Rozważania transferowe (dyskusja)

I dlatego kupiliśmy Endo
image

2 polubienia

To co się stało że skończyliśmy z Endo xd? Znaczy rozumiem czemu pierwszy 2 nie kupiliśmy ale w sumie dlaczego odpuściliśmy Kamare.

Ja powiem tak sprzedaliśmy Fabinho i Henderson strzał w kolano że sprzedaliśmy oby dwóch. Mimo ze grali przeciętnie. Mogliśmy Fabinho zostawić i może by odpalił w tym w sezonie. Sprzedaliśmy ich i teraz problem w defensywie jest. Autostrada przez srodek pola jest.
Nie powiodło się kupno DM CZY SPD. teraz są efekty takie.

Moim zdaniem kupić PO i TAA dać do pomocy. Bo zaczyna nam to szwankować ta prawa strona.

Ogólnie okienko oceniam 6/10. Dałbym 10 jakby przyszedł DM i Obrońca.

Licze na ostatni ruch w tym okienku. A okienko sie zaraz zamyka wiec myślę że trzeba czekać.

1 polubienie

Bo Jurgen obejrzał w weekend jakoś mecz Stuttgartu i zobaczyl Japończyka w akcji to go kupił. Co go dane obchodzą.

Patrz na Smudę. On kupował zawodników na bazie tego jak chodzili po schodach.

3 polubienia

Jaka byłaby cena za Boubacara Kamarę? 50-60 tak?

Nie chcę po zamknięciu okienka usłyszeć, że “nie było DMów”. Bo to nieprawda.

1 polubienie

nie zgodzę sie z tym. Świetne ruchy, pozbylismy sie graczy starszych z wysokimi kontraktami. Do tego Fabinho od 1.5 roku gra słabo, więc nie wierzę w odpalenie, szczególnie, że teraz DM musi wiecej biegać, przez gre TAA w pomocy. A Fabinho nigdy nie był biegaczem.
Strzał w kolano, że przez 2 miesiące nie potrafilismy kupic DM - tymbardziej, że nawet jakby został Fabs to i tak był potrzebny. Strzał w drugie kolano, że kupiliśmy 30 latka, zamiast kogoś młodego - za 2 sezony znowu będzie problem, że mamy starego DM.

Szkoda, że żaden DM nie zagrał z nami dobrego meczu, bo wtedy napewno byśmy go wzieli. ( No i Haaland z nami chyba nie grał, dlatego Minamino wzielismy :smiley: )

1 polubienie

Kamara to pół sezonu siedzi u lekarza.

Z Manu Kone jest to samo.

Dobra, ale w momencie jak Fabinho został sprzedany, to historia kontuzji Boubacara Kamary była znana? Dlaczego zatem, znalazł się na tej krótkiej liście?

Czy to tak działa w LFC, że przed sezonem robiona jest krótka lista i jak nikt nie wypali z niej, to już nie wiedzą co się dzieje i nie umieją zareagować?

Dziś widzę już całą ścianę plotek, odnośnie tego zawodnika.

Ja oceniam okienko na coś pomiędzy 6 i 7. Macca i Szobo już widać, że będą kapitalni więc to świetne transfery. Co do Endo to wierzę, że jeszcze pozamyka nam wszystkim japy.

Myślę, że rozczarowanie bierze się z tego, że uwierzyliście tym Radbugom i innym Dżoszom, że Liverpool faktycznie będzie mieć jakiś określony “budżet” w stylu 250 mln na transfery i zabawimy się jak jakaś Chelsea. Liverpool, w przeciwieństwie do waszych drużyn w fifie i fm, nigdy nie działa na rynku transferowym na zasadzie “mamy 200 mln i tyle wydamy”. Filozofia klubu od dawna opiera się na kupowaniu “right players” czyli takich gdzie zgadza się współczynnik value/money (wg oceny speców w klubie). Dlatego było 110 mln na Caicedo, ale nie oznaczało to, że klub wyda tyle na paru innych piłkarzy “bo i tak mają te pieniądze”.

@scorpionlfc5 Dla mnie liczą się wyniki na boisku, a nie transfer window cup. Może Klopp ściągać samych 30 latków, o których mało kto słyszał, ale dopóki będą regularnie trofea, to ma mój miecz :smiley:

edit2:
Przecież całe zdanie odnosi się do Liverpoolu, a nie do Chelsea.
“Liverpool(…), nigdy nie działa…”

Edit3: z każdym cytatem tylko się pogrążasz. Barcelona to umoczyła hajs na Coutinho, Dembele, Griezmannie. Jakby Liverpool ściągał tych piłkarzy w tamtym okresie (poza Cou ofc), to byś pierwszy fapował jakie genialne transfery. Liverpool działa wręcz przeciwnie. Nie ryzykuje tak dużych pieniędzy. Nie daje tygodniówek na poziomie 500k/week. Nie wydaje regularnie po 100+ mln na transfer pojedynczego piłkarza.

