Rozważania transferowe (dyskusja)

"Może odnowić zainteresowanie:. “Może” to słowo klucz.

Ale się nie uda, bo nie zapłacimy 70.

1 polubienie

Bierze ktoś pod uwagę, że po prostu nie mamy funduszy na transfery? Stąd też tylko obserwacje i zapytania. Co z tego, że nasi rzucili 111mln funtów na Caicedo jak zawodnik i tak do nas nie chciał przyjść. Mogli dać 200 mln i tak to by nic nie zmieniło. Jeżeli ktoś jeszcze zawita to może oznaczać ze zimą albo za rok będą ponownie biedne ruchy transferowe…

Kwota za Japończyka to jest kosmos. Samego zawodnika można oceniać później, ale fakt takiej kwoty to kryminał. Ciekawe czy ktoś za to beknie.

Po krótkich filmikach na YouTubie i popatrzeniu na statystyki Endo powiem wam że za małe pieniądze możemy mieć grajka bez kontuzji jak thiago i będziemy zadowoleni za 18 milionów

Tyle że oferta za Caicedo (111 mln) była na stole Brighton także LFC nie mógł rzucić wymyślonymi pieniędzmi bo jakby jednak Caicedo się zdecydował do nas dołączyć to musielibyśmy płacić. Mi się wydaje że to jest tak jak ostatnio pisał jeden z forumowiczów. Pieniądze są ale tylko na piłkarzy których klub uznaje za “right player” a ze co sezon jest ich niewiele to tak to niestety wygląda.

Albo też opcja że wierzymy w spiski i specjalne rzucanie kwotami za piłkarzy których mamy 100% pewności ze nie przejdą chociaż to scenariusz raczej niemożliwy (a przynajmniej ciężko mi w niego uwierzyć).

Dużo lepiej możemy spożytkować niż lejwa a za rok ruszymy po kogoś innego i oczywiście thiago odejdzie do arabów

Mnie najbardziej w tym wszystkim martwi to, że klub nie ściągnie w tym okienku środkowego obrońcy. Bardzo liczyłem na tego Inacio, jak dla mnie ogarnięty lewonożny ŚO to must have na to okienko, a tu się zanosi na co najwyżej przyzwoite załatanie pomocy przy jednoczesnym zostawieniu dziury w obronie.
Ten sezon na pewno będzie wesoły, wyczuwam sporą ilość bramek zarówno straconych jak i strzelonych.

1 polubienie

Nazywasz przyzwoitym załatanie pomocy?
Nie zgodzę się z Tobą gdyby został Fabs i Hendo i przyszli Szobo i Mac to było by przyzwoicie.
To, że jesteśmy w dupie to wiadomo ale ściągając Endo zaczynamy się w niej urządzać i to jest problem.

Żeby kogoś odpuścić to najpierw trzeba by się nim poważnie zainteresować

1 polubienie

Niezależnie od wszystkiego - nie byłoby. To, że klub nie potrafi dobrze spożytkować pieniędzy nie znaczy, że w jakimkolwiek stopniu złym wyborem była ich sprzedaż, zwłaszcza za takie pieniądze i zwalniając tyle z tygodniówek.

3 polubienia

Ponoć nie było w ogóle z naszej strony chęci do zatrudnienia Inacio to tylko wymysł tweterowych skautów i forumek podłapał.

@manero po prostu zdrobnienie, juz nie dorabiaj teorii :stuck_out_tongue: Forum brzmi tak beznamietnie :smiley:

A Bajcetic to czasem nie miał być rzucany na 8? Kojarzy mi się wypowiedź Jurgena, gdzie wspomniał, że Bajcetic zaskakująco dobrze odnajduje się w roli zawodnika grającego trochę wyżej niż klasyczna 6.

Co wy macie z tym określeniem “forumek”? Brzmi jak pogarda, a przecież wszyscy uczestniczymy w tworzeniu atmosfery tego miejsca.

Ogólnie to jest cos co mnie wku… my negocjujemy prawdo podobnie Doucoure i uważamy ze wart jest 58 mil. Gdzie klub go wycenia na 70 mil. I prawdopodobnie nie kupimy go bo wolimy takiego 30 latka kupić endo i wtopic 20 mil. Już wole dać te 70 mil za Doucoure niż za Endo 20. WSTYD mi to co robi ten klub.

4 polubienia

A za rok znów przebudowa środka pola bo japończyk będzie miał już 31 lat a odejdzie Thiago.

Do tego nadal będzie brakowało SO (już brakuje) i będzie brakowało kolejnego (Matip odejdzie), a trzeba myśleć o replacement dla VvD …

Robbie się starzeje i następne letnie okienko to ostatni dzwonek na szukanie kogoś, kto go odciąży i zastąpi w długim okresie.

No i “cherry on the top” - Salah - jeżeli będziemy chcieli cokolwiek zarobić to ostatni moment na sprzedaż ale obawiam się, że nie my będziemy podejmowali decyzję i Mo sam zapragnie zmienić otoczenie.

To oznacza, że będziemy w potrzebie od 5 do nawet 7-8 jakościowych graczy ( 8 zakładając PO). Alternatywnie kończymy z kadrą 18 zawodników.

W sumie mokry sen Kloppa. Wąska kadra. Nie trzeba się zastanawiać kto ma grać.

@Mati2020 - potencjalnie nawet 25 mln a nie 20… Bonusy 5 mln wg ostatnich doni sień :exploding_head::exploding_head::exploding_head:

3 polubienia

Myślę, że możemy powoli przestać się oszukiwać i przejść do podsumowania. Nowym DMem w 2023/24, jest Stefan Bajcetic, a jego zmiennikiem Wataru Endo. Kadra kompletna.

4 polubienia

Moze jest jakaś nadzeja xD

Taaa ostatnio też wycenialiśmy pewnego zawodnika na mniej i po 4 tyg negocjacji odszedł do innego zespołu. Mam nadzieje że jak się zabierzemy za Doucoure to pójdzie to lepiej.

1 polubienie

tego się obawiałem, czasy kiedy kupiliśmy w jednym okienku, Louisa Alberto, Aspasa i kogoś jeszcze, 3 graczy za 25-30 mln za 3 zamiast 1 konkretnego gracza chyba Maticia wtedy chcieliśmy ale poszliśmy w ilość a po roku nie było ich już w klubie, możliwe że to The ENDo Begins Klopa w Liverpoolu lub początek ciężkich czasów, naprawdę ciężkich pod tymi właścicielami, 25 mln za Enzo czy 35 za Bruno nie dać, za Endo 20 od ręki.

2 polubienia

powinni dać te 111 mln im za Docure i Guehi, Endo kupiony gdybyśmy nie dogadali nowego DM do podstwy, może być znowu jakaś saga bo teraz będziemy udawać że kasy nie mamy