Rozważania transferowe (dyskusja)

Za 150M £ bez jakiegokolwiek zastanawia się bym go puścił, o ile by chciał…

Tylko zauważcie, że my sprzedajmy ale nie kupujemy. Zwalniają się płace, zarabiamy pitos a piłkarzy mniej niż w zeszłym sezonie.

Salah z roku na rok jest coraz mniej dynamiczny i coraz gorzej wychodzą mu dryblingi czy strzały z dystansu, ale dalej jest szalenie niebezpieczny w każdym miejscu gdzie się znajduje.
Jest coraz mniej skuteczny z karnych i rzadziej decyduje się na drybling. Zaczyna coraz częściej przegrywać pojedynki szybkościowe z obrońcami. Jeśli chcemy uzyskać za niego jakieś rozsądne pieniądze to powinniśmy teraz czy za rok go sprzedać. No ale kto w jego miejsce? Prawych skrzydłowych na świecie jest deficyt jak krzemu. Saka będzie chciał do nas przejść? Raczej nie. Yeremy Pino to jeszcze się rozwija i jest 3 lata starszy co Doak. Czy Olise jest gwarancją 20 goli i 10 asyst w sezonie też wątpię.

Sprzedaż Salaha będzie miało swoich zwolenników jak i przeciwników

ja bym wolał Rodriego niż 100 mln, Bellinghama niż 150 mln, Gvardiola niż 85 mln, przecież w piłce takie dopływy gotówki przeznaczane są na piłkarzy, jeżeli mamy jednego z najlepszych piłkarzy na swojej pozycji to po co sprzedawać go. Prawych skrzydłowych nie ma na rynku zbyt wielu na poziomie chociaż po tym jak wielu marzył się jakiś Andre czy Galagher widać że dla was każdy piłkarz jest taki sam, nie malepszych i gorszych liczy się sztuka.

3 polubienia

Sama sprzedaż Salaha to nienajgorszy pomysł ale w tym momencie powinnismy miec ugadane zastępstwo bo inaczej to nonsens. Spodziewam się odejścia Salaha w 2024 gdzie docelowym zmiennikiem przy nieco innej taktyce będzie Darwin - to nie efekt wczorajszego meczu - pisałem o tym chyba tutaj z miesiąc temu. Tak to widzę.

Inny temat. Wnioski moje są takie. Potrzebny DM na już. Gomez i Matip ogarną w tym sezonie ale Endo raczej nie. Zróbmy jeden ruch i zamykajmy okienko impulsem dla zespołu i kibiców.
Doucoure/Camara - te nazwiska przychodzą mi na myśl z przewagą dla pierwszego z Malijczyków.

Jak myślcie, cos się zadzieje w środę/czwartek?

1 polubienie

Nikt nie przyjdzie moim zdaniem, okienko zamknięte.

Dywagacja nie ma większego sensu gdyż na rynku nie ma dostępnego piłkarza o chociażby zbliżonym poziomie do Salaha. A nawet gdyby rozważać tych niemożliwych do wyjęcia to z 15tu najwyżej ocenianych przez Transfermarkt chyba tylko Saka i Raphinia mogliby walnie zastąpić Salaha gdzie i tak imo prezentują szczebelek niższy poziom. Ciekawą opcją byłby jeszcze Olise ale to melodia przyszłości, dodatkowo nie wiadomo jak ten jego organizm będzie sobie dawał radę w przyszłości z urazami. Gnaby i Sane to dla mnie z różnych przyczyn dwa spore rozczarowania. Nigdy się nie zbliżą do poziomu Robberego. Jeden leniwy i podatny na kontuzje, drugi ma parcie na szkło i też jest podatny na kontuzje.

