Rozważania transferowe (dyskusja)

Edum wyraźnie jest fanem Arsenalu, bo reaguje od razu na każdy nieprzychylny tekst. Nawet nie trzeba za bardzo wyjaśniać Rice, bo wystarczy odpalić ponownie mecz z Newcastle jak został tam schowany do kieszeni przez Bruno. My szukamy kogoś z techniczną elegancją, a więc nie dziwne, że nigdy nawet nie spojrzeliśmy w stronę przeplaconego o połowę Ricea. Ale to na szczęście nie nasz problem.

josif jest wyraźnie hejterem Arsenalu, bo pisze z definicji same nieprzychylne teksty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

5 polubień

Reaguje na Twój nieprzychylny tekst, bo ty o nich nie piszesz, tylko ich po prostu hejtujesz. Widać to gołym okiem, zero obiektywizmu.

Ogładałem i żadnego schowania do kieszenie przez Bruno nie widziałem.
Staty z tego meczu:
Rice - 73 kontakty z piłką, 89% celności podań, 3/4 wygrane pojedynki (z tego co pamiętam 2/2 z Bruno), 2/2 udane dryblingi, 1 faul, 5 wybić, 1 przechwyt, 4/6 długich piłek
Bruno - 43 kontakty z piłką, 88% celności podań, 5/9 wygranych pojedynków, 2 faule, 0 wybić, 0 przechwytów, 0 odbiorów, 3 key passes.
W tym meczu obaj Panowie zagrali na bardzo dobrym poziomie, może i Bruno zagrał lepiej, ale schowanie Rice do kieszeni? Nah.

Dlatego kupiliśmy Endo XD? Może i Rice jest przepłacony, jak większość piłkarzy kosztujących 80+ mln, ale jest to bardzo dobry piłkarz.

1 polubienie

Widać, że rzadko czytasz forum, bo uważam, że Arsenal ma najlepsze skrzydła na pewno w Anglii i Odegaarda, i to są trzy filary Arsenalu oraz pisałem, że transfer Trossarda to majstersztyk. Odegaard to podobny przypadek na ten moment do Szoboszlaia. Pracują za trzech w pomocy zamiast grac to co potrafią najlepiej. Muszą robić wszystko tylko nie to do czego zostali stworzeni.

1 polubienie

Ta, Odegaard pracuję za trzech, a Rice w ogóle. Zobacz Jego kilometry, przechwyty, wybicia, gość to czołówka ligi w tych statystykach. Głupoty piszesz.

Ale spoko, znamy Twoją narracje - Arsenal ma farta, strzela fartowne gole, Rice to przeciętniak, wróci Nkunku to Chelsea będzie się biła o TOP4. Znamy to josif.

2 polubienia

Widocznie moja narracja jest lepsza, bo jednak Arsenal rok temu mistrzostwa nie wygrał, a nazywales każdego odklejencem kto śmiał twierdzić, że w którymś momencie się wyłożą.

1 polubienie

Już Ci kiedyś pisałem, czego Arsenalowi brakło do zdobycia mistrza w poprzednim sezonie - to młody zespół, który grał pierwszy sezon o poważną stawkę. Zabrakło im doświadczenia, które dzisiaj mają. No i ta kontuzja Saliby, który tam robi konkret robotę na ŚO.
Poza tym co ma poprzedni sezon do tego? Arsenal to mega młoda drużyna głodna sukcesu, która oprócz bramkarza wygląda w tym sezonie jak kandydat numer 1 do mistrza. Taki Rice to był brakujący element w ich środku pola. Gdyby Oni mieli w bramce Alissona, to pewnie dziś mieliby lekko z 6/7 pkt przewagi.

Aż sobie zerknę:

Przeczytałem niemal 97% postów, które Ty przeczytałeś, a mając na uwadze, że jesteś moderatorem i czytasz ich z definicji więcej, to właśnie Twój argument “widać, że rzadko czytasz forum” upadł.

To nie jest tak, że rzadko czytam forum, tylko Twoje posty o Arsenalu w ostatnim czasie są zdominowane szukaniem punktu zaczepnego, by próbować udowodnić, że ten Arsenal, który jest liderem tabeli, wcale nie jest taki dobry.

1 polubienie

Te statystyki na forum są zakłamane, bo jako moderator przeczytałem wszystko co można przeczytać. Widocznie te liczniki są niedokładne jak sędziowanie w meczach Arsenalu.

