Rozważania transferowe (dyskusja)

Po co nam defensywny pomocnik skoro mamy Endo i młodego Bajceticia? Od biedy Mac lub Gravenberch mogą tam zagrać. Do zdrowia wraca też Thiago
Po co nam prawy pomocnik jak mamy Szoboszlaia i Salaha?
Potrzebujemy lepszego obrońcy niż Nat Philips, Rhys Williams i tyle. Jeden transfer wystarczy

No, pewnie leci do Londynu podpisać kontrakt z Fulham. Za rok-dwa Liverpool odkupi go za 80 milionów. Tak się robi interesy amatorzy.

3 polubienia

Podobno pojawił się nowy klub z PL zainteresowany Andre. Fulham nie jest zainteresowane, bo widzieli go jako następcę Palihinha ale nie wygląda by miał odejść w tym okienku.

e: to nie Liverpool

Endo jest dobrym zawodnikiem, ale topowym nie będzie. Nam potrzeba topowego grajka i dobrego zmiennika do rotacji, jednego już mamy.

Bajcetić to zapowiada się na taką samą łamagę co Thiago, a na takiego zawodnika nie można liczyć w dłuższej perspektywie. Gość się połamał w marcu w zeszłym sezonie i do tej pory nie może grać. To jest aż absurdalne.

Thiago to nie jest 6. On powinien grać za Maca.

Po to, że za Salaha powinien być jakościowy zmiennik, a Szobo będzie u nas pomocnikiem.

2 polubienia

Panowie to będzie hit jak hendo wróci do nas :rofl::rofl:

1 polubienie

Mimo, że sam już zapomniałem o takim zawodniku to bym go nie skreślał ze względu na wiek.

Elliott też miał dłuższą rozłąkę z piłką, a teraz się przydaje.

Jak Bajcetic po powrocie nie będzie łapał częstych urazów to może coś z niego jeszcze coś będzie.

Tak, ale Elliott leczył się około 4 miesięcy. Złapał uraz we wrześniu 2021 a już zaczął grać w 1 połowie lutego 2022. Bajcetić złapał kontuzję w marcu i do tej pory go nie ma. Z nim jest gorszy problem niż z Elliottem, dużo gorszy.

3 polubienia

Endo jest niezły, ale my potrzebujemy kogoś klasowego i młodszego. Stefan jest lepszy na „8” i próby ściągnięcia Tchouameniego czy Caicedo pokazują, że klub go postrzega właśnie jako „8”.

1 polubienie

niestety dla wielu kibiców liczy się sztuka an ie jakość, mamy Endo to nikogo już nie potrzebujemy, nawet jakby Rodri miał przyjść. Dziwi ludiz że PSG mając Ugarte chce kupić Bruno a przecież czołowe kluby mają naprawdę po 2 klasowych graczy na newralgiczne pozycje, przecież 60 meczy w sezonie trzeba kimś rotować inaczej zajedziemy naszych pomocników jak poprzednich i za 4-5 sezonów będą wrakami piłkarzy którymi są dzisiaj. Takie City jakoś mając Rodriego to kupiło Philipsa, mniejsza o to że anglik sobie nie radzi. Real ma w pomocy Tchouameni, Kroos, Modrić, Bellingham, Valverde Ceballos , Brahim Diaz natomiast u nas takie bogactwo by było niemożliwe bo przeciej blokuje się rozwój Eliotta czy Gravenberha to nie można kupić Writza itd. Real miał Casemiro i się nie bał wymienić go na Francuza u nas by było gadanie że po co nam francuz jak mamy Casemiro/ Endo no i może tam grać Kroos/ Alister. Dotyczy to każdej pozycji. Po co nam Śo skoro będzie blokował Quansaha, mimo tego że Joe jest już etatowym zmiennikiem TAA, bo jedynym etatowym prawym obrońcom jest słaby, nie istotne że młody Bradley. Dlatego zbyt często brakuje nam tego punktu czy gola do mistrzostwa czy pucharu. Przyzwyczajamy się do naszych graczy i często ich przeceniamy. Przecież jakby przyszedł taki Zubimendi i Douglas Luiz to byśmy tylko skorzystali a kto ma grać częściej to by musiał każdy sobie zapracować.

6 polubień

Czyli, które klubu mają po 2 klasowych piłkarzy na newralgiczne pozycje?

1 PSG może będzie tak mieć. Phillips nie jest klasowym zmiennikiem- on nawet w pucharach nie gra.

I to bogactwo jest? Mają piłkarzy jakościowo lepszych, ale to nie jest bogactwo.

W sensie? Teraz sobie sam przeczysz. To mają bogactwo czy wymieniają poszczególnych piłkarzy? Przecież my również próbowaliśmy wziąć Francuza jak był tutaj jeszcze Fabinho- którego… uwaga- pozbyliśmy się.

Ściągnęliśmy w to okienko literalnie 4 pomocników. Mamy do tego 3 młodych. Kogo więcej mieliśmy brać? Jakby było 5 nowych, to też byłoby za mało… Tak jest niestety zawsze. Niezależnie jakie transfery zrobimy to będzie narzekanie.

Trudno ściągać większą liczbę zawodników- bo muszą oni po prostu gdzieś grać. Muszą grać również w jakościowych meczach i musisz im dawać się wykazywać. Młodzi piłkarze to cholernie ważne aktywo- finansowo, sportowo, marketingowo- również w kontekście samego FFP.

Możesz ścignąć nawet i 10 zawodników- tylko po co? Będą marnować się na ławce, nie rozwijać i ostatecznie wtapiasz pieniądze.

