Rozważania transferowe (dyskusja)

Ona ma dla nas plan🤭


to oczywiste, mówimy hipotetycznie co by było gdyby czyli rozważamy i spekulujemy.

Plan ma taki, żeby jak najwięcej zarobić na karierze syna, a za kasę zgromadzoną kupić udziały w LFC.

2 polubienia

Trochę przesadzasz. Zarówno van Dijk, jak i Trent znają klasę piłkarską Mbappe i wysoka tygodniówka jest w jego przypadku jak najbardziej uzasadniona. Nikt by tutaj nie biegał po podwyżkę. Kylian to obecnie jeden z najlepszych zawodników na świecie. Co innego, gdybyśmy rzucili dużą tygodniówkę komuś pokroju Opendy/Kudusa, wtedy bym się zgodził, że zaburzyłoby to równowagę w strukturze płac. Jesteśmy klubem, gdzie panuje finansowy porządek, tygodniówki są mniej więcej dopasowane do poziomu sportowego zawodników. I właśnie to nie wyklucza wysokiej tygodniówki dla Mbappe. Oczywiście czysto teoretycznie, bo na 99,9% tutaj nie trafi.

Gdy prędzej czy później ściągniemy gracza ze ścisłego topu, to dostanie. Nie da się przeprowadzić takiego transferu na innych warunkach, trzeba zaproponować wysoki kontrakt. Jak ściągniemy kogoś na +/- poziomie Salaha, to dlaczego miałby nie dostać równie wysokiego kontraktu, co Egipcjanin? Kimś takim byłby właśnie Mbappe.

8 polubień

Abstrahując od tego, że transfer Mbappe jest nierealny.

Robienie kominów płacowych na piłkarzach pokroju Salaha czy Mbappe nie jest akurat niczym złym - to całkiem normalne i zdrowe kiedy ktoś dużo lepszy zarabia dużo więcej.

Problem pojawia się kiedy kominy robi się na przeciętniakach (pokroju Caicedo i 300k/week). Wtedy faktycznie ma to negatywny wpływ na zespół, psują się morale etc.

7 polubień

Dokładnie. Wielu ludzie krytykuje transfer Nuneza (słusznie), ale zobaczcie ile on zarabia (150k tyg). W Arsenalu najwięcej teraz zarabia Havertz (280k tygodniowo). Już nawet nie chcę przytaczać zarobków niektórych graczy United, bo tam jest totalny rozpierdziel.

Podsumowując lepiej raz przepłacić niż przepłacać w każdym tygodniu przez odrealnioną pensję, która prowadzi do dalszych patologii finansowych.

1 polubienie

Niestety w ostatnim czasie jest kryzys jeśli chodzi o klasowych napastników. Mnie też irytuję to jak Nunez marnuje okazje. Tylko spójrzmy prawdzie w oczy - czy jest na rynku ktoś kogo możemy kupić i będzie strzelał gole jak na zawołanie? Mbappe idzie do Realu i nie ma co o nim marzyć. Obawiam się, że jesteśmy skazani na Urugwajczyka nawet jeśli nie poprawi skuteczności

Ktoś widział tego gościa w akcji?


W tamtym sezonie w PL szału nie robił.

Ja widziałem, gdy Liverpool stanie się klubem walczącym u utrzymanie to myślę że taki Summerville będzie super dodatkiem na ławkę.

1 polubienie

Wiadomo że Kyliana tu nie będzie, ale gdyby naprawdę przyszedł to myślę że 500 tysięcy to jest minimum jakie by sobie zażyczył i myślisz że reszta piłkarzy by się nie krzywiła na to?
Taki Konate z 50 tysiącami, Elliott z 40 czy najlepszy nako swojej pozycji Trent od razu by poszli do swoich agentów że trochę to nie jest w porządku i skoro znalazła się tak duża kasa dla jednego to oni też chcą więcej, nie ma w tym nic dziwnego

Jedynymi klubami których stać na transfer Mbappe to PSG, City i Real. Transfer Francuza rozwalił by nasz klub. Nie dość że inni piłkarze zaraz by chcieli dużo więcej - no bo skoro nas stać na Kyliana to stać i na podwyżkę, to Francuz przez swoje mniemanie i wielkie obrażanie jak ktoś mu nie poda albo zwróci uwagę zniszczył by atmosferę. Wiadome jest to że tutaj nie przyjdzie, i całe szczęście bo gwiazdeczek nie potrzebujemy.