Edit. W mojej opinii jedynym zawodnikiem który mógłby na prawej stronie zastąpić Salaha 1 do 1 jest syn marnotrawny który gra już od roku dla Liverpoolskiego wroga publicznego nr. 1 (po tym okienku)

3 polubienia

"Rok 2034:

  • kibice Liverpoolu z polskiego forum nadal mają nadzieję na przebudowę składu w następnym letnim okienku, a pieniądze które klub zarobił ze sprzedaży zawodników oraz meczy w lidze konferencji zostaną przeznaczone na potencjalne wzmocnienia…"

XD

1 polubienie

Jeśli Liverpool faktycznie odrzucił, lub ma zamiar odrzucić, ofertę 129 mln funtów za Mo Salaha, to jest to bardzo dobra i jedynie słuszna decyzja ze strony klubu.

Ja już pomijam fakt, że Salah jest naszą legendą, bo nie to jest tutaj najistotniejsze. Salah, pomimo tego, że już jest po swoim prime’ie, wciąż jest najlepszy na swojej pozycji w Premier League, co udowodnił chociażby w ostatnim, słabym dla Liverpoolu, sezonie.

To jest gość, który ma dla nas wartość, zarówno marketingową, jak i sportową, ponieważ zawsze jest w stanie zrobić coś z niczego i odwrócić losy meczu.

Jeśli Al-Ittihad chciało/chce go sprowadzić, to miało na to całe okienko. Tymczasem, oni obudzili się na sam koniec lata i wielkie zdziwienie, że Liverpool nie chce go sprzedać.

Sprawa dla nas jest banalnie prosta… Nie znajdziemy teraz zastępstwa za Salaha i żadne pieniądze nie zrekompensują nam jego straty. Poza tym, on jest tak marketingowo “napompowany”, że możemy otrzymać za niego te same pieniądze od Arabów za rok.

Powinniśmy w tym ostatnim tygodniu sierpnia skupić się raczej na wzmocnieniu naszego składu, zamiast popełniać głupie ruchy “samobójcze”. Jeśli chcemy pobić rekord na najwęższą kadrę w Premier League, to nie musimy sprzedawać Salaha, bo już taka jest :wink:

20 polubień

Każdy kto chce/chciałby zastąpić Salaha 1:1 się albo nie zna na piłce nożnej albo jest odklejony.

15 polubień

Sprzedaż Salaha teraz to jakieś nieporozumienie, ale gdyby za rok udało się zgarnać np. 70 mln to nie ma sensu na siłę szukać zastępstwa za niego które się zbliży 1:1. Lepiej wzmonić inne pozycje. Obrona Liverpoolu w czerwcu 2024 będzie w dramatycznym stanie.

Nie lubimy przepłacać? Pewnie temu kupiliśmy 30 letniego japończyka za 20 mln €. Największa kradzież tego okienka, transfer przepłacony minimum 3 krotnie.

7 polubień

Lepiej - ja mysle, ze odejdzie Salah bez żadnego zastępstwa.

Pozostawienie Mo w klubie jest jedynym słusznym ruchem. Przede wszystkim Salah jest gwarancją 40-50 bramek (gole+asysty), nie ma szansy na znalezienie podobnego zawodnika czy zastąpienie Mo innym graczem ze składu.

Sprzedaż Egipcjanina miałaby sens przy spełnieniu dwóch warunków:

  1. przeznaczamy kasę z transferu Salaha na transfery, dokładając ją w całości do dostępnej puli
  2. szukamy następcy z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, kontraktując go odpowiednio wcześniej.
    Znając życie przynajmniej pierwszy warunek w realiach FSG jest nierealny.
    Nawet gdybyśmy teraz oddali Mo za 150 baniek to te pieniądze trafiłyby w niebyt i za rok znów mielibyśmy do wydania 60-80 baniek.
1 polubienie

Uważam, że trzeba zatrzymać Salaha za wszelką cenę, przynajmniej na ten jeden sezon. Przemawia za tym wiele argumentów.

