Rozważania transferowe (dyskusja)

I zostać z VvD, Konate i Hincape cały sezon? good luck. Tylko nie mów mi proszę o Gomezie czy Philipsie bo to poziom polskiej okręgówki.

Do oceny faktycznej okienka najlepiej poczekać do końca sezonu albo przynajmniej do pierwszej kontuzji Konate czyli tak na oko połowy czerwca i kolejnego fantastycznego występu Gomeza jak ostatni z Realem.

6 polubień

Najbardziej bolesne jest patrzenie jak klub popełnia co roku dokładnie te same błędy, tak jakby ludzie decyzyjni w srodku klubu byli jacyś upośledzeni. Znowu zmarnowany rok z zawodnikami klasy światowej w składzie przez brak 2-3 wzmocnień

11 polubień

Tu się nie zgodzę.
Niemożliwe moim zdaniem, ale może się zdarzyć, że cały sezon zagramy bez kontuzji i znajdziemy się na koniec sezonu w top 4. Czy to będzie oznaczało, że okienko było dobre?
Moim zdaniem nie, to by było odwlekaniem naszych problemów na następne lato i znowu będziemy mieli sporo do roboty, a to oczywiście w najbardziej optymistycznym scenariuszu.
Jak widzimy zawsze przytrafiają się urazy, kartki, jakieś zniżki formy itd.

@Kolumbjajo nie lepiej żeby tym celem była walka o mistrza?

1 polubienie

Wg mnie cel uświęca środki, celem jest top 4 i jeśli uda się je osiągnąć to znaczy że były wystarczające

4 polubienia

To przysłowie pasuje tutaj akurat jak pięść do nosa, to w przypadku Chelsea można je przytaczać.

Te informacje odnośnie transferów fajnie przeczytać, ale kto dłużej kibicuje Liverpoolowi ten wie że i tak już nikogo nie sprowadzimy :wink: A znając jeszcze zagrywkę FSG, wyjdzie informacja w ostatnim dniu że strasznie chcemy Zawodnika X, złożyliśmy super ofertę jednak brakło kilku godzin na dopięcie transferu - bardzo chcieliśmy ale niestety nie zdążyliśmy. Modlić się o zdrowie pomocników przynajmniej do stycznia, może w zimie spróbują kogoś kupic.

4 polubienia

Okienko beznadziejne. 1/10 bo nie ma opcji dać 0.
Pozbycie się szrotu typu Ox, Keita czy Arthur (czyli 0 zawodnika), odejście Milnera, nagła możliwość sprzedaży Fabinho i Hendersona.
Kurde, to okienko mogło być super ale kolejny raz frajersko podeszliśmy do tematu.
Kupiliśmy jakiegoś Endo gdzie pewnie niemiecki zespół myślał, że ta kwota to żart, pomyliliśmy się z przecinkiem. W przyszłości ta kasa by na pewno się przydała.
Nie jesteśmy klubem znanym z najlepszej akademii posiadający dwa diamenty na każda pozycje i zamiast robić transfery wcześniej to robimy na ostatnią chwilę.
Mamy braki kadrowe na kilku pozycjach i każdy ogarnięty kibic rozumie, że potrzeba kilku wzmocnień i zamiast zrobić je teraz to będziemy ich szukać na ostatnią chwilę i każdy o tym będzie wiedział.

City poza zasięgiem. Arsenal i Newcastle to niewiadoma. Chelsea jeszcze większa. United może dopisze szczęście. Czy znajdziemy się w TOP4? Według mnie istnieje duża szansa by wypaść na dłuższy czas i to głównie przez długoletnie frajerstwo.
Od wielu lat szukałem usprawiedliwienia dla FSG, ale to okienko to dla mnie za dużo, a transfer Endo to gwóźdź do trumny.

1 polubienie

Szczerze to moim zdaniem liczenie na top4 to kompletny minimalizm i jeżeli takie mamy cele jako klub to rzeczywiście jest to dobre okienko. Moim zdaniem top4 raczej mamy w kieszeni, inni będą grać w LM, w LE jednak można porotowac i dać odpocząć najlepszym. Dla mnie osobiście cel jest jeden - mistrzostwo. Gdyby przyszedł jeszcze jeden dobry pomocnik, dajmy na to Kone / Thuram albo jakiś niezły SO to myśle, ze przy korzystnym układzie gwiazd jesteśmy w grze. Bez chocby jednego transferu nie uwierzę w Mistrzostwo, top 4 to żaden sukces jak dla najbardziej utytułowanego klubu w Anglii, wyobrażacie sobie Real który przed sezonem bierze Vicemistrzostwo Hiszpanii z pocałowaniem ręki?

