Rozważania transferowe (dyskusja)

Van Dijk był najgorętszym obrońcą do kupienia w lidze. Oczywistym (co nie znaczy 100% pewnym), kandydatem na gwiazdę. Powtórzę w Liverpoolu ani razu Klopp nie stworzył czegoś z niczego.

2 polubienia

Robertson nie miał takiej konkurencji na lewej obronie by się stać jednym z najlepszych, ale on jak tu przyszedł to musiał się uczyć. Van Dijk był od początku kozakiem gdy tu przyszedł lol xD

Robertson nie jest stoperem.

Jeśli Virgil był topowym obrońcą w topowej lidze, to znaczy że był topowym zawodnikiem w ogóle.

Ty weź się zastanów co piszesz. Maguire był przepłaconym Anglikiem, w dodatku przepłaconym przez United, czyli jedyny klub który byłby skory wydać na niego takie pieniądze.

Czy ówczesny Liverpool, czyli skąpy i bardzo odpowiedzialnie wydający pieniądze wydałby 75 milionów funtów nie mając pewności kogo kupują? To nie United i nie mieszaj tutaj takich przypadków bo się rzygać chce.

Robertson gdy tu przyszedł nie miał żadnego statusu gwiazdy. Miał być jedynie zmiennikiem, uzupełnieniem składu z jakimś potencjałem na coś więcej z tytułu młodego wieku. Żadne ryzyko.

Van Dijk przychodził za 75 milionów i od razu był u nad gwiazdą i każdy się nim po pół roku podniecał. Podobna sytuacja co z Rubenem Diasem. Mało tego, po kilkumiesięcznej grze w LFC Van Dijka już powszechnie uznawano za jednego z najlepszych obrońców na świecie. Na pewno Klopp dokonał tej dynamicznej ewolucji xd.

Także Van Dijk oczywiście stał się tutaj lepszym zawodnikiem, ale w momencie przyjścia miał topowe umiejętności jako stoper.

Mozecie juz skonczyc to pierd*****nie o tym kto kogo kim zrobił

Czlowiek wchodzi przeczytac czy cos wteszcie drgnelo w transferach a musi czytac brednie typu rzuce mocniej g***nem

15 polubień

a ja zazdroszczę optymizmu, jeśli się jednak okaże że ci sceptyczni mieli rację i holender będzie cienki jak Jones to ty nie przeprosisz za upór i ignorancję tylko będziesz się domagał Andre lub Phillipsa bo byle kto aby przyszedł. Kiedy zaakceptowano naszą ofertę za Caicedo nie lamentowałem bo facet ma jakość.

W sensie te kilka statycznych fotek okraszonych kwiecistym opisem z google translate ma udowadniac, ze ten przecietniak jest swietnym transferem? Dlaczego kibice tego klubu tak szybko rzucaja w przepasc jakiekolwiek standardy…

No jak? Przeciez zbudowal i rozwinal fantastycznie napastnika Divocka Origiego, ktory po kazdym dobrym wystepie zawsze dostawal podstawe i wyrosl na swiatowej klasy napastnika, ktory nigdy nie byl zmuszony do grania na nie swojej pozycji, do ktorej sie nie nadawal. Nastepny w kolejce byl Sakho - jak Klopp przychodzil to gosc byl nikim w kadrze, a za to po chwili pracy z Niemcem wylecial z klubu. Kolejny maksymalnie rozwiniety - Xherdan Shaqiri, przyszedl jako bardzo solidny i blyskotliwy ligowiec w najlepszych latach swojej kariery, a juz po kilku miesiacach rozwoju u Kloppa udalo mu sie zostac wrakiem pilkarza. Carvalho w zeszlym roku urosl niesamowicie, z mega talentu z Championship chlopak awansowal na stanowisko Nikt w Liverpoolu. Elliott niesamowicie sie rozwija, tak bardzo, ze ludzie zastanawiaja sie kto to jest i co robi na lawce Liverpoolu. Ooo albo tego, Luisa Alberto jak rozwinal, to dopiero bylo! Tak go rozwinal, ze jak go oddalismy za bezcen do Lazio w 2016 to jego wartosc w ciagu 2 sezonow z 4 milionow wzrosla do prawie 60 milionow i do teraz jest tam podstawowym zawodnikiem (zreszta srodkowym pomocnikiem, moze zapytamy ich o niego? xD). Nie wyciagajcie tutaj zawodnikow typu VvD, Salah, Alisson czy nawet Fabinho bo Ci pilkarze po prostu byli swietni - to tez sztuka sprawic by wskoczyli na jeszcze wyzszy level, ale nie porownujcie ich do Gravenbercha, chyba, ze faktycznie rozpatrujemy tego chlopaka tylko jako wzmocnienie bardzo szerokiej kadry i 4-5 w kolejce do startu w podstawie. Wtedy ok. Rozgoryczenie, smutek, zlosc i frustracja jest o to, ze nadal brak porzadnego zawodnika do podstawy. Nadal, nawet po zakupie Ryana na 3 pozycje mamy 2 pilkarzy i 4 zmiennikow.

