Rozważania transferowe (dyskusja)

TAA w drugiej połowie wyglądał naprawdę solidnie z tyłu, widać, że jak się skupi na obronie to bronić potrafi. MA problemy z koncetracją, ta żóła kartka go wybiła totalnie z rytmu. Jednak wrócił po przerwie i prosferor był, nawet ze 2 interwencje miał takie ratujące nam dupę.

1 polubienie

Niewiele trzeba, żeby ta drużyna wskoczyła tam gdzie jej miejsce czyli na tron zwycięzcy. Jeden lub dwa klasowe wzmocnienia i jesteśmy w domu. Tym bardziej frutrujące jest, że dostajemy takiego Endo, a Klopp go traktuje jako zbawce po czym szybko ściąga z boiska bo jest nieporadny. To naprawdę jest niepojęte.

5 polubień

Mamy czas do czwartku na transfer. Ja wierzę, po wczorajszym meczu naprawdę wierzę.

Graliśmy w 10, na obronie było Gomez i Matip więc siłą rzeczy Trent nie mógł sie już zapędzać do środka więc pilnował swojej strony obrony. Nie mniej jednak potrzebny jest zmiennik dla niego i pomocnik defensywny. Niestety nie doczekaliśmy się tego do 28 sierpnia więc być może nadal będziemy się męczyć w takim nieciekawym ustawieniu (tracić bramki, Robertson w innej roli, brak rotacji).

Dla mnie chłopak stał się tragiczny, do tego wydaje się, że głowa też nie do końca pracuje, jak trzeba. Na ten moment oceniam, że będzie słabszym zawodnikiem niż Endo i mam nadzieje, że my go nie kupimy. W każdym razie czas pokażę, kto miał racje.

każda ze straconych w tym sezonie bramek obciąża go mniej lub bardziej

1 polubienie

Już nie będzie żadnego transferu w tym oknie wiec możecie wrzucić na luz z oczekiwaniami i nadziejami

W West Hamie oglądałem mecz z Brighton i powiem Wam, że Edson Alvarez nie wyglądał źle jak na pierwszy mecz po transferze (tak nawiązując do DRUGIEGO meczu Wataru po transferze). Nie jest to zajebisty wybór, ale wg transfermarkt 38mln euro, czyli nieco ponad 32mln funtów - dużo młodszy, wysoki ale zrywny i nieustępliwy DM, na pewno nie dałby się przepychać jak Wataru dawał się Bruno i Joelintonowi. Do tego Kudus za 43mln euro czyli koło 37mln funtów. Uzupełniłoby Nam to pozycję DM i PS, do tego Kudus może grać na łamanej 8/10 (w razie gdyby coś się stało z Szoboszlaiem lub po prostu potrzebował rotacji) i obskoczy też 9 (ale tu akurat jesteśmy dobrze zabezpieczeni). Kto wie, co z niego będzie, ale będę wkurwiony jak w WHU zaraz oboje wystrzelą z formą, kiedy my czekamy na right playerów którzy nie nadchodzą (Jude) lub są dogadani z kimś innym (Caicedo).

Tak wiem… komentuję już po fakcie, ale przecież to niemożliwe, że nie możemy odpowiednio się wzmocnić, ale wydajemy koło 20-25mln euro na 30letniego Wataru z klubu, którzy gra na pograniczu BL1/BL2. Na prawdę lepiej szło by te pieniądze dołożyć. Jak nie tu, to do Doucure. Jestem załamany patrząc na nasz środek, gdzie Mac i Szobo grają na prawdę świetnie, ale brakuje tego trzeciego elementu.

1 polubienie

Tutaj trzeba jednego obrońcy i pomocnika. Mamy potencjał na zdobycie ligi w tym sezonie. Widać to po mentalu i naszych ostatnich meczach, a każda taka wygrana jak z Newcastle czy Wisienkami pomimo wielu rzucanych kłód pod nogi mega nas buduje. Niech sobie każdy przypomni jak wbiliśmy do walki o mistrza w sezonie 21/22 po przerwie zimowej mocnymi wynikami i jak to dobrze ciągneliśmy dalej. Jest szansa na coś wielkiego w tym sezonie i juz jakieś pierwsze fundamenty pod to nasza drużyna postawiła.

Dlatego niech Janusze z FSG i Herr Sztedtke tego nie spieprzą i zrobią jeszcze z dwa transfery by Kloppowi i teamowi było łatwiej to osiągnąć. Koniec ograniczania tego zespołu przez dziadowanie.