Real to jest klub do którego powinniśmy dążyć transferowo- ale Rany Boskie. Oni mają swoją magię i potrafią przyciągać takie nazwiska, których my nie możemy. Zaliczyliśmy zresztą niedawno 2 porażki w kontekście dwójki ich pomocników.

2 polubienia

Książkowy przykład nieumiejętnosci czytania ze zrozumieniem, bez urazy kolego

1 polubienie

Hmm? To gdzie jest ten mój brak umiejętności czytania ze zrozumieniem?

No ze “Potrzebujemy transferów” nie umiesz czytać?

Klopp mówił w jakimiś wywiadzie, że Stefan jest zdrowy, ale nie może trenować przez problemy związane z dojrzewaniem. To nie jest tak jak u Thiago.

Znalazłem. Tak powiedział Klopp przed meczem z Newcastle:

Klopp został również zapytany o możliwość styczniowego powrotu Thiago Alcântary i Stefana Bajceticia.

Nie jestem w stu procentach pewien - odpowiedział.

Myślę, że Thiago będzie w pewnym momencie trenował z zespołem. Jeśli zapytasz Stefana, jak się czuje, odpowie, że dobrze i że może trenować. Jednak musimy być rozsądni. Tak to wygląda.

To narastający problem, nie chodzi o to, że rośnie, ale wynika to z jego dorastania, jego wieku i tym podobnych. Musimy być ostrożni. Mógłby dziś trenować w pełni, jutro również, a potem wypadłby na pięć tygodni. To decyzja podjęta z punktu widzenia medycznego, niezależna od niego ani nie ode mnie.

@josif wspomniał, że Gerrard miał podobny problem w młodości.

2 polubienia

Abstrahując od streszczenia całości, to ja rozumiem ze kolega chwali ruchy Realu, potrafia sprzedać zawodnika, który idzie w dół i wydać kupę siana na następcę, częściowo spłacając go z Casemiro. Analogicznie my trzymaliśmy Phillipsow, Hendersonow i np Fabinho do momentu jak już mocno zjechali i tylko dzięki Arabom dostaliśmy jeszcze hajs za Fabsa.

A odnośnie bogactwa w pomocy - zdecydowanie kwestia dyskusyjna. Modrić - niedoceniany z reguły pomocnik, Kroos od lat na topie, Valverde jest bdb, Bellinghama nie trzeba przedstawiać, o Tchoumeniego Klopp dałby się pokroić, a Brahim / Ceballos to takie odpowiedniki naszych Elliotta i Jonesa. Jeżeli to nie jest bogactwo to nie wiem co nim jest


Gdzie napisałem że mamy kupować bez opamiętania ? Napisałem że jest wielu kibiców którzy mają dziwne podejście że mamy już pełny skład i to taki super że nikt nie może go już wzmocnić. Mamy super Endo to nie potrzeba nam DM. Tylko gdzie jest teraz Endo ? Na Arsenal i Fulham zostało nam 3 pomocników w tym Mac po kontuzji, Eliott ma zastępować Salaha. Kombinacji że można cofnąć Gakpo czy dać do pomocy TAA na krótki termin mogą przynosić skutek ale w długim terminie to gaszenie pożarów przy takim natłoku meczy kosztuje nas puchary i mistrzostwa. Mamy 1 DM i jak można mówić że nie potrzebujemy 2 i to lepszego, od razu do 1 składu. Tylko chyba ze względu na sympatię do Japończyka lub zaślepienie. Niech chociaż Mortona z wypożyczenia ściągną do rotacji z Japończykiem a Maca przesuną wyżej. Na środek obrony mamy 3 i 1/2 obrońcy bo Gomez jest w rozkroku pomiędzy środkiem obrony a byciem zmiennikiem TAA bo nikt nawet patrzący przez różowe okulary nie postawi w meczu o Premier League czy w pucharach z drużyną powyżej Championschip na nasz wielki kapitał jakim jest Bradley. Do tego ze zdrowiem Konate jest zwykle słabo i po prostu musimy kupić ŚO albo zmiennika TAA z prawdziwego zdażenia. Nie możemy się bać wymiany słabszych graczy na lepszych gdy będzie okazja. Real to był przykład tylko jak się robi wielką drużynę i wzór. My mając Vincjusa to większość kibiców by mówiła po co Mbape i by rozdzierali szaty. Wiadomo że tak by było bo bronicie Endo przed Bruno czy Palinha. Quansaha przed Guehi czy Araujo itd. Musimy kupić DM i ŚO. Wiem że Mbape nie przejdzie czy Arajuo to były tylko przykłady. Transfery przynajmniej 2 muszą być, 10 nie potrzeba. I nie bać się jeśli będzie szansa wymienić Gravenberha czy Eliotta na Writza lub Douglasa Luiza w przyszłości.

I widzisz kolego, tak się rozpisałeś, a ostatnim zdaniem pokazałeś, że kompletnie nie masz pojęcia o temacie. Graven i Elliott to TOP talenty w Europie, a ty ich chciałbyś wymienić na łamliwego Wirtza i co najwyżej solidnego Luiza.

2 polubienia

Luiz jest bardzo dobry, ale jako B2B. My potrzebujemy “6”. Jego kolega z klubu :fr: byłby idealny.

1 polubienie

to tylko przykłady nie przywiązuj wagi do nazwisk. Najważniejsze jest że potrzeba 2 graczy czyli DM i ŚO tak w skrócie, a konfliktowi koledzy czepiają się o kwestie poboczne żeby tylko kogoś umniejszyć. Potrzeba nam DM i ŚO czy nie ?