających piłkę i nic poza tym. A tak nie jest.

2 polubienia

Mats Wieffer były podopieczny Slota z Feyenoord asysta w meczu z Evertonem.
Brighton zapłaciło za niego 30 mln euro.

1 polubienie

Widocznie za słaby dla nas jest

1 polubienie

Jedno pytanie - mamy pewność, że przy Neto to Gruzin w Wisienkach byłby pierwszym wyborem do gry? Jaki w tym wszystkim interes miałyby Wisienki, by nam ogrywać zawodnika? Nie mówię, że Neto jest lepszy czy nawet równorzędny, ale czy to na pewno ma sens?

Pomyślałem, że są drużyny chcące grać od tyłu, ale z beznadziejnym bramkarzem jak np. Southampton (które notabene ostatnio bramkę po takim błędzie bramkarza straciło) - tam miałby zarówno mnóstwo okazji do wykazania się na linii, jak i w rozegraniu, bo tam w sezonie rzadko kiedy będą dominować przeciwnika na jego połowie (nie biorę tego meczu z Newcastle, gdzie o dziwo dominowali za jakiś dobry prognostyk, to Sroki zagrały chujowo IMO, a nie Święci nieźle).

Oglądałem mecz i nie wyglądało to tak dobrze. Wolny jak wiz z węglem i zanotował 2 straty w stylu “pre sezon Endo”. Jednak potem miał jedne śliczny przerzut. Ogólnie po tym jednym meczu uznałbym że nie jest to zawodnik dla nas. Od Endo raczej lepszy, ale wolałbym grać gravenem niż sprowadzać kolejnego średniaka

1 polubienie

Dokładnie, żadnych piłkarzy za których trzeba by zapłacić

16 polubień

Potrzebujemy na 6 kogos kto przyjmie piłkę i poda tak jak Graveberch, do tego będzie pod pressingiem w stanie się uspokoić, nadal tak jak Gravenberch ale do tego pracuje w destrukcji i pressingu.

Alan Varela chyba jest najlepszym wyborem.
Chociaż ja bym postawił na Edersona, skoro Zubimendi i Bruno G. to nierealne opcje.

Ależ to będzie majstersztyk FSG! Sprzedać w ostatnim dniu Gomeza i nie kupić przez całego okienko nikogo, ale kasy na plusie!

21 polubień

Moze jednak ten Gordon. Gomez i doplacimy do Gordona :sweat_smile:

Albo wrocimy po