3 polubienia

Ja również nie uważam zakontraktowania Mbappe jako realnej sprawy, ale jakoś nie przypominam sobie strajków Trenta czy Van Dijka, gdy Salah dostał 350k tygodniówki.

1 polubienie

Jeśli zażyczy sobie powyżej 300 tys. to na pewno sami mu podziękujemy i nie będziemy chcieli go u nas. Co jeśli do pensji dożuci się Nike. Wtedy też uważacie że by reszta piłkarzy płakała że chce więcej ? Mnie martwi bardziej Arsenal który na pewno się wzmocni, tam jeśli mają braki i kogoś chcą to kupują, nie tak jak u nas. Teraz chcą Onane podobno 50 mln. i napastnika. U nas cisza i modlitwy żeby nie było kontuzji. Martwi też powrót City do formy. Temat Mbape zostawmy na teraz bo i tak dotyczy lata czy dla Realu czy dla każdego innego klubu.

Dałbym szanse Bradleyowi - niezłe zagrał z Arsenałem.

W meczu z Toulusą natomiast był słabiutki, tak samo Ben Doak. 15 minut z Arsenalem tego obrazu nie zmienia że od stycznia nie ma możliwości eksperymentowania, gramy o cztery trofea, i jeśli chcemy być w grze do końca to musimy grać najlepszym co mamy. Młodzi mogą zagrać w kolejnych rundach FA cup kiedy będą drużyny poniżej Premier League. Na kolejny mecz Arsenal wyjdzie dzikami w środku czyli Onaną, Odegardem i Rice i nas dopiero mogą zgnieść w środku. Z całym szacunkem dla Endo, Maca i Szobo. Z tego co kojarzę to Mo po powrocie z Afryki po mistrzostwach zwykle też obniża loty. Jeśli nie ma kontuzji w składzie i wróci Egipcjanin i Japończyk to nasza kadra wygląda dobrze ale i tak brakuje nam DM bo mamy 1, i ŚO obrońcy lub jeśli Joe ma grać na na środku obrony to prawego obrońcy, zmiennika dla Trenta lub gracza który go zastąpi i TAA przejdzie na 8 i wtedy ta pomoc wygląda kozacko, a nie solidnie/dobrze i mamy duże możliwości rotacji i ustawiania składu pod przeciwnika. Bardziej ofensywnie z TAA czy z dzikami w środku.

Tylko to jest właśnie ta kwestia, że Salah pokazał taką postawę i zrobił tyle dla klubu, że nawet jakby dostał 450 tyś funtów zamiast 350 tyś funtów to przypuszczam, że itak nikt by nie protestował. Co innego jest dać najwyższy kontrakt w drużynie swojemu najlepszemu zawodnikowi, który przez lata na to zasłużył, a czym innym jest rozwalić całą strukturę płac dla zawodnika, który dopiero przychodzi do drużyny, nic z nią jeszcze nie osiągnął i pomimo olbrzymich umiejętności to tak naprawdę nigdy do końca nie wiadomo, jak się będzie prezentował na boisku i poza nim. Weźcie też pod uwagę to, że my jako zespół mamy oczywiście swoje gwiazdy w postaci min. Virgila, Aliego, Trenta czy Mo, ale Ci zawodnicy są częścią kolektywu i nikt nie czuje się ważniejszy od innych i porównajcie sobie to do zachowania Mbappe, który min. korzystając ze swojej nienormalnie mocnej pozycji w PSG naciskał władze klubu na pozbycie się Neymara. Jako LFC mamy pewną swoją tożsamość i nawet gdybyśmy jakimś cudem ( pomocą finansową Nike czy innym trafem ) byli w stanie go ściągnąć, to ten gość ze swoim ego nie będzie tu pasował.

