Rozważania transferowe (dyskusja)

Też wydaje mi się, że Gravenberch to dobra glina do ulepienia. Mimo wieku dość ograny, świetne warunki fizyczne i okazyjna cena (patrząc na obecne ceny za np. Caicedo czy Lavie).
Czemu nie grał cały sezon? Po pierwsze to zagrał w 33 spotkaniach, a to nie tak mało (fakt, że głównie ogony). Ale po drugie to żaden z naszych pomocników by nie mógł liczyć na więcej minut w Bayernie, gdzie rywalizuje się o minuty z Kimmichem, Goretzką i Musialą.

1 polubienie

Uzbierał w sumie 937 minut na boisku. Niby 33 mecze, a tak jakby zagrał w 11

Zabiło to za duzo powiedziane, byłby ciekawym młodym talentem do poszerzenia składu, ale żadnym game changerem, za któego można się zabić

Nieprzyjemnie na pewno się z Tobą prowadzi konwersację. Użyłem argumentów, które nasuwają się od razu na myśl o zawodniku.

Zdajesz sobie sprawę na pewno, że nie będę się rozpisywał na 20000 znaków.

Jeszcze rok temu całe forum by się o niego zabiło.

Wracając do tematu “6”. Okienko jeszcze trwa. Pożyjemy, zobaczymy.

Ciekawe czy Wataru może też obskoczyć prawą obronę, wtedy będzie idealny na nasze potrzeby :slight_smile:

4 letni kontrakt? :open_mouth:

Ale patrząć na to co mamy teraz Endo walczy o skład z Bajceticem a w rezerwie Tyler Morton

No dobra zobaczymy co z tego będzie, myślę że będzie z niego drugi Milner, walczak, który zaangażowaniem i siłą może nam sporo dać. Jednak bardzo bym chciał żeby nie był to transfer do 1 drużyny, a zawodnik do rotacji. Do pierwszego składu bym chciał kogoś jakościowego, ale widzę że skończy się na Gravenberchu.
Bardzo mi szkoda, że nie idą po Thurama. Wiem że nie jest do DM, ale skoro chcą Gravenbercha, to równie dobrze by mogli wziąć lepszego Thurama

1 polubienie

No jeśli argumentem, który Ci nasuwa do obrony zawodnika jest to, że ma długie nogi to rzeczywiście konwersacja ze mną może być nieprzyjemna.
Ja na pewno bym się o niego nie zabijał, już o nim kiedyś dyskutowałem na tym forum z kimś, w skrócie pisałem to samo co loku kilka postów wyżej. I mało mnie obchodzi, czy rozpiszesz się na 10 czy 10000 znaków, nie zareagowalbym wcale gdybyś użył normalnych argumentow, a nie długich nóg. :slight_smile:

Ja wciąż liczę na Doucoure albo Florentino.

O dokładnie to. Niektórzy myślą, że analiza polega na wklepaniu nazwisk piłkarzy w dowolnym narzędziu ze statystykami i porównaniu liczb. Suche statystyki nic nie mówią nawet w obrębie jednej ligi jeśli zawodnicy grają w innych klubach, innej taktyce, mają inne wytyczne i pewnie jeszcze milion innych zmiennych. Przypomnijcie sobie chociażby jak wyglądali piłkarze u nas (Sturridge, Coutinho etc) jak był obok Suarez, a jak to wyglądało po tym gdy odszedł, a mówimy tu o tym samym klubie w tych samych rozgrywkach. W przypadku tak olbrzymich różnic jak inna liga, klub etc to te wykresy i statystyki już w ogóle nic nie mówią. Owszem, może to być ciekawostka, lub coś co da powierzchowny ogląd cech danego piłkarza, ale nie są to w żaden sposób czynniki determinujące czy dany piłkarz jest od kogoś lepszy, lub czy odpali u nas w składzie.

Chodziło mi o warunki fizyczne Przyjacielu. Dużo o tym tutaj dyskutujemy. Inaczej mówiąc, jest wysoki, więc przy odpowiednim rozwoju ma duży potencjał do stania się zawodnikiem odpowiednim na wygrywanie pojedynków w powietrzu + wygrywanie pojedynków 1:1.

Pytanie za 100 punktów, skoro chcemy przeznaczyć kolejne około 30 baniek na Ryana to dlaczego nasz kochany zarząd nie chce wpłacić klauzuli za Sangare (35mln) skoro to byłby zawodnik którego potrzebujemy nawet do wejścia do pierwszej 11.

1 polubienie

Chelsea wykorzystała skrzętnie naszą nieudolność, najpierw sprawa z Caicedo, teraz przelicytowali Lavię, Belg już był do wyjęcia jak najbardziej. Jesteśmy frajerami, ot co.

Na naszego Japończyka nie obrażam się, nie śledziłem wybitnie Bundesligi (raczej tylko skróty), szkoda, że nie najmłodszy, za takie pieniądze. Marzy mi się 22, 23 latek na jakiejś dobrej pozycji, kadra nam się starzeje.

1 polubienie

Zamykamy cyrk pod tytulem okienko transferowem. Przyszedł ENDo. Zakupy sa dla zarządu dla klubi jeet marketing . Czeka nas piękna tragedia. Nie jestesmy w planach FSG

2 polubienia

Hej skąd info o 4 letnim kontrakcie? Jeżeli tak to my się serio na własnych błędach nie uczymy…

@meffiahx - bo Sangre to nie jest Right player. Klopp chce 30 latka i wiecznego rezerwowego. Czego tu na e rozumiesz :joy::joy::joy:

A tak poważnie - Może Klopp ma rację ale jeżeli nie będzie TOP 4 na koniec sezonu, trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść.

Klopp on Caicedo-Lavia: “The transfer business is like that, you talk to people like agents and stuff and sometimes it works out and sometimes not”. :red_circle:

“The window’s open — until then pretty much everything can happen, from the outgoing side, nothing will happen”.

Czy to ucina wątpliwości co poniektórych, że agenci Caicedo nas po prostu wydmuchali?

@CzerwonyBartek właśnie wysłałem ten cytat koledze i też się zastanawialismy, czy Philips kolejny sezon będzie się marnował na trybunach bo oczekujemy za niego za dużo, czy po prostu nawet Jurgen o nim zapomniał :smile:

A to nie tak, ze my to tylko tą ofertę złożyliśmy, żeby Chelsea więcej zapłaciła i w ogóle zaoferowaliśmy mu 2 butelki coli i małe frytki na tydzień? :crazy_face: :crazy_face: :crazy_face:

Czyli że Phillips zostaje? :neutral_face:

1 polubienie
3 polubienia

Widać po Jurku, że poklada w nim spora nadzieję i właśnie potrzebował go dla balansu :smiley:

Miła scena. Tak to u nas jest. Klopp klasa.

4 polubienia

Mam nadzieję, że klub naprawdę wyjdzie z założenia, że za dobrego DM`a i ŚO nie tyle warto, co trzeba teraz zapłacić ile trzeba.

Nie widzę nic takiego na profilu Romano (możliwe, że to cytat z jakiegoś jego podcastu). Biorąc pod uwagę z iloma piłkarzami łączony jest Liverpool, to nie wiem kogo musieliby sprowadzić żeby uznać to za niespodziankę.

1 polubienie