Dobra bo tak mozna wymieniac nastu pilkarzy, a nie o to chodzi. Klopp potrafi duzo wyciskac z zawodnikow, bez dwoch zdan. Przede wszystkim jezeli maja odpowiedni mental (temu tym bardziej totalnie nie rozumiem tego transferu) i potrafia zapierdzielac. Jednak kazdy z pilkarzy jakich Klopp u nas “rozwinal” juz wczesniej byl bardzo solidnym zawodnikiem. Nie ma tutaj historii, ze zrobil cos z niczego. A w opinii wielu (w tym mnie) ten Gravenberch jest wlasnie tym “niczym” - z lekka przesada, bo cos tam kopac potrafi, ale naprawde tez bede bardzo zdziwiony, zszokowany, zatrwożony, jezeli Klopp zrobi z niego autentycznie zawodnika godnego pierwszej jedenastki zespolu walczacego o majstra.

To na forum zlego klubu wszedles szefie. :sunglasses: Musialy Ci sie zakladki w przegladarce pomylic. :laughing:

4 polubienia

No co Ty nie słyszałeś, ze drgnęło? Nic pewnego, ale monitorujemy sytuacje.

Nie wiem czy to wyczytałeś z tego artykułu czy z opisu- ale ja się odnoszę do fali prymitywnych ataków w stosunku do Ryana, które zbudowane są na… w sumie no nie wiem na czym- bo każdy poszczególny artykuł od bardziej poważnych źródeł- mówi w zasadzie to samo- ma potencjał, pokazywał to wielokrotnie, a przy tym ma wyraźne problemy w niektórych segmentach. Wrzuciłem słowa mądrzejszych ludzi, a Ty odbierasz to jakbyś był co najmniej tym zaatakowany.

To czy Ryan będzie dobrym transferem to naprawdę wypadkowa dziesiątków czynników, których nikt nie przewidzi.

Jak to jest Aldor, że jednocześnie narzekasz od wielu lat na to, że Liveprool nie robi żadnych gwiazdorskich transferów, nie robi transferów klasy premium- a teraz budzisz się przy Gravenberchu z pikachu facem, że jak to kibice porzucają jakiekolwiek standardy :wink:

Może żadnych nie mieliśmy.

Aczkolwiek myslałem, że do takich transferów jesteśmy przyzwyczajeni.

1 polubienie

Dobra, Palinha do Bayernu już pewne. Mówi o tym Plettenberg.

[@Plettigoal]

Bayern have agreed a 5-year deal until 2028 with João Palhinha. The club is willing to pay €50-60m at this stage. Palhinha has informed Fulham and Marco Silva that he wants to join Bayern immediately !

Także Holender ma otwartą furtkę by do nas przejść.

Po prostu przychodzi on w złym momencie, gdyby liverpool kupił go rok temu nastroje byłyby owiele lepsze. Teraz potrzeba piłkarzy lepszych, no i kwota transferu jest dość wysoka. Dodatkowo bardziej potrzebny jest dm i stoper, a nie piłkarz o jego profilu. Jednak ja sam zaufam Kloppowi i jeśli go chce to niech będzie.

1 polubienie

Wytłumaczy mi ktoś jak to jest, że Klopp się nie zna, nic nie potrafi (ani tworzyć piłkarzy, ani ich rozwijać), jest taktycznym betonem, a mimo wszystko ze średniaka ligowego zrobił topowy klub? Czy my do tej pory ściągaliśmy samych Mbappow i Neymarow, a mnie coś ominęło czy o co wam właściwie chodzi?

5 polubień

Zbudowane są na tym, ze kupujemy piłkarza który nie zagrał ani jednego pełnego meczu w Bundeslidze, nie grał w żadnych pucharach, którego nie powołują do reprezentacji a ma niby stanowić siłę Liverpoolu. 30 milionów wbrew obiegowej opinii tutaj to dalej jest sporo pieniędzy.

Nie ma “stanowić siły”, ma być wszechstronnym graczem do rotacji.

3 polubienia

Ale On tego nie zrozumie, to totalny ignorant.

On widzi tylko to, że chłopak się nie przebił w Bayernie i tylko to.


I taka prośba gdyby komuś znowu przyszło wyżywać się na biednym Jorgu, on tu tylko sprząta

4 polubienia

Nie? To kto ma ją stanowić w takim razie?

MacA i Szobo ? #znaki

Aż tak źle to nie jest. Gorzej jak się pomyśli, że za Endo + Gravenberch dajemy 50. Wtedy tak.

Porównanie João Palhinhi (który jest typowym DM) z Ryanem Gravenberchem pokazuje w zasadzie wszystko. Nawet nie jest istotne, że to są zupełnie inne ligi.

To są zupełnie inni zawodnicy i zupełnie co innego robią na boisku. My potrzebujemy 6 i takiego zawodnika mieć nie będziemy.

Ja mam nadzieję, że te nasze odpuszczenie DM jest związane z tym, że zima dołaczy do nas Andre z tego Fluminense. Chyba Klopp nie jest na tyle głupi, żeby grać bez DM-a… Gravenberch spoko, jako gracz do rotacji, młody, coś tam pokazał, że grać umie. Tylko na tę chwilę każdy widzi potrzebe wzmocnienia 6. I stad takie posty. A za rok w miejsce Thiago będzie zastępstwo już.

Ten Andre jest tragiczny i lepiej niech Bajcetic gra.

1 polubienie

Potrzebujemy to my od dawna dodatkowych ludzi do obrony ale z tym to już się nie łudzę, dla mnie okno z gravenberchem 4/10.