Rozważania transferowe (dyskusja)

Nie jest to idealne okienko, ale każdy zawodnik, który przyszedł jest upgradem zawodnika, który odszedł.

Mac Allister > Milner
Szoboszlai > Henderson
Gravenberch > Keita
Endo = Fabinho (tutaj znak równości, ale myślę, że gorzej niż w zeszłym sezonie nie będzie)

Dalej niestety brakuje klasowej 6 i stopera. Prawa obrona też wymaga w dalszym ciągu jakichś zmian.

1 polubienie

Ja mam tylko żal do osób odpowiedzialnych za transfery ze nie wzięli pod uwagę wzmocnienia naszej obrony. Początek sezonu pięknie pokazał co tam się dzieje, Konate uraz, VVD głupia kartka i zostajemy z niczym. Do tego TAA otwarcie mówi ze chce grać wyżej, w reprezentacji jest już rozważany jako ŚP wiec czemu zamiast takiego Endo nie weźmiemy Pavarda, Timbera którego wziął Arsenal czy nawet tego Holendra z Feyenoordu który potrafiłby obstawić wszystkie pozycje w obronie ? Ja już nie wierze w żaden transfer a to okienko oceniam 4/10.

Z tym Endo to poleciales. Fabinho chociazby wiedzialby jak sie ustawiac…

Moje oczy mówią mi co innego.

2 polubienia

Tak, wiem. Chodziło mi o samo okno transferowe i wypatrywanie zmian. Patrząc realistycznie - będzie ciężko. Ale może ktoś (z tych, co są) nas na plus zaskoczy? Jesteśmy Liverpoolem, musimy być przyzwyczajeni do rzadkich okazji do radości i częstszych do rozczarowań. :slight_smile:

Na osłodę :wink:

6 polubień

Ja się zgodzę, że pomoc jest lepsza niż rok temu, atak ten sam poziom, za to obrona poziom niżej, bo zawodnicy tam są z roku na rok coraz słabsi.

A to było okienko które miało zrewolucjonizować naszą kadrę.
A tak naprawdę jesteśmy w tym samym punkcie co rok temu.

Jak będzie sezon bez kontuzji to zakręcimy się obok 2 miejsca, jak będą kontuzje to sukcesem będzie top 4.

Boli, że my rok w rok powielamy te same błędy i chodź raz nie potrafiły po prostu zrobić coś do końca w 100%.

Tak można grać jedynie jak ma się naprawdę dobrze zabezpieczony środek obrony i ewentualnie dobrze usposobionych bocznych obrońców. U nas nie ma ani tego, ani tego :wink:

Jest taka jedna gorsza rzecz, niż kwota, którą Liverpool zapłaci za Ryana Gravenbercha, a mianowicie to ciągłe marudzenie, płacz i zbiorowy lament na forum LFC.pl :neutral_face:

I tak źle i tak nie dobrze… Nie kupilibyśmy nikogo - byłby lament. Kupiliśmy Gravenbercha - “źle, bo przepłacony”. To już jest taka zbiorowa, depresyjna “psychoza”, że tego się czytać nie da.

Wiadomo, że to okienko mogło i powinno być lepsze, ale równie dobrze, mogło być gorsze, z czego wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę. Nikt przecież nie każe tutaj nikomu skakać z radości, ale na litość! Dajmy gościowi wykazać się na boisku, zamiast z miejsca go krytykować!

Czepiacie się, że mamy zapłacić 40 mln euro + 5 mln zmiennych? A bierzecie pod uwagę, że 7,5% z kwoty odstępnego trafi na konto Ajaxu? A bierzecie pod uwagę, że mamy 31 sierpnia i że Bayern też się ściga z czasem, by sprowadzić do siebie João Palhinhę? Przecież to jest cała układanka w deadlinie, gdzie jeden transfer musi po części pokryć koszty drugiego. Nikt nie będzie nikogo oddawał za “czapkę gruszek”. Jak Liverpool przez ostatnie lata potrafił sprzedawać przeciętniaków za zawyżone kwoty, to byliście zachwyceni i jakoś nikt na to nie narzekał, a przecież każdy klub patrzy przede wszystkim na swój interes - Bayern, również.

