Rozważania transferowe (dyskusja)

To nie lepiej dawać szansę młodego Bajcetićowi, który mimo wszystko fajnie się prezentował, niż grać dziadkiem Thiago, który i tak prędzej czy później złapie kontuzje i wypadnie na 2-3 tygodnie, a za rok o tej porze będzie już sobie grał w Arabii ?

3 polubienia

W Ajaxie zdarzało mu się grywać niżej. To w Bayernie zrobili z niego trochę taką agresywną 8, przynajmniej pod względem heatmapy.

Anyway nawet jak Ryan na 6 nie da rady, to każda nowa mordka dla Kloppa to będzie dobra opcja- chociażby na rotowanie Szobo (nie WOLNO go zamęczyć)

4 polubienia

Kupno DM-a to jest nasz zasrany obowiązek i z całym szacunkiem dla tego Japończyka to nie jest jego liga już lepszy nie będzie.

12 polubień

Jakoś tak “przesadnie długo” na parę Matip - Gomez nie musieliśmy czekać. Potrzebny DM i ŚO “na wczoraj”.

1 polubienie

Najgorsze że chyba ostał się dla nas jedynie Hincapie pod warunkiem, że wgl będzie do wyciagnięcia. Niestety zakładam, iż brak sukcesu w sprzedaży Phillipsa czy brak zainteresowania Matipem, sprawi, że zostaniemy z tym co mamy a ten młody na Q pozostanie dodatkową opcją.

Okno sie nie skonczylo nawet, a Endo juz zweryfikowany przez lige XD

1 polubienie

Jeszcze Arthur Theate był wymieniany.

Hincapie + Doucure (lub inny pomocnik) i można myśleć pozytywnie o sezonie.
Z aktualnym składem nawet o top4 będzie ciężko.

2 polubienia

Niby tak, ale 2 razy grał jak graliśmy 11 na 10. Dajmy mu kilka spotkań na weryfikację.

O TOP4 będziemy można myśleć wtedy kiedy kupimy prawego obrońcę z prawdziwego zdarzenia, Dosłownie w każdą bramkę straconą od początku sezonu jest zamieszany TAA i jest mi go szkoda bo według mnie Klopp go psuje mam tylko nadzieję że jest mocny psychicznie i jest w stanie unieść te wszystkie błędy. Ale ewidentnie widać że on się tam męczy nie nadaje się po prostu na obrońcę już nawet wywiadach mówi że chciałby zostać przesunięte do pomocy. I przez to że muszą go asekurować czy to środkowy obrońca czy defensywny pomocnik to oni też na tym mocno tracą

Ja uważam, że już lepiej kupić nawet takiego Casha a Trent niech gra w pomocy. Ten chłopak nie umie bronić. Wielu miało pretensje do Southgate’a ale miał rację że go pomijał. Wystawił go w pomocy i to miało sens

1 polubienie

Jebnijcie się wy wszyscy w łeb naprawdę. Jak już to Klopp stworzył TAA i zrobił z niego piłkarza klasy swiatowej, a eksperci z forumek lfc jak zwykle wiedzą lepiej xD

Przydalby się zmiennik dla TAA, ale przesunąć go do pomocy? Niby za kogo? Macca? Szobo?
Trent tak bardzo nie nadaje się na PO, że w samej PL ma.juz ponad 50 asyst grając na tej pozycji…

@ManiacK i niech ten Niemiec będzie w klubie jak najdłużej. Nie kumam tej forumkowej mody na kwestionowanie Kloppa czy w niektórych przypadkach zwykły hejt, bo pojawiały się nawet głosy, że jego czas już nadszedł. Kibicowanie drużynie nie powinno opierać się na waleniu w zasłużone osoby czy piłkarzy, bo takie ktoś ma widzimisię. Taka prawda, że większość tutaj zachowuje się jak takie edgy dzieci.

8 polubień

No bo trenerzy to nieomylne bestie, którym trzeba we wszystkim przytakiwać. To, że są genialni w swoim fachu nie znaczy, że są nieomylni i pierdolenie że ooo ‘forumowy ekspert’ będzie mówił co Jurgen ma zrobić. Jak widać często gęsto wiedzą lepiej, ale on przy swoich “widzi mi się” ma po prostu taki wachlarz innych cech, umiejętności, że nikt nie będzie mu w klubie mocno wytykał słabości. Inna sprawa, jeśli małe słabości z czasem rosną do sporych rozmiarów (w tym wypadku jego słabość do zawodników niezależnie od ich formy, jeśli tylko oddali kiedyś się w 100% Jurgenowi przy okazji osiągając sukces - było to widoczne w BVB, widoczne jest to w Liverpoolu i prawdpodobnie póki jest u Nas Niemiec, to musimy się przyzwyczaić, a to boli patrząc jak wiele dała nam zmiana w środku pola gdy wypaleni Fabinho i Henderson odeszli).

