Rozważania transferowe (dyskusja)

Bayern dostaje łomot od Eintrachtu 1:5 a to dopiero 65 minuta, ostatnio pisali, ze Zubimendi jest na szczycie ich listy, ale watpie zeby go puscili w zimie, chyba ze rozbiją bank za niego, wiec pewnie znowu spróbują z Palhinhą. W kazdym razie, jesli bedziemy szukac klasowej 6 to moga byc bardziej zdeterminowani od nas.

Crystal Palace o nic nie walczy w tym sezonie, może by któregoś z ich stoperów udało się wyrwać

Na prawą obronę mamy jeszcze Conora Bradleya. Rok temu był gwiazdą w League One, podczas gdy Quansah na tym samym poziomie rozgrywkowym wg opinii jednego z kibiców Bristol grał dobrze, ale przytrafiały mu się błędy. Quansah gra całkiem przyzwoicie, wykorzystuje swoje szanse, może Bradley też do siebie przekona, przynajmniej na razie w meczach ze słabszymi rywalami, bo nie rzucałbym go od razu na głęboką wodę.

Rayan Cherki jest do wzięcia za 9 milionów euro zimą. Sezon ma słaby, ale dalej ma tylko 20 lat i jest obunożny, może zagrać na obu stronach w ofensywie. Jak za takie pieniądze warto się zastanowić, Jurgen może z niego wiele wykrzesać.

To jest w tej formie pół-środek, ale Doku też nie przekonywał w ostatnim czasie w Rennes a okazał się kozakiem w PL. Lepiej wydać potężne pieniądze na defensywnego pomocnika oraz dodatkowego śo.

2 polubienia

W polsrodki i obiecujące talenty to się bawmy jak załatamy wszystkie pozycje. Dusigrosze liczą każdego funta i potem te 9 mln zabraknie na DMa czy ŚO. Co do Doku to poza szybkością i dryblingiem za bardzo nic nie ma i wiele z tego nie wynika. Choć grajek mi się podoba.

1 polubienie

Sheffield, Burnley i Luton zaczynają grać coraz lepiej, wisienki i everton ostatnio bardzo dobra forma. Palace może spokojnie spaść, więc nikogo nie sprzedadzą

Tak, tylko ciekawe kto zagra na stronie Salaha. Nie wiadomo do końca kiedy Jota nawet wróci. Wyjdzie, że w lutym dopiero. A do tego czasu możemy przesrać z Chelsea na Anfield i Arsenalem na Emirates.

@kuczq Z tym Sheffield to bez przesady, oni są w największym dole w lidze obecnie. Wisienki, Everton i Luton to nieprzyjemni rywale.


1 polubienie

No w sumie jakby popatrzeć na nasz potencjał w ataku to nie jest jakoś mega kolorowo. Jota kontuzja, Diaz bez formy, Gakpo też jakoś nie błyszczy ostatnio, Salah, który jedzie w styczniu na PNA i Nunez. To bylaby tania opcja i wbrew pozorom może się okazać strzałem w 10. Tego zawodnika oglądamy już od roku. Wcale bym się nie zdziwił jakby się okazało, że zamiast obrońcy przyjdzie napastnik w zimie.

Poza tym ostatnio Klopp powiedział, że ma 4 środkowych obrońców. I pewnie sprawdzi się wizja jednego z użytkowników, że Phillips dołączy do składu w styczniu.

https://twitter.com/m_borzecki/status/1734125596886573231?t=Sm_pm1GK8ZNs7tq3SJXnIg&s=19

Umiejętności według mnie bardzo wysokie i myślę, że szybko by się u nas odnalazł kończąc nasz problem z brakiem klasowego ŚPD. Jedyny w zasadzie minus to wiek. Chodzą słuchy, że Bayern ma po niego wrócić, także gdyby nasze zainteresowanie nim było rzeczywiste to będziemy mieli pewnie poważnego konkurenta.

