Rozważania transferowe (dyskusja)

Ja osobiście nie che tego piłkarza u nas, ale powiedzmy, że już by przyszedł to za jaką cenę myślicie?

Pamiętam jak na początku sezonu była ankieta, że Nunez jako napastnik w samej lidze powinien ładować po 20/30 bramek , dodać krajowe i europejskie puchary to liczmy te 40 bramek.

Wyobraźcie sobie jakby Osimhen powiedzmy tutaj przyszedł za te 100 milionów , albo i więcej to chłop by musiał wykręcać 50/60 bramek na sezon żeby zadowolić publikę.

No chyba, że kupilibyśmy go za 20/30 melonów to jakby przełożył staty z słabszej serie A ( nie patrząc już nawet na asysty) to by było ok :thinking::thinking:

Ja nie jestem taki dobry, żeby przewidzieć co by było gdyby…Dla mnie punktem odniesienia jest rozwój drużyny od pierwszej kolejki aż do teraz.
Piłka nożna to sport drużynowy, jeżeli całościowo wszystko idzie do przodu to nie interesuje mnie indywidualne ocenianie danego piłkarza, a tym bardziej zabawa w wyobrażanie sobie wymarzonych piłkarzy biegających u nas.
Ostatni miesiąc to bardzo duży progres, rezerwowi nie są tylko od siedzenia na ławce, ale wzmacniają i uzupełniają skład.
Klopp się broni w każdym aspekcie od transferów do trenowania. Nie ma sensu czepiać się transferów. To, że komuś dopisuje forma w innej drużynie,nie znaczy, że byłby lepszy w naszej. A jakby był to też bez znaczenia.

4 polubienia

Ma klauzule odejścia 130 mln euro.
20+ bramek w lidze by zadowoliło ludzi.

Jakoś Jackson przyszedł do Chelsea za 30 mln euro i i tak go wszyscy jadą, bo marnuje sytuacje. Tu nie chodzi o cenę tylko o ilość zmarnowanych sytuacji(wiem, że nawiązujesz do Nuneza fanboyu nr.1).

Nunez 5 goli, 6 asyst w PL
Osimhen 7 goli, 2 asysty w Serie A

Jedyną sensowną 9 bramko strzelną na ten moment jest tylko Haaland i Kane (tylko za nich warto jest dac +100mln).
Taki Osimhen może być drugim Darwinem, nie ma co płacić tyle za takiego napastnika.

Twierdzisz, że 5 bramek i 6 asyst w 6 więcej meczach przy xG na poziomie 11.13 jest lepsze niż 7 bramek i 2 asysty przy xG na poziomie 7.04?

W kilka razy lepszej lidze? Tak.

Co ma do tego poziom ligi skoro xG określa poziom trudności sytuacji strzeleckiej?
Po za tym trzeba też patrzeć na poziom drużyny w jakiej się gra nie tylko ligi. Taki Haaland na pewno ma więcej i łatwiejsze sytuacje w City niż miał w Dortmundzie.
Raczej Nunez nie może narzekać na trudność sytuacji strzeleckich pewnie ma łatwiej niż Osimhen w Napoli.

Tylko ze xG nie ma nic wspólnego z asystami. To są dwa oddzielne współczynniki.
Bo jeśli chodzi o pytanie to xG 7 i 7 strzelonych jest lepsze niż xG 11 i 5 strzelonych. Darwin po prostu powinien mieć 11 bramek, a ma 5 i to określa go jako słabego napastnika. Bo napastnik rozliczany jest ze zdobytych goli a ten ma dużo mniej niż powinien mieć.

No i to, że w liga włoska ma śmieszny poziom można zobaczyć co zrobił tam Ashley Young w Interze, albo Alexis Sanchez z tej samej drużyny. Ten pierwszy był w pewnym momencie najlepszym piłkarzem ligi a w sezonie jednym z najlepszych.

Wiadomo że temat do rozmyślań ale prawda jest taka że nawet jak Nunez będzie grał słabo to nie zostanie po sezonie zmieniony. Priorytetem na następne okienka będzie ŚO (o czym pisał Joyce) i prawdopodobnie zastępstwo za Salaha.

@Roan Dla mnie jeśli chodzi o asysty to może je nawet robić z metra. Asysta daje gola i to się dla mnie liczy (ale wiadomo że sam efekt wrażenia będzie większy jeśli zagranie nie jest oczywiste).

@Roan I tak i nie. Asysta sama się nie robi bo jednak musisz dostać piłkę, wbiec dobrze w to pole karne bez bycia zatrzymanym i też dobrze podać. Wiadomo nie ma co robić z niego KDB bo takiej techniki nigdy mieć nie będzie ale też nie szedłbym w skrajność i nie starałbym się mu nie zliczać asyst które co by nie mówić dały nam gole.

