Rozważania transferowe (dyskusja)

Nie żebym nie wierzył w Doaka, ale na młodzików trzeba patrzeć z odpowiednią rezerwą. Nie zawsze ich rozwój przebiega tak jak się przewiduje.

Spearing i Coady nie zostali nowym Gerrardem. Choć Coady można by rzecz że zaistniał w PL ale nie u nas.
Ibe nie został nowym Sterlingiem.
Flanagan zostanie zapamiętamy za gol od poprzeczki i “sparing bokserski”.
Oprócz tego inni super uzdolneni jak Suso, Pacheco, Kent, Wilson, Solanke… Część przepadła część pograła w innych klubach.

Albo taki Samed Yesil

Nowy Owen, Ben Woodburn

2 polubienia

Piłkarz bez układu nerwowego :sweat_smile: (tak chyba pisał Pearce aby opisać jego niesamowicie mocna psychikę. Niemal tak mocną jak u Psikuty)

2 polubienia

Ben Doak potrzebuje gry, dlatego powinien zostać wypożyczony, nawet do championship.

Z młodzikami jest tak, że wskakują oni do składu, jeśli nastąpi jakiś sprzyjający dla nich układ, czyli po prostu kontuzja konkurenta.

Czyli w jego przypadku pograłby jeśli wypadłby salah, jota, diaz, szabo.

Cos sie moze wydarzyć ale czy to realne ? Czy tylko gadanie. Zobaczymy co sie stanie ale wątpię że kogos kupimy jeszcze.

ten to akurat się połamał( dokładnie to pozdrywał więzadła w kolanach) i to mu zakończyło karierę

2 polubienia

Po co w Liverpoolu szeroka kadra jak w Chelsea czy w City jest?? Poważny klub nie myśli tygodniami nad jakimś ruchem transferowym tylko jak jest potrzeba to jest też działanie. A że w tym klubie potrzeb jest mnóstwo to inna sprawa. Wiedzą o tym wszyscy tylko nie zarząd.

Wiem, że okienko jeszcze się nie skończyło i nie można jeszcze robić podsumowania, ale wszystko wskazuje na to, że max przyjdzie jeszcze jeden transfer który raczej nie będzie z górnej półki i w mojej opinii już nie wiele zmieni w ocenie okienka.

Więc mała ankieta. W skali od 1 do 10.
Powiedzmy 1 to najgorsze okienko od kiedy kibicujesz, a 10 to okienko jakby przyszły światowe gwiazdy na pozycję które potrzebują wzmocnienia.
Ankieta zamknie się 1 września, to zawsze można ocenę edytować.

Jak bardzo jesteś zadowolony z naszych ruchów transferów w lato?
  • 10
  • 9
  • 8
  • 7
  • 6
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
0 głosujących

@Bubek555 na moje żeby ocena zmieniła się w górę, to musiałby przyjść jakiś topowy obrońca czy ŚPD.

Ocenę , można jeszcze zmieniać jakby coś się zmieniło, a w samym wątku od tygodnia nic ciekawego się nie dzieje, to chciałem jakoś go urozmaicić.

@Bubek555 tego szrotu jest więcej, Gomez, Matip, Adrian,poniekąd Thiago. Same sprzedaże hehe i Faba też były raczej fuksem niż skrupulatnym planowaniem. W przypadku ich sprzedaży potrzebowalibyśmy 2 obrońców, zmiennika TAA, zmiennika Salaha, oprócz Maca, Sobo, brakuję klasowego ŚPD.
Do tego niekompetentnie przeprowadzone podchody pod Bellinghama i Caicedo. Argument, że Liverpool przyzwyczaił nas do średnich okienek nic nie zmienia.
Oceniam czas teraźniejszy, wcześniej można było przymknąć oko, bo wyniki sportowe trochę nas broniły, w tym roku po prostu nagromadziło się braków nie tylko z jednego sezonu. Nie mamy jeszcze skompletowanej pierwszej 11, o Zmiennikach lepiej nie wspominać. Ja już ,panikowalem po czerwonej Maca, a patrząc na najnowsze zdjęcia z treningów i braku Ibu możliwe, że na Newcastle wyjdziemy Matipem!!
Z mojego punktu widzenia ocena okienka powyżej 5 będzie niezrozumiała.