According to Fraz Fletcher from
TEAMtalk Joao Palhinha’s representatives have held conversations with Liverpool, Arsenal, and ManUtd

Zainteresowanie ze strony Bayernu w kwestii pozyskania Ronalda Araujo z Barcy.
De Light wróci, to tam będą mieć 4 stoperów 60M+ :upside_down_face:

https://twitter.com/Plettigoal/status/1734176118654009760?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1734176118654009760|twgr^4c1373abda64042a1338299fba45541ff49ea30d|twcon^s1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.meczyki.pl%2Fnewsy%2Fbayern-wciaz-walczy-o-ronalda-araujo-mistrzowie-niemiec-naciskaja-na-gracza-fc-barcelony%2F227905-n

Z których każdy robi babole co drugi mecz xd.

Szanse na transfer Araujo do Bayernu oceniam na 1 %, natomiast jeśli Barca dała by jakiś sygnał że mogła by rozważyć sprzedaż Urusa to powinniśmy pierwsi spróbować go kupić

Co do Palinhy to z nami mu te mecze nie wychodzą. Wszystkie zagrał słabo bądź przeciętnie, żeby potem w kolejnym spotkaniu być szefem. Więc, jeśli ktoś oglądał go tylko w meczach z nami to może mieć wypaczoną opinie.

Ciekawie się zapowiada niedaleka przyszłość. Bardzo mnie ekscytuje jak to Klopp sobie poukłada. Salah wyjeżdza na AFCON, a opierać nasz atak na Diazie i Darwinie, którzy z formą się mijają brzmi jak strzał w płuco. Od biedy na prawej za Salaha może grać Szoboszlai. Można przesunąć Alexisa wyżej, a na def grać Thiago/Bajceticiem, gdyż podobno mają być zdrowi. 14 stycznia Endo gra swój mecz w Mistrzostwach Azji, więc go nie będzie. 13 stycznia też zaczyna się PNA więc Salah maksymalnie będzie niedostępny do 11 lutego. Gramy wtedy z Bmouth, Chelsea, Arsenalem i Burnley.

Luiz to jest w tak dramatycznej formie 3 gole na początku sezonu i 0 asyst to jego dorobek w 15 meczach. Liczby Joty są nie lepsze. Portugalczyk ma wrócić w styczniu, ale nie wiadomo czy znów się nie połamie.

2 polubienia

Tak jak napisałeś to można pokombinować ze zmianami pozycji graczy ale jeśli mamy dać sobie szansę walczyć o mistrzostwo to muszą być transfery. Kadrę mamy w miarę szeroką ale nie kompletną. TAA jeśli chodzi o pomoc to i tak obok szobo wyżej powinien grać niż na DM. Kiedyś były plotki o Bakayoko z PSV, to byłoby super zastępstwo na styczeń za Salaha i świeża krew z przodu, DM to konieczność i ŚO. Inaczej będziemy znowu żałować na koniec sezonu. Z listy życzeń to można by pomyśleć też na LO docelowo już do podstawy oraz PO i wtedy TAA ustawiony obok szobo. Oczywiście nie spodziewam się 5 transferów w zimie ale by mieć szansę na mistrza 2/3 muszą być.

To zależy, po prostu ze względu na ich sytuacje finansową Jego sprzedaż może być opłacalna.

3 polubienia

O tej ich fatalnej sytuacji finansowej się pisze od kilku lat, a wydaje mi się że od tego czasu wydali na transfery podobną kwotę co Liverpool. Najwyżej jakąś dźwignię zaciągną czy co oni tam robią. Jednak tak jak napisałem gdyby była szansa na sprzedaż przez nich Araujo to my powinniśmy zrobić wszystko żeby trafił tutaj

1 polubienie

Gdyby byla jakakolwiek szansa na transfer to ja bym sie pokusił o Frimponga z Bayeru. Obstawia 2 pozycje, prawa obrone i prawa pomoc wiec fajnie

Holender wiec nie powinno być zle z aklimatyzacja, tylko dopóki bayer jest w grze to pewnie nie beda sklonni wogole siadac do stołu

Jeden transfer a bardzo by poprawil nasza kadre na reszte sezonu…