To pomyśl ile miałby asyst grając w pomocy. On grał ciągle praktycznie jako skrzydłowy. Jest stworzony do gry ofensywnej dlatego ma dużo asyst. Ale bronić nie potrafi i każdy to widzi. Tylko teraz nie ma Fabihno w formie który by te braki zakrył. No i Matip - który też często mu ratował tyłek - jest słabszy

Nie jestem za zwalnianiem Jurgena, JEŚLI nie będzie bił głową w mur i trzymał się swoich często durnych decyzji co do zawodników, których chce. Mogę się mylić, ale sporo głosów z klubu donosi o jego na prawdę sporej władzy przy transferach. Dzisiaj futbol opiera się w sporym stopniu na liczbach, tabelkach, różnych wykresach. “To coś” to mogą być wyuczeni skauci dostrzegać wśród młodzieży, a nie Jurgen co już widać m.in. po chęci brania Brantda zamiast Salaha czy zatrzymaniu Hendo zamiast ściągać Bruno Guimaraesa. Ile była takich sytuacji wcześniej czy w tym okienku, to pewnie nigdy w całości się nie dowiemy, ale myślę że no Jurgen zbyt mocno żyje w przekonaniu, że wie najlepiej co do podejmowania decyzji personalnych.

5 polubień

Najgrosze jest to że po zakupie Szobo i Maca nasza pomoc wygląda świetnie a z przodu mamy naprawdę wielu światowej klasy skrzydłowych i napastników. Najgorzej prosperuje nasza obrona ale mimo tego potrafimy wygrywać mecze nawet w 10. Tutaj naprawdę wystarczy transfer spd do 1 skladu i obroncy, wtedy mozemy w tym sezonie powalczyć nawet o mistrzostwo. City wydaje się słabsze niż przez ostatnie lata no ale wiadomo City to City oni zawsze są grozni. Arteta zaczął kombinować, daje Gabriela na ławke, gra na siłe Havertzem w podstawie czy wystawia Parteya na PO. Chealse czy Totenham to dla mnie niewiadome ale ci pierwsi mają nowego trenera i całkowicie nowa druzyne, minie trochę czasu zanim wszyscy się zgrają natomiast Totki po stracie Kane i po zmianie trenera niby dobrze zaczęli ale zobaczymy jak zagrają z kimś wyżej notowanym. United to nawet nie liczę ślizgają się na farcie przez kolejne zwycięstwa mają mase kontuzji i grają fatalnie. Według mnie jest już za pózno na ruchy transferowe ponieważ wszyscy piłkarze którzy mieli zmienić kluby i byliby dla nas przydatni już to zrobili (Rice, Ugarte, Caicedo) natomiast w obliczu tego jak ociężale klub działa na rynku powinniśmy kupić chociażby tego Doucoure i przepłacić do tego dokupić Hincapie i odrejestrować Adriana (nie interesuje mnie to że będzie pobierał dalej najwyższą tygodniówke wśród 3 bramkarzy, mamy ograniczone pole manewru jesli chodzi o miejsca noHG a oni scigaja tu Endo i trzymaja Adriana który pewnie nawet nie zagra w tym sezonie XD). Po takich wzmocnieniach mamy już całkiem solidną kadre gotową na walke o najwyższe cele na ten sezon. Zimą dokupić Andre który docelowo będzie graczem za Thiago a latem dalej sukcesywnie wymieniać poszczególne elementy składu, FSG powinno wyciągnąć wnioski i zrozumieć że nie powinno się wymieniać całej formacji w jedno okienko tylko krok po kroku okienko po okienku wymieniać kolejne trybiki w naszej maszynie. Jest to oczywiście skrajnie optymistyczny scenariusz ale w naszej drużynie dalej mamy świetnych graczy z znakomitym trenerem i przy większym nakładzie finansowym FSG z ogarniętym dyrektorem sportowym a nie panem Schamdtke znowu wracamy do gry o mistrzostwo i LM w przyszłym sezonie. YNWA

2 polubienia

Heh.

2 polubienia

A co to zmieni? Nagle obecnosc jednego zawodnika sprawi, ze bedzie szybszy i bedzie podejmowal lepsze decyzje? Slyszalem wiele o jego madrosci taktycznej i fajnie, ale wczoraj kiedy odbieral pilke to momentalnie oddawal ja w gaszcz pilkarzy. Co nam po jego odbiorach jak oddaje je w nieprzemyslany sposob i zaraz jest strata? Gosc do rotacji i to tez bez szalenstw. Dla mnie najgorszy (bo nierozsadny i niepotrzebny) transfer ostatnich lat. Co innego jakby to byl ktos mlody i mial czas na nauke. Nie, to jest 30-letni gosc, ktory od kilku lat smakowal gry o utrzymanie w Bundeslidze. Mysle, ze jakby to byla taka perelka, to zmienilby klub na jakis mocniejszy, chociazby w samych Niemczech.

1 polubienie

Pojęcie ‘rozsądnego działania’ w odniesieniu do piłki nożnej jest obce grupie FSG.
Większość kibiców pewnie by się podpisała pod Twoim postem, zresztą tutaj co chwilę pojawiają się podobne wpisy. Tyle tylko, że życie idzie swoim tworem i zamiast budować kadrę zdolną do wygrywania kolejnych znaczących tytułów w Liverpoolu świadomie pozostawiane są dziury w składzie uniemożliwiające nam rywalizację o mistrzostwo czy LM.
Klasowy DM i obrońca załatwiłby nam kadrę, do tego brak prolongaty Adriana. Zamiast tego mamy dziury jak ser szwajcarski i Endo na koniec.

2 polubienia

Gra w pomocy u Klopa to 80% defensywa, 20 % atak. Ale TAA “bronić nie potrafi i każdy to widzi”.