4 polubienia

Nawet w obliczu statystyk nie chcesz przyznać, że nie miałeś racji, tylko statystyki są złe xD ale dam plusa, doceniam humor :wink:

A co by offtopu nie robić, to osobiście mam nadzieję, że pierwszym transferem w styczniu będzie zluzowanie listy płac z pensji Thiago. Wystarczy już tego udawania i drylowania kasy klubowej za nic.

W Arsenalu wystarczy, żeby do bramki wrócił Ramsdale, naprawdę nie wiem na jakiej podstawie Arteta dokonał takiej zamiany, Anglik bronił naprawdę porządnie i był pewny w bramce.

1 polubienie

Jakieś info tego Almeidy się sprawdziły? Mi się wydaję, że on się przewijał z czymś i się nie sprawdziło to. Ale głowy nie daje

1 polubienie

No mi się wydaję że każde jego informacje o nas, były po prostu bzdurą, także pewnie i ta informacja nie ma potwierdzenia w rzeczywistości.

1 polubienie

Z tego samego powodu z którego nie grał u nas Sakho. U nas to było oficjalnie a w Arsenalu tylko plotki o konflikcie Artera Aaron Ramsdale

Czyli w skrócie- raczej bez szans na transfer typowego DM skoro Ornstein tak pisze.
W sumie to ja w ogóle jakoś bym się nie nastawiał na jakikolwiek transfer zimą. Latem zapowiadali wielką przebudowę, a wyszło zwykle przemeblowanie z lekkim odświeżeniem ścian. Teraz w ogóle nastała cisza więc zakładam, że nie będzie żadnych ruchów na rynku. Może ewentualnie ten Andre? On w sumie ma inny profil niz taki Palhinha więc to by się nawet zgadzało.

Poniżej wrzucam całość tekstu Ornsteina na temat naszego okienka

The priority for Liverpool last summer was to rebuild their midfield and that resulted in the arrivals of Alexis Mac Allister, Dominik Szoboszlai, Wataru Endo and Ryan Gravenberch.

To owners whose model revolves around balancing the books and living within the club’s means, it was a significant outlay to deliver what they felt was needed for the team and squad.

By the end of the first window overseen by new sporting director Jorg Schmadtke, Liverpool had not failed to address any part of the pitch identified as requiring surgery.

They are contesting for your trophies this season and, despite a perception that Jurgen Klopp’s men still lack something, there seems no sense of internal alarm.

Things can change and Liverpool are always attentive to openings that may crop up — eg, Cody Gakpo last winter — but the forthcoming window is not anticipated to be particularly busy.

Joao Palhinha of Fulham has been linked but nothing is expected to emerge on this. Liverpool believe their midfield is in good shape and their normal profile would be different to that of the Portugal international, who is 28 and has a steep anticipated transfer fee.

When Liverpool found themselves trying to strengthen at No 6 and various options were explored, a call was made about the availability of Fluminense talent Andre Trindade. It did not work out for either party then and an alternative route was pursued, which removes him from the agenda now.

There are some more major decisions on the horizon as Joel Matip and Thiago reach the end of their contracts in June — at which point, pivotal figures Mohamed Salah, Virgil van Dijk and Trent Alexander-Arnold are due to enter the last 12 months of their terms at Anfield.

1 polubienie

Ostatnio twitterek zastanawiał się nad nową umową dla Seppa van den Berga. Wiadomo, że 22 latek nie ma startu do Van Dijka, ale nie mając jakichś ciekawszych opcji moglibyśmy pokusić się o sprowadzenie go z wypożyczenia z Mainz.

To porównanie z Van Dijkiem. Tak jak mówię wyżej. Nie ma startu do Van Dijka, ale nie wygląda na słabego. Całkiem nieźle się rozwija.

https://www.squawka.com/en/comparison-matrix/?compare=D5pKTE8pPIDqJwY3XOFUZ

Ostatni mecz przeciwko BVB

  • 6/8 duels won
  • 4/5 aerial duels won
  • Most recoveries for Mainz (7)
  • 7 clearances
  • 89% pass completion

W sumie trochę zapomniany został przez społeczność, a jak widać nie radzi sobie najgorzej. Moim zdaniem lepsza opcja niż jakiś Phillips, a skoro Klopp się wypowiedział, że nie ma nikogo ciekawego do kupienia to lepszy taki młody zawodnik niż nikt.

A Mainz nie ma opcji wykupu?