Rozważania transferowe (dyskusja)

Dziwne że ten sezon w ogóle kiedyś się skończył :smiley: widocznie transfer Gravenbercha zamknął nam wszystkim mordy.

A tak serio to według mnie nadal nie mamy kompletnej kadry i chyba wszyscy o tym zapomnieliśmy tylko i wyłącznie dzięki wynikom, które nie ma co się oszukiwać, są mocno ponad stan. Jurgen wyciska z tej drużyny 110%, bo jak tak popatrzeć, to nikt z “nowych” nabytków nie stanowi trzonu tej drużyny. Na dobrą sprawę to opieramy się na tym, że Virgil wrócił do topowej formy i Alisson jest bezsprzecznie najlepszym GK na świecie.

Tylko że nadal jest ten sam problem. W klubie nie ma dyrektora sportowego, nie ma żadnych sensownych struktur analizy/scoutingu. Więc po co nam jakieś transfery jeśli, jak pokazuje ostatnich kilka okienek, klub wydaje pieniądze, a efektów brak? Diaz, Nunez, Gakpo, Macalister, Szobo, Gravenberch, Konate - wszyscy kosztowali sporo, a niczym się nie wyróżniają (może poza Szobo, ale jemu też póki co daleko do bycia “drugim de bruyne”).

Zmierzam do tego, że minęło bardzo dużo czasu od kiedy udało się przeprowadzić w 100% udany transfer, który nie budziłby żadnych wątpliwości (vide VVD, Alisson, Salah, Mane).

3 polubienia

Nie ściągnęliśmy nikogo sensownego za Fabinho i chyba się na to nie zanosi.

Ulubione teksty o okienkach Liverpoolu:

  1. Liverpool jest zainteresowany zawodnikiem X, ale nie zamierza wchodzić w licytacje z innymi klubami;
  2. Liverpool jest zadowolony z obecnej kadry i uważa się, że to okienko nie będzie należało do zapracowanych, chociaż klub rozważa różne scenariusze.

Na to okienko wchodzi bardziej opcja nr. 2

Jak my chyba nawet slotu nie mamy na nowego zawodnika. A jest mało prawdopodobne, że Klopp zabierze prawko na grę np. Thiago, który może wrócić lada dzień. Chyba, że Matipa wyrejestrują.

Pierwszy do zwolnienia jest Adrian więc w razie potrzeby zwolni się slot.

1 polubienie

Slot masz ma Adrianie wolny.

1 polubienie

Wyrejestrować Matipa oraz Adriana i masz dwa sloty.

1 polubienie

Adrian w LE już wyrejestrowany, ale za to pewnie będzie mozna wyrejestrować Doaka i Matipa, którzy i tak w tym sezonie już nie pograją

1 polubienie

Tak się przyjrzałem środkowym obrońcą i jeśli klub nie znajdzie jakiegoś nikomu nie znanego aktualnie piłkarza to ja proponuję Marca Guehiego z Crystal Palace.
W perspektywie długoterminowej i tak potrzebujemy ŚO
-odejdzie Matip za rok lub dwa
-Gomez już pewnego poziomu nie przeskoczy
-Konate to wiadomo, że będzie połamany przez pół sezonu.

Możliwe, że znajdziemy jakieś zastępstwo (wypożyczenie) na tą pozycję na pół roku lub może Quensah dostanie większą szansę. Bardzo mu kibicuje, żeby stał się naszym podstawowym zawodnikiem jak kiedyś TAA. Wolę takie opcje niż kupowanie przepłaconych Anglików.

Liczę, że Matip odejdzie za pół roku. Co do Gomeza, to jedyną szansą dla niego na pełnienie jakiejkolwiek roli w tym klubie jest przesunięcie go na PO i przesunięcie TAA do pomocy. W sytuacji gdy nasze kreowanie akcji nie spoczywa na bocznych sektorach, w głównej mierze na wahadłowych, to jako wsparcie ataku ma szansę na dalsza przygodę z klubem. Jego mankamenty jakie prezentuje w grze na ŚO na boku obrony nie sa widoczne i prezentuje się tam solidnie (może jako rezerwowy PO by nam się przydał na przyszłość)

3 polubienia

Mamy chyba 1 wolne miejsce dla piłkarza NonHG, bo Ryan dopiero od lata będzie się wliczał.

Co do Gomeza, to w tym sezonie wygląda bardzo dobrze na prawej stronie. Przy przesunięciu Trenta do środka, powinien grać w pierwszym składzie.

SkySport potwierdza - Chelsea rozważy każdą oferta za Gallaghera. Mocno zainteresowany jest Tottenham.

Liverpoolu śpij dalej.

Mamy Jonesa który zagra 5 dobrych meczów rocznie. Na co nam stabilny i w wysokiej formie Gallagher xD

4 polubienia

Tylko gdzie w sumie upchać tego Gallaghera? Niedługo wraca do nas Mac, mamy w dobrej formie Elliota, do tego w pomocy jest jeszcze Szobo i Graven a po ostatnich zmianach podczas meczów to nie wiem czy nawet Trent nie będzie tam częściej wrzucany.

Ja dalej się łudzę nad jakimś DM bo jeden Endo to za mało a Mac się tam męczy.

Gallagher to dośc dziwny piłkarz. Gdy pauzuje za czerwoną kartkę w meczu z Brighton to jego drużyna gra najgorszy football w lidze na równi z Sheffield. A jak jest na boisku to zdarza mu się, że jest pierwszy do zejścia. Ale przeważnie drużyna bez niego wygląda gorzej.

EDIT

No i nie rozumiem sentymentu ludzi. Nie kupujmy piłkarza, bo mamy w jego miejsce gorszych, ale musza grać xD

1 polubienie

Gallagher to taki Jones/Henderson. Nie ma ani jednego argumentu za kupnem. Era wydolnego tartaku w środku pola już minęła.

To dużo lepsza wersja tych piłkarzy. Polecam obejrzeć jakieś Jego spotkanie.

Arsenal chce dać w styczniu 80mln za Toneya (60mln plus bonusy)
Źródło: Independent

Według mnie Ivan jeśli szybko nadrobi stracony czas to pozwoli, a raczej znacząco ułatwi Arsenalowi zdobycie mistrzostwa. Ciekawe czy Chelsea sie nie pojawi z kosmiczną ofertą. Z nimi to nigdy nie wiadomo.

Gallagher ma HG, ma wydolnosc Hendo z najlepszych czasów. Pilkarsko jest lepszy. Jest wiele argumentów za tym, żeby go kupić. A jesli będzie dostępny za 40 baniek to już w ogole.

Jest Thiago jeszcze, ktory odejdzie, wiec spokojnie mamy miejsce dla niego.