Rozważania transferowe (dyskusja)

Panowie odklejka ludzi od Edwardsa jest gruba. Żyją w jakiejś alternatywnej rzeczywistości. Przypisują wielkiej guru chęć wzięcia największych talentów współczesnej pilki i tylko klopp ich nie chciał. Zapominając że od pół roku facet jest w klubie i nie kupił nikogo

Juda bellinghama przed Borussia chciał każdy w Anglii. Facet wyróżniał się tak okrutnie że united chyba nawet fergussona do rozmów wysłali.

Z Edwardem jest jak z nunezem. Mnóstwo dobrego robił za kulisami tylko w sieci mało;)

7 polubień

bzdura, zero faktów, obserwował ich jak wielu piłkarzy i tak robiło to wiele klubów, dla skautów z każdego klubu tacy gracze nie są anonimowi już za juniora, trzeba przyznać że Edwards i Hughes to partacze a największą stratą było odejście tego analityka który podrzucał im nazwiska graczy z którym był wywiad na stronie, Coutinho barcelona chciała jakby był nowym Neymarem a Solanke i Ibe sprzedał koledze, żadne majstersztyki tylko szczęście. Najważniejszy jest dział analityków jeśli chodzi o wybór graczy.

Według niektórych opinii już mamy wąska kadrę, a ty chciałbyś sprzedać gracza, który załata dziury w obronie? Nonsens. Tacy piłkarze są potrzebni każdemu trenerowi. Jego sprzedaż miała sens, tylko jeśli kupiony zostałby nowy obrońca.

Wiele osób widziało Edwardsa jako zbawiciela, cudotwórcę. Okazał się wielce przeceniony i nie spełnił pokładanych nadziei. Jeśli chodzi o kasę jaką miał na zawodników nie chce mi się wierzyć, że wrócił do zespołu nie mając świadomości czym będzie dysponował. Może Jasiu W. zapowiedział mu, co sobie sprzedasz tym będziesz szastał. Jego praca (Edwardsa) w tym okienku była wg mnie nijaka, zero konkretów, dwa transfery, które są zbędne, a wzmocnień żadnych. Ciekawe jak teraz będzie prowadził rozmowy z piłkarzami z kończącymi się kontraktami.

2 polubienia

Moim zdaniem prawda jest gdzieś po środku.
Michael Edwards to bardzo dobry dyrektor sportowy który szrotu raczej nam nie zwozi, umie umiejętnie sprzedać i raczej ci młodzi odpaleniu furory neo robią, albo dopiero po długim czasie.
Jednak nie jest to cudotwórca. Kilka razy trafił dobrze, ale często też to klopp wyciągał maca z graczy wprowadzonych. Np gini grał super tylko u kloppa a nie kosztował frytki. Podobnie firmino który u Brendana był wręcz na wylocie a klopp stworzył z niego super maszynę. W reprezentacji się to im nie udało. To samo sprzedaż cou była olbrzymim sukcesem ME nie ma wątpliwości, ale też to klop kapitalnej go exponowal czego w Barcy zabrakło.
Emre can który u kloppa wyglądał więcej niż poprawnie, od juve się odbił i dopiero sporo później wrócił na dobre tory w Borussi. Manę w Bayernie zrobił bardzo szybko zjazd. I ok był już wiekowy, ale bez przesady miał 31 lat. I jak słyszę że klopp zajeżdża swoich graczy i dlatego w kolejnych grają gorzej to czemu u slota tego nie widać?

Pisanie największych talentów który się rozwinęła jako atut ME jest śmieszniejszy niż kabaret. Gościu każdy z 40 najlepszych klubów znał tych graczy już dawno.
Są to największe talenty i mogli oni wybierać w ofertach. Czemu teraz jak miał pełnię władzy nie ściągnął nam żadnego nieoczywistego grajka na pozycję CB,LB,DMF? Mam rozumieć że na żadną z tych potrzebujących wzmocnień pozycji na świecie nie objawił się nikt kto w perspektywie w lat będzie topowy?

Jedyne pocieszenie tego katastrofalnego okienka jest takie, że wygrałem zakład z Hmmmm xd miały być 4 wartościowe transfery, wyszedł jeden, bo nie wiem czy liczyć tego Gruzina, jak go u nas nie ma. W sumie nie ma to znaczenia, nie wiem do kiedy Hmm ma bana, ale zgodnie z zakładem na forum nie odzywa się do końca roku.

Nie tylko. W PSV i Newcastle również był bardzo dobry. Przygoda króciutka w Romie po kontuzji również obiecująca jednak ubodzy z Rzymu po wypożyczeniu już nie zdecydowali się na stały angaż. Sporo go oglądałem wiesz gdy grał jeszcze w lidze holenderskiej, długo był takim hmm ofensywnym pomocnikiem/skrzydłowym umiejętnościami na pierwszy skład Tottenhamu a u nas zrobili z niego klasowego box-to-boxa imo

Brendan to nie był dobry fachowiec :confused: A w Niemczech Bobby dawał czadu. Spory był na niego hajp wśród kibiców rok przed transferem do nas bo na ŚPO załadował masę bramek.

1 polubienie

Rodgers nie chciał Firmino, to był transfer komitetu. Później rzucał go po skrzydle, gdzie brakowało mu szybkości. Klopp wykorzystał jego zdolności.

