Rozważania transferowe (dyskusja)

@josif liczę, że wczas się opamiętasz i nie będziesz brnął w swoją teze bez końca. Mnóstwo osób wyjaśniło już dlaczego sprzedaż Salaha w tym momencie to najgorszy z możliwych pomysłów. Nie baw się w kolejnego pana z fsg.

3 polubienia

Widzialem, jakiś dziennikarz rzucił, ze w razie sprzedaży Mo chcielibyśmy Felixa, albo Chiese.

Felix kontrola piłki, drybling klasa światowa ale po za tym nic. W Chelsea tylko dostawał piłki to klapki na oczy drybling i strzał, który ma dość słaby. Do tego niezbyt pracowity bez piłki, wybuchowy charakter.

Chiesa jestem fanem ale nie wiem jak po długiej kontuzji wygląda.

Podobnie jak wtedy kiedy pisałem o Nunezie, gdzie Klopp miał podobno nie chcieć nominalnego napastnika i o Szobo, gdzie podobno Klopp miał nie chcieć ofensywnego pomocnika. Podobnie. :slight_smile:

Salah podobny przypadek jak Nunez. Wystarczy poczekać na efekty. Tylko sytuacja jest odwrotna, bo Nunez zaczyna, a Salah kończy u nas urzędowanie.

Mówię poczekajcie z osądzeniem mnie. Zobaczymy co będziecie pisać o Salahu mniej więcej w styczniu albo lutym. Na szybko to sobie można małpkie wypić.

2 polubienia

O ile jestem zwolennikiem pozostania Salah i odrzucenia tych potencjalnych 150 mln, o tyle zdaje sobie sprawę, że możesz mieć racje. Salah będzie już tylko starszy. Może grać jeszcze kilka lat na wysokim poziomie jak Messi czy Robbery albo też właśnie widzimy jego łabędzi śpiew. Ciężko to przewidzieć. Niemniej nie jesteśmy aż tak biednym klubem jak to starają się kreować dziennikarze, więc jeśli sam Salah chciałby zostać to uważam, że powinnismy go tu trzymać tak długo jak będzie pokazywał swój więcej niż bardzo dobry poziom.

@kirkbyboy to co piszesz to opinia. Statystyki które temu przeczą to natomiast fakt. Faktem jest również, że statystycznie pierwszy sezon Salaha w klubie był tym statystycznie najlepszym. Co nie znaczy, że następne sezonu były średnie xD

Fascynujące naprawdę. To co napisałeś jest dla mnie jak opinia, że ziemia jest płaska. Dzięki Bogu, że za transfery i kadrę odpowiadają jadnak ludzie kompetentni…

Owszem, pierwszy sezon zapowiadał, że przyszedł gość który może osiągnąć poziom Suareza ze swojego Prime. Potem to odrobine wyhamowało i unormowało się na tyle aby pantofelki gadające o nim one sezon wonder wyginęły. Napewno przez te wszystkie lata bardziej zasłużył na podium złotej piłki niż chociażby Mane który dostał to tylko chyba za puchar narodów Afryki.

1 polubienie

Fascynuje mnie to jak ludzie pisza ze salah jest jednym z najlepszych skrzydlowych…
Raczej był najlepszym…
Teraz to biegowo nie wygrywa z nikim
Teraz to przedryblowac juniora nie potrafi

Strzal 1 na 10 wejdzie… wiec szału nie ma

Salah skonczyl od kontuzji w finale z RM
Teraz juz idzie tylko w dol (dlatego tak sie walczylo o duzą tygodniowke zeby spokojnie dozyc starosci)

Jezeli mamy isc do przodu to nie ma co plakac na Salahem - jest wiele wiecej problemow w druzynie i klubie

#edyta down
Zejdz na ziemie chlopaku… od romantycznosci sa harlekiny
Cale szczescie ze bija sie topowe druzyny o najlepszego skrzydlowego a nie jakies tam kozy ze wschodu…
Cale szczescie

1 polubienie

Jest dalej jednym z najlepszych a ty pie$dolisz głupoty. Biegowo? To jest sztafeta albo igrzyska lekkoatletyczne?

Ten drybling ma taki sam od kilku lat. Jeszcze wiele razy wyroluje gwiazdy piłki.

“skonczyl od kontuzji w finale z RM”

Ty się skończyłeś zanim się jeszcze zacząłeś. Idź ochłoń i zastanów się co ty pleciesz. Ta kontuzja była w 2018 roku a on rok w rok po tym był dalej na ścisłym topie. Sezon 21/22 miał prawie równie dobry co tamten sezon 17/18 i gdyby nie PNA to miałby najlepszy sezon w tym klubie.

12 polubień

Jaa zawsze pisałem że Klopp grał do odejścia Coutinho ofensywnymi pomocnikami, również w Borussi Goetze, Kagawa, Goundoghan, Couthinho chciał Fekira, zaskoczyła taktyka z harującymi dzikami w pomocy i się jej trzymał, skończyła się ona z poprzednim sezonem. To nie jest odkrywcze o tym pisać, to fakty tórych część ludzi nie zawuważa może przez zbyt mały staż w interesowaniu się piłką, niekoniecznie kibicowaniu Liverpoolowi tylko szerzej. Tak samo z tym napastnikiem to miał Barriossa, Lewego, kupił tego włocha kiedy Lewy odszedł, to byli napastnicy klasyczni, wypaliła taktyka z Firmino, wszystko mu idealnie zagrało to się jej trzymał. Może miks taktyki z fałszywą 9 i bardziej kreatywną pomocą zamiast dzików wypali ale jeśli nie kupimy ŚO i defensywnego pomocnika, co najmniej, to będziemy żałować że zabrakło nam 1 czy 2 zawodników do jakiegoś pucharu lub pierwszej 4. Jeżeli nie wygrywasz to tak jakbyś był ostatni i szkoda tych minimalnie przegranych mistrzostw i finałów. I może być szkoda teraz.

