Rozważania transferowe (dyskusja)

Nie, nie jest to prawda. On ma ROK do końca obecnego kontraktu w VfB, a nie że podpisze roczny kontrakt z Liverpoolem. Nikt nigdzie nie podaje jeszcze szczegółów umowy jaką podpiszemy, ale na logikę to taki kontrakt powinien zawierać przynajmniej klauzulę pozwalającą klubowi na przedłużenie takiego kontraktu (choćby po to, żeby opchnac go do Arabów czy innej drużyny z drugiej połowy tabeli PL).

1 polubienie

Szczerze ,że tak powiem nie wiem co się dzieje bo ten transfer to jest jakaś kumulacja wielkiego absurdu tu nie są rozgrywane szachy 5D jak niektórzy sugerowali jeżeli ten transfer ma jakieś podłoże a na pewno jakieś ma to jesteśmy w jakimś 18 wymiarze pana szmatke .W tym transferze wszystko jest nie tak zaczynając od wieku piłkarza poprzez jego pensję status non HG absurdalną cenę pochodzenie nie chodzi mi tutaj o jego kolor skóry czy ma skośne oczy Czy ciemne włosy chodzi o fakt tego,że pewnie nie zna angielskiego PATOLOGIA

2 polubienia

Trzeba przepłacać za gwiazdy, obecne albo wschodzące czyli młodych obiecujących. Nikt nie przepłaca za nołnejmów u schyłku kariery - no chyba że Liverpool. Jeśli kupimy tego Japończyka to będzie wtopa dwa razy większa niż Melo bo on kosztował nas w sumie ok. 10 milionów a tu niby mamy więcej zapłacić za sam transfer a do tego jeszcze tygodniówka.
Najsmutniejsze jest to że jak mamy dopłacić 5 milionów do oferty żeby wziąć jakiegoś cracka to jest za dużo dla nas ale wydawanie większej kwoty za bezużyteczne zapchajdziury typu Kabak, Arthur i teraz ten samuraj leci lekką rączką.

4 polubienia

Było nam szkoda dopłacić 4 miliony do młodego i perspektywicznego Lavii.

Ale nie szkoda nam 18 milionów euro na starego pomocnika z Bundesligi, który jest po prostu jedynie solidnym ligowcem w Niemczech.

To już jest sabotaż…

Ja byłem pewny że to darmowy transfer bo gościowi umowa się skończyła albo co.

Oj jak chciałbym się mylić żeby w jakiś sposób usprawiedliwić działania tych idiotów.

6 polubień


Chociaż tyle, takiego podwójnego uderzenia bym już nie ustał

4 polubienia

Mamy jedynie 2 miejsca dla NON HG w całym składzie, i jedno z tych miejsc przeznaczamy na 30 letniego zawodnika grającego na pograniczu 1 i 2 bundesligi… Ja na prawdę nie lubię przeklinać ale to trzeba być zdrowo pojebanym, żeby przeprowadzić taki transfer w naszej sytuacji. Klopp zapowiadał, że musimy im zaufać, ale tym ruchem przekroczyli poziom żenady, którego jak wydawało się po naszej sadze z Caicedo i Lavią nie da się już przekroczyć. I jeszcze cena za tego gościa, 16 mln funtów w momencie gdy ma rok do końca kontraktu? To chyba schmadtke miał jakiś dług wdzięczności w Stuttgarcie i do reważnu wykorzystał swoją chwilową pozycję w naszym klubie, bo inaczej się tego nie da wytłumaczyć. Zostanie nam jedno miejsce dla NON HG i biorąc brak dostępnych graczy ze statutem HG to pozostawia nas już praktycznie tylko z możliwością zakupu albo pomocnika albo obrońcy i w takiej sytuacji to choćby ten Endo zapierdalał u nas jak króliczek diuracella to ten transfer itak się nie obroni. A argumenty, że taki transfer spoko, bo będzie szał w Azji to ja mogę zrozumieć w przypadku kupionego za grosze i młodego Minamino, którego itak po paru latach ławki można było sprzedać bez problemu. Pojawiające się spekulacje odnoście Gravenberga czy Amrabata były niepokojące, ale to co się odjebało teraz to wygląda jak jakiś prima aprilis…

4 polubienia

To jest nierealne, żeby za niego dać 18 mln, nawet jak dla naszej załogi transferowej :wink:
Podejrzewam że zamknie się w 10.
Chłopak ma u mnie czysta karte, niech pokaże na co go stać, nawet chciałbym żeby zamknął nam usta swoją dobrą grą.
Potrzebujemy też trochę doświadczenia w drugiej linii, Japończyk może być naprawdę przydatnym zawodnikiem( w kompilacji ładnie to wygląda :yum:) tylko oprócz niego dobrze by było sprowadzić kogoś z lepszymi perspektywami (czyt. Młodszego)

To już można się pożegnać z duo Thuram i Kone.

Mam jakąś cichą nadzieję, że ściągniemy chociaż tego Gravenbercha.

kibice nie protestują więc są sami sobie winni. Taka prawda. Na Glazerów musiałą się wylać fala hejtu żeby powstrzymali swoje pomysły z Rabiotem czy Arnautoviciem a ściągnęli Casemiro. Poproszę powtórkę ale tym razem u nas… a nie zapomniałem. Lokalsi podobno są dumni z tak durnego prowadzenia klubu xD

2 polubienia

No,ale to przecież podobno Klopp zarządza transferami,a Schmadtke tylko ogarnia papierki,czyli to Jurgen się błaźni na całego.