To dopiero pierwsze okienko transferowe, w którym kluby z Arabii ruszyły do akcji. Ok, ściągnięcie Neymara czy Mane jest imponujące, ale uważam, że to dopiero początek. Spodziewam się, że za rok mogą chcieć namieszać jeszcze bardziej, a co za tym idzie, będziemy w stanie wynegocjować korzystniejsze warunki transferu Salaha. Co ważniejsze, zyskamy czas, aby znaleźć odpowiednie zastępstwo (o ile nikt nie wpadnie na pomysł przedłużenia kontraktu ze Schmadtke, bo lepiej uniknąć ściągania skrzydłowych ze Stuttgartu czy innego VFL Bochum).

Salah jest nam niezbędny do tego, aby być w grze o top4. To będzie długi i ciężki sezon, a my, znając szczęście, znowu będziemy borykać się z kontuzjami czołowych graczy. Jak uraz złapie Diaz czy Nunez, to posypiemy się jak domek z kart. Zakładanie, że Mac Allister oraz Szoboszlai rozegrają wszystko od deski do deski, też jest mocno życzeniowym myśleniem. Pomijam już obronę, bo jak to może wyglądać, widzimy właśnie teraz, gdy w dwóch kolejnych kolejkach zagramy parą Gomez-Matip, o ile żaden z nich nie przewróci się na treningu. Czy warto więc osłabiać się dodatkowo, pozbywając się Mo? Nie sądzę. Egipcjanin oczywiście nie pomoże w przypadku braków w obronie, czy pomocy, ale w linii ataku jest nieoceniony.

Jeśli sprzedamy Salaha teraz, to zainkasujemy sporą ilość gotówki, którą będzie można zapakować w worki i umieścić przy ławce rezerwowych, bo żadnej korzyści z tego nie będzie. Nie ściągniemy zastępstwa w ciągu tych kilku dni, ani nie dokonamy żadnych innych wartościowych transferów. Serio ktoś myśli, że klub zaskoczy transferem do pierwszego składu 31 sierpnia? Może klub celowo czeka, Schmadtke wyskoczy z tortu, nie wiem.

Racjonalnym działaniem byłoby przyklepanie nowego prawego skrzydłowego zimą, bądź na start kolejnego letniego okienka, wtedy można poważnie rozważyć sprzedaż Salaha za kwotę rzędu 120mln funtów. To jest największa możliwa gwiazda dla klubów z Arabii Saudyjskiej, ktoś z kim lokalni kibice mogą się w pełni utożsamiać, z wiadomych względów. Dla nas jest bezcenny, ale zrozumiałbym jego sprzedaż latem 2024, pod warunkiem znalezienia młodego następcy na wysokim poziomie, wówczas taki ruch obroniłby się zarówno sportowo, jak i biznesowo.

A jak będzie naprawdę? Biorąc pod uwagę zawirowania z posadą dyrektora sportowego, brak odpowiedniej ilości nowych zawodników, paniczny transfer Wataru Endo, można mieć spore obawy i wątpliwości. I nie, niech mi nikt nie wciska kawałków pod tytułem “zaczekaj, jeszcze 3 dni do zakończenia okienka transferowego”. Już widzę kluby, które z otwartymi rękoma sprzedają nam swoich kluczowych zawodników, osłabiając się w ostatniej chwili. Kiedy ostatni raz dokonaliśmy kluczowego transferu w ostatnim dniu letniego okienka?

1 polubienie


XD

Chcą Salaha ok ale 200mln na stół teraz. Nie ma sensu pozbywać się najlepszego skrzydłowego nie mając kompletnie zastępstwa.

Zdecydowanie młodszy już nie będzie, lepszy pewnie też już nie

Ale co z tego skoro wciąż jest jednym z najlepszych skrzydłowych w lidze angielskiej. Poza tym ma ogromne doświadczenie i może być wzorem i “mentorem” dla młodych i nowych napastników w przyszłości. Pozbywanie się takiego piłkarza to naprawdę głupota, nawet za taką kasę (szczególnie, że pewnie byśmy jej i tak całej nie wydali na zastępstwo + sam nie wiem kto takim zastępstwem mógłby zostać)

14 polubień