Rozważania transferowe (dyskusja)

Jakby to powiedzieć… O wiele większa jest szansa na to, ze w klubie jednak pracują “debile” (no, może nieco za mocne słowo, ale o ten kierunek chodzi), gdy rozważymy za prawdziwy właśnie ten scenariusz, w którym dają się wykiwać agentom Caicedo, a potem chcą zapłacić 60 mln za piłkarza, za którego nie chcieli wcześniej zapłacić nawet 50 mln i nawet to im się nie udaje, bo zostają wykiwani przez Chelsea i zostają z jakimś wyborem szóstym czy siódmym

O wiele lepiej o inteligencji ludzi z klubu świadczyłoby gdyby nie chcieli ani przez chwilę kupić jednak ani Caicedo, ani Lavii, a od początku nastawieni byli na wersję budżetową, jednak wobec oczekiwań kibiców potrzebowaliby choć pokazać im że są gotowi wydawać. Zaoferowaliby wtedy pieniądze Brightonowi, ale samemu zawodnikowi tyle, że nie miałby ten ochoty przychodzić w ogóle, po czym zniechęcili też Lavię na tyle, że ten też nie chciał do Liverpoolu i wtedy można byłoby “zaoferować” bezpiecznie nawet więcej, niż chciał Southampton. To byłby majstersztyk wyrachowania - wtedy wyszłoby, że nie zostali wykiwani przez nikogo, a najwyżej wykiwali Chelsea wpędzając ją w koszty dwóch transferów, których sami zrobić nie chcieli :wink:

Mieliby wtedy zupełnie inne cele, niż mają kibice (żadna walka o trofea, po prostu oszczędności i najwyżej przy okazji walka o jakąś LM)

Nie mam pojęcia która opcja jest prawdziwa i nie sugeruję żadnej, ale zauważam tylko, że gorzej o inteligencji świadczyłaby jednak ta, w którym chcą na serio kupić kogoś z tej dwójki, ale dają się wykiwać wszystkim po drodze :slight_smile:

5 polubień

Długie kontrakty wynikają z tego, że klubu grające w europejskich pucharach mogą amortyzować kontrakty na 5 lat(mogą dać dłuższe, ale amortyzować mogą przez 5), a pozostałe (w tym Chelsea) na 8 lat. Paradoksalnie, gdyby Chelsea grała choćby w LKE to nie mogliby tak szaleć na rynku.


Ponoć transfer Manu Kone nadal nie jest wykluczony. Wiarygodność typa raczej bardzo niska.

Ooo, No! My to lubimy takich.

3 polubienia

Czy to nie jest ten sam agent co Caicedo? :grin:

W przypadku Kone niepokoi, że te kontuzje są po pierwsze związane z mięśniami lub ścięgnami. I są coraz dłuższe. Nie wiem czy on wytrzyma fizycznie trudy tej ligi. Żeby nie było powtórki z Keity.

Wiarygodność typa jest zerowa bo on nawet nie istnieje.

2 polubienia

Liverpool can sign another midfielder but only if they find the right opportunity in terms of price, conditions and more. They made calls last week for 4-5 midfielders. - @FabrizioRomano

News od Romano i czemu nie jestem jego fanem w kontekście Liverpoolu. Otóż, przez kilka tygodni twierdził, że na pewno idziemy jeszcze po co najmniej 2-3 zawodników.

Dzisiaj w zasadzie może pójdziemy po jeszcze jednego pomocnika- jeżeli znajdziemy dobrą okazje- na kilka dni przed końcem okienka :wink:

3 polubienia

Tylko każdy pisał to samo, czy to Romano, czy Jones, czy Pearce. Akurat o to w sumie ciężko mieć do niego pretensje, bo logika podpowiadała, że zrobimy więcej niż 1 transfer, ale my rzadko logika się kierujemy…

Edit. poza tym on pisał, to chyba przed transferem Endo, więc by sie zgadzało Wataru +1, to 2 :stuck_out_tongue:

dla mnie Romano to taka ciekawostka niż wyrocznia

1 polubienie

No akurat nie do końca. Saga z Caicedo jedynie potwierdziła, że jest dobrze poinformowany. A to, że to dziennikarz celebryta to inna kwestia.

Niech już będzie ten Phillips i Hincape, i tak ocena okienka nie skoczy wyżej niż 5/10

Szczerze to już wolałbym nikogo, niż Phillipsa :stuck_out_tongue:

@simok mu to chyba nawet +2 nie pomoże :smiley:

6 polubień

ale Phillips jest HG, to tak jakby +2 do statystyk :smiley:

ponoć złożyliśmy ofertę za Andre, która Fluiminesse odrzuciło. NA ten moment ma on klauzulę 40 mln euro(my oferowaliśmy 30), w zimie ponoć będzie do wzięcia za 30.

ja bym go zaklepał na zimę

This Is Anfield prezentuje kilka opcji.

Cos mowia na miescie…

1 polubienie