Pomyślmy o korzyściach:

  1. Okaże się przynajmniej tak samo przydatny jak Arthur
  2. Koszulki w Japonii znowu będą się sprzedawać

Fabinho wróć

2 polubienia

Padło słynne „here we go” więc niech teraz padnie moje „kim ty w ogóle jesteś?”.
Co to za transfer?!

Dam sobie rękę uciąć, że ten cały Endo to pomysł naszego Sztedtke
download

To nie jest wymysł Kloppa. On nawet gościa nie zna i nigdy o nim nie słyszał. Sztedtke powiedział, że w trakcie pracy w Niemczech widział kilka razy Japończyka i nawet nieźle grał. To powiedział że świetnym pomysłem będzie ściągnięcie go do Liverpoolu. Pojebało mu się, że już nie pracuje w swoim Wolkswagen FC, ale może jutro wytrzeźwieje.

Ale jakby nie było Jurgen też jest współodpowiedzialny w tej zbrodni. W końcu zaakceptował pomysły kolegi.

4 polubienia

Fabinho to już stary wypalony piłkarz. Jeśli nie chcemy takich ehh specyficznych transferów (nie piszę inaczej żebyście mnie znowu nie flagowali) to raczej powinniśmy się modlić o powrót Edwardsa albo Warda i zatrudnienie młodego, świeżego trenera z wizją na przyszłość.

Czy Endo to dobry transfer?

Wątpliwe, raczej przeciętny, zapchajdziura na transferowego bóla. Może zapewni jakiś podstawowy poziom, może będzie taką japońską wersją Millnera. Generalnie- to trochę transfer z kategorii Matipow/Klavanow. Gdzieś się go upchnie, jeżeli tylko będzie zdrowy.

Czy jestem zadowolony?

Absolutnie nie, ale „so ist leben”. Możemy sobie narzekać, ale myślę, że ten transfer zamknie tez jednak opcje na inne transfery. 30 letni Japończyk- z rocznym kontraktem- z egzotycznego klubu. To sugeruje, że po prostu na rynku nie ma nikogo kto odpowiadałby Kloppowi.

Następstwa tego transferu

Dla mnie ten transfer niestety jest pewnym odbiciem tego jak obecnie działa klub w kwestii transferów. Klopp przestał kontaktować. Upiera się wokół swojej wizji i konsekwentnie chce ją realizować.

Endo prawdopodobnie nie odpali, a ten sezon nie będzie lekki- a za kilka miesięcy najpewniej usłyszmy o tym, że Klopp dostał wiele niezłych propozycji transferowych, może jakichś bardziej nieoczywistych lub mniej, ale wybrał opcje krótkoterminową.

(Niektórzy wariaci od efesgieout będą oczywiście opowiadać o zorganizowanym spisku mediów i Henrego, który z pewnością nie chciał dać pieniędzy i dlatego Klopp wziął Endomondo z Japonii, a ofertę za Caicedo złożyliśmy dla beki)

ten transfer to moglby sie jedynie obronić, jakby kosztowal 7 baniek i dostal 50k tygodniowo.
Co to za fikołek tutaj wyszedl to tego chyba nikt nie wie. Żałowali 5 baniek a zaplacili 18 blokujac nam praktycznie transfery? Lavia to chociaz w PL jako u21 moglby byc zgłoszony.
Po prostu co okienko to coraz bardziej nie wierzę co sie tu dzieje.
Jak napisałem chyba w poniedziałek. mielismy swoje 5 lat i zaraz sie stoczymy i przez nastepne 20 lat, co 5-6 lat bedzie sezon farta z nadzieją na mistrza a reszta beznadziejna, z ryzykiem braku jakichkolwiek pucharów.
Jak Utd to jest klub mem, to jak nas nazwać?

6 polubień

A imo to główny powód. Wczensiej nie było żadnych przesłanek, że LFC będzie chciało Go sprzedać. Dla mnie po prostu dostał ofertę z Arabii, zobaczył kasę i podjął decyzję.

According to

@MaddockMirror

@VfB

DID NOT want to sell their captain and best player Wataru Endo but had no choice as he only had a year left of contract and did not want to lose him on a free. His price tag will ultimately be close to £20M + add ons

XD

Czaicie? Gościowi został rok kontraktu no to my jebneliśmy kwote bliską 20 milionów euro. Wyrzucony hajs w błoto. To już zdolny i młody Minamino kosztował nas marne 8.5 milionów euro.

Transfer przepłacony i metodą “na wariata”. Przecież to całkowicie zakrzywia nasz etos transferów.

Zachowujemy się jakby każdy nam odmawiał i z braku łaku ściągamy szrot. Tego już nie kupię. Wielu kozaków chciałoby tu grać.

Ja zaczynam wierzyć, że Szmatke najebany ogarnia te transfery. Nikt trzeźwy nie wpadłaby na taki pomysł. Może i Kloppa zaczął nam rozpijać.

2 polubienia

Błagam, niech ten transfer też upadnie jak dwa poprzednie. Niech nie robią z kibiców debili xD

K**wa szkoda, że nie spełniliśmy marzeń Gvardiola tylko jakiegoś japońca po 30ce … Ohhh Rickie Lambert powrócił w skośnookiej inkarnacji xD

9 polubień

W imie ojca i syna…
Drogi Panie Boze
Wlasnie ide spac
Spraw prosze aby transfer Endo zakonczyl sie tak jak twojego bliskiego przyjaciela Mojżesza
Panie Boze…
O zdrowie i pokoj na swiecie tez prosze

W imie ojca i…
Amen

4 polubienia