Czyli co, przestanie być 30 latkiem przepłaconym?

Patrz → Chelsea.

O to tak jak Barca, robiła po głupiemu takie transfery 30 latków a teraz nie mają na ciepłą wodę w szatni.

1 polubienie

tylko takich right players dla nich jest 2 co roku. Jak sie ich nie da, to juz nikogo nie ma. I albo nie kupujemy albo robimy dziwne transfery - Melo, Endo.
Nie wiem po co my utrzymujemy dział skautingu, z takim podejściem to wystarczy odpalić FM, zobaczyc gdzie są talenty, zagrać z nimi sparing, jak zagra dobrze z nami to go kupic.

Dobra dobra. Były też takie kwiatki jak Paulinho, który u mnie za oknem w ŁKSie nie wypalił a oni za niego dali 40 baniek.

Miralem Pjanic kolejny świetny ruch, 30 latek, za 60 baniek. Pograł rok i cała kasa w błoto.
27 letni Suarez za 80. Jak szybko zaliczył zjazd jakościowy i cenowy? A pensja została.
Teraz 33 letni Lewandowski za 45.

Każdy klub się utopi finansowo, robiąc takie głupoty. Więcej offtopować nie będę.

Liverpool jest na przeciwnym spektrum tego. O ile właścicieli bronić nie będę, to samo moneyball już tak.

Ale sęk w tym, że Pjanic, Paulinho etc to goście którzy kosztowali Barcelonę wielokrotnie więcej niż Endo więc co to ma do rzeczy. Jakbyśmy ściągnęli, nie wiem, Lewandowskiego, Ramosa czy innego Koulibaliego i płacili im gwiazdorskie kontrakty to taka argumentacja miała by sens. Tymczasem mamy Wataru Endo, który ma 30 lat (a nie 33 :stuck_out_tongue: ) i zarabia koło 70-80k/tydz.

Pod względem finansowym to akurat bardzo rozsądnie rozegrane okienko. Jest może lekki niedosyt, bo każdy liczył na jakiegoś cracka na DM po odejściu Fabinho. Niestety, prawda jest taka, że rynek ŚP został mocno popsuty przez Chelsea, która wydała ponad 300 mln euro na 3 piłkarzy, z których żaden nie daje gwarancji sukcesów. Do tego swoją cegiełkę dołożył Arsenal z ponad 100 mln za Rice’a i tak naprawdę chyba tylko transfer Bellinghama broni się w miarę pod względem ceny. Teraz wszyscy zaczęli sobie wołać po minimum 60-70 baniek za byle grajka, bo jak zobaczyli że są kluby skłonne wyłożyć 115 mln funtów (około 135 mln euro) za Caicedo czy 55 mln funtów (około 65 mln euro) za Lavię, to czemu nie krzyknąć sobie 80 baniek za Doucure czy 60 za innego Sangarę z Eredvisie.

While right now there is nothing advanced or concrete Khephren Thuram and Manu Kone could both be two players to watch until deadline day for Liverpool. [@FabrizioRomano for @caughtoffside]

:smiling_face_with_tear:

I się sprawdził, sprzedany z zyskiem.

To była wymiana za Arthura, zrobiona na zasadzie kupna żeby obu klubom poprawić finanse.

Przecież to w pewnym momencie była najlepsza 9tka na świecie, warty nawet więcej, wygrał wszystko co mógł i stworzył jedno z najlepszych tridente w XXI wieku.

A tego to też nie rozumiem, ale jak wyżej napisał Cocajunior, Barca przejechała się na przepłaconych zawodnikach kupowanych jako zastępstwo neymara i pensjach z kosmosu dla przeciętnych zawodników jak np Lenglet. Na pewno nie robi po głupiemu transferow 30 latków, a przynajmniej za takich nie płaci :slight_smile:

2 polubienia

1 polubienie

Nie ma o czym pisać, bo nic się nie dzieje. Nawet plotki ustały (chyba, że uwzględnimy LFCAFRICA i jakieś noname konta z 4 obserwującymi)

To chyba tyle na to okienko. Nawet Gravenbercha nie będzie.

Natomiast nie zdziwię się, jak ten tydzień przewalimy na “nic nie robieniu” i w ostatnich godzinach złożą ofertę typu 80 za Doucoure, która zostanie oczywiście odrzucona i powiedzą, “że się nie dało”. Tak jak z Caicedo propaganda.

5 polubień

6 sezonów w lidze 147 bramek w 191 meczach. nie no napradę teraz to się pogrązyłeś, że miał zjazd cenowo-jakościowy . on mial 21 bramek w Atletico w wieku 34 lat. Gdzie ten zjazd jakościowy?

3 polubienia

No to trzeba się modlić żeby nikt z naszych podstawowych pomocników nie połamał się. Oczywiście na jonesa i thiago nie licze oni tak czy siak bedą mieli 2-3 urazy.