2 polubienia

Kolejny z argumentem asyst u Nuneza gdzie wszystkie jego asysty to są podania do Salaha na 2-3 metry w polu karnym.
To już jedna asysta Osimhena robi na mnie większe wrażenie niż wszystkie Nuneza.
https://www.youtube.com/shorts/xlD_IsMfSfk

@Drzewiec Zgoda ale nie stosujmy takich asyst jako argumentu w dyskusji o umiejętnościach zawodnika, bo takie asysty nie świadczą o jakieś wielkiej wizji gry. Wręcz bardziej to świadczy o dobrej grze Salaha bez piłki, że mu się wystawia na takie łatwe pozycję do dogrania.

Nunez przy robieniu tych swoich asyst też:

  • dużo presuje,
  • odbiera piłki,
  • holuje je,
  • tworzy przestrzeń,
  • szuka lepiej ustawionych kolegów.

To nie jest tak że on ma asysty przypadkowo, jako taki poboczny element. Wielokrotnie był najważniejszym ogniwem rozpoczęcia dobrej akcji albo najważniejszym trybikiem łączącym, a Salah robił resztę, czyli dokładał nogę. Tak gra nowoczesny napastnik. Niech tylko wreszcie ogarnie swoje wykończenie i przestanie walić na pałę w bramkarza to będzie napastnikiem kompletnym, czyli takim o jakim marzy każdy topowy klub.

Równie dobrze można napisać, że jedna bramka Nuneza z Realem robi na mnie większe wrażenie niż wszystkie Osimhena xD

8 polubień

Ciekawe to jest, ze w trakcie meczu 90% użytkowników widzi jak mierny jest Darwin, a między spotkaniami następuje jakieś szukanie argumentów żeby go wybronić. Gość jest memem w Europie jak Maguire, z tym ze Maguire się jako tako ogarnął. Niech robi swoje i może coś z niego będzie, póki co to flop

nie da się zastąpić Salaha, ani Saka ani Rodrygo, Doku itd. nie dają tego co Mo i nie kręcą takich liczb, Mo można zastąpić tylko kolektywem lub Mbape. Jeśli Mbape to mżonka to zostaje kolektyw i oprócz prawego pomocnika, musi przyjść napastnik który będzie wykożystywał przynajmniej 30% sytuacji marnowanych przez Nuneza. Chyba tylko Martinez z Interu by pasował, nigeryjczyk z Napoli to taki lepszy Gakpo ale nie strzela za dużo. Kane i Halland nie do ruszenia. Więcej napastników którzy regularnie co sezon od kilku lat strzelają po 20 goli to nie ma. Lewandowski już bliej emerytury, nie gra dobrze. Olise czy nawet Saka sami nie zastąpią egipcjanina co dopiero Bowen czy Bakayoko. Do tego przydałby się pomocnik który robi liczby ktoś taki jak Maddison może Writz. Tak że zastąpienie Salaha wymaga ogromu pracy i środków bo te 30 goli w sezonie musi ktoś zdobyć. DM i ŚO powinni przyjść juź teraz chyba że mamy wydać w jedno okienko ponad 300 mln.

Na szczęście nie chodzi tu o to, co na Tobie robi większe wrażenie, tylko do zdobycia ilu bramek przyczynił się każdy z nich. Zresztą dyskusja zbędna, bo dopóki Klopp jest w klubie nie zgodzi się na osobę z takim charakterem jak Osimhen. I tak jak już ktoś napisał mamy teraz inne priorytety niż środek ataku, gdzie mogą grać Nunez, Gakpo i Jota.

W meczu z Newcastle doprowadzał mnie do szału ale co jako zwykły kibic mogę w takiej sytuacji zrobić? Mam po prostu wielkie nadzieje że jednak chłop się obudzi i zrobi tutaj karierę…

XD

Dobry post podoba mi sie

Roki Quaresma to musial byc dla Ciebie najlepszy pilkarz wszechczasow. xD

2 polubienia

Nie mówię że nie masz racji tylko, że patrząc na to jak działa nasz klub czy nawet sam Jurgen to spodziewam się że Nunez tutaj posiedzi przynajmniej kolejne 2 lata bez względu na statystki jakie zrobi. My rzadko sprzedajemy niewypały odrazu bo to by znaczyło straty finansowe i potrzebe dołożenia hajsu do kolejnego transferu ( a jak wiemy budżetu z gumy nie mamy).

Dlatego też spodziewam się że wzmocnimy w najbliższym czasie obronę oraz kupimy kogoś w miejsce Salaha a Nunezowi klub da jeszcze szanse.

1 polubienie

I tak nikt raczej nie przebije Keity w byciu flopem. Keita to był najgorszy transfer za kadencji Kloppa i takim pozostanie do końca raczej.

Wszystkie te umiejętności nie są jakieś niesamowite za napastnika za taką cenę i raczej idzie je wytrenować. Natomiast brakuje mu najważniejszej umiejętności dla napastnika. Taki Jackson za 30 mln ma bardzo podobne umiejętności do Nuneza.

Chętnie się dowiem jakie umiejętności pokazał Nunez w tej bramce przeciwko Realowi jakich Osimhen nie pokazał we wszystkich swoich bramkach.

@Aldor Chodziło mi o umiejętności jakie Osimhen pokazał przy swojej asyście, a jakie Nunez pokazuje przy swoich asystach.