Już mogłeś ten tydzień wytrzymać. Jeszcze 1 dobry transfer i ocena może podskoczyć w górę o kilka punktów. Tak samo jak nikogo już nie sprowadzimy to o 1 z automatu też spadnie.

P.S. Jeżeli w okienku w którym pozbyliśmy się ciążących nam graczy (Keita Ox) oraz tych na których było sporo narzekania (Hendo, Fabs) i odmłodziliśmy kadrę (38 lat Milner). Sprowadzilismy 2 niezłe nazwiska za ponad 100 milionów i zrobiliśmy tylko 1 na papierze dziwny/głupi transfer (Endo). Jeżeli ktoś ocenia takie okienko LIVERPOOLU poniżej przeciętnej (mniej niż 5). To chyba kibicuje od kilku miesięcy i poprzednich kilku okienek to na oczy nie widział.

Możecie sie wytłumaczyć, dlaczego? Kompletnie tego nie rozumiem. Przecież sam Mac i Szobo powodują IMO, że te 5 powinniśmy dać.

Na dzień dzisiejszy dla mnie to jedno z najgorszych okienek. Odszeło wielu piłkarzy mimo że nie dawali wiele, to miała być wielka przebudowa i o ile Szobo i Mac się wpisują w ten opis, to Endo to jest ruch desperacki (chciałbym się mylić) nadal brak conajmniej jednego pomocnika mogącego grać na 6/8. Brak Środkowego lewego obrońcy i też według mnie brak jest też prawego obrońcy. Czy jesteśmy mocniejsi niż rok temu? Niewiele. Czy rok temu było gorsze okno? Owszem. I zamiast zrobić wszystko by sytuacja z zeszłego roku się nie powtórzyła i żeby za rok było mniej pracy to robimy dosłownie wszystko by do czołówki nie wrócić. Arsenal to jest dobry przykład reakcji. Nie zdobyli mistrzostwa, ale w niego celują. A my powinniśmy zrobić 2 razy więcej niż Arsenal. Jest to depresyjne jak Liverpool wygląda na rynku transferowym. Do 1 września jeszcze troche czasu, ale nadal mam poczucie że nie wiele się tu zmieni. Żebym ja się bał meczu z Newcastle to pokazuje nasz zjazd(nie obierając nic Newcastle)

6 polubień

Uważam, że było dużo pozytywów w tym okienku. Przyjście Szobo czy Maca to strzały w 10. Kolejnymi pozytywami to odejście Hendersona czy sprzedaż Fabinio za 40 mln. Wiele osób dużo więcej spodziewało się po zapowiadanej “wielkiej przebudowie pomocy”… . Zauważ, co się działo kiedy Mac otrzymał czerwoną kartkę, kim będziemy wtedy grać? Transfery dobre, ale brakuje jeszcze kilku zawodników do tej układanki.

Niecierpliwie czekam na kolejne ruchy, jeżeli nikogo nie sprowadzimy to będę rozczarowany.

2 polubienia

Jeżeli w okienku w którym pozbyliśmy się ciążących nam graczy (Keita Ox)

Przecież im skończył się kontrakt. Klub tutaj ewidentnie zawalił nie sprzedając ich wcześniej zarabiając na tych zawodnikach.

oraz tych na których było sporo narzekania (Hendo, Fabs) i odmłodziliśmy kadrę (38 lat Milner)

Tutaj można się zgodzić, że te transfery miałby by sens w przypadku sprowadzenia sensownego zastępstwa. Ideą transferów w aspirujących do czegoś klubach powinno być wzmacnianie składu a nie jego osłabianie.

Możecie sie wytłumaczyć, dlaczego? Kompletnie tego nie rozumiem. Przecież sam Mac i Szobo powodują IMO, że te 5 powinniśmy dać.

