Rozważania transferowe (dyskusja)

Ale ze jak na rok? To mam nadzieję, że chociaż z jakaś opcja przedłużenia. Przecież 15 mln funtów to spory hajs, żeby wyłożyć go za grajka, który pogra rok (o ile nie okaże się, że jest gorszy od Bajcetica) i pójdzie sb w pizdu

Chłopaki spokojnie. To deszcz pada :sweat_smile::sweat_smile:

2 polubienia

Sprzedaliśmy 29-letniego Fabinho celem odmłodzenia składu, a konkretnie pozycji defensywnego pomocnika, a za chwilę połowę kwoty ze sprzedaży Brazylijczyka przeznaczymy na 30-letniego Wataru Endō. Tak, to ma sens. Brawo! :clap:

Nie pozostaje nic innego, jak mieć nadzieję, że chłop potrafi dobrze grać i odnajdzie się w LFC, bo co my możemy? :man_shrugging:

Widać, że Schmadtke ruszył na zakupy na rynek, który zna, bo na rynku angielskim odniósł dwie sromotne porażki (Lavia, który chciał do nas przejść i Caicedo, który nie chciał) - czytaj: dwa razy dostał wpierdol - plus do tego nie popisał się na rynku francuskim (sprawa z Thuramem, który też chciał do nas przejść).

Szkoda mi Jurgena, bo to on później będzie świecił oczami. Jeśli ten transfer dojdzie do skutku, to naprawdę mam nadzieję, że nie będzie to jedyny (defensywny) pomocnik, jakiego sprowadzimy tego lata.

1 polubienie

Ale mógłby chociaż robić za wspominaną zapchajdziurę przez parę sezonów skoro już wyłożyli za niego hajs. Za rok to on będzie miał 31 lat więc też nie przesadzaj z tym “niesprzedawalny”… Jeśli zagrałby na spoko poziomie w tym sezonie, to na luzie można by go jeszcze gdzieś opchnac. Może nawet za całkiem niezłą kasę do takiej Arabii.
W przyszłe lato nie będzie już Matipa, Thiago, pewnie Salaha więc i o miejsca non-HG nie trzeba będzie się już martwić tak jak teraz.

Może chociaż Endo szybko uczy się języków obcych, to ten rok nie będzie okresem bezsensownie straconym. Powinien zdzwonić się z Arthurem i dopytać gdzie ten uczył się angielskiego

Sprzedaliśmy Go, bo On chciał odejść, a nie w celu odmłodzenia składu lol

2 polubienia

Schmadke to musi być jakimś tajnym agentem z bundesligi.
Najpierw miał za zadanie ściągnąć szrot z Bayernu. Jak to nie wypaliło to zaczął uwalać wszystkie transfery w obrębie premier league, żeby teraz przepłacić 5 krotnie za Japończyka.
Czy są jacyś zawodnicy z bundesligi za których można przepłacić? To może będziemy mogli się dowiedzieć kto będzie naszym nowym obrońcą?

Eh ale ze mnie frustracja przemawia…

2 polubienia

Jesli to prawda ze zostaly dwa miejsca dla obcokrajowców i jedno marnujemy na 30 letniego japończyka ktory pogra rok w najlepszym razie 2 lata to juz mozba kończyć okno bo ani nowego pomocnika ani tym bardziej stopera nie będzie

1 polubienie

Jasne, chciał odejść - to jeden z czynników, ale z pewnością nie główny powód.

Samo sprzedanie go nie znaczy też, że po jego odejściu naszym celem nie było odmłodzenie składu na tej pozycji… bo chyba nie przypadkowo interesowaliśmy się na poważnie Lavią i Caicedo oraz innymi młodszymi pomocnikami?

Przede wszystkim zgodziliśmy się na sprzedaż Fabinho, bo wpłynęła za niego bardzo dobra oferta.

1 polubienie

Nie wiem jaki jest sens przeżywania tego transferu, kogo się spodziewaliście? De Jonga i Kimmicha? Nie ma już dobrych opcji na rynku, a na pewno Japończyk da z siebie 100% na boisku. Jak napisałem na stronie to już nie te czasy, że budujemy ekipę na około 100pkt w lidze i walczymy o mistrzostwo. Do walki o top 4 nawet i taki doświadczony wybiegany z topowej ligi gość się przyda. Po stracie Caicedo i tak już jest po ptakach nieważne kto by przyszedł, to nie teraz, a wcześniej zostały popełnione błędy. FSG co roku robi swoje i nic nie zmieni, dlatego kompletnie mnie nie ruszają już ich ruchy. Ja czekam tylko na reakcję Anfield w tę sobotę, czy tu się coś zmieni?

1 polubienie

Sprawdziłem teraz na transfermarkt i to jest jakiś wielki przekręt z tym transferem gość jest wart 6.5 mil my dajemy 19 i ma jeszcze rok kontaktu

4 polubienia

Transfermarkt nie jest wyznacznikiem 1:1 co do ceny za piłkarzy ale fakt że 15 mln to całkiem sporo.

@AquerdationLFC Powtarzamy błędy sprzed roku i ściągamy Melo 2.0 (aczkolwiek mam nadzieje ze Japończyk coś pokaże). Swoją drogą chyba usunąłeś komentarz do którego się właśnie odnosiłem.

Wejdź sobie jeszcze raz i sprawdź ile jest tam wart Caicedo a ile dała Chelsea za niego, to jest dopiero przekręt xd

1 polubienie

Caicedo Jest wyceniany na 75 mln na transfermarkcie

bo kluby biorą sobie wyceny z transfermarket… :joy: :joy: :joy:

Moze gdyby brały rynek byl by zdrowszy i nie trzeba by bylo przepłacać za średniej klasy zawodnika

Rok kontraktu? XDD

Ja myślałem że przynajmniej będzie na dłużej żeby być takim mentorem dla bajcetica chociażby czy coś takiego

Czyli on przychodzi w idei jako roczne rozwiązanie naszego problemu? XD

Co do tego roku kontaktu to sprawdziłem Romano, The Athletic I nigdzie nie ma takiej informacji. To się wydawało aż za głupie nawet jak na Liverpool.

Za takie sianie defetyzmu niepoparte żadnym sensownym źródłem powinny być bany.

2 polubienia

Jesli to prawda z tym rokiem kontraktu to patrzac na kwotę, wyglada na to, ze bedziemy czekac do kolejnych okienek na jakiegos right playera czyli to juz ostatni transfer do pomocy. Moze jeszcze przyjdzie obronca, ale czasu malo. I Stuttgart to nie sredniak a raczej slabeusz ktory bil sie w barazach o utrzymanie.

1 polubienie

Koleś na tej kompilacji wygląda lepiej niż te przepłacone grajki z Anglii. Tyle, że jest starym dziadem.