Uhuhu top4 mamy w kieszeni No powodzenia kontuzje w obronie i flashbacki z przeszłości gdzie w miejsce zdjęć zawodników wstawiane klaunów… Zrezzta pomoc też nie jest jakoś op… Okienko jest co najwyżej średnie. A fsg pan szmatkę out i odciąć kloppa od decyzji personalnych

Naucz się czytać ze zrozumieniem a później pisać

Kurde, gdyby ktoś przespał lato, to z tego posta nawet by się nie dowiedział, że ściągnęliśmy też Maca i Szobo. A to naprawdę niezłe grajki i już po dwóch meczach widać, że ten środek pola z nimi będzie wyglądał lepiej, znacznie bardziej kreatywnie niż w ostatnich latach. Też nie dam temu okienku 10/10, ale na pewno nie ocenię go aż tak źle jak Ty. No i poczekajmy do końca sierpnia :wink:

O dokładnie to. Banda desperatów z forumka co nagrała się w Fifę i myślą, że w tym sporcie chodzi o to kto więcej wyda latem na transfery :smiley: a póki co to jakoś nie widać, żeby ta Chelsea miała wciągnąć nosem premier league. Nie zdziwię się zresztą jak Liverpool, który według wielu tutaj zaliczył okienko na 1/10, będzie wyżej w tabeli od tej Chelsea.

Zresztą to było widać przez całe lato patrząc co ludzie wypisywali w tym wątku. Domaganie się transferów bez żadnego pomyślunku. Aby tylko wydać kasę. Niektórzy nawet wypisywali, żeby zwolnić Kloppa, bo to jego wina, że klub tak mało wydaje xD

Żeby nie było. Jak dla mnie to okienko to takie 6-7/10. Dużo zależy od tego jak wypali Endo. Oglądałem nasze mecze w pre-seasonie oraz pierwsze dwa w PL i i Macca i Szobo grają świetnie. Trafić tak z transferami piłkarzy, to czapki z głów. Porównajcie sobie do Chelsea czy United gdzie żeby trafić jedna taka perełkę, to muszą ściągnąć pięciu innych niewypałów. Ale jak zamiast meczów ogląda się transfermarkt, to nie dziwne, że dla kogoś to może być 1/10.

@Drzewiec City dopóki nie mieli Guardioli to też nie byli aż tak mocni. My mamy Kloppa i cieszmy się z tego. Nie mamy właścicieli szejków, ale też Jurgen ma inny styl budowania drużyny niż Pep.

@Drzewiec 2
Ja wcale nie uważam, że gdyby Liverpool wydawał więcej, to nie byłoby lepiej. Pewnie, że jakby przyszedł w to okienko do środka jeszcze Bellingham to by było super. Ale albo nie chciał tu przyjść, albo FSG nie chciało wydawać aż tyle kasy. A ludzie tutaj podważają kompetencje Kloppa, bo to jego wina, że tak mało wydajemy. Jurgen świetnie wie co robi. Gdyby miał nieograniczony budżet, to pewnie zdobylibyśmy dużo więcej trofeów. Niestety, ale mamy FSG, a Klopp słusznie odpuszcza niektóre tańsze opcje jeśli widzi, że dany zawodnik kompletnie nie pasuje do jego układanki.

Jeszcze raz powtórzę. To nie jest fifa. Tak samo jak z transferem ŚO. To naprawdę nie jest takie proste znaleźć kogoś kto będzie prezentował odpowiedni poziom, miał odpowiedni profil, charakter i jeszcze zadowoli się rolą rezerwowego. Serio myślicie, że taki Pavard to tu przyjdzie i jeśli przez pół roku ani Konate ani VVD nie złapią kontuzji, to gość będzie szczęśliwy i nie będzie robił kwasu w szatni?

Chelsea może nie ale za to City, które wydaję (na ostatnie 10 lat są około 961 mln na minusie z transferów) będzie pewnie faworytem w walce o kolejne mistrzostwo :smiley: Także tak jak wydaje dużo, ale umie się to robić to puchary w miarę sprawnie przychodzą.

@Cocajunior Ja nie mowie, żeby się nie cieszyć po prostu chce naprostować pewne podejście, które mówi ze wielkie wydatki nic nie dają. City wydaje dużo, ale dzięki piłkarzom, których nabyli (i oczywiście Guardioli) wygrali w ostatnich 6 latach 5 mistrzostw (razem to 5x PL, 1x LM, 1x Super Puchar Europy, 2x FA Cup, 4x Puchar Ligi oraz 2x Tarcze Wspólnoty).

Z tym że bez niego nie byli AŻ tak mocni mogę się zgodzić, ale nie przeszkodziło im to wygrać 2x PL, 1x FA Cup, 2x Pucharu Ligi, 1x Tarcze Wspólnoty.

@Cocajunior Nie no to rozumiem, ogólnie niektórych mocno ponosi na forum, ale to moim zdaniem frustracja, która wynika z tego, że my realnie nie możemy w dłuższym rozrachunku walczyć czy to z Realem, czy z City. Te dwa klubu mają pieniądze na kogo chcą i kupują najlepszy dostępny towar tworząc molochy. My natomiast mieliśmy teraz fajny okres gdzie dużo piłkarzy odpaliło i to żarło, ale wszystko dobiega końca. Nie możemy oczekiwać, że każdy kupiony na promocji piłkarz będzie drugim Robertsonem albo że każdy gracz z akademii drugim Trentem. I w momencie kiedy jest czas na przebudowę, na to, by odrodzić środek pola to my kupujmy Endo, który całą karierę był co najwyżej ok zawodnikiem (i żeby nie było nie skreślam go, ale no takie są realia).