Weź pod uwagę całość kadry z jaką startowaliśmy w zeszłym sezonie i porównaj ją do obecnej. I odpowiedz na pytanie która wydaje się mocniejsza. Moim zdaniem ta z poprzedniego dlatego uważam, że okienko nie może być ocenione dobrze.

Daję na razie 4, dzięki pozbyciu się szrotu i transferach Maca i Szobo, które prawdopodobnie będą kapitalne. Jednak, nasza kadra ma wciąż ogromne problemy w defensywie, przez co TOP 4 będzie naprawdę ciężkie do osiągnięcia. W Japończyka nie wierzę, choć gorzej niż Fab czy Hehe nie da się grać, no ale raczej nie będzie tu duży upgrade. Kontuzja Konate czy VVD i mamy komedię w obronie, Matip czy Gomez to poziom League 1. Przez nowy system na prawej stronie jest krater, który ten Endo nie ogarnie, bo tu nawet topowy DMem miał by problem. Brak środkowego obrońcy to będzie kryminał i sabotaż.

1 polubienie

No razie to jest okienko na 2. Było na 5 do momentu sprzedaży Hendersona i Fabinho. Ocena może być 5, a nawet 6 lub 7, gdyby LFC sprowadziło CDM’a z prawdziwego zdarzenia i CB, a nie tylko Japończyka, który jest co najwyżej fajny uzupełnieniem składu.

1 polubienie

Ciekawe czy go kupimy 45 mil to nie dużo :grin::grin:

:grin::grin:

The Anfield team is looking for the signing of Piero Hincapié. According to the English media, Liverpool already had a formal approach to ask about the business conditions with Bayer Leverkusen for the central defender.

‘The Guardian, deepens and anticipates that the ‘reds’ will present a first offer for the 21-year-old player.

Hincapié has a contract with Bayer Leverkusen until 2027, however, the team’s leadership is open to hearing the offer, which would be close to USD 45,000,000, according to the Daily Express’ .

1 polubienie

Xabi jest trenerem, może uda się coś ugrać. To byłby mega dobry transfer.

A to przepraszam, ze oceniłem na 4. Myslalem, ze mam ocenić okienko na podstawie różnych czynników a nie porównując tylko do poprzednich okienek Liverpoolu, bo przecież transfery innych zespołów, odejścia zawodników, myślenie przyszłościowe i brak ławki to bzdury :slight_smile:

2 polubienia

Osobiście uważam, że kadra została osłabiona na przestrzeni tego okienka.
Ściagniecie szoboszlaia czy Macalistera to świetne ruchy, ale znowu popełniamy ten sam błąd. Nie uzupełniamy braków, nie wyciągamy wniosków. W zasadzie było dużo czasu na ściągnięcie kogoś perspektywicznego na śo, żeby grał wymiennie z Konate i Van dijkiem. Za rok może się okazać, że będziemy mieli casus pomocy. I tak w kółko Macieju. Gramy Gakpo w pomocy, a to mówi samo za siebie.
Transfer śo i śpd to był mus.
W ogólnym rozrachunku sprzedaż Fabinho okazała się błędem, ponieważ nikim go nie zastąpiliśmy. Myślę, że dużo zobaczymy w meczu z Newcastle, które jest teraz jedna z mocniejszych ekip w epl.

Poza tym moim zdaniem nie mamy pomysłu. Jesteśmy źle zarządzani, nie mamy wgl rozeznania w rynku. Nie inwestujemy.

Aktualnie też konkurencja w premier league jest jeszcze większą. Moim zdaniem o top 4(lub top 5) będzie się bić:
Brighton
Newcastle
Arsenal
City
United
Tottenham
Liverpool
Chelsea

I powiedziałbym że możemy nie być mocniejsi od Brighton czy Newcastle.
Zaznaczam że w meczu z Chelsea byliśmy słabsi :wink:

4 polubienia

Tak cele wyznaczyli, że za Boubacara Kamarę nawet oferty nie wysłali.