2 polubienia

Ja Edwardsa nie bronię ale tak naprawdę czego my oczekujemy? Komentarze bijące w niego lub innych dyrektorów sa typowe bym powiedział ludzkie. Czesto wkurzamy sie na prqcownika i on dostaję za instytucję ktora reprezentuję. Tylko tak naprawdę on realizuje politykę ustalaną przez innych. U nas nie liczy sie wynik sportowy tylko finansowy. Jak najmniej włożyć żeby wyciągnąć ile sie da. Oni chcieli zroboc to co zawsze sprzedać i kupić. Typko nie ma zbyt wielu zawodników do sprzedaży. Diaz i Gomez to byli ci którzy mieli dać gotówkę na nowych. Gordon i Inacio. Tylko nikt nie dal takiej gotówki żeby to sie jakoś sensownie bilansowało. Sprzedaż Kolumbijczyka tez jest ciekawym wątkiem. Wygrywa rywalizację z Gakpo ale to ostatni momen żeby go spieniężyć za dobra kasę. Nasstepna ofensywa transferowa będzie jak wypadniemy z top 4. Tak bylo w tamtym roku. Włożyć dopiero kiedy jest to niezbędne.

Masz rację że gini się świetnie zapowiadał w Holandii, ale 2 rzeczy. Pierwsze tylko w Holandii i drugie nigdy nie rozwinął się na kogoś topowego. Jako nastolatek przejawiał jeden z największych talentów obok Edena hazarda a jednak nigdy do tego nie doszło.
Nie ma co pisać. Fakty są takie. Po odejściu od nas odbił się jak pet od PSG. W Romie był uraz, ale odpalony szybciutko. A był jeszcze stosunkowo w dobrym wieku. Za cienki w uszach.

Co do Bobiego to w Niemczech był b dobry. Ja się nie zgadzam z teza że rodgers to ogórek. Dla nam vicemistrzostwo że szrotem w obronie niesamowitym. W lester też dźwignął ich i w ostatniej kolejce 2 lata z rzędu przegrał 4. Oczywiście zawsze coś brakowało, ale to nie ogórek.
Tylko w reprezentacji Brazylii mimo że była tam mega posucha firmino delikatnie rzecz ujmując furory neo zrobił. To pokazuje że na topowym poziomie europejskim grał on tylko u jurgena. Więc często te transfery Edwardsa które słusznie uznajemy za dobre/świetne były takimi dzięki jurgenowi który jak nikt potrafił ich dźwignąć o tą jedną półeczkę wyżej

Straszne jest tylko to, że zostaliśmy z 4 środkowymi obrońcami. W u21 nie ma nikogo. Matip i zwłaszcza Mario Hermoso są na wolnym transferze jedynymi „ciekawymi” dostępnymi. Jesli mamy grać na 4 frontach z 4 ludźmi to życzę powodzenia.

Hermoso w Romie. Myślę że to do zimy na pociągnąć a potem pójdziemy po posiłki. Wiem że to optymistyczne myślenia, ale kasa powinna być

4 posty zostały scalone z istniejącym tematem: Viaplay

Racja. Przegapiłem najświeższe newsy. Ewentualne Hummels na zakończenie kariery :joy:

W Newcastle też już był bardzo dobry. Gini nigdy nie osiągnął wybitnego poziomu, ale to był naprawde solidny piłkarz.

Bo pasował do systemu Kloppa. Tak jaz wyżej wspomniany Gini, Hendo czy Can. W innych systemach już tak dobrze się nie odnajdywali. Klopp potrafił dostrzec w piłkarzach ich mocne strony i dobrze je rozwijać. Taką fałszywą 9 nie grał nikt inny w Europie.

@Redzik90 wielki powrót Matipa. Głupotą klubu było nie przedłużenie kontraktu z nim choćby o rok.

Moi Drodzy, w związku z tym, że mamy dziś 01.09.2024 i jesteśmy świeżo po zamknięciu okienka transferowego, proponuję kontynuować ten “off-top” dotyczący Liverpoolu, a niezwiązany z okienkiem i transferami, w temacie: Luźne dyskusje odnośnie Liverpoolu i tym samym trochę odciążyć ten wątek.

Wszystkie transfery przychodzące i wychodzące tego okienka są już za nami, więc spokojnie możemy się skupić na bieżącym sezonie:

Przypominam też, że o transferach innych klubów Premier League nie rozmawiamy tutaj, a w wątku: Transfery w Premier League.

6 polubień

a ile klubow ma wiecej niz 4 CB? nie liczą city ktore na bokach tez gra CB

głupotą byloby przedluzenie, jak on do stycznia nie bedzie grac. chyba ,że za 50k tygodniowo to jeszcze rozumiem, ale pewnie by sie nie zgodzil

Patrząc na składy większości liczących się zespołów mamy tylko 8 obrońców, kiedy pozostali mają 10-12. Nie ważne jaki prezentują poziom, mają opcje. My także gramy CB w postaci Gomeza na bokach kiedy jest konieczność. Także może się to nam odbić w połowie sezonu, nie daj Boże ktoś z kontuzją. No chyba, że liczymy na Nata jako zbawiciela to jesteśmy spokojni :crossed_fingers:

Ten Hermoso to porządny grajek ale pewnie szukał klubu w którym będzie starterem a nie zmiennikiem dla Robbo i VVD.

Ale od stycznia będzie zdrowy i mógłby się przydać na końcówkę sezonu.