Do tego w niedalekiej przyszłości będziemy potrzebować jeszcze CM za Thiago, SO za Matipa, po sezonie w ostatni rok kontraktu wchodzi Salah oraz VVD a Robertson też młodszy nie jest. Tutaj potrzebne są duże nakłady pieniężne, których jak dobrze zauważyłeś nie mamy (i tutaj wracamy do debaty na temat FSG i tego czy powinni nas sprzedać w ręce kogoś innego, ale pozwolisz, że nie będę tutaj się rozpisywać, bo ani to odpowiedni temat na “rozważania i spekulacje transferowe”, ani tez nie chce mi się rozpoczynać burzy :smiley:

Oceniłem to okienko na 2 i nie uważam, że troluje. Odeszło 5 środkowych pomocników plus Carvalho na wypożyczenie kupiliśmy w to miejsce 3 w tym jednego 30 latka z Bundesligi a mimo to w pomocy gra Gakpo. W tamtym sezonie mieliśmy szerszą kadrę a mimo to z powodu kontuzji do składu dostał się młody Bajsetic. Gdyby czerwo dla Maca nie zostało cofnięte w 3 kolejce z przymusu w pomocy grałby chyba Nunez. Dla mnie ludzie oceniający to okienko wyżej niż 5 trolują.

3 polubienia

4 polubienia

Trochę nie rozumiem porównania do Chelsea czy tego dlaczego okienko miało by być oceniane po ilości wydanych pieniędzy czy ilości ściągniętych piłkarzy.

Ocena musi być adekwatna do naszych obecnych potrzeb.

Jakbyśmy mieli identyczne albo podobne okienko rok temu ocena wynosiła by spokojnie 8/10.
A dlaczego? Bo Mieliśmy więcej pomocników, skończyliśmy sezon na 2 miejscu, nikt nie spodziewał się spadku formy Fabinho itd.

Okienko okienku nie równe.
Klub klubowi nie równy.

Patrz przykład Arsenalu, niby ilość transferów podobna, jakość piłkarzy powiedzmy też . To jak ocena powinna być ta sama? No nie, bo oni mają młodszą kadrę, nie tak podatnych na kontuzję zawodników itd. Wzmocnili się tam gdzie potrzebowali. Ich sytuacja jest zgoła inna i nie potrzebują aż tylu wzmocnień do pozytywnej oceny. My to zrobiliśmy tylko częściowo.

My skończyliśmy nasz sezon poza najlepszą 4 i naszym zadaniem było wzmocnić się na tyle żeby bić się ponownie o mistrza, nawet jeśli będą miały swoje miejsce nieprzewidywalne wydarzenia jak kontuzję, chociaż nasz klub powinien spodziewać się, że piłkarze jak Thiago, Jota, Matip, Konate, Jones będą mieli prawdopodobne problemy w sezonie.

My się wzmocniliśmy tylko na top 4, ale nie na mistrza, a parę kontuzji może nam przysporzyć sporych problemów i utrudnić wykonanie planu minimum.

Wracając do początku okienka, to byłem bardzo zadowolony ściągnięto 2 dobrych zawodników, pozbyto się części niepotrzebnych zawodników, część z nich została, ale ciężko wymienić ich wszystkich.

Powiedzmy połowa planu wykonana.
Ale brakuje nam zmienników na poziomie.

My się nie uczymy na błędach, rok temu w lato potrzebowalibyśmy dobrego obrońcę i pomocnika, olaliśmy temat i do zimy było po mistrzostwie, przyszła zima, każdy zdawał sobie sprawę, że pomocnik jest absolutnie potrzebny żeby walczyć chociaż o miejsce w lidze mistrzów, znowu temat został zignorowany…

Zbliża się koniec okienka, a my powtarzamy te same błędy, no ale do 3 razy sztuka?

Nasz plan to granie żelazną 11 i liczenie na łut szczęścia?!
Znowu chcemy leczyć, zamiast zapobiegać?

Zostało trochę czasu … Transfer obrońcy i pomocnika nadających się do pierwszego składu może podnieść śmiało ocenę na 7/10. ( do ideału okienka nadal będzie brakowało, bo TAA wciąż bez zmiennika na poziomie, a trochę szrotu nadal zostanie).

3 polubienia

Kurde, bo te 2 świetne transfery to z mojej perspektywy jak pryskanie trupa perfumami. Na chwilę pomoże, ale nie rozwiąże problemów i absolutnie nie wpływa ocenę okienka.
Mamy słabą obronę, popełniamy dużo tam błędów. Ważna pozycja na boisku w naszym klubie jest notorycznie pomijana i zlewana, tak jakby nasz klub gdy uczyli o cyfrze numer 6 był akurat na wagarach.

1 polubienie

Disgraceful, czy impressive?
Rozumiem frustrację i z czego ona wynika, ale to wielkie osiągnięcie osiągnąć tak wiele tak małymi środkami.

5 polubień