I w końcu ostatnia kwestia… Kto bierze odpowiedzialność za sprowadzenie Gravenbercha, Klopp czy Wy? To Wy będziecie z nim na co dzień przebywać? To Wy będziecie go ustawiać na boisku, wedle własnej taktyki? (FIFA i FM się nie liczą) :smirk:
Otóż nie, pełną odpowiedzialność, zarówno za transfery, jak i wyniki, bierze na siebie Klopp wraz ze sztabem, więc dajcie im na spokojnie pracować, a oceniajcie dopiero po efektach lub ich braku.

Naprawdę… chce Wam się tak negować dosłownie wszystko dla samego negowania i wprowadzać na forum taką gęstą i ponurą atmosferę?? Mnie też wkurza FSG i to, że odwalili nam taką “szopkę” z Bellinghamem, a także inne wątki tego okienka, ale przecież “kijem Wisły nie zawrócę”. Jest jak jest i czekajmy na efekty. Ciekaw jestem, czy jak np. Gravenberch idealnie wpasuje się do zespołu, to jego krytykanci będą odszczekiwać swoje wcześniejsze słowa. Znając życie, raczej wątpię.

Życzę Wszystkim spokoju, rozwagi i zakończenia okienka transferowego :wink:

26 polubień

Oczywiście że nikt nie będzie odszczekiwał swoich słów jeśli wypali. Tak samo jak w wypadku braku awansu do ligi mistrzów nikt z tych którzy teraz twierdzą że Ryan był bardziej potrzeby od DM nie przyzna się że nie miał racji

1 polubienie

Nikt nie neguję wszystkiego, cofnij się do dopięcia transferu sobo jaki tu był optymistyczny klimat i same pochwały.

Jak klub funkcjonuje dobrze są pochwały, jak daje pupy to jest krytyka. Proste

2 polubienia

A ile można tłumaczyć, że potrzebny jest DM i ŚO? Co z tego, że kogoś kupujemy, kto jest niepotrzebny?

A mecze z dziurawą defensywą przez rok, to kto będzie oglądał? Sam Klopp, czy również my?

Czyli gdzie dokładnie? Bo jak będzie grał wyśmienicie na 8, to co to zmieni, w sprawie dziury na środku pomocy?

2 polubienia

Kolejny do długiej listy😄

6 polubień

Piękne, ale niestety zły dział xd

Tak, jeżeli nagle okaże się, że Gravenberch na ósemce będzie lepszy niż Mak albo Szobo to przyznam, że się w stosunku do niego pomyliłem. Tym bardziej to przyznam, jeżeli Klopp ustawi go na 6 i nagle okaże się, że wszyscy obserwujący tego zawodnika razem z jego trenerami z Bayernu ( Tuchelem i Naggelsmanem) się pomylili i on jednak dobrze gra i asekuruje w defensywie. Mylisz kolego ,płacz i negowanie" z konstruktywną krytyką kompletnie nielogicznych ruchów transferowych, a atmosfera taka jest jaka jest, bo z FSG zazwyczaj było tak, że nie mogliśmy konkurować o topowych zawodników przez finanse, a jak w tym okienku okazało się że kasa jest, to nie wzmocniono odpowiednio pozycji, które najbardziej tego wymagały.

3 polubienia

W sumie śmieszne XD bo na 8 mamy dwóch lepszych piłkarzy. Już widzę jak on sadza Szoboszlaia i Mac’a

Transfer piękny. Nie mam więcej nic do napisania. W sumie mógłbym napisać, ale post i tak zginie w gąszczu spamu dzieciarni.

5 polubień

Nie no kolego, czapki z głów za ten komentarz. W punkt.

Jedno mnie zastanawia, może ktoś pamięta o co chodziło.

Dlaczego Ajax go sprzedał Bayernowi za 18,5 miliona, a nie za nwm 40-50-60 jak inne wielkie talenty z ich kuźni? Z czego wynikała ta mega promocja jak za jakiegoś ogórka do uzupełnienia składu?

Jak cos to już @Radbug jest odblokowany. Miałem to zrobić jak szczyle pójdą do szkoły, ale w sumie zaraz będzie 1 września, a miałem to zrobić właśnie tego dnia.

3 polubienia