Wracamy trochę do początków Kloppa na Anfield - z przodu jest kim straszyć obrona dziurawa jak sito (poza bramkarzem oczywiście)

Zegar tyka, info brak. Eh chciałbym przegrać zakład z @Hanys, ale no niestety

konkretny DM, ŚO do podstawy i prawy obrońca do podstawy, TAA musi grać jak najbardziej z przodu nie na DM, nie na PO. Ostatecznie alister na DM a przed nim TAA i szobo

zawsze wszyscy mówią że obrońca ma przedewszystkim bronić a TAA tego nie robi, asysty cieszą ale cieszyłoby jakby Alisson dostał złotą rękawicę za 20 czystych kont. Nie można tak robić że pomoc ma pressować i bronić a obrońcy nie muszą potrafić bronić i każdy ich na raz objeżdża

A ja uważam, że nie musimy tak grać, mamy świetnie grającego na małej przestrzeni Alexisa, piłkarza kompletnego Szoboszlaia i legEndo, który jak przejmie piłkę to zawsze szuka zagrania do przodu, a nawet jeśli poda do tyłu to albo odrazu się ustawia do zagrania, albo biegnie przed siebie.

Gdy graliśmy z Hendersonem, który jedynie co umie to podać niecelnie, albo wrzucić na dalszy słupek czy dziadkiem Jamesem i wiecznie kontuzjowanym Thiago, to potrzebowaliśmy gracza, który potrafi coś w ofensywie i wysyłaliśmy tam Trenta. Przypominam, że przy Hendo i Jamesem to Curtis Jones wyglądał w środku jak Kevin de Bruyne z połączeniem Messiego. Teraz z lepszymi piłkarzami w środku mamy większy wachlarz zagrań. Można poklepać z Salahem, można grać presingiem i kontrą. Nie trzeba wracać do tego co graliśmy z końcówki sezonu, mimo tego że 7 ostatnich spotkań, gdy przesuneliśmy Trenta wyżej to wygraliśmy.

Nasza kadra wcale nie wygląda tak źle, niedługo wraca Bajcetic i on będzie mógł grać na zmianę na defensywnym pomocniku. Jedyny problem to jakość środkowych obrońców. Konate kontuzjowany, van Dijk nie jest taki super jak przed kontuzją. Gomez chyba wypił eliksir super formy tylko nie wiadomo jak długo będzie działał, może częste granie przedłuży jego działanie, a Nat czy Williams to nawet w drugiej lidze by nie zrobili kariery. O Matipie to nawet nie wspominam.
Najgorzej, że nikt nie chce naszych obrońców, a dopóki się nie pozbędziemy złomu to mogę się założyć, że nikt nie przyjdzie.

3 polubienia

Według Calciomercato jesteśmy zainteresowani Andreą Cambiaso z Juve, w zeszłym sezonie był wypożyczony do Bologni. Może w grać na obu bokach obrony.

6 postów zostało scalonych z istniejącym tematem: Luźne dyskusje odnośnie Liverpoolu

Jeżeli to prawda, że Liverpool odrzucił 150 mln euro (100 mln + 50 mln dodatków) za Salaha to wielkie xD. Nawet jeśli mielibyśmy poszukać sobie zastępcy najwcześniej w zimie to takich ofert się nie odrzuca. Równie dobrze na pozycji Salaha mógłby grać Gakpo albo Jota. Nie przekonuje mnie to, że oferta przyszła za późno. Nie gramy w LM. Nie ma ciśnienia. Naszym celem jest awans do top4.

Zależy od spełnienia czego te 50mln dodatków. 150mln całej kwoty pewnie by przytulili.

xD. Ten Lynch to takie średnie źródło to raz. On chyba pisał, że stać nas na Fernandeza i Bellinghama jednocześnie.

Nie wierz w to chłopie. Araby dają ogromne pensje, ale slabo chca placic klubom za zawodnikow. Masz przyklad Hendersona i Faba jak się targowali dlugo o kazdy grosz, to na pewno byli skorzy dać 150 milionow za Salaha.

@Ewagim

Też prawda XD. Ta kasa na co najmniej w połowie poszłaby do portfela Henry’ego. A druga połowa może na jakiegoś młodego następcę Salaha, który wcale nie musi być dobry.

@josif nie jesteśmy klubem który musi sprzedawać , właściciele mają się świetnie i zarabiają pieniądze gdzie indziej. Jeśli intertesuje nas wynik sportowy taki piłkarz jak Salah nie może odejść na 3 dni przed zamknięciem okna.

12 polubień