3 polubienia

odrzucenie 100mln za Salaha uważam, że byłoby głupotą, tak samo jak głupotą jest pisanie, że Salah sie skończył.
Natomiast znająć nasze podejscie to nie kupimy nikogo, bo nie będzie nikogo dobrego - według klubu, albo będą za drodzy. Albo kupimy jakiegos ok 30 latka za 30 baniek i to bedzie wtedy wspaniała zamiana.
Jestem za sprzedażą Salaha za 100 pod warunkiem ,że ktoś u nas ma ogarnięte zastępstwo i to z 2-3 propozycje a nie 1, albo żadnej.

3 polubienia

Najgorsze że nie ma nikogo dobrego, może Raphinia, nawe patrząc po czołowych klubach to prawi pomocnicy nie są jacyś niesamowici obecnie, w piłce obrodziło teraz graczami bardziej defensywnymi natomiast na innych pozycjach nie jest łatwo znaleźć jakiegoś pewniaka, wymiatacza, przecież nie Rodrygo czy Gnabry, Silva to nie jest taki klasyczny skrzydłowy., Jakbyśmy ściągnęli na zastępstwo Sake to można by było rozażyć sprzedasz Egipcjanina ale w tym sezonie to bez sensu bo nie ma następców i potrzeba nam inne pozycje wzmocnić.

2 polubienia

Salah jest tak ważnym dla nas obecnie zawodnikiem że w ogóle rozważanie jego sprzedaży w tym oknie to jakaś abominacja.
Jeśłi klub dostanie odpowiednio wysoką ofertę a sam Mo będzie chciał odejść to można się zastanowić nad latem 2024 bo będzie już miał swój wiek wtedy i będzie wchodził w ostatni rok kontraktu. Ale to musielibyśmy już teraz zacząć na poważnie pracować nad tym kim go zastąpić. Prwoskrzydłowy to obecnie towar deficytowy na rynku i trzeba najpierw zidentyfikować i zaklepać sobie cel transferowy, ewentualnie pracować nad przesunięciem i rozwojem na tej pozycji któregoś z posiadanych graczy (tylko że nie ma raczej kandydatów).
Pozbycie się go teraz oznaczałoby odpuszczenie kolejnego sezonu i prawdopodobnie utratę kolejnych graczy których ambicje sięgają wyżej niż LKE.

3 polubienia

Ale w jakim sensie podobny? Darwin jest u nas od roku i taki sobie ma ten okres, a Salah wszedł u nas w lige jak dzik w żołędzie…

@kuczq chodzi mi o początek kariery u nas

2 polubienia

Genialną asystą do Diaza w meczu z Chelsea i wczorajszą do Nuneza dał nam 4 punkty. Salah nawet kiedy jest niewidoczny to robi liczby i dlatego jest piłkarzem klasy światowej. Nie do sprzedania tak samo jak Alisson

15 polubień

Nawet jeśli jest tak jak mówisz to klub nie powinien sprzedawać Salaha teraz z jednego jedynego malutkiego, ale za… powodu: nie ma zastępstwa.

1 polubienie

Spoko josif zaraz napisze, że to docelowo Nunez będzie u nas od strzelania jak teraz Salah i o to mu chodziło. Wystarczy tylko zmienić taktykę pod Nuneza, ale Klopp to beton taktyczny i zarówno Nunez jak i Carvalho pograją w Liverpoolu dopiero jak odejdzie Jurgen i przyjdzie De Zerbi (który jest akurat dobrym trenerem). Później napisze jakieś 8 nazwisk typu Sucic, Barcola czy jacyś inni z championship, którzy NA BANK zrobią giga kariery i głupi Liverpool, a w zasadzie Jurgen, bo to on praktycznie rządzi klubem, nie widzi ich potencjału i ich nie chce. W styczniu jak Salah pojedzie na puchar szamana, albo będzie robił trochę słabsze liczby lub nie daj Boże zdenerwuje się przy zejściu z boiska, wróci i napisze jakim wielkim jest wizjonerem. Pewnie jeszcze na domiar 1 czy 2 z tych młodych 8 wystrzeli i już całkiem będzie satysfakcja. A w międzyczasie szukamy dalej silnego murzyna. :slight_smile:

5 polubień

@TheAthleticFC: Liverpool would still like to sign another multi-functional midfielder, but their search for a defence-minded No 6 is now OVER — If another central player who can mix guts and guile is sourced, then @LFC will be satisfied with their business

@TheAthleticFC: Adding further competition and protection in defence is another consideration for @LFC but may be addressed in future windows

Czy to oznacza, że okienko jest zamknięte? Nie wiem. Wszystko na to wskazuje.

No kto by się spodziewał

2 polubienia

Post został scalony z istniejącym tematem: Viaplay

Dla mnie to oznacza, że próbujemy sprowadzić Gravenbercha/Kone/Thurama a jeśli się nie uda to zamykamy okienko :confused:

Rennes are targeting Joel Matip to bolster their defensive option should Arthur Theate leave before the transfer window shuts.
@lequipe]

Byłoby bardzo miło.