2 polubienia

W klubie to wiedzą, nie martwmy się tym. Jeśli to czym się martwisz by nastąpiło czyli gwiazdorzenie Mbape, psucie atmosfery i płacz innych graczy ze względu na jego pensje to on tu nie przejdzie. Najpierw jest przeprowadzany wywiad, o charakterze gracza aby to właśnie zrewidować.

Ja mam wrażenie że z tymi pensjami to ludzie tutaj projektują swoje podejście na piłkarzy xD

Piszecie tu jakby wszyscy nasi zawodnicy mieli obecnie po równo, a taki Mbappe miałby to wszystko zaburzyć. Przecież w klubie już teraz są dysproporcje w zarobkach. Taki Salah zarabiał więcej niż Firmino i Mane razem wzięci. Konate z 50 tysiącami, Eliott z 40 jakoś nie protestują obecnie na kilkukrotnie wyższe zarobki chociażby VVD czy Gravenbercha.

Więc nie, danie tygodniówki na poziomie 500k takiemu Mbappe nie spowoduje, że nagle ustawi się kolejka po podwyżki, bo wszyscy doskonale wiedzą jaką gwiazdą jest Francuz.

Swoją drogą to ciekawe to podejście niektórych. Jak ligowi rywale wzmacniają skład ostro przepłacając za zwykłych piłkarzy (Chelsea, City, Utd czy chociażby Arsenal z Ricem), to na forum panuje wielkie oburzenie, że czemu my nigdy nie możemy dołożyć troche więcej, czemu nie ściągamy gwiazd jak inni itp itd. Ale jak już pojawia się plotka o możliwym ściągnięciu najlepszego piłkarza na świecie, to ludzie piszą, że “nie ściągniemy i bardzo dobrze, bo by nam wszystko popsuł ten Membape” xD bo jak wiadomo Liverpool jest taka potęga (2 duże puchary przez 20 lat), że powinien wystrzegać się za wszelką cenę kupowania najlepszych na świecie vide Mbappe czy Bellingham - nie to co taki Real :smiley:

I wiadomo, że Mbapp tu nie przyjdzie, ale taka dyskusja jest dużo ciekawsza od wklejania wykresów ze statystykami jakichś no name’ow, których nikt nawet z nami nie łączy.

@mateusz95lfc przecież nikt się tu nie łudzi z tym Mbappe, a prawda taka, że zimą nikt w ogóle nie przyjdzie. Gdyby faktycznie Mbappe był do wyciągnięcia za takie pieniądze (150 mln w prowizjach + tygodniówka 500k), to bylibyśmy skończonymi debilami gdybyśmy nie skorzystali z takiej okazji bo to zwyczajnie promocja. Przypomnę tylko ile osób odpalało tu szampana pol roku temu na wieść o Caicedo za 110 mln i tygodniwoce na poziomie 200-300k.

1 polubienie

Offtopic: Drodzy użytkownicy forum, kolejny raz gdy wchodze na ten wątek widzę bezsensowną dyskusję o Mbappe. Niby każdy piszę, że na bank nie przejdzie ale widac, że autorzy tych slów trochę na to liczą. Będę kapitanem marudą, jednak Mbappe NIE PRZEJDZIE do Liverpoolu i bardzo mnie to cieszy. Gdyby klub zdecydował sie mając takie braki kadrowe rzucić ze 100 mln piłkarzowi za podpis, z 50 dla agenta, matki, ojca, psa, listonosza i w dodatku płacil pensje na poziomie co najmniej 500 tyś tygodniowo to bylibyśmy jeszcze większym memem.

2 polubienia